Dell a bezdrátové řešení pro notebooky Latitude

aktualizováno 
Dell představuje bezdrátové řešenípro podnikové počítačové sítě - Uživatelům notebooků Latitude přinese série Dell TrueMobile 1150 výrazné zjednodušení komunikace v lokálních sítích

Společnost Dell oznámila, že její produkty umožňující bezdrátové síťovépropojení jsou nyní k dispozici i uživatelům prestižních přenosných počítačůřady Latitude v zemích Evropy, Blízkého Východu a Afriky.

Technické řešení TrueMobile 1150 poskytuje uživatelům novouflexibilitu, spočívající v nepřetržitém napojení na firemní síť zlibovolného místa na pracovišti a v přísunu informací v reálném časeprostřednictvím služeb jako e-mail a internet, aniž by bylo zapotřebíkabelového připojení počítače.

"Obchodní aktivity dnes probíhají ve vysokém tempu a vyžadují stálevětší dynamičnost. V takových podmínkách může být nepřetržitý abezprostřední tok informací strategickou výhodou. Bezdrátová síť senejen snadno instaluje, ale může zajistit i rychlejší návratnost investic asnížit nevýrobní náklady, pokud se potřeby firmy rychle vyvíjejí a je třebaprovádět častou reorganizaci," říká David Marshall, obchodní řediteldivize Latitude Notebooks společnosti Dell pro regiony Evropy, Blízkého Východua Afriky. Systém TrueMobile, který zvyšuje produktivitu práce a snižujereakční dobu je, jak věříme, atraktivní a mnohotvárný nástroj pro nejrůznějšítypy obchodních subjektů," dodává Marshall.

Společnost Dell je předním dodavatelem hardwaru v oblasti internetovéhoobchodování a integrace. Poskytuje produkty a služby podporujícítechnickou, obsahovou i mezilidskou stránku komunikace. Technické řešeníTrueMobile nabízí snadné zavedení bezdrátové sítě typu LAN - lze jijednoduše pořídit, instalovat i konfigurovat podle uživatelských potřebklienta.

Dell TrueMobile: výhody pro zákazníka
Vedle vysoce výkonného, standardizovaného hardwarového zařízenízahrnují produkty Dell TrueMobile také rozšířené roamingové služby,vyrovnávání zátěže (load balancing), bezpečnostní a řídící funkce,odpovídající funkčním nárokům běžného podnikového klienta.

Dodávka a instalace
Společnost Dell sama instaluje veškeré ovladače a uživatelskéaplikace, takže systém je dodáván v plně funkčním stavu.

Ovládání
Produkt TrueMobile zahrnuje všestranný diagnostický software pro roaming,monitorování energetického zdroje a síly přenosového signálu. Taképodporuje kódování 64-bitovou metodou WEP (Wired Equivalent Privacy) a128-bitovou metodou RC4.

Použitelnost
Bezdrátové sítě typu LAN lze konfigurovat pro různá prostředí tak,aby vyhovovala konkrétním provozním potřebám. Konfiguraci lze bez obtížípřizpůsobit jak pro síť spojující úzký okruh pracovníků, tak pro sítězajišťující širokou infrastrukturu pro tisíce uživatelů, s roamingovýmpokrytím rozsáhlého prostoru.

Servis a technická podpora
Při zakoupení společně s notebookem Latitude se na PC-karty amini-PCI-karty série Dell TrueMobile 1150 vztahují stejné servisní podmínkyjako na celý systém. Karty zakoupené samostatně anebo s přístupovým zařízenímsérie TrueMobile 1500 - AP1000 jsou však vybaveny jednoletou zárukou plnéhoservisu včetně odvozu a opětovného dodání výrobku.(1) Na přístupové zařízeníTrueMobile 1150 - AP1000 se vztahuje tříletý servisní plán a servis na místěs lhůtou jednoho pracovního dne.(1)

Bezdrátové lokální sítě Dell TrueMobile využívají bezdrátový přenosovýstandard 802.11b s přenosovou rychlostí 11 Mb/s, zahrnují bezdrátový LANovýadaptér (PC karta TrueMobile 1150, kompatibilní se všemi současnýminotebooky řady Latitude) a přístupové zařízení TrueMobile 1150 - AP1000pro příjem a vysílání dat.

