Čím zálohovat a kopírovat DVD?

aktualizováno 
Tak, jako minulý rok touto dobou padaly razantně ceny počítačových DVD vypalovaček, tak dneska padají ceny klasických DVD přehrávačů. Jejich ceny jsou den ode dne nižší a tak si domácí kino může pořídit stále vetší procento z nás. Budete-li si navíc vytvářet sbírku svých DVD filmů, není vůbec od věci pořídit si kvalitní aplikaci na jejich zálohování.

Softwarové společnosti zabývající se zapisováním na optické disky nejprve přišly s programy pro zápis na CD. Nyní se historie opakuje a všichni, co se chtějí v této oblasti udržet, hromadně vydávají nástroje pro zápis na DVD média. Pokrok se tedy nedá zastavit a kdo chvilku stál, stojí dnes již opodál. Pojďme se proto společně podívat na některé aplikace, stvořené především pro zálohování a kopírování médií typu DVD Video.

První programy pro práci s DVD disky měly jen velmi omezené schopnosti. Neměly kvalitní kódovací algoritmus a uměly ukládat jen na jednovrstvá média. Dnes je situace zcela jiná. Softwarové společnosti, zabývající se tvorbou aplikací, se navzájem předhánějí v tom, kdo uvede lepší a také všestrannější nástroj nejen pro tvorbu Digital Versatile Disc (DVD), ale hlavně pro jejich duplikaci či grabování. Výsledkem jsou produkty, které slouží k zálohování vašich filmů na různé formáty DVD. Potřebujete-li tedy z jakéhokoliv důvodu vytvořit kopii filmového disku, budou se vám zcela jistě hodit naše dnešní aplikace. Jejich obsáhlý přehled (ne však zcela kompletní) s popisem vám přinášíme v tomto článku.

Upozornění: Některé programy si poradí s odstraněním všelijakých ochran proti kopírování, či omezení regionů, kterými je vybavují jejich výrobci. Z autorského zákona ale vyplývá, že užívání takovýchto prostředků či pomůcek je protiprávní, na což je zapotřebí pamatovat.

DVD Shrink 3.2.0.15 – freeware
Jeden z nejznámějších a v současné době nejpoužívanějších softwarů především pro zálohování DVD disků. Poradí si i s vypalováním video souborů uložených na pevném disku (ve spolupráci s externím programem). Filmy dokáže po analýze perfektně komprimovat. Pracuje v několika režimech: obsah DVD Video na jedno DVD, vynechává bonusy apod., video komprimuje dle nastavených hodnot. Odstraňuje omezení DVD regionů.

 • Stahujte na této adrese (367 kB).
 • CloneDVD 2.7.1.1 - shareware
  Společnost Elby (mající na kontě úspěchy CloneCD) se nyní věnuje programu, který je určený ke kopírování, zálohování a vytváření image DVD médií. CloneDVD dokáže kopírovat i DVD filmy, které se normálně na jedno zapisovatelné médium nevejdou (stlačením jejich velikosti, či vypuštěním některých vlastností disku). Výsledné video je ve slušné kvalitě. Rychlost práce tohoto nástroje je vysoká. Zapisuje na všechna dnes dostupná DVD média.

 • Stahujte na této adrese (4.5 MB).
 • DVD FAB Express 2.68 – shareware
  DVD Fab Expres je jeden z nejsnadnějších nástrojů pro kopírování DVD filmů. Stačí jen vložit DVD Video disk do mechaniky a stisknout start. Celý film - včetně nabídek, bonusů a upoutávek – je potom automaticky zkopírován na jediné DVD. Pokročilejší uživatelé si mohou sami nastavit, v jaké kvalitě má být film uložen či si vybrat, které z bonusů chtějí z disku kopírovat.

