Comdex 2002: Nebude chybět Bill, ani spousta konferencí a další program

aktualizováno 
Již od soboty běží v rámci doprovodného programu podzimního veletrhu Comdex 2002 soubor přednášek konferencí a certifikačních programů, ve kterých se může i běžný uživatel dozvědět spoustu zajímavých informací.

Letošní podzimní veletrh Comdex přináší, tak jako jiné výstavy, i prostor pro setkávání odborníků, ale i laiků. Řeč je o klasických konferencích a přednáškách, kterým pořadatelé chtějí dát punc vzdělávacích programů.

Již například v sobotu mohli první zájemci projít certifikačním programem společností Microsoft a Cisco. Jedná se sice o běžné certifikační programy, kterých se mohou zájemci zúčastnit po celý rok, ale zde obě společnosti dávají alespoň slevu.

V neděli se pak další informacíchtiví návštěvníci mohou v jednom semináři seznámit například se základy bezdrátových sítí a mobilní komunikace nebo v dalším se jim otevře komplexní pohled na zabezpečení informací, v dalším workshopu se pak seznámí s technologií „Java Server Pages (JSP)“.

To hlavní se však očekává až od oficiálního prvního dne veletrhu, tedy pondělí. To se rozjedou konference a diskusní kluby, tzv. „knowledge“ centra, a spousta dalších aktivit, které si dávají za cíl ukázat současné technologie, podiskutovat o těch budoucích a představit úspěchy (možná i některé neúspěchy), kterých se doposud dosáhlo.

Hlavní konferenční program se bude dělit do šesti hlavních oddílů. Budou jimi: Bussines Technology Conference, Techcentric Conference, Digital Lifestyle Conference, Comdex IT Executives Symposium, Real-Time Enterprise Conference (začíná až v úterý) a konečně FORTUNE Small Business Forum se startem ve středu.

Digital Lifestyle Conference

Pro běžného uživatele bude patrně nejzajímavější třetí zmíněná konference, která se bude zabývat digitálním životním stylem. Hlavním tématem bude teze, jak se digitální technologie začleňují do běžného života uživatele a jak přinášejí novou dimenzi do všech oblastí života, jako je např. práce, zábava nebo učení.

V rámci této konference se například v pondělí bude hovořit o roli dostatečně rychlého připojení k internetu nebo jakým způsobem zasáhlo digitální snímání obrazu a zvuku do našich životů. Počítačové hráče určitě nadchne předposlední pondělní téma, které se zabývá rolí počítačových her v lidské zábavě. Potřeba stále menších záznamových médií se stále větší kapacitou bude probírána na závěr pondělního maratónu, bude se tu diskutovat nejen o flash pamětích, ale i o dalším vývoji záznamu na optické disky.

Hned v úterý se v rámci této konference bude moci utkat v prostoru nazvaném Velká debatní aréna s názory Billa Gatese nebo šéfa firmy Apple Steva Jobsa. Tématem totiž bude „Kdo bude vlastnit digitální nervové centrum domácnosti“. Zatímco Microsoft prosazuje svou technologii Freestyle a Mira, Jobs říká, že to pravé ořechové je MAC. Témat je nepřeberně, zmiňme například úlohu přenosných zařízená typu PDA nebo bezdrátová komunikace - každý si může vybrat.

Technet jel na Comdex, a tak se můžete těšit na aktuální zpravodajství o nových produktech službách a programech, seznámíme vás také s novými myšlenkami, které zaznějí na výše zmíněných fórech.Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

Tipy na zajímavé weby: zábavné procvičování znalostí i info o výplatě

Umímefakta.cz

Potrápit svůj mozek a poměřit síly s roboty či kamarády nabízí netradiční testy z několika oborů na Umímefakta.cz....

Google zavře svou sociální síť, zatajil chybu ohrožující uživatele

Svou stránku na Google Plus má pochopitelně i Google

Společnost Google se rozhodla, že uzavře pro běžné uživatele svou sociální síť Google+. Důvodem jsou vysoké náklady na...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz