Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dětské myši a klávesnice Easy Line - barvy a obrázky místo nudných tlačítek

aktualizováno 
Že nemusí být myši a klávesnice pouze černobílé, dokazuje začínající německý výrobce. Co byste řekli třeba červené klávese "delete", na níž bude místo nápisu symbol krokodýla požírajícího písmena?

Německá společnost Sinkom se rozhodla zpestřit trh s monotónními myšmi a klávesnicemi a uvedla do prodeje své pestrobarevné produkty. Ty jsou určeny pro děti od 3 do 11 let.
U obou produktů byl kladen nejen důraz na odlišnost od ostatních myší a klávesnic, ale také na ergonomii.

U produktů se počítá s jejich využitím jako pedagogických a didaktických pomůcek. Zdánlivé nesladění barev je výsledkem Ampel-principu, který se zabývá koncentrováním a motivováním školáků. A právě zkombinováním červené, žluté a zelené u produktů řady Easy-Line by mělo být dosaženo toho, aby se z neposedného dítka stalo pozorné a práce na počítači jej používáním monotónní myši či klávesnice neodrazovala.

Dětská myš a klávesnice Easy Line - barvy místo tlačítek

Pod pojmem "Ampel-princip" se neskrývá nic jiného než zafixování tlačítek podle jejich barevného významu. Ampel není německy nic jiného než semafor a z toho se také vychází, zelenou barvu mají "enter" tlačítka, červeně jsou označeny klávesy "delete".

Dětská myš a klávesnice Easy Line - barvy místo tlačítek

Zvířecí piktogramy na klávesách také již na první pohled znázorňují, co tlačítko udělá; je-li na klávese symbol krokodýla požírajícího písmena, dítko mnohem snadněji pochopí, že zmáčknutím bude písmeno umazáno. Tlačítko "shift" je pokresleno malou myší, která se zmáčknutím klávesy zvětší, stejně jako písmeno. Pro děti tedy velmi srozumitelné.

Co se zpracování produktů týče, vytknout se dá pouze málo věcí. U myši, která je menší než standardní "sestřičky", chybí scrollovací kolečko, které by jistě využilo i dítě.

Dětská myš a klávesnice Easy Line - barvy místo tlačítek

Klávesnice si nehraje na nic multimediálního a obsahuje právě to, co je nejvíce potřeba. Je koncipována pro Windows, a jak již bylo zmíněno, semaforového principu využívá mnohem více než myš.

Co se ceny produktů týče, je o něco vyšší, než je obvyklé. Klávesnice stojí 30 eur, myš o deset méně. Zakoupením obou komponent současně je možné ušetřit 5 eur.
V Česku bohužel žádná společnost produkty řady Easy-Line nedistribuje. Pokud po pestrobarevné klávesnici či myši zatoužíte, budete ještě muset připočíst pár eur za poštovné. Další problém by však vyvstal s počeštěním tlačítek, ta by v případě dovezení klávesnice poněkud pozbyla významu, pokud by byla přelepena/počeštěna.Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Nvidia má novou generaci grafických karet. Profi modely doplní hráčské

Nová grafická karta Quadro RTX s jádrem Turing od Nvidie.

Nvidia poněkud překvapivě uvedla informace o připravovaných grafických kartách s novým jádrem Turing na konferenci pro...

Nové grafiky Nvidie jsou v Česku neskutečně drahé

Šéf společnosti Nvidia Jensen Huang ukazuje novou generaci grafických karet...

Nvidia oficiálně uvedla novou řadu svých grafických karet pro hráče, o kterých mluví jako o revoluci v grafickém...

Logitech kupuje slavného výrobce mikrofonů Blue. Značku zachová

Výrobce mikrofonů Blue se stane součástí společnosti Logitech.

Mikrofony Blue jsou velmi oblíbené zejména mezi youtubery a tvůrci obsahu pro sociální sítě. Celou firmu včetně...Najdete na iDNES.cz