Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čistící prostředky pro analogové nahrávky a spol. (nové audio a MP3 programy 45/2004)

aktualizováno 
LP Ripper pro rozsekání analogových záznamů na jednotlivé skladby a SounSoap pro jejich vyčistění a dodání původní jiskry tématicky vévodí novému přehledu audio software, kde dále najdete iTunes 4.7, novou verzi úžasného vizualizačního pluginu G-Force, hudební tracker reViSiT a mnoho dalšího.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight. Upozorňujeme, že odkazy ve starších přehledech aplikací nejsou aktualizovány.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • 1by1 1.46 - Freeware - Download 0,1 MB
  Jednoduchý MP3 přehrávač, který může přehrát buď obsah celé jednotky, nebo vybrané adresáře, a to i jako nonstop mix bez mezer nebo také s prolínáním po sobě jdoucích skladeb! Možné ovládání klávesovými zkratkami. Nové informační dialogy, jednodušší organizace playlistu, rozšířené možnosti "kompaktního" rozhraní.
 • Apple iTunes 4.7 - Freeware - Download 20,7 MB
  Hudební přehrávač, CD ripper, katalogizér a konvertor iTunes v nové verzi. Přístup do internetového obchodu iTunes Music Store, možnost tvorby dynamických seznamů skladeb např. podle žánru, vypalování CD, streamování hudby v AAC a MP3 napříč lokální sítí mezi libovolným množství a kombinací počítačů s Windows a MacOS, podpora AirTunes, zvukových knih. Nově podpora bezeztrátové komprese Apple Lossless.
 • CD-Runner 2005.10 - Freeware - Download 11,7 MB
  Přehrávač audio CD s provázáním na online databázi titulů FreeDB, zvukových souborů včetně Ogg a digitálního videa včetně DVD. Další funkce zahrnují CD Ripper, editor ID3 Tagů, tvorbu a tisk labelů a bookletů CD, katalogizér a možnosti skinování uživatelského prostředí, spektrální analyzér, 15pásmový ekvalizér. Aktuální verze podporuje kompresi FLAC, lokální databázi freedb a přináší několik drobných vylepšení.
  30denní trial

