Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Deset vychytávek pro váš e-mail od tvůrců Firefoxu. Vylepšujeme Thunderbird

aktualizováno 
Používáte-li pro práci e-mailového klienta od tvůrců Firefox, tedy Thunderbird, tak se podívejte na desítku rozšíření, které vám ještě více zpříjemní práci s elektronickou poštou.

Thunderbird | foto: Technet.cz

Pokud nepatříte mezi příznivce Microsoft Outlooku a raději využíváte volně dostupnou alternativu, která má navíc otevřený programový kód, tak vaše volba možná padla na poštovního klienta Thunderbird, který pochází ze stejné stáje jako internetový prohlížeč Firefox, tedy od Mozilla Foundation.

Tento klient si své uživatele získal především díky příjemnému uživatelskému rozhraní, antispamovému filtru či čtečce RSS kanálů. Pomocí průvodce si lehce nadefinujete svůj účet a také převedete veškerou poštu a kontakty z klienta, kterého jste používali předtím. To však není vše, co je možné v Thunderbirdu dělat. Můžete si ho také rozšířit o nové funkce. Podobně tedy jako Firefox, tak i Thunderbird lze rozšířit o mnoho dodatečných funkcí jako např. podpora šifrovaných zpráv či kalendář. Velký archiv rozšíření nabízí server Thunderbird Add-ons. I my jsme se podívali, co nabízí a desítku podle našeho názoru zajímavých a užitečných rozšíření naleznete níže spolu s popisem.

 Jak rozšíření instalovat
1. Na odkaz níže klepněte pravým tlačítkem a z dialogového okna vyberte Uložit a uložte soubor doplňku na váš pevný disk.
2. V Mozilla Thunderbird klikněte na Nástroje -> Správce doplňků.
3. Klikněte na tlačítko Instalovat, najděte a vyberte stažený soubor a poté klikněte na Otevřít.

Český slovník pro kontrolu pravopisu 1.0 – GPL
A nemůžeme začít jiným doplňkem, než tím pro kontrolu pravopisu. Český slovník v podobě instalačního XPI balíčku. Umožňuje kontrolovat pravopis ve dvou verzích – pro češtinu s diakritikou a pro češtinu bez diakritiky. Obě dvě verze jsou na sobě nezávislé a můžete je mít nainstalovány současně. Správně česky tedy může psát i hotentot.

 • Stahujte na této adrese (1,1 MB).


  Adblock Plus 0.7 – GPL

  Tak jak existuje možnost blokovat obsah stránek ve Firefoxu, tak i majitelé Thunderbirdu samozřejmě o tuto funkci nemohou být ochuzeni. Adblock si s sebou nese databázi serverů, které jsou vyskakovacími okny posedlé, ty dokáže blokovat v Thunderbirdu a prohlížení pošty bude tak pohodlnější a méně otravné. Databázi je samozřejmě možné ručně doplňovat, resp. z internetu již existující databáze stáhnout a importovat.

 • Stahujte na této adrese (91 KB).


  FlashGot 0.6 – GPL

  Umožňuje poštovnímu klientovi (lze instalovat i do Firefoxu) stahovat jeden či více souborů najednou a to díky externím stahovacím manažerům. FlashGot také nabízí funkci Vytvořit Galerii, která pomáhá získat odkazy různých galerií na jedné stránce, získat odkazy s pořadovým číslováním z několika stránek, až po snadné a rychlé Stáhnout vše.

 • Stahujte na této adrese (250 KB).


  MinimizeToTray 1.0 – GPL

  Potřebujete-li mít Thunderbird neustále zapnutý, ale přitom vám v hlavní liště Windows překáží, tak si pořiďte tento doplněk, který vám umožní jeho minimalizaci do systémové lišty (hned vedle hodin). Můžete tak mít svou aplikaci neustále spuštěnu a připravenu k používání, aniž by zabírala místo na hlavním panelu.

 • Stahujte na této adrese (42 KB).


  FoxyTunes 2.9 – GPL

  Integruje do poštovního klienta přehrávač hudby. To však není vše. Díky tomuto rozšíření navíc přímo zde můžete ovládat jiný instalovaný multimediální přehrávač (např. Windows Media Player). U hudby umožňuje nastavit hlasitost a zobrazit název právě hrající skladby, pomocí jezdce je možné ve skladbě hledat atd.

 • Stahujte na této adrese (562 KB).


  Lightning 0.7 – GPL

  Chybí vám v Thunderbirdu kalendář? Již nemusí. Stačí si doinstalovat toto rozšíření. Díky němu budete mít možnost plánovat si schůzky stejně jako např. v Outlooku. Splní vám to jednoduchý organizér vašeho času. Můžete tak mít přehled nad chystanými událostmi a rozpracovanými úkoly. Soubory kalendáře můžete také jednoduše sdílet se svými kolegy či přáteli.

 • Stahujte na této adrese (2,2 MB).


  Provider for Google Calendar 0.3 – GPL

  Pokud jste si nainstalovali předchozí rozšíření, vlastníte-li účet na Google a používáte-li pro plánování svého času Google kalendář, potom si ho můžete lehce integrovat do Thunderbirdu. Umožní vám to rozšíření Provider for Google Calendar. Jak ho nakonfigurovat na váš účet naleznete zde http://bfish.xaedalus.net/?p=239.

 • Stahujte na této adrese (70 KB).


  Mouse Gestures 1.5 – GPL

  Nechce se vám pořád klikat či používat klávesnici? Tak to zkuste gesty. Toto rozšíření doplňuje Thunderbird o možnost ovládání pomocí gest myši. Ať už chcete zavřít panel, obnovit stránku nebo minimalizovat okno aplikace, nyní pro to stačí jediný krátký pohyb myší. Můžete si nakonfigurovat i své vlastní.

 • Stahujte na této adrese (171 KB).


  Attachment Extractor 0.9 – GPL

  Sami nám jistě dáte za pravdu, že ukládat jednu přílohu za druhou, pokud jich e-mail obsahuje několik, je nejen zdlouhavá práce, ale především zbytečná. Toto rozšíření je uloží všechny nejen naráz, ale dokonce můžete nastavit, aby se tak dělo automaticky dle vašeho nastavení.

 • Stahujte na této adrese (160 KB).


  Auto Zip Attachments for Thunderbird 0.5 – GPL

  Pokud adresát, kterému posíláte e-mail s přílohami, nemá předchozí rozšíření, tak mu práci při ukládání ulehčete. Stačí začít používat Auto Zip Attachments for Thunderbird. Díky němu totiž všechny vámi vložené přílohy do e-mailu můžete lehce přeměnit v jeden ZIP archív (ten nahradí vámi vložené přílohy).

 • Stahujte na této adrese (207 KB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Najdete na iDNES.cz