Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čím vytvořit kompletní „filmové“ DVD s vašimi fotografiemi?

aktualizováno 
Díky dnešnímu programu lze automaticky vytvořit DVD-Video s fotografiemi a to včetně hudby a komentářů, převést si můžete jednoduše i video soubory do jiného formátu a to navíc zdarma. Spouštějte příkazy vámi vybrané programy a otestujte si znalosti o různých státech světa.

Fotografka | foto: fishki.net

VSO PhotoDVD 2.3 – trial
Chcete-li prezentovat vybrané fotografie offline, potom tak můžete učinit na stolním DVD přehrávači pěkně v pohodlí obýváku. Fotografie můžete vypálit jako datové CD či DVD. Chcete-li však své okolí oslnit, zvolte prezentaci na DVD-Video disku. Po zasunutí do přehrávače se spustí prezentace fotografií stejně jako film na DVD disku.

VSO PhotoDVD je totiž nástroj pro tvorbu animací a slideshow z digitálních fotografií, obrázků (JPG, GIF, BMP, ANI, PCX, EMF, WMF a další) a audio souborů (MP3, WMA, OGG, MPC, WAV a APE). K obrázkům lze přiřadit popisky (volitelně je lze zapnout, či vypnout) a tím tak zachycené scény okomentovat i bez vaší asistence. Výsledek je velmi atraktivní a hlavně nevšední. S produktem se lehce pracuje. Díky průvodci vás krok za krokem provede tvorbou DVD. Navíc můžete snímky okomentovat až třemi verzemi (3x titulky). Přechody a animace mezi snímky jsou automatické a lze použít i fokus, díky kterému můžete upozornit na detaily. Budete-li chtít vytvořit kdykoliv později kopii, nic vám v tom nebrání. Soubory s nastavením se totiž uchovávají pro pozdější použití. Produkt je možné provozovat v češtině.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (9,1 MB).

  VSO PhotoDVD

  Prism Video File Converter 1.0 – freeware
  Ten, kdo pracuje na počítači s videem, jistě dobře ví, jak je někdy složité vybrané video soubory přehrát na jiném počítači či stolních video přehrávačích. Za všechno mohou různé video a audio kodeky. Existuje jich obrovské množství a ne každé zařízení má instalované právě ty, které vyžaduje konkrétní video. Někdy je tedy lepší převést video do formátu, které PC či jiné zařízení zvládá. Vyzkoušejte zdarma dostupný video konvertor.

  Prism Video File Converter je mocný a univerzální video konvertor. Může převést video soubory mezi několika video formáty. Jako vstupní soubor tedy může sloužit AVI, MPG, VOB a WMV. Na výstupu můžete očekávat AVI, ASF nebo WMV. Potom již stačí vybrat požadované rozlišení videa, počet snímků za sekundu, datový tok a případně vybrat požadovaný kodek (AVI) a to je vše. Vše ostatní za vás potom již jedním klikem udělá Prism Video File Converter.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (229 KB).
  Prism Video File Converter


  Key Launch 1.3 – freeware

  Chtěli byste spouštět vybrané programy příkazy? Nechce se vám je složitě nastavovat a měnit proměnné prostředí Windows? Máme pro vás tip na zajímavý software, který vám to umožní bez větších znalostí systému Windows. Pokud kliknete na tlačítko Start -> Spustit a vepíšete například příkazy calc, winword, pbrush, dojde ke spuštění kalkulačky, wordu a malování. Co takto spouštět i další programy? Stačí si stáhnout a nainstalovat Key Launch. Tento produkt rychle dokáže spouštět vámi definované programy a dokumenty zvoleným „heslem“, tedy příkazem. Nadefinujte si programy či dokumenty a to je vše. Budete-li je chtít použít, nebo otevřít vybraný dokument, stačí stisknout klávesovou zkratku Ctrl+Q (lze změnit) a zadat zvolený příkaz.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (854 KB).
  Key Launch


  Štáty světa 1.0 – freeware

  Slovenský program, který může pomoci zlepšit vědomosti a základní fakta o různých státech světa. Obsahuje test, ve kterém zjistí, jak na tom jste. Vždy položí nějakou otázku (např. o rozloze státu, počtu obyvatel atd.) a vašim úkolem je určit, který z uvedených státu jí odpovídá. Vyhodnocuje vždy předchozí otázku a to včetně grafického zobrazení úspěšnosti odpovědí. Máte-li zájem, můžete si nadefinovat svoje vlastní otázky. Pro tento účel však slouží produkt TutorPro, jenž naleznete také na stránkách autora. Velmi jednoduše si tak můžete vytvořit znalostní test a zkoušet např. vaše děti z vědomostí potřebných do školy.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (227 KB).
  Štáty světa


 • Témata: software

  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

  Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

  Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Další z rubriky

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Zkontrolujete si éčka v potravinách nebo tablet užijte k třídění souborů

  Tablet pro práci i zábavu

  Mezi zajímavými aplikacemi pro tablety s Androidem tentokrát najdete například internetový prohlížeč, aplikaci na...

  Takto by mohla fungovat rozšířená realita. Ukažte, kde to máte pokažené

  Kužník Jan: Streem - Nová mobilní služba s rozšířenou realitou pro řemeslníky i...

  Rozšířená realita v mobilu nemusí být je zábavná hračka. Autoři služby Streem.pro ukazují, jak může vypadat komunikace...

  Najdete na iDNES.cz