Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čím jednoduše vytvořit fotogalerii na internetu. Programy zdarma

aktualizováno 
Jednou z nejjednodušších metod, jak se podělit o své fotografie s celým světem, je využít služeb internetu. Zachycené neopakovatelné okamžiky totiž můžete raz dva vystavit na svém webu nebo také CD. Tvorba fotogalerií na míru je snazší, než si možná myslíte a navíc vás nebudou stát ani korunu.
Elektronické fotoalbum pro začátečníky

Elektronické fotoalbum pro začátečníky

Existuje nepřeberné množství aplikací, které za vás vytvoří obrázkové HTML galerie doslova na míru dle vašich potřeb a vy přitom nemusíte znát ani programovací jazyk internetových stránek.

Pro jednoduchou prezentaci snímků z dovolené, prázdnin či různých oslav na webu bylo dříve zapotřebí ovládat programovací jazyk HTML. Dnes to lze zvládnout i bez znalosti tohoto jazyka. Stačí vám k tomu nějaký program, který umožňuje vytvářet webové galerie za vás. Rychlostí blesku vytvoří náhledy snímků, či je rovnou dávkově zpracuje pro web. Ty nejlepší nabízejí nejen jednoduchého průvodce, možnost umístit popisky či přednastavené šablony, ale také integrovaného FTP klienta (vytvořené album pošlete nebo zaktualizujete ihned na vašich stránkách), či možnost umístit album na CD. Vybrali jsme pro vás jednoduché nástroje, jež se specializují především na tvorbu HTML galerií a navíc jsou zdarma.

Tip: Stránky s fotografiemi však nemusíte ukládat pouze na celosvětovou síť. Umístit je můžete i na intranet či CD a DVD média, která poté stačí pouze vložit do mechaniky a galerie se automaticky sama spustí.

PPSee 1.251 – freeware
Jde o typického zástupce softwaru pro tvorbu HTML galerií. Náplní jeho práce je především tvorba internetových stránek s fotografiemi, či obrázky. Do aplikace lze snímky vkládat jak z pevného disku počítače, tak přímo i z digitálního fotoaparátu, ale i ze skeneru a jiných zdrojů. Po stažení archivu a instalaci je zapotřebí do PC doinstalovat modul Java Runtime Environment. Je-li příslušný Java modul v počítači již instalovaný, pak máte o starost méně.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).


  XnView 1.82 – freeware

  Program XnView je nejen vynikající prohlížeč, editor a konvertor obrázků, ale zároveň i výborný nástroj pro tvorbu HTML galerií či grabovací nástroj. Pro vytvářenou galerii si můžete zvolit velikost náhledů, formát obrázků (JPEG a GIF), počet sloupců a řádků. U náhledu si lze definovat, jaké informace se s nimi budou zobrazovat (jakýkoliv text, EXIF informace, datum, čas apod.). Vybrat si můžete i metodu řazení snímků.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,5 MB).


  Free Album Creator 0.8 - freeware

  Slovenský nadějný počin, který není tolik znám. Pyšní se však tvorbou úžasných fotoalb, které můžete prezentovat na internetových stránkách nebo vypálit přímo na CD. Mezi přednosti patří: lehké používání, nabízí velký počet funkcí, žádná reklama na vygenerovaných stránkách a nemusí se instalovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,2 MB).


  Porta 0.99 - freeware

  Porta je nástroj pro rychlou a snadnou tvorbu HTML galerií digitálních fotek. K dispozici je několik různých vzorů galerií, které se liší velikostí a kvalitou obrázků. Ke každému obrázku můžete přidat ochranný vodotisk a EXIF data. Zmenšené obrázky můžete pomocí filtru zaostřit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (600 KB).


  JAlbum 6.5.4 – freeware

  Program, který byl od začátku psán jako konkurent všech HTML generátorů alb. Jeho autor nebyl spokojen s kvalitou různých generátorů alb a tak vytvořil tento. Díky tomu máte plnou kontrolu nad tvorbou vaší galerie. Dokáže pracovat i s EXIF informacemi z digitálních fotografií, podporuje metodu táhni a pusť a obsahuje jednoduchého FTP klienta. Pracuje s nejpoužívanějšími formáty obrázků. Lze provozovat na Windows, ale i na Linuxu či MAC OS.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (10,3 MB).


