Chcete vyzkoušet digitální televizi? Půjčíme vám přijímač

  7:31aktualizováno  7:31
Zcela čistý kvalitní obraz bez duchů a širší nabídka než běžné vysílání - to vše nabízí digitální televize, která už v Praze a širokém okolí zkušebně vysílá. Čtenáři Technet.cz a MF DNES nyní budou mít možnost digitální vysílání zdarma vyzkoušet.
set-top boxy Mustek a Universum

set-top boxy Mustek a Universum

Redakce serveru Technet z rodiny iDNES ve spolupráci s MF DNES, televizí Óčko a firmou www.dvbtshop.net zapůjčí letos v létě vybraným čtenářům takzvané set top boxy - zařízení, které umožňuje příjem digitálního vysílání na běžném televizním přijímači.

Prostřednictvím digitálního vysílání je možné už nyní přijímat kvalitní signál i v místech, kde to dosud prostřednistvím běžného analogového vysílání možné není.

Takových míst je přímo v Praze i v jejím okolí mnoho. Problematické jsou například části Vršovic, Nuslí, Braníka či chatové oblasti v Povltaví a Posázaví.

„Máme dokonce ohlasy i z Podkrkonoší, kde je možné na některých místech díky rovinatému terénu signál z Prahy přijímat,“ říká Radek Donát z firmy DVBTshop.net.

Zkušební digitální vysílání v Praze probíhá už pět let. Jeho prostřednictvím je možné kromě programů ČT1, ČT2, Nova a Prima přijímat i TV Praha a hudební televizi Óčko, kterou je jinak možné sledovat jen prostřednictvím kabelové televize nebo satelitu.

K příjmu digitální televize na běžném přijímači je nutný tzv. set top box - zařízení, které digitální signál převádí na běžný analogový, jenž umí současné televize zobrazit.

V České obchodní síti je možné tyto přístroje pořídit už i za ceny mírně nad dva tisíce korun. Chcete digitální vysílání s Technet.cz a MF DNES vyzkoušet? Napište nám na e-mail digitv@mfdnes.cz nebo poštou na adresu MF DNES, příloha Praha (zn. digitv), Karla Engliše 519/11, Praha 5.

Z došlých e-mailů a dopisů vylosujeme čtenáře, kterým každých 14 dní v průběhu léta set top boxy proti vratné kauci 2500 Kč zapůjčíme.

Nejčtenější

První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Další z rubriky

Pozor na lákavé výprodeje televizorů, ty bez DVB-T2 HEVC se nevyplatí

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Český telekomunikační úřad vydal výzvu k obezřetnosti při nákupu nového televizoru. Ve vánočních akcích a povánočních...

Certifikace nemusí stačit. Nové TV možná brzy nezvládnou všechny funkce

Informace o přítomnosti HbbTV služeb dané stanice v DVB-T vysílání

České radiokomunikace již déle něž rok testují televizní přijímače a set-top boxy pro nové pozemní vysílání. Aktuální...

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...

Najdete na iDNES.cz