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • A4 Video Converter 2.3 - Shareware - Download 12,2 MB
  Víceúčelový převodník digitálního videa, který se kromě klasické konverze může pochlubit také možností "vytípání" jednotlivých snímků filmu do grafických souborů. Dodávka zahrnuje přehledné rozhraní, srozumitelné ovládání a široké možnosti nastavení parametrů cílového souboru.
 • Fast Audio Converter 1.1 - Shareware - Download 5,2 MB
  Konverzní utilita pracující s formáty WAV, MP3, WMA9, OGG a APE. Kromě jednoduchého převodu nabízí také přepočítání na jinou zvukovou kvalitu - uživatel může zvolit datový tok, vzorkování aj. Během konverze zachovává ID3 tagy s informacemi o skladbách. Práci ulehčí domácí dávkovač - Batch Conversion Engine, který pracuje i s playlisty z Winampu.
  V neregistrované verzi zpracuje dávka max. 5 tracků.
 • Fast CD Ripper 1.7 - Shareware - Download 5,6 MB
  CDDA grabber firmy Litex Media. Stopy stahuje do standardních WAVů nebo komprimovaných formátů WMA 9, MP3, Ogg Vorbis, APE a FLAC. Automatický tagger zapíše do cílových souborů informace z internetové CDDB databáze.
  14denní trial
 • Hero Video Convert 2.7.4 - Shareware - Download 12,2 MB
  Nástroj pro zpracování videa, dovede převést film z DVD do formátu VCD, AVI nebo jako webové preview do animovaného GIFu, vytvářet šetřiče obrazovky s nejoblíbenějšími scénami, kopírovat zdrojové soubory a editovat zvlášť obraz a zvuk. Dále umí konvertovat AVI na MPEG a spojovat rozdělené filmy. Nová vyladěná verze.
  V neregistrované verzi omezení na 3 minuty videa.
 • Topee CD Ripper v1.2.52 - Shareware - Download 2,1 MB
  Sympatický CD ripper v nové verzi s optimalizovaným zdrojovým kódem. Program převádí obsah audio CD do digitálních zvukových souborů ve formátech MP3, WAV, WMA a Ogg Vorbis při vysoké kvalitě zvuku i rychlosti zpracování. Obsahuje vestavěný přehrávač CDDA a plnou podporu CDDB/FreeDB/ID3.
 • Xilisoft CD Ripper 1.0.15 - Shareware - Download 7 MB
  Utilitka pro grabování CD do šesti různých audio formátů: MP3, WAV, WMA, OGG Vorbis, VQF a APE (Monkey's Audio). Stahování názvů stop z CDDB, tvorba lokální databáze, editace ID3 Tagů, zápis playlistů ve formátu M3U, normalizace zvuku.
 • Xilisoft Video Converter - Shareware - Download 2,5 MB
  A opět nová aplikace od aktivní dílny Xilisoft, která se tentokrát zaměřila na konverzi videa. Program je schopný stáhnout zdrojový materiál z disků DVD/VCD a přepočítat jej do libovolného kodeku včetně 3GP pro přenosná zařízení, jakož i připravit video pro vypálení. Též umí z videa extrahovat audio stopy v populárních formátech MP2, MP3, AC3, RA, M4A atd. Plně nastavitelné parametry výstupu.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • Audiophiler 1.3.4 - Shareware - Download 4,3 MB
  Organizátor vaší hudební sbírky, umožňuje prohlížení a tisk záznamů, třídění dle nejrůznějších kritérií, spolupracuje s databankou CDDB. Ke každému titulu lze zadat datum koupě a jeho cenu. Korektnější práce s CDDB a vyplňováním identifikačních polí.
  30denní trial
 • G-Force 2.7.1 - Freeware - Download 1,6 MB
  Úchvatný vizualizační plug-in pro iTunes, Windows Media Player, Winamp, J. River MEDIA CENTER, MUSICMATCH Jukebox, JetAudio 6, Sonique a XMPlay. Strhujícími animacemi může obdařit také zvuk z linkového vstupu. Pracuje i jako unikátní screensaver.
 • MP3 Splitter & Joiner 2.8 - Shareware - Download 0,7 MB
  Aplikace pro obousměrné zpracování MP3 souborů - rozdělení či složení MP3 na/z více souborů. K dispozici je náhled, takže přesně slyšíme, jak bude zásek či spoj znít. ID3 tagy s informacemi o skladbě můžeme editovat a během zpracování rozkopírovat na všechny části původního souboru.
  10denní trial
 • MP3TagEditor 2.02 - Shareware - Download1,5 MB
  Intuitivní nástroj, který usnadní správu komprimovaných hudebních souborů MP3. Umožňuje editaci ID3 Tagy, práci se jmény souborů a složek, vyhledávání informací na serverech FreeDB, tvorbu playlistů atd. Uživatel může vytvářet názvy souborů dle ID3 Tagů na základě definovaných šablon.
 • Music Label 2005 - Shareware - Download 4,9 MB
  Music Label udržuje přehled o vašem hudebním archivu. Kromě fyzických médií slouží také ke katalogizaci digitálních zvukových souborů. Umožňuje stahovat podrobné informace včetně obrázků alb z internetu. Nyní vyplňování ID3 Tagů podle údajů z CDDB, přejmenování souborů dle filtrů, nový engine a přepracované rozhraní.
  14denní trial

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • 7Canaries Standard - Shareware - Download 1,2 MB
  Automatické rozpoznání polyfonické hudby uložené v souborech formátů MP1, MP2, MP3, MPP, MPA, AIF, SND, AU, WAVE i na audio CD a její převod do MIDI sekvence. Program též umí v reálném čase sledovat a převádět signál z line-in vstupu nebo mikrofonu.
 • MidiNotate Composer - Shareware - Download 4,5 MB
  Notační software pro vizuální komponování či úpravu existujících souborů, stažených kupříkladu z internetu. Připravena paleta všech hudebních značek, možnost zápisu nezávislých partů pro různé nástroje, transpozice celé skladby, opakování smyček.
 • MIJOY - Shareware - Download 1 MB
  Nemáte hardwarový MIDI kontroler? Pomocí utility MIJOY můžete k ovládání svých hudebních aplikací použít jakékoliv herní zařízení - joysticky, joypady, pedály apod. Uživatelské nastavení MIDI kanálů, přiřazení příkazů různým osám a sledování pohybu ovladače, předvolby pro uložení nastavení, ON/OFF pro každý ovladač, pracuje jako VST plugin.
  30denní trial
 • reViSiT v0.85.5 Alpha - Freeware - Download 0,3 MB
  Starý známý krokový sekvencer Impulse Tracker 2 v novém hávu jako VST plugin. Plně spolupracuje s hostitelskými aplikacemi v oblasti synchronizace playbacku. V nové verzi vylepšená podpora pro FL Studio, Cakewalk SONAR, DirectiXer, Tracktion a další aplikace, konečně také podpora ovládání myší aj.
 • Sweet Guitar 1.03- Demo - Download 29,5 MB
  Neumíte hrát na kytaru? Nevadí, program Sweet Guitar zahraje za vás skoro sám. Jeho hlavní funkcí je přehrávání akordů, které vkládáte do basové nebo kytarové tabulatury. K dispozici je několik předem vyladěných strunných nástrojů, které zdatně simulují zvuk skutečných nástrojů.

