Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zálohujte si data do cloudu. Třeba i u antivirových společností

aktualizováno 
Vlastní cloudové úložiště nabízejí dnes už všichni velcí internetoví hráči, jako je Microsoft, Google či Apple. Také dodavatelé antivirových řešení a softwaru na zálohování dat rychle rozšiřují své portfolio o cloudové služby.

Data, ketrá chcete mít po ruce můžete uložit na internet

F-Secure Online Backup

Služba F-Secure Online Backup nabízí cloudové uložiště bez omezení kapacity. Ovládání zálohovací aplikace je jednoduché: v rozhraní si jen vyberete, které soubory z počítače chcete zálohovat. Zbytek už necháte na programu, pracujícím na pozadí operačního systému.

V rámci ročního poplatku není omezena ani celková velikost zálohovaných dat, ani počet jednotlivých souborů, které nahrajete do cloudového úložiště. Zároveň to ovšem neznamená, že můžete prostřednictvím služby F-Secure Online Backup zálohovat všechna data, co máte doma ve všech počítačích a na různých médiích.

Úložiště je svázáno s pevným diskem vašeho počítače. Není možné zálohovat například i data z externích disků, připojených přes USB. Všechna data jsou pochopitelně i v tomto případě přenášena v zašifrované podobě.

Zkušební verze programu umožní uložit 2 GB dat po dobu 90 dní.

Ovládací aplikaci F-Secure Online Backup stahujte po bezplatné registraci zde (18,9 MB, trialware).

F-Secure Online Backup neurčuje, kolik dat můžete do cloudového uložiště

F-Secure Online Backup neurčuje, kolik dat můžete do cloudového uložiště zálohovat. Musí jít ovšem o data z hlavního disku vašeho počítače.

Norton Online Backup

Úložiště Norton Online Backup disponuje v základní verzi kapacitou 25 GB a lze do něj nahrávat důležitá data až z pěti počítačů ve vaší domácnosti. Zálohování vybraných dat probíhá automaticky ve zvoleném intervalu. Data jsou přenášena v zašifrované podobě. Užitečná vlastnost úložiště Norton Online Backup je možnost přístupu k datům prostřednictvím internetového prohlížeče z libovolného počítače připojeného k internetu.

Informace o službě Norton Online Backup najdete zde.

Do úložiště Norton Online Backup můžete zálohovat data až z pěti počítačů, do

Do úložiště Norton Online Backup můžete zálohovat data až z pěti počítačů, do celkového objemu 25 GB.

AVG LiveKive

Vlastní cloudové úložiště nabízí i původem česká firma AVG. Na výběr je z kapacit 25 GB či 50 GB, přičemž předplatit si lze i úložiště s neomezenou kapacitou. V přehledné zálohovací aplikaci si snadno nastavíte, která data se mají do cloudu zálohovat a s jakou periodicitou. AVG LiveKive zálohuje data i zcela automaticky, pokaždé když dojde ve sledovaných složkách ke změně.

Užitečná je možnost synchronizace určených dat mezi více počítači a případně i tablety a mobilními telefony. Data jsou přenášena v šifrované podobě a program AVG LiveKive vás vždy informuje o aktuálním stavu jejich zálohování a synchronizace.

Datové úložiště AVG LiveKive si můžete bezplatně otestovat po dobu 30 dní.

Klientskou aplikaci AVG LiveKive stahujte po registraci zde (17,7 MB, trialware).

Přestože je AVG původem českou firmou, rozhraní programu AVG LiveKive je k

Přestože je AVG původem českou firmou, rozhraní programu AVG LiveKive je k dispozici jen v angličtině.

Acronis True Image Home 2012

Zálohovací nástroj Acronis True Image nabízí v základní výbavě všechny nezbytné nástroje na pravidelné zálohování kompletního obsahu počítače.

Příplatkovou výbavou programu je doplněk Online Backup na zálohování dat až z pěti počítačů do cloudového úložiště s kapacitou 250 GB. I v případě, že přijdete o všechny zálohy, které jste si vytvořili na externích discích či jiných médiích, získáte díky záloze v cloudu neomezený přístup ke všem vašim datům. Data se vždy přenášejí a ukládají v zašifrované podobě, takže nemusíte mít obavy, že obsah svého počítače svěřujete do cizích rukou.

Acronis True Image Home 2012 stahujte ze Slunečnice zde (221 MB, trialware).

Kromě zálohovacích funkcí, využitelných lokálně a v rámci místní sítě, nabízí

Zálohovací nástroj Acronis True Image nabízí v základní výbavě všechny nezbytné nástroje na pravidelné zálohování kompletního obsahu počítače.

Nero Online Backup

Součástí rozsáhlého souboru aplikací Nero 11 je rovněž program Nero LIVEBackup, který slouží k průběžnému zálohování dat z vašeho počítače. Kromě možnosti ukládání dat na externí disky se nabízí i alternativa v podobě cloudového úložiště o kapacitě 25 GB.

Nero LIVEBackup funguje zcela automaticky, prvních 12 měsíců od pořízení licence programu je cloudové úložiště k dispozici zdarma.

Zkušební verzi Nero 11 stahujte zde (380 MB, trialware).

Mezi mnoha multimediálními aplikacemi v balíku Nero 11 najdete i užitečný

Mezi mnoha multimediálními aplikacemi v balíku Nero 11 najdete i užitečný zálohovací software Nero LIVEBackup.

Využíváte pro zálohování svých dat některé z cloudových úložišť? Nebo byste své soubory nikomu nesvěřili? Podělte se o svoje zkušenosti a tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Stáhněte si zdarma: lepší vyhledávání souborů a informací v nich

Ilustrační foto - práce na PC

Vyhledávač informací v PC a duplicitních souborů se jmenuje LookDisk. Tvorbu screenshotů s popisky s možností uložit je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz