Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udělejte si osobní cloudové úložiště z vlastního PC do dvou minut

aktualizováno 
SoftwarePolkast vytvoří nejen vlastní cloudové úložiště, ale také nabízí aplikaci pro Android a systém iOS. Portable Start Menu pomůže vytvořit vlastní start menu. Obrazovou mozaiku pomocí mnoha malých dlaždicových obrázků vytvoří Foto-Mosaik. A WinLock umí zaheslovat přístup k aplikacím v hlavním panelu.

Polkast | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Polkast

Komplexní aplikace, která umožní zpřístupnit soubory uložené na počítači komukoliv přes internet a to třeba i na přenosných zařízeních snadnou formou.

Polkast je něco jako osobní cloudové úložiště a skládá se ze dvou částí. Jedna je instalována na počítači (může být vybaven systémem Windows či Mac OS X) a druhá opět na počítači (pouze v placené verzi), anebo na tabletu či smartphonu. Na přenosných zařízeních tak díky aplikaci uživatel získá možnost v dosahu internetu přistupovat ke svým dokumentům uloženým na PC. Po instalaci a rychlé registraci (nutná pro přihlášení na přenosném zařízení) je služba připravena k použití za dvě minuty. Předsdílené jsou složky jako video, hudba atd., ale ty lze odebrat a nastavit libovolné svoje. Klientská část potom umožňuje nejen k souborům přistupovat, ale videa rovnou spouštět (streamovat). Soubory lze dále posílat e-mailem či vystavovat na sociálních sítích.

Polkast

Pomůže vytvořit z PC osobní cloudové úložiště a pro přenosná zařízení má speciální aplikaci pro jednoduchý přístup.

Operační systém: Win XP a novější, Apple PC, Android tablet, Apple tablet
Licence: Freeware
Vyžaduje instalaci: ANO
Čeština: NE
PLUSY: aplikace pro přenosná zařízení, soukromé cloudové úložiště (data nejsou nikam nahrávána), bez složitého nastavení
MINUSY: nelze nastavit oprávnění třeba pouze pro čtení
Hodnocení: 80 %

Portable Start Menu

Kdyby tak šlo vytvořit nějaké start menu, které bych si s sebou mohl(a) vzít na USB flash disk, používat ho i na jiných PC a tak mít všude to, na které jsem zvyklý(á). Ale ono to jde.

Portable Start Menu je program pro vytvoření vlastního start menu a s jeho pomocí lze spouštět programy uložené na USB flash disku. Díky tomu z menu spustíte aplikaci a nemusíte ji hledat na disku či se proklikávat několika úrovněmi složek. Má autorun, takže po vložení do USB portu může provést nastavené funkce (otevřít prohlížeč, spustit textový editor atd.). Automaticky také před odpojením dokáže provést vybrané úkoly jako například odpojení od TrueCrypt atd.

Portable Start Menu

Vlastní přenosné start menu podle přání pro USB flash disky.

Operační systém: Win XP a novější
Licence: Freeware
Vyžaduje instalaci: ANO
Čeština: NE
PLUSY: možnost některé funkce zautomatizovat, běží na hostitelském PC a nezanechá po sobě stopu
MINUSY: uživatelsky mně přívětivé
Hodnocení: 80 %

Foto-Mosaik

Přemýšlíte, jak netradičně využít fotografie? A zkoušeli jste pomocí nich vytvořit třeba fotomozaiku? Že je to těžké? Není, tedy pokud znáte program Foto-Mosaik.

Specializuje se na tvorbu obrázkové mozaiky pomocí mnoha malých dlaždicových obrázků v databázi – tu si musíte vytvořit. Nejde přitom o pouhé rozházení obrázků, ale program analyzuje možnosti snímku tak, aby následně přiřazené dlaždice co možná nejvíce odpovídaly celkové struktuře snímku. Můžete upřesnit rozměry dlaždic, stejně tak jako nastavit jejich počet a to, kolikrát má být každá z nich opakována. Není problém vytvořit i méně abstraktní efekt. Program využívá snadno použitelného průvodce, který tvorbou mozaiky uživatele provede krok za krokem. Ještě předtím však opět pomocí průvodce musíte vytvořit již zmíněnou tzv. databázi dlaždic. Ta pak slouží k tvorbě mozaiky na zvoleném obrázku z obrázků. Čím více do ní zahrnete fotografií, tím lepšího výsledku při tvorbě mozaiky lze dosáhnout.

Foto-Mosaik

Vytvoří fotomozaiku z vybraných fotografií podle vašich představ.

Operační systém: Win 2000 a novější
Licence: Freeware
Vyžaduje instalaci: NE
Čeština: NE
PLUSY: různé možnosti, jak bude mozaika vypadat, možnost nechat si zhotovit mozaiku jako plakát on-line
MINUSY: nezjištěno
Hodnocení: 85 %

WinLock

Skrýt jednoduše vybranou složku v PC není tak těžké, stačí jeden z mnoha programů, který toto umí, pokud byste však chtěli znemožnit zobrazit obsah nějakého otevřeného okna/aplikace, potom zkuste tento software.

Může se hodit v případech, kdy potřebujete otevřít nějakou aplikaci a nechcete, aby její obsah na počítači kdokoliv viděl. Po instalaci totiž získáte možnost uzamknout právě aktivované okno klávesovou zkratkou Ctrl + mezerník. Okno se minimalizuje do informační části hlavní lišty. Pro jeho opětovné zobrazení je vyžadováno heslo. Standardně je nastaveno 123, ale lze ho změnit.

WinLock

Minimalizuje okno do hlavního panelu a pro jeho obnovení vyžaduje zadání hesla.

Operační systém: Win XP a novější
Licence: Freeware
Vyžaduje instalaci: ANO
Čeština: NE
PLUSY: jednoduché na obsluhu, vlastní heslo pro obnovu
MINUSY: pro všechna okna stejné heslo
Hodnocení: 80 %


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Stáhněte si zdarma: e-mailový oznamovač s otevíráním poštovní schránky

Ilustrační foto - e-mail

Howard E-Mail Notifier schováte v informační části hlavní lišty a vždy když přijde e-mail, dá o tom vědět. Pro...

Stáhněte si zdarma: lepší vyhledávání souborů a informací v nich

Ilustrační foto - práce na PC

Vyhledávač informací v PC a duplicitních souborů se jmenuje LookDisk. Tvorbu screenshotů s popisky s možností uložit je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz