Co uvidíme na CeBITu? (část čtvrtá)

aktualizováno 
Dnes opět pokračujeme v našem mini-seriálu, věnovanému CeBITu 2001; tentokrát Vám ukážeme oblast webových kamer a digitálních kamer, které nám představí značky Sony, Philips, Kodak a Hitachi.

Sony CMR-PC1 USB-Cam 

Společnost SONY představuje CMR-PC1; novou kamerovou soupravu pro notebooky s výkonným softwarovým balíkem a obsáhlým příslušenstvím. Ten má představovat další "průlom" v technologii webových kamer. Jedná se o kompletní řešení pro video-konference a obrazovou telekomunikaci a je dodáváno s obsáhlým softwarem, určeným ke zpracování videa, stejně tak jako se softwarem pro biometrické rozlišování obličeje a řeči. Samozřejmostí je také funkce video streamu. Video-software umožňuje  "Peer-to-Peer-Video-Streaming". Data ve formátu video mohou být živě "natažena" na internetovou síť, takže se snímaných událostí může bez nadsázky účastnit skutečně celý svět.

Philips ToUCam PCVC 750K 

Nový model od Philipse nabízí kromě obvyklých vlastností webové kamery také  scanovací funkci. Dokáže v "Real-Time" na obrazovce ukázat texty, obrázky a malé objekty. Pro optimální odstup slouží teleskopické "nožičky" stativu, který je součástí dodávky. Obrázek, text atd. se jednoduše umístí před kameru bez toho, aby se do obrazu dostaly části stativu. S pomocí funkce Drag and Drop lze text editovat (vybírat jeho části a přesouvat je). Bez problémů lze scanovat dokumenty do velikosti až A6. Výrobek byl za svůj Design oceněn cenou "IF-Design-Award". Kamera se v obchodech objeví začátkem června a bude se prodávat za cenu 249 DM.

Kodak MC3 

Také Kodak nyní vybavuje digitální kameru funkcí audio přehrávání. Nový model "MC3" (na obrázku) se již začal na americkém trhu prodávat a to za cenu 300 USD. Součástí dodávky je  Compact-Flash paměťová karta s obsahem 64 MB. Může zaznamenat až  600 obrázků nebo 20 minut video - záznamu ve formátu Quicktime-Video.

Na zadní straně přístroje je umístěn reproduktor, s jehož pomocí lze využít MP3 přehrávače bez pomocí sluchátek. Přenos hudby z PC do kameru funguje prostřednictvím rozhraní USB. Bohužel zatím není známo, kdy se kamera dostane i na Evropský trh. Bližší informace o této kameře jsme Vám již na svých stránkách přinesli, zkuste náš archív.

Sony DCR TRV 325 

Další zajímavý nápad předvádí opět firmy SONY: na nový digitální 8 camcorder lze totiž připevnit tiskárnu na fotografie - jednoduše jako blesk. Tiskárna okamžitě tiskne zachycené obrázky, které dosahují dobré "polaroidové" kvality. Součástí dodávky je kromě kamery také 4 MB Memory Stick a infračervené dálkové ovládání; k technické specifikaci lze uvést 25 x zoom. Přístroj lze zakoupit za cenu 1.999 DM.

Hitachi Camcorder DZ-MV100A 

Hitachi uvádí na trh camcorder s vypalovačkou DVD - místo obvyklého páskového nosiče dat tedy obsahuje DVD jako paměťové médium.  Zajímavou je skutečnost, že camcorder používá DVD s průměrem 8 centimetrů. Díky malé úložné ploše lze tedy uložit jen 1,46 GB. To postačuje na zachycení 30 minut videa ve vyšší kvalitě, nebo 60 minut videa ve standartní kvalitě. Rozlišení 2 megapixelů poskytuje dobrou kvalitu obrazu. Přístroj lze připojit jak na televizor, tak i prostřednictvím USB kabelu (verze 1.1) na PC. DZ-MV100A se prodává za cenu 4.999 DM.
Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Nejhebčí touchpad a lehoučký 15,6" notebook. Acer představil novinky

Acer Swift 5

Notebook o velikosti 15,6" s hmotností méně než 1 kg, výkonný chromebook s heboučkým skleněným touchpadem a 10" tablet...

Revoluce, nebo další slepá ulička? Asus nahradil touchpad displejem

Asus ZenBook Pro 14

ScreenPad a NumberPad. Tak Asus nazývá kombinaci touchpadu s dotykovým barevným displejem a kombinaci touchpadu s...

Toshiba končí s notebooky. Výrobu koupí za hubičku Sharp

Ultrabook Dynabook Kira V634 má mít výdrž 22 hodin.

Japonská společnost Sharp koupí za 36 milionů dolarů (788 milionů Kč) kontrolní podíl v divizi osobních počítačů další...Najdete na iDNES.cz