Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


DFX 2.3 - restaurační audio plug-in pro Winamp

  0:10aktualizováno  0:10
Kompresní formát MP3 sice nabízí znatelnou úsporu místa na hard disku, ale po zvukové stránce není dokonalý. Právě proto se objevila řada DSP plug-inů pro MP3 přehrávače, které slouží pro opravu akustických omezení kompresních formátů. DFX 2.3 od Power Technology patří mezi nejlepší.
Kompresní formát MP3 sice nabízí znatelnou úsporu místa na hard disku, ale po zvukové stránce není dokonalý. Právě proto se objevila řada DSP plug-inů pro MP3 přehrávače, které slouží pro opravu akustických omezení kompresních formátů. DFX 2.3 od Power Technology patří mezi nejlepší.

Firma Power Technology není v oblasti vývoje DSP audio plug-inů žádným nováčkem. Patří mezi přední světové vývojáře a její balíky profesionálních DSP plug-inů na platformě DirectX se těší velké oblibě mezi zvukaři i počítačovými hudebníky. Proto není divu, že po obrovském boomu kompresních audio formátů se firma rozhodla věnovat i této oblasti.

DFX 2.3 Winamp Plug-in

DFX 2.3 je DSP plug-in pro populární MP3 přehrávač Winamp a jeho hlavním úkolem je opravit akustická omezení kompresních formátů (MP3,WMA, RealAudio apod.) včetně kompenzace omezení klasických multimediálních reproduktorů určených pro připojení k počítači a tím umocnit hudební zážitek posluchače. Tyto kompresní formáty se vyznačují především úbytkem věrnosti vysokých frekvencí, který má za následek tlumený zvuk nahrávky a úbytkem správného panoramatického rozdělení obou kanálů včetně poklesu dynamické hloubky nahrávky. Pro obnovení vysokých harmonických frekvencí využívá DFX 2.3 patentované technologie, která pečlivě nahrazuje kompresí potlačené harmonické frekvence původními frekvencemi získanými za použití syntézy.

Součástí instalace plug-inu je řada přednastavení jednotlivých parametrů, ze kterých si uživatel snadno vybere to, které nejlépe vyhovuje jeho uchu i audio systému. Uživatelské rozhraní je maximálně jednoduché a nastavení všech parametrů se provádí otočnými knoflíky. Nastavení lze uložit pro pozdější použití. Pro posouzení vlivu plug-inu na výsledný zvuk přehrávaného komprimovaného audio souboru slouží tlačítko "DEMO", které dočasně plug-in vypne. Audio data jsou zpracovávána s rozlišením 32bit v plovoucí desetinné čárce, které zaručuje maximální přesnost prováděných výpočtů. Získaná data jsou ve finále převedena zpět do 16ti bitů za použití profesionálních ditheringových algoritmů, pro minimalizaci zaokrouhlovací chyby (postup běžně používaný v profesionálních audio aplikacích).

Free verzi DFX 2.3 si můžete stáhnout přímo ze stránek firmy Power Technology. Oproti plné verzi neumožňuje nastavení parametru 3D Surround a po spuštění se objeví zpožďovací obrazovka nabádající k objednání plné verze programu.

Výrobce: Power Technology
Website: http://www.fxsound.com
Platforma: Windows 95/98 + Winamp
Cena: $19.95
Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Škoda Octavia 2.0...
Škoda Octavia 2.0...

r.v. 2006, naj. 336 600 km, diesel
109 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz