Digitální foto zobrazuje, tiskne i ukládá kdekoliv

aktualizováno 
Zapomeňte (výjimečně) na notebook a své fotografie zpracovávejte rovnou bez asistence počítače. Tisk, uložení i prohlédnutí zajistí termosublimační tiskárna SONY s CD-RW mechanikou.
Téměř kdekoliv (oproti notebooku ovšem musí být v dosahu alespoň autoakumulátor či zásuvka) můžete s tiskárnou SONY DPP-SV88 používat svůj digitální fotoaparát - ideální doplněk pro ty, kteří nechtějí při každém výjezdu s sebou brát notebook a navíc mít možnost si fotografie prohlédnout na televizi či si je rovnou uložit. Místo obyčejného notebooku lze s sebou vzít na cesty kompletní fotostudio, včetně možnosti prohlédnutí před výtiskem a archivace.

Fototiskárna má zabudovanou CD-RW přepisovačku, která umožňuje kdykoliv uvolnit místo na paměťové kartě a současně je zpřístupnit na médiu daleko snáze použitelném s každým moderním PC vybaveným CD či DVD mechanikou. Mimo to má tato "super" tiskárna možnost připojení na televizi, takže fotky si lze přes připojení cinch a S-VHS konektory prohlédnout na libovolné obrazovce a eventuálně i vytisknout snímky z TV pořadů zachycené tiskárnou.

DPP-SV88 díky sublimačnímu postupu dokáže tisknout fotografie v plnobarevném provedení s až 16,7 milióny barev. Mimo využívání CD médií lze samozřejmě ukládat na MemorySticky, či přes patřičný adapatér využívat jakákoliv média, DPP-SV88 je kompatibilní se SmartMedia a CompactFlash kartami, o SD nebyla zmínka. Tiskárna podporuje i pomalu se uchytávající DPOF (Digital Print Order Format), který má usnadnit objednávka a tisk z digitálních fotoaparátů, mimo to samozřejmě zvládá indexní výtisky, mininálepky a pohlednice.

Dle preferencí lze volit mat či lesk papír, v rozlišení 403x403 dpi, vytisknutí jedné fotografie ve formátu 10 x 15 centimetrů (standardní pohlednicový) trvá cca 90 vteřin. Při tisku tohoto formátu je tak dosaženo rozlišení 2466 x 1664, tj. tiskárna dosahuje na papíře 4 megapixelového rozlišení. Při omezení se na rozměry 7,2 x 9,5 a rozlišení 1516 x 1137 bodů vyjede výtisk již za minutu.

USB zařízení má být k dostání od ledna 2002, s ovladači jak pro Windows, tak Macintosh za cenu okolo 500 euro (cca 17.000 Kč).


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

Další z rubriky

Revoluce, nebo další slepá ulička? Asus nahradil touchpad displejem

Asus ZenBook Pro 14

ScreenPad a NumberPad. Tak Asus nazývá kombinaci touchpadu s dotykovým barevným displejem a kombinaci touchpadu s...

Ideální notebook pro děti uhlobaronů. 15" stroj váží jen 990 gramů

Acer Swift 5

Není tomu tak dávno, kdy do kategorie „lehký 15“ notebook“ spadaly modely vážící jen lehce pod dva kilogramy. Acer na...

Tišší klávesnice a větší výkon. Apple představil nové MacBooky Pro

Nové MacBooky Pro

Apple konečně představil inovované verze notebooků MacBook Pro. Hlavními novinkami jsou procesory Intel osmé generace,...Najdete na iDNES.cz