Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Creative NOMAD II - MP3 přehrávač s rádiem a diktafonem

  0:25aktualizováno  0:25
Nejnovější přenosný MP3 přehrávač firmy Creative Technology se konečně začíná distribuovat. Jeho technické parametry jsou velmi slibné a vše nasvědčuje tomu, že by se NOMAD II mohl stát dalším hitem ze stáje stále úspěšnější firmy Creative.
Dlouho očekávaný přenosný MP3 přehrávač je podle prohlášení firmy Creative Technology distribuován hlavním prodejcům v USA. NOMAD II, který firma v prototypu představila již v zimě, je představitelem nové generace přehrávačů Creative. Je nástupcem velmi úspěšného (jak napovídá i zachování obchodního názvu) přehrávače NOMAD.

NOMAD je určen pro běžného uživatele a je vytvořen tak, aby umožňoval rychlé nastavení a dostatečnou mobilitu. Firma má v úmyslu získat pro digitalizovanou hudbu většinového zákazníka a přinést výrobek, který se bude schopen adaptovat na rychle měnící podobu hudby z Internetu. Nový NOMAD je MP3 přehrávač s programovatelným firmwarem, který zajišťuje podporu budoucích zvukových formátů a standardů. Podporu pro kodeky budoucích zvukových formátů a pro přehrávání zabezpečených formátů bude možno stáhnout ze serveru firmy na adrese www.NOMADworld.com.

"Kočovník II" podporuje rozhraní USB (Universal Serial Bus), které je nový standardem pro připojování periferií k počítačům a umožňuje rychlejší přenos souborů, než doposud převažující paralelní rozhraní. Další výhodou USB je možnost připojení většího množství zařízení, která lze bez problémů připojovat a odpojovat za chodu počítače. MP3 přehrávač NOMAD II se neomezuje na pouhé přehrávání a nabízí další zajímavé funkce. V přehrávači je zabudován rozhlasový přijímač VKV s předvolbami pro 32 stanic. Vynikajícím rozšířením je hlasový záznamník, do nějž si můžete namlouvat poznámky stejně jako do běžného diktafonu. Při 64 MB paměti vystačí rekordér na čtyři hodiny záznamu. Volitelným doplňkem je dok pro připojení k PC a k dobíjení baterií.

Informace o přehrávané skladbě se zobrazují na displeji LCD. Text se na displeji pohybuje (scrolling), aby bylo možno přečíst celý název písně a jméno interpreta. MP3 soubory. Doprovodný software, který umožňuje organizovat, přenášet a vytvářet MP3 soubory, tvoří NOMAD Manager a speciální plná verze dnes velmi populárního programu MusicMatch Jukebox. Vlastníci karet SoundBlaster Live mohou MP3 soubory upravovat pomocí doprovodného programu Environmental Audio. Na doprovodném CD bude navíc sedmdesát písní ve formátu MP3.

Velmi důležité je řešení paměti do níž se ukládají MP3 soubory. NOMAD používá paměťové karty flash Smart Media, které je možné používat na všech zařízeních kompatibilních s SSFDC (Solid State Floppy Disk Card). Přehrávač se bude prodávat ve dvou variantách - 32 a 64 MB. 32 MB je dnes opravdu málo a výrobce je nabízí pouze z cenových důvodů, protože paměť tvoří z celkových nákladů na výrobek zdaleka největší položku.

NOMAD II je k dispozici v několika cenových relacích v závislosti na velikosti použité paměti.Cena přehrávače NOMAD II se 64 MB paměti byla stanovena na 329.99 dolaru, u 32 MB modelu na 229 dolarů. Creative bude také nabízet přehrávač bez paměťové katry pro ty zájemce, kteří již odpovídající paměťovou kartu Smart Media vlastní. NOMADy bez paměťové karty budou exkluzivně dostupné na firemních serverech www.creative.com a www.NOMADworld.com za cenu 99 dolarů.

Kdy přijde na trh další slibovaný a očekávaný model MP3 přehrávače - NOMAD Jukebox, který používá jako paměťové médium pevný disk o kapacitě 6 GB, a vylepšená verze NOMAD II MG není zatím známo.

  • velikost 58x90x18mm
  • hmotnost 88 g bez baterie
  • paměť 32 nebo 64 MB karta SmartMedia
  • 1 x SmartMedia slot
  • rozhraní USB
  • napájení 1 x AA NiMH článek (výdrž 8 - 10 hodin přehrávání)

Výrobce: Creative Technology, Ltd
Website: www.NOMADworld.com
Cena: dle kapacity paměti $329.99, $229, $99

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Vinylové desky s HD zvukem by měly přijít na trh v roce 2019

Josefina Lichtenegger s gramofonem Forte S a raménkem C-Note.

Návrat gramofonů do obývacích pokojů může v příštím roce dostat nový impuls. Rakouská firma plánuje představit „High...

Konec utrpení audiofilů. Miniaturní Google Home se už umí spárovat

Nový chytrý reproduktor Home Mini

Google Home Mini, nejmenší a nejlevnější chytrý asistent do domácnosti, disponuje pouze velmi základním reproduktorem....

Apple HomePod ničí dřevěný nábytek. Dávejte ho jinam, radí výrobce

Takto dopadl povrch dřevěného nábytku při testu HomePodu magazínem Wirecutter.

S prvními zahraničními recenzemi a s prvními aktivními uživateli chytrého reproduktoru HomePod se ukázal jeden nečekaný...

Najdete na iDNES.cz