Co nového se stalo minulý týden v Asii?

aktualizováno 
V dnešních Asijských novinkách Vám představíme nový notebook značky Toshiba, stolní PC umožňujícího příjem digitálního televizního vysílání od společnosti NEC, nový mobilní I-mode telefon od SONY, nejlehčí a nejmenší digitální kameru na světě od JVC, způs

TOKYO - Toshiba uvádí na trh nový notebook s LCD s vysokou kvalitou rozlišení.  Toshiba Corp. začala s prodejem nového notebooku "Dynabooku" s technickým označením "V1/470PMC".  Výrobek je určen především pro "domácí využití"; jeho LCD s vysokým rozlišením nabízí uživateli vysokou kvalitu obrazu; dalšími rysy této novinky je  multi-drive obsahující buď DVD-ROM, CD-ROM, nebo  CD-R mechaniku. Nový model TFT-LCD obsahuje "wide-field" filtr a  její  povrch je pak "ošetřen", k dosažení nízké reflexivity (low-reflection). Kvalita kontrastu je dvakrát tak vysoká, než u obvyklého modelu, s 50% vyšší rychlostí přepisu (response speed) a rozšíření zorného úhlu o 50%. Takto jsou zvláště animace, nebo-li pohyblivé obrázky, více jasné. Úhlopříčka displeje je 14.1" a rozlišení 1024 x 768 dot. Nový notebook od Toshiby se na japonském trhu prodává za cenu 250.000 jenů (cca. 2.110 USD).


TOKYO - NEC začíná s prodejem LCD stolního PC s plochou obrazovkou, určeného pro digitální satelitní televizní vysílání. 8. března začala společnost NEC Corp. s prodejem "Valuestar T" série "VT1000J/6JD4", prvního japonského stolního PC schopného příjmu digitálního satelitního televizního vysílání. PC obsahuje zdířku externí jednotky na čtení IC karty s z názvem   "B-CAS" - tato karta rozlišuje zákazníky digitálního satelitního vysílání. Zároveň obsahuje funkci k zobrazení elektronického televizního programu pro devět kanálů v jednom obraze.  Barevný TFT-LCD panel o úhlopříčce 15.3" je uzpůsoben tomu, aby jas (svítivost obrazovky) byla zvýšena na 500 candela/m2, což je 2.5 x více, než u předchozího modelu. S použitím tohoto panelu vypadají např. scény filmu, natočené při ztlumeném světle, mnohem jasnější, než u obvyklého modelu. PC obsahuje Pentium III (1.0GHz) CPU a dle volby také "surround" reproduktory - systém s 5.1 kanály, umožňující přehrávat DVD.


TOKYO - SONY vyrobila I-mode mobilní telefon s 65.000 barevným displejem.   

NTT DoCoMo Inc. představila nový model i-mode mobilního telefonu "DoCoMo Sony SO503i", který je kompatibilní s firemním servisem (na principu downloadu) s názvem "i-Appli."Nový přístroj vyrobený společností SONY je čtvrtým v řadě, který  i-Appli servis podporuje - po přístrojích F503i, P503i a N503i. S prodejem se začne 9. března 2001. Zvláštností nového modelu je 65.536 barevný tenký TFT-LCD.Většina přístrojů, které se prodávají, obsahuje panely s pouze 250 barvami. Sony je tak jedním z prvních, po modelu "J-SH05", který koncem loňského roku uvedla na trh společnost J-Phone Group. Modelem s o něco méně kvalitním displejem je pak například mobil společnosti  DoCoMo, která uvedla 3. března na japonský trh přístroj obsahující TFD-LCD panel s  4.096 barvami.


