Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dětské myši a klávesnice Easy Line - barvy a obrázky místo nudných tlačítek

aktualizováno 
Že nemusí být myši a klávesnice pouze černobílé, dokazuje začínající německý výrobce. Co byste řekli třeba červené klávese "delete", na níž bude místo nápisu symbol krokodýla požírajícího písmena?

Německá společnost Sinkom se rozhodla zpestřit trh s monotónními myšmi a klávesnicemi a uvedla do prodeje své pestrobarevné produkty. Ty jsou určeny pro děti od 3 do 11 let.
U obou produktů byl kladen nejen důraz na odlišnost od ostatních myší a klávesnic, ale také na ergonomii.

U produktů se počítá s jejich využitím jako pedagogických a didaktických pomůcek. Zdánlivé nesladění barev je výsledkem Ampel-principu, který se zabývá koncentrováním a motivováním školáků. A právě zkombinováním červené, žluté a zelené u produktů řady Easy-Line by mělo být dosaženo toho, aby se z neposedného dítka stalo pozorné a práce na počítači jej používáním monotónní myši či klávesnice neodrazovala.

Dětská myš a klávesnice Easy Line - barvy místo tlačítek

Pod pojmem "Ampel-princip" se neskrývá nic jiného než zafixování tlačítek podle jejich barevného významu. Ampel není německy nic jiného než semafor a z toho se také vychází, zelenou barvu mají "enter" tlačítka, červeně jsou označeny klávesy "delete".

Dětská myš a klávesnice Easy Line - barvy místo tlačítek

Zvířecí piktogramy na klávesách také již na první pohled znázorňují, co tlačítko udělá; je-li na klávese symbol krokodýla požírajícího písmena, dítko mnohem snadněji pochopí, že zmáčknutím bude písmeno umazáno. Tlačítko "shift" je pokresleno malou myší, která se zmáčknutím klávesy zvětší, stejně jako písmeno. Pro děti tedy velmi srozumitelné.

Co se zpracování produktů týče, vytknout se dá pouze málo věcí. U myši, která je menší než standardní "sestřičky", chybí scrollovací kolečko, které by jistě využilo i dítě.

Dětská myš a klávesnice Easy Line - barvy místo tlačítek

Klávesnice si nehraje na nic multimediálního a obsahuje právě to, co je nejvíce potřeba. Je koncipována pro Windows, a jak již bylo zmíněno, semaforového principu využívá mnohem více než myš.

Co se ceny produktů týče, je o něco vyšší, než je obvyklé. Klávesnice stojí 30 eur, myš o deset méně. Zakoupením obou komponent současně je možné ušetřit 5 eur.
V Česku bohužel žádná společnost produkty řady Easy-Line nedistribuje. Pokud po pestrobarevné klávesnici či myši zatoužíte, budete ještě muset připočíst pár eur za poštovné. Další problém by však vyvstal s počeštěním tlačítek, ta by v případě dovezení klávesnice poněkud pozbyla významu, pokud by byla přelepena/počeštěna.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Dům za kryptoměnu? Ve Venezuele by to měla být během dubna realita

Nicolas Maduro

Země sužovaná hyperinflací hledá spásu v kryptoměně. Od konce dubna bude možné nakoupit nemovitosti za nově vytvořenou...

Spotify zřejmě představí přehrávač do auta. Půjde ovládat hlasem

Chytrý reproduktor od Spotify

Hudební služba Spotify podle zatím neověřených spekulací představí na konci dubna svůj první hardware. Dle dostupných...

SÚJB vyvrací křivé obvinění Moskvy o možné výrobě jedu novičok v Česku

Vyšetřování útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru v Salisbury (8. března 2018)

Látka, kterou byl v Anglii otráven ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija, mohla podle ruské diplomacie...

Najdete na iDNES.cz