Deset užitečných plug-inů pro Mirandu

  1:00aktualizováno  1:00
Komunikační klient Miranda nabízí uživatelům možnost hovořit napříč různými on-line sítěmi v reálném čase. Chcete-li z něj vymačkat ještě více, zkuste si ho rozšířit o nějaký doplněk, který už následně nebudete chtít dát z ruky.

Miranda | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Prostřednictvím internetu a specializovaných komunikačních sítí je dnes bez větších problémů možné komunikovat v reálném čase. Uživatelé tak nemusí čekat jako např. v případě e-mailů na to, až druhá strana odpoví. Odpověď mohou dostat do několika sekund od odeslání a přitom hned poznají, zda je kontakt přítomen u PC.

Pro tento způsob komunikace lze využít hned několik sítí – ICQ, Yahoo!, Skype, AOL, Microsoft, Jabber atd. Každá síť má svého oficiálního klienta. Avšak existují i neoficiální klienti, kteří přidávají řadu funkcí navíc. Některé z nich dokonce umožňují vést rozhovory napříč všemi sítěmi. Proto získávají stále více na své popularitě. Takový je i klient Miranda. Více jste se o něm mohli dozvědět v článku - Proměňte ICQ v kecálka s TV programem, předpovědí počasí a SMS bránou

Tento klient existuje v různých balíčcích, které jsou více či méně vybavené tzv. plug-iny. Ty umožňují nejen měnit vzhled, ale především přidávat nové funkce. Možná, že používáte nějaký balíček, ve kterém se desítky různých plug-inů již nachází. Nějaký vám však může chybět. Nainstalovat a používat lze totiž velké množství modulů, které vám přímo v klientovi mohou přinést TV programy, možnost poslouchat oblíbené rádio, odesílat SMS zprávy, sledovat předpověď počasí, zjišťovat aktuální stav kontaktů a ještě mnohem více. Pojďte se na jedny z nejoblíbenějších podívat blíže.

Aktivace: Plug-iny se neinstalují, ale aktivují. Po stažení archivu ho rozbalte a následně jej celý umístěte do složky Plug-in. Tu najdete přímo ve složce Miranda. Poté Mirandu zapněte a v nastavení konkrétní plug-in aktivujte zaškrtnutím a následným restartem klienta.

smsCZE.dll – freeware
Díky tomuto plug-inu máte možnost přímo z Mirandy odesílat SMS zprávy. Zprávy si lze přitom archivovat a nechybí ani stručná statistika počtu odeslaných SMS.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (314 KB).


  Weather.dll – freeware

  Chcete-li sledovat aktuální počasí ve zvoleném státě a městě, pak si aktivujte tento plug-in. Informace o počasí (teplota, aktuální stav atd.) se stahují z různých serverů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (78,4 KB).


  mTV.dll – freeware

  Plug-in, jehož prostřednictvím můžete mít v Mirandě zobrazen televizní program vybraných TV. Po instalaci si stačí přidat své oblíbené TV stanice a budete mít přehled o tom, co právě kde vysílají, jak dlouho program běží a co bude následovat. Přehled je na několik dní dopředu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (74 KB).


  mRadio.dll – freeware

  Posloucháte-li internetová rádia, můžete tak činit přímo z Mirandy. Po instalaci si stačí přidat oblíbené rozhlasové stanice a již nemusíte pouštět jiný program pro jejich poslech.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (291 KB).


  Gmailm.dll – freeware

  Jste-li uživateli e-mailového účtu na Gmail, pak si došlou poštu můžete nechat kontrolovat Mirandou. Stačí vám aktivovat tento plug-in a přihlásit se ke svému Gmail účtu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (12 KB).


  Historypp.dll – freeware

  Pro lepší práci s historií konverzace slouží tento plug-in. Umožňuje různá řazení zpráv, používaní filtrů, export historie do souboru, snadnější vyhledávat v ní, její ochranu heslem atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (461 KB).


  HistoryStats.dll – freeware

  A když už jsme u té historie, dokážete si představit, s kým "prokecáte" nejvíce času? Jestliže odpověď neznáte a chtěli byste ji znát, aktivujte si tento doplněk. S jeho pomocí můžete analyzovat, s kým nejvíce mluvíte. Zobrazí, od koho vám chodí nejvíce zpráv, komu nejčastěji zprávy posíláte vy atd. Informace jsou přitom zpracovány do grafů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (258 KB).


  Trafficcounter.dll – freeware

  Při provozu on-line klienta dochází k výměně dat. Děje se tak především při posílání zpráv a souborů. Chcete-li vědět, kolik asi přenesete dat (od vás i k vám), pak si aktivujte tento plug-in a budete mít přehled.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (54,2 KB).


  Fingerprint.dll – freeware

  Pokud vás zajímá, jaké klienty používají vaši známí v kontakt listu, pak zkuste tento plug-in. Díky němu se u kontaktů objeví ikonka používaného klienta a zobrazí také jeho verzi. Umí rozpoznat i webové a mobilní verze.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (346 KB).


  Updater.dll – freeware

  A na závěr jeden plug-in, který se stará o aktuálnost všech ostatních plug-inů. Automaticky při startu Mirandy zkontroluje vaše verze plug-inů, a najde-li na internetu novější verze, nabídne vám jejich aktualizaci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (260 KB).

  TIP: Seznam dalších plug-inů naleznete přímo na oficiální stránce Mirandy, některé z nich s českým popisem na českých fanouškovských stránkách. • Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

  Další z rubriky

  Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

  Ilustrační foto - notebook

  Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

  Maskování videa jako nikdy dřív. Adobe slibuje revoluční jednoduchost

  Maskování objektu ve videu pomocí Fast Mask

  Na každoroční konferenci Adobe MAX bylo možné nahlédnout do dílen vývojářů. Nás zaujal především nástroj na rychlé...

  Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

  Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

  Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.  Najdete na iDNES.cz