TOKYO - nová "nejmenší a nejlehčí" kamera od JVC přichází na trh.  Společnost Victor Co. Japan Ltd. (JVC) si uplatňuje právo na skutečnost, že uvádí na trh nejmenší a nejlehčí digitální video-kameru na světě. Novinka s názvem "Pocket e-movie! GR-DVP3" váží pouhých 340g, a je tak malá, že se skutečně vejde do náprsní kapsy Vašeho saka. Její rozměry jsou 43 x 80 x 115 mm. Největší výhodou této novinky je zcela jasně její přenosnost. Vývojářům společnosti JVC se podařilo snížit hmotnost s použitím velkokapacitní tenké, lithium-ionové baterie, která se užívá do mobilních telefonů. GR-DVP3 obsahuje funkci, která uživateli umožňuje dočasně ukládat na SD memory kartu obrázky, nahrané na videopásku prostřednictvím jejich konverze do formátu  MPEG4; a přenášet je do PC za pomoci USB interface. GR-DVP3 je vůbec první digitální videokamerou, která je vybavena touto funkcí. Pohyblivé obrázky jsou zachycovány v rozlišení 160 x 120 pixelů. Velikost 20 vteřinového záznamu je cca. 200KB. V praxi by uživatel měl obrázky zachycené "venku" kompresovat s použitím formátu MPEG4, přenést je pak do svého notebooku a poslat je např. do kanceláře jako přílohu emailu. Hlavní technické specifikace jsou následující:  kamera je vybavena CCD o velikosti 1/4" s 680.000 pixely (340.000 účinných pixelů), 10x optickým transfokátorem (F1.8, f=3.7mm-37mm), 2" CLC monitorem 0.44" CLC hledáčkem. Je kompatibilní s SD memory kartou a MultiMedia kartou (MMC). Na japonský trh se kamera dostane již v první polovině března t.r. a bude k dostání za nepříliš nízkou cenu 235.000 jenů (cca 2.025 USD).


TOKYO - Nový způsob reklamy - zasílání na mobilní telefony - se v Japonsku setkal s velkým úspěchem. Na rozdíl od způsobu "click" reklamy na internetových stránkách, která ustupuje zájmu uživatelů se reklama rozesílaná na mobilní telefony setkala v Japonsku s velkým úspěchem a to jak u uživatelů, tak i u firem, které reklamy zadávají. Úspěchu vděčí tento způsob reklamy možná právě její kombinaci s nejrůznějšími elektronickými "kupóny" na slevy, a možnosti získání drobných dárků, či soutěžemi o hodnotné ceny. Jedním ze zadavatelů reklamy je i u nás známá značka Wella Japan Co., Ltd (její japonskou reklamu si můžete prohlédnout na obrázku). Akcí této společnosti byla reklama na výrobek s názvem "Bleach & Color" - výrobek určený pro obarvení vlasů - a zahrnovala distribuci elektronických kupónů prostřednictvím mobilních telefonů. Akce se setkala u zákazníků s obrovským úspěchem a Wella Japan má nyní v úmyslu vytvořit databázi svých zákazníků (nebo lépe řečeno jejich vlasů, barvy vlasů a problémy, které s nimi mají), tak, aby mohla začít s marketingem "one-to-one"- tedy osobním marketingem přesně zaměřeným na jednotlivé zákazníky. 


TOKYO - Sanyo uvádí na trh bezpečnostní kameru s vysokým rozlišením a zabudovaným 10 GB HDD. Sanyo Electric Co., Ltd. začne od 1. června prodávat digitální kameru se zabudovaným HDD - "DSR-A1000" - je určena především jako prevence proti rostoucí kriminalitě. Kamera je vybavena  1.5 milionu pixelů CCD a 10.2GB HDD. Může zaznamenávat SXGA nepohyblivé obrázky (1,360 dot x 1,024 dot) - až 17.000 záběrů při rychlosti nahrávání 3 záběrů za vteřinu. Kamera se bude prodávat za cenu 350.000 jenů (cca. 2.985 USD). Cena to není zrovna nízká, přesto je tato kamera cenově výhodná a to díky skutečnosti, že odpadá neustálé nakupování a výměna filmů. I kvalita obrazu je lepší, než u obvyklé monitorovací kamery NTSC. Výhodná je také funkce okamžitého přehrání zachyceného záznamu. Kamera je vybavena NTSC "output" terminálem videosignálu pro TV monitor, stejně jako USB interface portem.

Autor:

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Tišší klávesnice a větší výkon. Apple představil nové MacBooky Pro

Nové MacBooky Pro

Apple konečně představil inovované verze notebooků MacBook Pro. Hlavními novinkami jsou procesory Intel osmé generace,...

Herní notebook s Core i9 a cenově dostupnější herní desktop. Novinky Acer

Nývlt Václav: Acer

Svět herních počítačů zažívá prudký růst, takže není divu, že se okolo nich točilo i představení novinek společnosti...

Nejlevnější počítač od Microsoftu má své kvality, ale není pro každého

Microsoft Surface Go

Surface Go je maličký konvertibilní tablet/notebook vhodný jako počítač na cesty. S hmotností jen lehce přesahující...

Najdete na iDNES.cz