  Audio editory a efekty
 • iZotope Ozone 3.05 - Demo - Download 7 MB
  Nástroj pro mastering zvuku použitelný ve všech aplikacích kompatibilních s DirectX, VST a pod ProTools 6.1 a vyšší. Nabízí analogově modelované 64bitové efekty: paragrafický ekvalizér, reverb, spektrální a fázové měřiče, maximizer hlasitosti, multipásmová dynamika, multipásmový harmonizer a multipásmový stereo směrovač.
  Plně funkční demo se znehodnocením zvukového výstupu.
 • LP Ripper 7.0 - Shareware - Download 1,4 MB
  Zjednodušte si konverzi analogových nahrávek do digitálních. LP Ripper automaticky rozseká celý WAV zaznamenaného LP do jednotlivých souborů. Pomocí externího enkodéru může exportovat i do MP3 nebo WMA. Program dále umí uživatelské ořezání, rozdělení a složení stop, analýzu a náhled stop aj. Podporuje témata Win XP.
  Neregistrovaná verze uloží pouze první dvě stopy.
 • SoundEdit Pro 2.0.265 - Shareware - Download 10,3 MB
  Updatovaná verze digitálního audio editoru s intuitivním rozhraním pro domácí nahrávání a úpravu zvuku. Podporuje mnoho rozšířených formátů včetně MP3, WMA, WAV a Ogg Vorbis, stejně tak dokáže přímo načítat CDDA stopy. Kromě klasických editačních funkcí disponuje také několika efekty, záložkami pro označení libovolného místa v souboru a samozřejmě také rekordérem.
 • SoundSoap Pro - Demo - Download 5,6 MB
  Hoďte staré analogové nahrávky do dřezu a pořádně vydrhněte pomocí nového tekutého mýdla SoundSoap! Program nabízí moduly pro odstranění nechtěného šumu, brumu, praskání vinylových desek a restaurování dynamiky a frekvenčního rozsahu záznamu.
  14denní trial.

  Ostatní utility
 • Flaming CD Burner/Cover Designer - Freeware - Download 7,2 MB
  Vypalovací software určený především pro tvorbu standardních audio CD z digitálních souborů uložených v počítači. Své MP3ky si tak budete moci v klidu vychutnat ve svém discmanu, na HiFi věži či autorádiu. Program zároveň obsahuje základní editor grafických bookletů.
 • Focus CD Cover Maker 1.9 - Trial - Download 4,2 MB
  Aplikace specializovaná na tvorbu obalů k hudebním CD, které může uživatel poskládat s grafických souborů, textových informací o interpretech, názvech skladeb, délkách trvání aj.

 • Antivirové aplikace (Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma 45/04)
  Dnes jsme pro vás připravili přehled antivirových programů, které jsou prověřeny uživateli z celého světa a nabízejí vysokou míru odhalení škodlivých počítačových kódů napadajících PC za přijatelnou cenu. Některé z nich jsou dokonce k dispozici zcela zdarma!

  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Aplikace Uber
  Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

  Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

  Ilustrační foto
  Uložte si obsah obrazovky na později či pro kamaráda

  Zapomeňte na klávesu Print Screen, screenshoty se dnes pořizují zcela jinak – snadněji, automaticky a to třeba včetně celé webové stránky. Perličkou je možnost...  celý článek

  Tipy a triky pro Windows 10
  Tipy pro Windows 10: automatické zapínání wi-fi či vyšší zabezpečení

  Ruční deaktivace wi-fi připojení a její automatická aktivace po určité době zajistí, že vás nikdo v tuto chvíli nebude rušit. Ukážeme také, jak v oznamovací...  celý článek

  Advantage Consulting, s.r.o.
  OBCHODNÍ MANAŽER PRO JIHOMORAVSKÝ KRAJ

  Advantage Consulting, s.r.o.
  Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj
  nabízený plat: 32 000 - 32 000 Kč

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.