Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co by vám na Invexu nemělo uniknout

  10:11aktualizováno  10:11
Letošní dvanáctý ročník veletrhu Invex byl očekáván trochu s rozpaky, mnoho firem účast již předem vyloučilo. Na Invexu se přesto koná dost akcí a významných událostí, které stojí když ne za návštěvu, tak alespoň za zmínku.

Letošní dvanáctý ročník veletrhu Invex byl očekáván trochu s rozpaky, mnoho firem účast již předem vyloučilo a také z ankety na serveru Technet.cz bylo patrné, že veletrh poněkud ztrácí na své reputaci. Pořadatelé jsou však optimističtější, a očekávají na letošním ročníku účast zhruba stejnou jako vloni, kdy prošlo branami 152 622 platících návštěvníků.

Čím by mohl letošní Invex zaujmout širokou veřejnost? V rozsáhlém areálu vystavuje na 800 firem z 16 zemí. Prezentovány budou produkty z řad hardwaru i softwaru, důraz bude letos poprvé více kladen na e-goverment (více v tomto článku). Vyhlašována bude na Invexu řada soutěží, počínaje tradičním "Křišťálovým diskem", pokračuje "The Best of INVEX" a konče kupříkladu slavnostním finálem soutěže Baltík + Baltazar, klání mladých programátorů.

Kromě stálých expozic je na veletrhu připravena řada dalších akcí a konferencí. Zaujmout by mohla přednáška "Boj proti pirátství v oblasti software, audio, video", konaná ve středu od 10 hodin v expozici Ministerstva vnitra na volné ploše pavilonu F.
Na předchozí konferenci bude od 14 hodin volně navazující přednáška "Prevence kriminality na internetu", konaná na témže místě.

Pokud se vydáte na veletrh již v úterý, neměli byste si nechat uniknout přednášku "Prezentace internetového rádia Ministerstva vnitra." O rádiu MVČR toho bylo napsáno již hodně, na místě by měly být upřesněny detaily týkající se plánovaného spuštění projektu.

Invex 2002 - plánek veletrhu 

Ve čtvrtek se v Kongresovém centru, sál C, koná konference nazvaná "Digitální média a pirátství II". Konference se bude zabývat otázkami legislativy v oblasti autorských práv, účastníci budou seznámeni se zdroji pirátských nahrávek a se způsobem jejich nejčastějšího šíření. Přednášky budou doplněny konkrétními příklady porušování autorských práv v Česku i zahraničí.

Hráči počítačových her by si jistě neměli nechat uniknout své mistrovství. To se bude konat v pavilonu K od úterý do čtvrtka. Půjde o dva prestižní turnaje české a slovenské špičky v počítačových hrách jako je Quake III Arena či Unreal Tournament. Vítězové turnaje o Mistra ČR obdrží prize money v hodnotě 10 tisíc USD.

V další části článku se podíváme na jednotlivé vystavovatele.

Veletrh Invex 2002 se koná od pondělí do pátku, přičemž pro širokou veřejnost je přístupný od středy. Na odborné dny, které jsou dnes a zítra, činí celodenní vstupné 500 korun.

Od středy do pátku je cena stálé vstupenky 280 korun. Celodenní vstupenka pro dospělého stojí 140 korun, zlevněná 70 Kč.

Brány se otevírají v 9 hodin, veletrh zavírá v 18.00.Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Další z rubriky

Auta Google budou v ulicích nejen fotit, ale také měřit znečištění

Oficiální foto Google Street View Car

V rámci projektu Google Street View budou auta zaznamenávat nejen to, jak vypadají ulice v USA a v Evropě. Google ve...

Trump si stěžuje, že Google neodkázal na jeho řeč. Nemá pravdu, ale vadí to?

Donald Trump si postěžoval, že Google neodkazuje na jeho projevy. Není to ale...

Americký prezident si na Twitteru podruhé postěžoval na to, že jej vyhledávač Google znevýhodňuje. Tentokrát to...

Asistent Google si poradí se dvěma jazyky najednou. Čeština pořád chybí

Umělá inteligence Google Assistant se už nyní připravuje na konverzaci v...

Už delší dobu se mluvilo o funkci bilingvního asistenta. Koncem léta Google tuto funkci konečně představil spolu s...

Najdete na iDNES.cz