Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co by vám na Invexu nemělo uniknout

  10:11aktualizováno  10:11
Letošní dvanáctý ročník veletrhu Invex byl očekáván trochu s rozpaky, mnoho firem účast již předem vyloučilo. Na Invexu se přesto koná dost akcí a významných událostí, které stojí když ne za návštěvu, tak alespoň za zmínku.

Letošní dvanáctý ročník veletrhu Invex byl očekáván trochu s rozpaky, mnoho firem účast již předem vyloučilo a také z ankety na serveru Technet.cz bylo patrné, že veletrh poněkud ztrácí na své reputaci. Pořadatelé jsou však optimističtější, a očekávají na letošním ročníku účast zhruba stejnou jako vloni, kdy prošlo branami 152 622 platících návštěvníků.

Čím by mohl letošní Invex zaujmout širokou veřejnost? V rozsáhlém areálu vystavuje na 800 firem z 16 zemí. Prezentovány budou produkty z řad hardwaru i softwaru, důraz bude letos poprvé více kladen na e-goverment (více v tomto článku). Vyhlašována bude na Invexu řada soutěží, počínaje tradičním "Křišťálovým diskem", pokračuje "The Best of INVEX" a konče kupříkladu slavnostním finálem soutěže Baltík + Baltazar, klání mladých programátorů.

Kromě stálých expozic je na veletrhu připravena řada dalších akcí a konferencí. Zaujmout by mohla přednáška "Boj proti pirátství v oblasti software, audio, video", konaná ve středu od 10 hodin v expozici Ministerstva vnitra na volné ploše pavilonu F.
Na předchozí konferenci bude od 14 hodin volně navazující přednáška "Prevence kriminality na internetu", konaná na témže místě.

Pokud se vydáte na veletrh již v úterý, neměli byste si nechat uniknout přednášku "Prezentace internetového rádia Ministerstva vnitra." O rádiu MVČR toho bylo napsáno již hodně, na místě by měly být upřesněny detaily týkající se plánovaného spuštění projektu.

Invex 2002 - plánek veletrhu 

Ve čtvrtek se v Kongresovém centru, sál C, koná konference nazvaná "Digitální média a pirátství II". Konference se bude zabývat otázkami legislativy v oblasti autorských práv, účastníci budou seznámeni se zdroji pirátských nahrávek a se způsobem jejich nejčastějšího šíření. Přednášky budou doplněny konkrétními příklady porušování autorských práv v Česku i zahraničí.

Hráči počítačových her by si jistě neměli nechat uniknout své mistrovství. To se bude konat v pavilonu K od úterý do čtvrtka. Půjde o dva prestižní turnaje české a slovenské špičky v počítačových hrách jako je Quake III Arena či Unreal Tournament. Vítězové turnaje o Mistra ČR obdrží prize money v hodnotě 10 tisíc USD.

V další části článku se podíváme na jednotlivé vystavovatele.

Veletrh Invex 2002 se koná od pondělí do pátku, přičemž pro širokou veřejnost je přístupný od středy. Na odborné dny, které jsou dnes a zítra, činí celodenní vstupné 500 korun.

Od středy do pátku je cena stálé vstupenky 280 korun. Celodenní vstupenka pro dospělého stojí 140 korun, zlevněná 70 Kč.

Brány se otevírají v 9 hodin, veletrh zavírá v 18.00.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

V Rusku se bojuje o komunikační síť Telegram. Odnáší to Google i Amazon

Messenger Telegram

Rusko se od pondělí snaží zablokovat ruskou obdobu WhatsAppu. Firma se pokouší obejít zákaz i za pomoci služeb Amazonu,...

Rusko rozhodlo o zablokování populární komunikační sítě Telegram

Messenger Telegram

Moskevský soud nařídil zablokování přístupu k šifrované komunikační službě Telegram po celém Rusku. Důvodem je, že tato...

Chcete dál používat Facebook? Budete muset souhlasit s cílením reklamy

(Ilustrační snímek)

Facebook bude nadále cílit reklamu, jen si k tomu vyžádá váš souhlas. V případě, že odmítnete, nebudete mít možnost...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz