Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co skrývají MIDI soubory? (nové audio a MP3 programy 44/2004)

aktualizováno 
Utilitka MIDIView odhalí nitro MIDI souborů stažených z internetu a zobrazí všechny stopy v notovém zápisu. S editorem Sound In Depth zpracujete své audio tracky na profesionální úrovni. Přičtěte kvartet aplikací pro rozdělení, spojování a normalizaci MP3, přidejte konverzi a playback, promíchejte a získáte aktuální přehled programů pro práci s audiem.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight. Upozorňujeme, že odkazy ve starších přehledech aplikací nejsou aktualizovány.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • MixVibes 5.2 - Freeware - Download 1,5 MB
  Update mixpultu pro počítačové jezdce na deskách. Na obrazovce můžete spravovat až 16 virtuálních přehrávačů, každému kanálu přiřadit až tři efekty (interní nebo DirectX pluginy). Přesné míchání má na starosti detekce BPM v reálném čase, multikanálový crossfader pro plynulý přechod mezi skladbami, desetipásmový ekvalizér. S efekty vinylové desky můžete skrečovat jako s gramofonem.
 • MusicMatch Jukebox 9.0.159b - Freeware - Download 19,2 MB
  Volně šiřitelná verze deváté generace all-in-one aplikace. Přehrávač CD a nejrozšířenějších hudebních formátů, CD ripper, zvukový rekordér s realtime kompresí, vypalování datových/audio CD, správce souborů na počítači i přenosných zařízeních, zdarma bezpočet žánrových kanálů internetového rádia aj. Aktualizované vydání zaměřené především na odstranění chyb v programu.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • AudioAlchemy MP3 Edition 2.2 - Shareware - Download 3,6 MB
  Konvertor zvukových souborů do formátu MP3. Za zdroj mohou posloužit from WAV, WMA, OGG, AIFF, AU, VOX, RAW, MPC a další. Program také umí přepočítat stávající MP3 na jinou vzorkovací frekvenci a jiný datový tok v plném rozsahu do 320 kbps. Podporuje konstantní i variabilní bitrate a nabízí detailní nastavení komprese.
 • 123 Audio CD Ripper 2.10 - Shareware - Download 3,6 MB
  Ripper pro stahování stop z CDDA disků a jejich ukládání ve formátech MP3, WMA, Ogg Vorbis nebo Wave. Současně slouží také jako převodník uvedených formátů. Stačí pár kliknutí myší a díky rychlému enginu je za chvíli hotovo.
 • CD to MP3 WAV Maker 1.07 - Shareware - Download 2,8 MB
  Jednoduchý co do použití a rychlý co do výkonu - grabber audio CD do formátů MP3, WAV, WMA a OGG. Využívá enkodéru LAME i nejnovějších kodeků Ogg Vorbis. Podporuje přístup k informacím na FreeDB a editaci ID3 tagů, vybaven funkcemi pro korekci přeskakování u poškrábaných disků. Nově pracuje s kodeky Windows Media 9.
  Neregistrovaná verze stáhne max. 15 stop. 15denní trial.
 • DVD Audio Extractor 2.3.1 - Shareware - Download 1,2 MB
  Aneb jak snadno ukládat zvukové stopy z DVD disků jako komprimovaný zvuk nejen v klasických počítačových formátech Ogg Vorbis, MP3 nebo WAV, ale také přímo jako původní PCM, MPA, AC3 nebo DTS včetně zachování prostorového zvuku.
  30denní trial
 • FLAC Frontend 1.7 - Freeware - Download 0,1 MB
  Pokud jste si oblíbili nezávislý bezeztrátový audio kodek FLAC, určitě oceníte tuto grafickou nadstavbu, která v mnohém usnadní převod zvuku do tohoto formátu.
 • Mini-stream RM-MP3 Converter 1.28 - Shareware - Download 2,1 MB
  Jednoduchý, ale účinný konvertor všemožných subformátů kompresní technologie RealMedia včetně streamingu do MP3. Umožňuje dávkový převod, editaci ID3 tagů a detailní nastavení všech parametrů výstupu - bitrate, vzorkovací frekvence, konstantní/variabilní tok atd.
 • Rosoft Audio Tools LE 3.5.5.1 - Freeware - Download 7,7 MB
  Lehce aktualizovaná sbírka několika nástrojů firmy Rosoft: CD Extractor 3.5 pro grabování stop z Audio CD do WAVu a MP3, Audio Recorder 3.5 pro digitalizaci starých nahrávek z desek a kazet, Lame Encoder 3.3.0 převádí WAV do MP3 a Media Player soubory přehrává. Volné používání sponzoruje integrovaný reklamní systém.
 • Xilisoft MP3 WAV Converter - Shareware - Download 1,5 MB
  Nová aplikace od nové, leč velmi aktivní dílny Xilisoft, se od drtivé většiny ostatních konverzních aplikací liší především širokou nabídkou ztrátových i bezeztrátových kompresních kodeků - bohužel pouze na vstupu. Do "empétrojek" nebo WAVu převede MPEG-4 AAC, OGG, FLAC, APE, VQF a další. Nechybí podpora ID3 Tagů a kompletně přizpůsobitelné nastavení výstupních formátů. Program je dále schopen vyrýpnout audio stopy video souborů.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • MP3 Cutter Joiner 1.03 - Shareware - Download 2,6 MB
  Šikovný sekáček na hudební soubory, který vyjme jen určitý úsek, nebo jeden dlouhý soubor rozdělí stejnoměrně na více dílů. Program takto umí pracovat také s formáty WAV, WMA a OGG! Pomocí kompaktního interního přehrávače si přesně nastavíte mantinely požadované části a pak už jen sekáte a sekáte... Soubory všech formátů lze rovněž složit zpět.
  Neregistrovaná verze dovolí 30 operací se soubory.
 • MP3 & MPEG Joiner - Shareware - Download 1,9 MB
  Názvem je řečeno vše - utilitka určená ke spojování zvukových a video souborů ve formátech MP3 a MPEG.
  Trial na deset spuštění
 • mp3DirectCut 1.37 - Freeware - Download 0,1 MB
  Jednoduchá utilitka pro střih zvuku ve formátech MP2 a MP3, např. odstranění ticha na začátku/konci skladby, vystřižení jedné písně z mixu apod. Pracuje s ID3 Tagy, při editaci zachovává obsahy všech polí. Umožňuje měnit zoom vykreslení průběhu zvuku. Opravené generování hlavičky u souborů s variabilním tokem a různé bugfixy.
 • Mp3Doctor 5.11.018 - Shareware - Download 2,1 MB
  Zajímavý nástroj pro práci s WAV a MP3 soubory. Dokáže sjednotit hlasitosti, převzorkovat všechny soubory na zvolenou frekvenci či bitrate, ořezat, prohnat ekvalizérem, ale také třeba prodloužit nebo zkrátit (stretch), přepočítat na jinou základní notu, odstranit vokály... Umí též editovat ID3 tagy a navzájem konvertovat mezi MP3 a WAV. Drobný update.
  Trial na dvacet spuštění

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Encore 4.5.5 - Demo - Download 7 MB
  Notační software, který snese i ta nejtvrdší profesionální měřítka. Disponuje všemi funkce potřebnými k převedení vašich hudebních nápadů do notové osnovy, editaci a tisk zápisu.
 • MIDIView 1.1 - Shareware - Download 0,7 MB
  Šikovná utilita pro všechny, kteří se chtějí naučit hrát hity oblíbených interpretů. MIDIView zobrazí nahrané MIDI soubory ve formě notového zápisu, oddělené pro každou stopu, a při přehrávání souborů zvýrazní právě hrané noty.
  14denní trial
 • Sweet MIDI Player 2.1.1 - Shareware - Download 0,2 MB
  Jukebox pro přehrávání MIDI souborů, uživatelské playlisty mohou obsahovat až 99 skladeb. Kromě obyčejného poslechu umožňuje interní mixer v reálném čase editovat systémové příkazy, posouvat tóninu, měnit tempo, vypínat libovolné kanály a takto zmanipulovanou skladbu uložit na disk.

  Audio editory a efekty
 • Audio Record Wizard 3.96 - Shareware - Download 2,6 MB
  Harddiskový rekordér pro záznam audia mj. i do formátu MP3 v plně definovatelném nastavení frekvence a datového toku. Dokáže nahrávat jak z externích zdrojů (LP, rádio, kazeta), tak i záznam z mixéru karty, čímž lze zaznamenávat i signál softwarových přehrávačů nebo internetové vysílání. Real-time oscilátor.
 • Freecorder 2.21 - Freeware - Download 0,9 MB
  Jednoduchý audio záznamník zdarma - ukládá zvuk z libovolného zařízení do formátu MP3. K dispozici je sledování vstupního signálu pomocí VU meteru a časomíra. Sponzorováno reklamními bannery.
 • iZotope Vinyl 1.7 - Freeware - Download 5,1 MB
  Jsou vaše nahrávky čisté a bílé? Pak byste na ně měli pustit tento volně šiřitelný DX/VST plug-in, který přidá věrohodné praskání a další efekty vinylových desek.
  Odkaz na stažení vás přenese na stránky výrobce, neb je nejprve třeba získat e-mailem aktivační kód.
 • SID SoundInDepth 1.1 - Shareware - Download 11 MB
  Výkonný a přitom na obsluhu nenáročný audio editor Sound In Depth nabízí pestrou paletu editačních a konverzních funkcí, jež lze aplikovat na celou škálu formátů zvukových souborů. Krom základních funkcí cut/copy/paste nabízí také míchání více stop, aplikaci nejrůznějších efektů, řízení hlasitosti pomocí obálek, spektrogram a frekvenční analýzu, dávkové zpracování aj.

  Ostatní utility
 • CopyToDVD 3.0.34 - Shareware - Download 6,1 MB
  Utilita pro zálohování libovolných dat - ať již se jedná o důležité dokumenty nebo multimediální soubory. Program vypaluje na všemožná CD i DVD média, práci maximálně usnadňuje integrace do kontextového menu Windows. Kromě tvorby datových a audio disků zvládne také vypalování filmů ve formátu kompatibilním s DVD přehrávači. Podporuje také dvouvrstvá média DVD+R9. Drobný update

 • Vyberte si svého sázkaře (Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma 44/04)
  Sázíte často a rádi? Věnujete se sázení na sportovní výsledky či hry společnosti Sazka? Nebaví vás neustále dokola vymýšlet číselné kombinace a nepamatujete si výsledky starších, již odehraných utkání? Potom zkuste využít aplikace věnující se sázení.
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  uTorrent opravuje chybu, která mohla uživatele vystavit nebezpečí

  uTorrent

  Oprava klienta služby uTorrent odstraní problém, který mohl uživatele nalákat na podvodné stránky.

  Vylepšete si Skype například aktivací nahrávání konverzace

  „Žijete v Severní Americe?“ ptala se třída z Červeného vrchu. „Néé,“ usmívají...

  Nejen textovou komunikaci, ale také tu zvukovou či videohovory včetně těch konferenčních je možné zaznamenat a uchovat...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  bazar-sport-kola
  bazar-sport-kola

  Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

  Najdete na iDNES.cz