Co všechno zvládnou moderní počítačové myši?

aktualizováno 
Bez počítačové myši si už běžný uživatel nedokáže práci s počítačem vůbec představit. Dnes vám představíme několik myší, které dokazují, že myš nemusí být vůbec obyčejná. Proč by vás třeba nemohla myš po práci namasírovat nebo mít uvnitř větráček?

Možná si vzpomínáte na první laserovou myš na světě Logitech MX1000, jejíž test jsme vám přinesli loni v říjnu (viz článekBudoucnost patří laseru, tvrdí Logitech (test laserové myši Logitech MX1000)). Je vidět, že se nejednalo o výkřik do tmy, ale že se s technologií založenou na laseru budeme setkávat i u dalších výrobců.

Jasným dokladem je toho bezdrátová myš Trust MI-7200L. Laserová snímač nabízí proti dnes již klasické optické myši mnohem větší přesnost a registruje mnohem více detailů povrchu. Rozšiřuje tak možnosti použití myši i na jasné a hladké povrchy se kterými si optické myši nedokázaly poradit. Další výhodou laserové technologie jsou výrazně nižší požadavky na energii, takže myš vydrží o 200% déle než standardní optická myš. Dobíjení probíhá prostřednictvím kolébky, která funguje i jako radiový přijímač, a to i v okamžiku, kdy je počítač vypnutý.

Bezdrátová myš Trust MI-7200L je vybavena pěti tlačítky. Dvě tlačítka pro snadnou navigaci jsou přitom umístěna na vrcholku myši. Celkový dojem z myši umocňuje perfektní ergonomie s částečně pogumovaným povrchem. Díky její symetričnosti jí můžete snadno používat levou i pravou rukou. Připojit k počítači jí můžete připojit prostřednictvím USB nebo PS/2. Doporučená maloobchodní cena je 39,95 eur. V českých internetových obchodech tuto myš můžete v průměru pořídit kolem tisíce korun.

Další dvě myši jsou určeni především pro počítačové hráče, kteří mají přece specifické nároky na to, co má myš umět. Prioritou přitom je okamžitá reakce a přesný a plynulý pohyb, protože v některých hrách jde doslova o sekundy a o milimetry.

Optická myš Logitech MX-518 nabízí výkonou optickou technologii s rozlišením 1600dpi a rychlostí zpracování obrazu 5,8 megapixelů/s. Rychlost přenosu je 125 poloh za sekundu. Vaší převahu ve hře navíc zajistí možnost okamžité úpravy citlivosti ve třech úrovních ( 400dpi, 800dpi, 1600dpi), díky čemuž snadno přepnete mezi přesným zacílením a rychlou akcelerací. Profesionální hráči si mohou navíc prostřednictvím softwaru Logitech nastavit pět uživatelských úrovní citlivosti.

Myš je vybavena osmi tlačítky a kolečkem. Její ergonomie byla navržena speciálně tak, aby jste mohli hrát dlouhé hodiny, bez toho, abyste dostávali křeče. Taková hráčská myš musí taky patřičně vypadat. Tato vypadá, jako by jí pomuchlal nějaký silák. K počítači se připojuje přes USB rozhraní. Doporučená maloobchodní cena je 1.690 Kč.

Druhá z optických hráčských myší je od společnosti Logisys a jmenuje se Cool Fan Mouse. Jak vidíte na fotografiích vypadá ještě mnohem více extravagatněji než zástupce Logitechu. Pracuje přitom se světlem modré LED diody pronikajícím dírkovaným tělem myši. Dírky přitom nejsou pouze na efekt, ale mají ryze praktický účel. V nitru myši je malý ventilátor, který vám skrz otvory vhání chladný vzduch do dlaně, což ocení zvláště při delším používání. Větráček si můžete vypnout nebo zapnout pomocí tlačítka na boku. Co se týče rozlišení, je na tom proti Logitechu výrazně hůře, protože nabízí pouze 800 dpi. K počítači se připojuje prostřednictvím USB, ale můžete využít i redukci na PS/2. Tuto myš pořídíte v zahraničních internetových obchodech v přepočtu za zhruba 620 Kč.

Poslední dnes představená myš není zvláštní ani tak svými myšími parametry, ale tím co s ní můžete dělat po práci. Průvodním jevem sedavého zaměstnání bývají bolavá záda a právě japonský počítačový hlodavec Kinniku Muscular mouse vám od této bolesti pomůže pořádnou uvolňující masáží. K myši pouze připojíte polštářky přes které stimulujete svaly elektrickými impulsy, což snižuje napětí ve svalech. Celé se to přitom ovládá pomocí tlačítek myši přes kterou se to také z USB konektoru počítače napájí. Z dalších parametrů můžeme zmínit rozlišení 800 dpi a pracovní frekvenci 6500 fps. Pokud vás tato myš zaujala budete se pro ní muset vypravit do Japonska. Její cena je v přepočtu zhruba 1 360 Kč.

Autor:

Nejčtenější

Kolem právě prolétli mimozemšťané, říkají vědci. Vyvrátit jim to nelze

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Vyšší lidé trpí častěji řadou rakovin. Důvod je zřejmě zcela triviální

Kolorovaný snímek rakovinových buněk z elektronového mikroskopu

Pravděpodobnost vzniku rakoviny je větší u lidí vyššího vzrůstu. A to zřejmě proto, že mají v těle více buněk,...

Republikáni přebarvili USA pomocí chytrého plánu. Nenápadně a legálně

Jak se republikánům podařilo přebarvit mapu USA na červeno...

Přestože voličů demokratů je v USA už deset let více, republikánská strana má většinu v obou komorách parlamentu. Za...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Další z rubriky

Nová čtečka Amazon Kindle Paperwhite je voděodolná a přečte vám knihu

Čtečka Kindle Paperwhite přichází v roce 2018 s voděodolností do dvou metrů.

Amazon představil čtvrtou generaci čtečky elektronických knih Kindle Paperwhite.

Facebook uvádí svůj první kus hardwaru. Přes Portal si můžete volat

Facebook Portal v bílé

Společnost Facebook přestavila dvě komunikační zařízení, Facebook Portal a Facebook Portal+.

Chytré čínské procesory chtějí dobýt trh s auty, kamerami i servery

Huawei Connect 2018

Na akci Huawei Connect 2018 v Šanghaji představil tento čínský gigant čipy, které jsou vybaveny procesory pro umělou...

Najdete na iDNES.cz