 • Stahujte na této adrese (2.1 MB).
 • CloneDVD 3.0.2.5 – shareware
  Kdo by pod tímto názvem čekal další užitečnou aplikaci z dílny Elby Software, byl by patrně zklamán. Produkt, který pochází od uskupení CloneDVD.net, tak trochu parazituje na slávě CloneCD. Umožňuje však vytvářet a následně vypalovat image původních DVD. Podporuje všechny populární DVD-5/DVD-9 disky a zvládá kopírovat v několika režimech: kopírovat celý film, kopírovat hlavní film i s extra přídavky a bonusy (nebo bez nich), přizpůsobená kopie dle vaší volby title/chapter/subtitle/audio, apod. Poradí si i s ochranou CSS a DVD zbaví omezení regionu.

 • Stahujte na této adrese (1.7 MB).
 • DVD BACKUP XPRES - freeware
  Pomocí DVDxCopy lze vytvořit plně funkční záložní kopie filmů včetně precizního rozdělení materiálu na dvě média. Je k dispozici zcela zdarma a s podporu více jazyků. Byl přímo navržen k zálohování vašich existujících DVD kolekcí na DVD-R/RW nebo DVD+R/RW. Ve dvou krocích dokážete vaše oblíbená DVD naklonovat i vy a budou hrát ve většině domácích DVD přehrávačů stejně jako originál. K vypálení bohužel potřebujete externí program.

 • Stahujte na této adrese (5.4 MB).
 • DVD2one v1.5.1 – shareware
  S tímto nástrojem může zkopírovat buď celý disk, nebo jen samotný film. Program si neporadí s ochranami na DVD, potřebuje mít na harddisku již dekryptovaná data. Dokáže spojit či rozdělit více disků, nebo vybrat nejlepší scény atd. Stáhnout si můžete zkušební verzi, jež zpracuje pouze prvních 30 minut filmu. Od verze 1.5 obsahuje nový kompresní motor, který dosahuje vyšších rychlostí a lepších kvalit při kopírování filmů. V tomto sestavení je i podpora českého jazyka. Ukládá na dnes dostupná DVD média.

 • Stahujte na této adrese (300 kB).
 • Nero Burning ROM (NeroVision Express 3) 6.6.0.5 - shareware
  Nejde již jen o klasický vypalovací program pro vytváření CD tak, jak ho všichni známe. Jde totiž o kompletní balík (skládající se celkem ze tří balíčků) obsahující velké množství aplikací. Tyto plně profesionální aplikace doplňují nástroje pro tvorbu a editaci jak video, tak audio disků. Poradí si jak s jejich tvorbou, tak s kopírováním metodou 1:1.

 • Stahujte na této adrese (30 MB).
 • InterVideo DVD Copy 3 – shareware
  Rychlý a jednoduchý software pro duplikování vašich filmů na DVD či CD. Umí kopírovat jak s kompresí, tak bez ní. Zvládá tvorbu do VCD, SVCD a DivX. Podporuje přímé kopírování z DVD bez mezistupně na pevném disku. Disponuje jedním z nejlepších kódovacích mechanismů, díky čemuž je video prakticky totožné s originálem. Neobchází ochrany.

 • Stahujte na této adrese (17.7 MB).
 • DVD-Cloner 2.35 – shareware
  Program zálohuje a kopíruje originální DVD média na disky typu DVD-R/RW, DVD+R/RW a D9+ (8 GB). Cloner vytváří kompilace metodou 1:1, což znamená, že výsledný projekt je stejný, jako originál. Je multijazyčný, ale čeština bohužel chybí. V nové verzi je nový kódovací motor a přibyla podpora nových vypalovaček.

 • Stahujte na této adrese (7.6 MB).
 • GEAR DVD 6.03 - shareware
  Gear DVD je velmi jednoduchý nástroj pro kopírování, zálohu a tvorbu DVD disků. Díky jeho intuitivnímu ovládání je vytváření disků doslova hračkou. Vypaluje na média typu: DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW a DVD-RAM.

 • Stahujte na této adrese (12.3 MB).


 • Nejčtenější

  Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

  Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

  Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

  Tipy a triky pro Windows 10

  Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

  Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

  Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

  Advantage Consulting, s.r.o.
  INŽENÝR KVALITY AUTOMOTIVE

  Advantage Consulting, s.r.o.
  Praha, Středočeský kraj
  nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč  Najdete na iDNES.cz