Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diamond Rio 600 - představitel 3.generace MP3 přehrávačů

  0:30aktualizováno  0:30
Koncem minulého týdne poodhalila na konferenci South by Southwest v USA firma Diamond Multimedia závoj tajemství halící doposud třetí generaci přenosných MP3 přehrávačů Rio. Její představitel Rio 600 je plně SDMI kompatibilní a těší se obrovské podpoře mezi předními nahrávacími společnostmi.
Koncem minulého týdne poodhalila na konferenci South by Southwest v USA firma Diamond Multimedia závoj tajemství halící doposud třetí generaci přenosných MP3 přehrávačů Rio. Její představitel Rio 600 je plně SDMI kompatibilní a těší se obrovské podpoře mezi předními nahrávacími společnostmi.

3. generace přenosných MP3 přehrávačů firmy Diamond Multimedia, kterou vlastní firma S3, by měla být na trh uvedena na jaře letošního roku a nahradí přehrávače druhé generace Rio 500 PNP. Přestože zatím není k dispozici přesná technická specifikace nového přehrávače, proslýchá se, že Rio 600 by mělo být vybaveno větší rozšiřitelnou FLASH pamětí, než je dnešní standard 64MB. V době uvedení na trh bude Rio 600 podporovat nejrozšířenější kompresní audio formáty Windows Media Audio - WMA, zabezpečenou verzi formátu MP3 a AAC. Podpora formátů Liquid Audio a Mjuice by měla být k dispozici čase prostřednictvím update firmwaru přehrávače.

Diamond Rio 600

Rio 600 je osazeno programovatelným bezpečnostním DSP procesorem od firmy Cirrus Logic - Maverick Lock, který znemožňuje neoprávněné kopírování a distribuci zabezpečených nahrávek. Ve spolupráci s programovým vybavením firmy Intertrust lze přímo do hudebního souboru vložit informaci o počtu povolených přehrání dané nahrávky, o možnosti vytváření určitého počtu kopií a další informace. Pro nahrání zabezpečené nahrávky do přehrávače a její přehrávání bude vyžadována zvláštní licence spojená s danou nahrávkou. V případě, že přehrávač tuto licenci nebude mít k dispozici, zobrazí informaci o tom, kde je možné licenci zakoupit. Tato informace je rovněž obsažena v zabezpečené nahrávce, jejíž dekódování probíhá přímo v přehrávači, takže není nutné provádět dodatečné převody mezi různými druhy kompresí a zabezpečení. Z pohledu uživatele by se nemělo v žádném případě jednat o nějakou komplikaci nebo ztížení obsluhy a používání přehrávače. Majitele rozsáhlých sbírek standardních nezabezpečených MP3 souborů určitě potěší skutečnost, že i přes přítomnost bezpečnostního procesoru bude tyto soubory Rio 600 přehrávat.

Mezi přední nahrávací společnosti, které podporují 3. generaci přenosných MP3 přehrávačů firmy Diamond Multimedia, patří především BMG Entertainment, EMI Music, SONY Music a Universal Music Group. Dá se předpokládat, že součástí balení přehrávače Rio 600 bude i široká nabídka hudebních nahrávek od předních interpretů populární hudby, které tyto hudební vydavatelství vlastní.

Výrobce: Diamond Multimedia
Website: http://www.diamondmm.com
Cena: není známa
Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

RHA představila nejmenší magnetoplanární sluchátka pro fajnšmekry

Nývlt Václav: RHA

Na berlínském výstavišti jsme si krátce poslechli očekávanou novinku britské společnosti RHA, nejmenší magnetoplanární...

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Řady zcela bezdrátových sluchátek rozšířila i novinka Sennheiser

Sennheiser Momentum True Wireless

Řadu intraaurálních sluchátek Momentum rozšířil na premiéře na veletrhu IFA nový model True Wireless. Jak název...

Najdete na iDNES.cz