Dell nabízí také mini-PCI kartu série 1150 jako plně integrovaný doplněknotebooků Latitude C600 a C800 se zabudovanou anténou napojenou na rozhranímini-PCI. Oba modely jsou přímo navrženy pro užívání v bezdrátových lokálníchsítích se standardem 802.11b a jsou kompatibilní se zařízením TrueMobile1500 - AP1000. Adaptérové mini-PCI karty si lze objednat za EUR179 (2) asamotné přístupové zařízení za EUR899.(2)

Přenosné počítače řady Dell Latitude jsou navrženy pro zákazníka,který se snaží maximálně snížit nevýrobní náklady (TCO) a klade důrazna ucelenost a spolehlivost funkcí produktu, bezpečně zvládnutétechnologické přechody a optimální výkon v síťovém prostředí. Úplnéinformace o výrobcích řady Latitude jsou k dispozici na adrese:
http://www.euro.dell.com/

O společnosti Dell
Dell Computer Corporation (Nasdaq: DELL) je přední světová společnostzabývající se výrobou výpočetních systémů. Její výnosy za minulé čtyřičtvrtletí činily 32 miliard dolarů. Je hlavním dodavatelem výrobků a služebpro zákazníky, kteří si budují svou internetovou infrastrukturu. SpolečnostDell se umístila na 56. místě ve Fortune 500(R), 154. místě ve FortuneGlobal 500 a na 10. místě v seznamu "nejobdivovanějších" firem.Společnost Dell navrhuje, vyrábí a upravuje výrobky a služby podle přánízákazníka a nabízí rozsáhlý sortiment softwaru a periferního zařízení.

Zdroj: International Data Corporation
Názvy Dell a Latitude jsou ochrannými známkami společnosti Dell ComputerCorporation.
Název Fortune 500 je registrovanou ochrannou známkoui společnosti Time Inc.
Společnost Dell prohlašuje, že není nijak vlastnicky zainteresována naochranných známkách a obchodních názvech jiných obchodních subjektů.

(1) Doba potřebná k odstranění závady se může lišit podle vzdálenostia přístupnosti místa, kde se produkt nachází. Kde je to vhodné, může býtpotřebný servis poskytnut i telefonicky či prostřednictvím internetu. Na zárukuse vztahují některá omezení. Záruka na notebookové baterie je omezena najeden rok.
(2) Ceny jsou uvedeny bez záruky a nezahrnují dopravu, manipulaci a daň.

Pro další informace kontaktujte:

Jan Ludvík, EMC Petr Hoffmann, EMC
Telefon (02) 510 91 211
0603/208158
Fax (02) 573 21 493
jludvik@emcgroup.cz  phoffmann@emcgroup.cz

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Ťuk ťuk, tady Yoga Book. Nový laptop od Lenova se otevře na zaklepání

Nový Yoga Book C930

Lenovo se na německém veletrhu IFA pochlubilo novou generací lehce kritizovaného Yoga Booku. Představený model C930 je...

Microsoft opět zkusí zaútočit na Apple. Nasadí levný Surface proti iPadu

Nový Microsoft Surface Pro 2

Microsoft podle agentury Bloomberg opět chystá levnější tablet, aby zkusil dobýt zatím neotřesitelnou pozici iPadu....

Nový iPad bude mít menší rámeček a možná přijde o sluchátkový výstup

Umělcova představa bezrámečkového iPadu

Společnost Apple hodlá podle nejnovějších spekulací přiblížit design tabletů iPad novém iPhonu.Najdete na iDNES.cz