Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


CuteMX 1.0 - stahování MP3, při němž si můžete povídat

  0:59aktualizováno  0:59
Jak již název programu napovídá, i firma GlobalSCAPE - autor populárního CuteFTP klienta - přispěla svojí troškou do mlýna programů pro vyhledávání a stahování MP3 souborů. Co všechno nabízí první verze CuteMX se dozvíte v našem příspěvku.
Tento týden proběhl ve znamení nového způsobu šíření MP3 souborů po Internetu. Jeho základní myšlenkou je spojit uživatele MP3 připojené k Internetu a umožnit jim vzájemně sdílet jejich sbírky MP3 souborů. Velkým stínem nad touto skvělou myšlenkou je, že se povětšině jedná o pirátské kopie nebo skladby, jež nemůžete zveřejňovat bez porušování autorských práv. Zatímco se průkopník tohoto způsobu sdílení MP3 souborů Napster dočkal prvního slyšení před americkým soudem, kde byl zažalován za napomáhání porušování autorských práv, konkurenční programy získávají na popularitě. Největší ohlas získala Gnutella, jejíž vývoj byl oficiálně zastaven, ale program se šíří neomezeně dál. Program iMesh, který spojuje vyhledávací centrálu na internetových stránkách i klientský program, se dočkal tento týden obdoby u vyhledávače Scour.net. Program ScourExchange je zatím ve stádiu betaverze, ale získal si již značný ohlas. A konečně, objevila se finální verze programu CuteMX.

Program CuteMX vznikl nedlouho po Napsteru. Jak je patrné z názvu, patří do rodiny Cute programů firmy GlobalSCAPE, z nichž je nejznámější CuteFTP. CuteFTP je klient umožňující download a upload ze serverů protokolu FTP a v posledních verzích obsahuje také možnost vyhledávání MP3 souborů. CuteMX je již zaměřen výhradně na multimediální soubory. Díky systému a la Napster můžete soubor nejen vyhledat, ale i okamžitě stáhnout. Soubory jsou sdíleny připojenými klienty, a proto máte jistotu, že jsou k dispozici on-line.

Hledání

Po nainstalování programu, které je bezproblémové, se musíte jako u ostatních výše zmíněných programů zaregistrovat pod libovolným jménem a heslem. Jako všechny tyto programy kromě Napsteru umožňuje CuteMX vyhledávat i soubory s jinými příponami než MP3. Hledané přípony si můžete sami nastavit a hledat tak kromě MP3 i jiné zvukové formáty, video, archivní soubory atd. Vyhledávání probíhá podle zadaného textového řetězce. Maximální počet vyhledaných souborů je možno omezit. CuteMX nedovoluje vyhledávat podle dalších kritérií (rychlost linky, bitrate), jež skýtá program Napster. Informace, které se objeví, obsahují kromě názvu souboru jeho velikost, identifikační přezdívku hostitele a rychlost jeho připojení.

CuteMX umožňuje kromě stahování souborů i jejich streaming (přehrávání on-line). V programu je zabudován multimediální přehrávač, který dokáže přehrát řadu audio i video formátů.

Download

Program se neomezuje pouze na přesuny souborů. Pro připojenou komunitu jsou k dispozici komunikační nástroje podobné systému IRC. Možnost "pokecu" je vyřešena velmi pěkně a je hlavní předností CuteMX proti ostatním vyhledávacím programům. Kromě samotného chatu program nabízí i další funkce, např. možnost poslat někomu soubor (DCC). Partnery můžete přidat do svého seznamu přátel (i nepřátel). Na základě tohoto těchto seznamů můžete určit, kdo bude mít přístup k souborům ve vašem počítači.

Program je zdařilým konkurenčním řešením programů typu Napster. Jeho uživatelské rozhraní umožňuje rychlé a přehledné hledání. Hlavním nedostatkem je menší počet připojených uživatelů, z něhož vyplývá i menší počet (asi polovina) souborů, než nabízí Napster. To však můžete změnit i vy.

Výrobce: GlobalSCAPE
Website: http://www.cutemx.com/
Platforma: Windows 95/98/NT
Cena: Feeware

Autor:


Témata: MP3, Napster, software, Windows

Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Rozuzlení: Platit je třeba za každý televizor. Výjimku má snad jen IPTV

Příklad televizoru, který je na dobré cestě k nezpůsobilosti pro příjem...

Neexistuje televizor, za který by nebylo podle zákona potřeba platit koncesionářské poplatky. To, že na něj doma nic...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Stáhněte si zdarma: monitorování, diagnostika a zvýšení výkonu PC

CAM

Bohaté možnosti pro monitorování hardwaru v počítači nabízí program CAM. E-mailový klient s kalendářem a řadou funkcí...

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Praha

Najdete na iDNES.cz