Co nabízí nový vypalovací balík Nero 6 od Ahead?

aktualizováno 
Novinka od Aheadu v sobě zahrnuje skoro 20 programů, které jsou nepostradatelnými pomocníky pro kompilaci nejednoho CD či DVD disku. Tyto plně profesionální aplikace doplňují nástroje pro tvorbu a editaci jak video, tak audio formátů.

Program Nero Burning ROM z programátorských dílen Ahead je v současné době jednou z nejpoužívanějších a uživatelsky nejpřívětivějších vypalovacích aplikací, které jsou k dispozici pro širokou veřejnost. Jeho sláva ho předchází, a tak ho není zapotřebí nijak sáhodlouze představovat. Protože i nadále chce být špičkovým nástrojem pro práci nejen s optickými médii, představuje Ahead v těchto dnech zcela novou verzi, obsahující kompletní balík pro vypalování - Nero 6 Ultra Edition.

Oficiální start se odehrál ve středu 18. června 2003 na americkém veletrhu CeBIT 2003 v New Yorku. Ke stažení na webu Aheadu bude ovšem až za měsíc, tedy 18. července tohoto roku. Novinka nahradí dosavadní pětkovou verzi, jež vychází s železnou pravidelností každý měsíc. Tyto verze v posledních několika měsících nepřinesly nic nového. V drtivé většině z nich došlo k odladění objevených chyb a ke zlepšení spolupráce s DVD médii.

V šestkovém Neru se objeví mnoho nových nástrojů  pro co nejlepší spolupráci s CD i DVD. Nabídne ještě spolehlivější a dokonalejší vytváření filmů, s čímž souvisí i podpora video formátu MPEG-4. Pojďme se tedy podívat blíže, jaké aplikace najdete v horké novince.

Nero StartSmart
Jde o manažera, který by měl dopomoci ke snadnějšímu spouštění všech obsažených součástí celého balíku. Všechny programy jsou tak jednoduše přístupné ihned po stisknutí tlačítka myši.

Nero Burning ROM 6
S největší pravděpodobností půjde o nepatrně vylepšenou verzi stávajícího programu, s přepracovanou grafikou. Autoři i přesto zaručují, že dokáže pokrýt i ty nejnemožnější požadavky, jaké uživatel může vůbec od podobného software chtít.

Nero Express 6
Přestože jde ještě stále o čerstvou součást Nera, získala si tato aplikace hodně příznivců, zejména u začínajících uživatelů, pro které je ostatně i určena. Ovšem i pokročilý uživatel jistě přivítá její jednoduchý interface.

Nero Vision Epress 2
Tato aplikace má  za úkol jen jedno: zachytávání a vypalování videa ve formátech DVD, VCD a SVCD. Existující soubory navíc budete moci libovolně editovat (přidávat přechody, vlastní nabídky, titulky a dokonce i hudbu) a tudíž tak odpadne nutnost připravovat video v jiném nástroji pro střih.

Nero Wave Editor 2
Wave Editor 2 si poradí s editací a záznamem zvukových souborů. Obsahuje různé filtry a efekty, se kterými budete moci vytvářet dokonalé zvukové soubory velmi rychle a snadno.

Nero SoundTrax
SoundTrax je profesionální program pro tvorbu zvukových cédéček. Kompilace jednotlivých Audio CD disků bude pro všechny doslova hračkou.

Nero Cover Designer
Uživatelsky lépe funkční grafická aplikace pro vytváření a návrh bookletů a obalů. Ta totiž zhmotní vaše vlastní nápady a budete tak moci vytvořit efektní CD potisky a s tím další související obaly.

Nero Media Player
Přehrávač, s jehož pomocí přehrajete zvukové soubory ve formátech MP3, WAV, AAC a Audio CD.

Nero ShowTime
Také o vaše oblíbené filmové nahrávky bude dobře postaráno. ShowTime si poradí nejen s reprodukcí nejrozšířenějších video formátů, ale také s integrovanou TV kartou.

Nero ToolKit
Obsahuje trojici programů Nero CD-DVD Speed, Nero DriveSpeed a Nero InfoTool pro testování a monitorování CD a DVD mechanik a disků. První zmiňovaný program testuje rychlost médií, druhý upravuje rychlost otáček mechanik, čímž snižuje hluk. InfoTool poskytuje informace o nejdůležitějších rysech mechanik, vložených discích a nainstalovaném software.

InCD 4
Speciální nástroj pro naformátování médií. Ty lze pak následně používat stejně jako normální pevný disk. Jednoduchým uchopením a přetáhnutím (např. v Průzkumníku) se data zapíší na cílové médium.

EasyWrite Reader 4
Slouží ke čtení disků zapsaných ve formátu MRW na systémech, které MRW nepodporují.

Nero ImageDrive
Jednoduchý prohlížeč image souborů. Připraví virtuální CD-ROM jednotku, která se bude chovat jako skutečná.

Nero BackItUp
Neslouží k ničmu jinému než ke kompletní záloze vašich dat. Vy můžete odpočívat a program bude dělat vše za vás.

MPEG-2/DVD Plug-in
Rozšiřující plug-in pro kódování videa do DVD a SVCD formátu.

HE-AAC Plug-in
O kódování a přehrávání souborů v MP4 formátech se postará tento plug-in, který nabídne neomezené nastavení komprese a dekódování.

Zn.: Cena je lidová
I přesto, že jde o all-in-one kompletní balík pro tvorbu a editaci video, audio souborů a jejich následný zápis na CD či DVD médium, je cena velmi přijatelná. Za plnou verzi (při stažení z internetu) zaplatíte jen 59.99 USD a krabicová vás pak vyjde na 79.99 USD. Ten, kdo již vlastní jakoukoliv verzi předchozí, může si koupit pouze aktualizaci za 39.99 USD a tím upgradovat na Nero 6 Ultra Edition.

Novinka od Aheadu toho nabízí opravdu hodně, otázkou ovšem zůstane, zda by se většina těch nástrojů nedala vložit do jedné aplikace...

Autor:

Nejčtenější

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Nejpoužívanější prohlížeč měl skromné plány. Chrome zásadně změnil web

Vývoj ikony prohlížeče Chrome

Prohlížeč Google Chrome používá k brouzdání po internetu většina uživatelů. Před deseti lety to přitom byl nenápadný...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Čína unesla část mezinárodního internetového provozu, chybou Nigerijců

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

V noci na dnešek se řada uživatelů ve Spojených státech i jinde musela vypořádat se nebývalým zpožděním služeb od...

Další z rubriky

Aplikace vám poradí, kdy zalít kytky, jiná dá nápad na domácí výrobky

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte aplikaci s neustále rozšiřovanou databází zajímavých nápadů na domácí výrobky, průvodce historickými...

Poznejte rozmanité aplikace z portfolia Microsoftu

Ilustrační foto - počítač

Microsoft není pouze Windows a Office. Tato softwarová firma má na svém kontě i další neméně zajímavé aplikace. Umí...

Stáhněte si zdarma: zjednodušená verze Photoshopu či nahrávač MP3

Adobe Photoshop Express

Odlehčená verze Photoshopu Express zvládne řadu úkolů. Pohodlně zaznamenat zvuk pomocí počítače umí MP3 My MP3...

Najdete na iDNES.cz