  IMGPublic 1.3 - freeware

  Český produkt, který vytvoří nejen album obrázků pro web, ale také k němu může přiřadit hudbu ve formátu midi. Pracuje však bohužel pouze s obrázky ve formátu JPG, vzhled stránek si lze však měnit pomocí šablon. Na výběr máte hned z několika přiložených k programu a další najdete na internetové stránce programu, stejně jako několik melodií.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).
   
  Catalog Wizard 2.0 – freeware
  Program prohledá adresáře a z nalezených obrázků vytvoří HTML katalog vč. náhledů. Podporuje tvorbu vícestránkových katalogů. Z podporovaných formátů souborů si poradí s BMP, JPEG a GIF.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2 MB).


  Galerie FX – freeware

  Český program slouží pro vytvoření webové prezentace z obrázků v takzvané webové galerii. Umožňuje vytvářet vlastní šablony a dokonce stahovat fotografie přímo z digitálního fotoaparátu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6 MB).


  Fotogalerie 1.1 - freeware

  Jednoduchý a nenáročný nástroj pro veřejnou internetovou prezentaci fotografií z dovolených nebo různých oslav formou webové fotogalerie. Umožňuje i vkládat a mazat fotky nebo vytvářet tematické skupiny.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (26 KB).


  Gallery Creator 1.0 - freeware
  Stačí vyplnit jen pár kroků a obrazová galerie je na světě. Vyberte si vzhled, vyplňte název galerie a autora, pak přiďte obrázky a je hotovo. Samozřejmě si můžete vytvořit i menu a přidat na hlavní stránku nějaký text. Každý obrázek má i vámi zvolený popis. Program automaticky vytvoří zmenšené náhledy (které mají menší velikost než úplný obrázek a tedy bude rychleji načten).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,2 MB).


 • Nejčtenější

  Vdechl život zapomenuté technologii, na jeho hodiny je pořadník

  Moderní digitrony jsou nádherným designovým prvkem.

  Historická technologie ve zcela moderním precizním provedení. Digitronové hodiny „Nixie Clock“ Dalibora Farného slaví...

  Byl to nejbohatší šlechtic své doby, teď archeologové objevili jeho hrobku

  Díváte se na takzvaný radarogram. To je výstup z měření georadarem na profilu...

  V následujících dnech se dozvíme, zda tušení týmu českých archeologů, že objevili dosud neznámou hrobku nejbohatšího...  Obludná Škoda RSO z Mladé Boleslavi se nepovedla, navrhl ji Porsche

  Vojenský tahač Škoda RSO (Radschlepper Ost) vyráběný v letech 1942 až 1944

  Ne vše, na co sáhl génius Ferdinand Porsche, se povedlo. Ukázkovým příkladem je těžký kolový dělostřelecký tahač, který...

  Prehistorický Google Earth. Zjistěte, kde byste byli před miliony let

  Ancient Earth

  3D mapa naší planety inspirovaná glóbem Google Earth vás zavede do minulosti. Projděte si jednotlivá historická období...

  Eurotank bude německo-francouzský hybrid. Demonstrátor už jezdí a střílí

  EMBT je hybrid mezi tanky Leopard 2 a Leclerc

  Až 5000 tanků v hodnotě 75 miliard eur by měly dle německých prognóz nakoupit v příštích 20 až 30 letech evropské...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: jak na přesun složky s instalovanou aplikací

  Ilustrační foto - PC

  Změnit původní umístění instalovaných programů a her na jeden klik umožní FolderMove. Surfujte na internetu opravdu...

  Nepřijďte lehkovážností o vzácná data, pomohou vám správné programy

  Děti a počítač

  Fotografie, videa, dokumenty, ale i další soubory uložené na jednom místě a nezálohovaná jsou ve velkém nebezpečí. Je...

  Tipy a triky pro Windows 10: nastavte si Start, aby vám pomáhal

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nabídka Start slouží nejen ke spouštění aplikací, ale lze si ji upravit i k obrazu svému. Podívejte se, jak v nabídce...

  Najdete na iDNES.cz