Digitální fotoaparáty - dnes a zítra

aktualizováno 
Dnes se budeme věnovat jednomu z malých digitálů současnosti a dalšímu, který by měl být - dle slov výrobce - na trhu na podzim tohoto roku.

Digitální fotoaparáty se pomalu, ale jistě staly běžnou součástí našeho života. Věřím, že i můj nový fotoaparát, resp. kamera bude mít digitální podobu a doufám, že bude sloužit stejně dobře jako současný OLYMPUS "MJU", který se pohodlně vejde do kapsy.

Tím současným je "portable multimedia device" neboli přenosné multimediální zařízení nazvané mc3, jehož výrobcem je firma Kodak. Proč multimediální?Odpověď je jednoduchá -  protože s touto hračkou lze nejen fotografovat, nýbrž i snímat videosekvence a navíc poslouchat svoji oblíbenou muziku. Při fotografování v přírodě pak této kameře nevadí ani prudké sluneční světlo, se kterým si umí poradit.

V přístroji jsou integrovány vymoženosti, které digitální forma přináší, což mimo jiné znamená možnost prohlížet si fotografie, nebo videozáběry na integrovaném barevném displeji, a přitom poslouchat zvuky prostřednictvím taktéž zabudovaného reproduktoru, nebo přes sluchátka. Výrobce samozřejmě dodává i zajímavý software, díky kterému bude úprava obrázků a videa pro web hračkou.

Vzhledem k tomu, že si chceme v tomto článku nechat místo i pro budoucnost, uvádíme jen rozměry a zbytek technických dat najdete zde (anglicky).

Rozměry: 105 x 64 x 22,5-37mm / 198g s bateriemi

Ze současnosti se nyní pojďme podívat na skok do budoucnosti; to co nás tam čeká je nanejvýš lákavé. Konkrétně mám na mysli "placatý" zázrak firmy SMaL camera technologies - fotoaparát SMaL Ultra pocket digital.

Tento skutečný zázrak moderní techniky je pouhých 6 mm silný, avšak tato vlastnost není jedinou zajímavostí, kterou nám může nabídnout. Mezi další patří:

  • Autobrite technology - neboli technologie, která zaručuje dobré fotografie i při absenci blesku (přizpůsobování se aktuálním světelným podmínkám)
  • Paměťovým mediem je standartně 8MB MMC, na kterou se vejde 40 fotografií v rozlišení VGA 640 x 480 pixelů
  • USB port pro rychlou výměnu dat s PC
  • Jednoduché použití typu " zaměř a foť"
  • Speciální čočky objektivu zajišťující dobrou kvalitu fotografie
  • Optický hledáček
  • Nabíjecí baterie

Na závěr zase uveďme jen základní údaj, kterým je rozměr -  86 x 54 x 6 mm; hmotnost pak pouhých 63,3g. Tato hračka by měla být k dostání na podzim tohoto roku a její cena zatím nebyla stanovena (doufejme, že nebude příliš vysoká).

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Nejlepší notebook pro Windows? Neokoukaný Surface Book 2 funguje výborně

Microsoft Surface Book 2

Microsoft si i na českém trhu drží dominantní postavení mezi desktopovými operačními systémy, ale jeho notebooky jsou...

Ideální notebook pro děti uhlobaronů. 15" stroj váží jen 990 gramů

Acer Swift 5

Není tomu tak dávno, kdy do kategorie „lehký 15“ notebook“ spadaly modely vážící jen lehce pod dva kilogramy. Acer na...

Microsoft představil levný tablet Surface Go. Za použitelnost připlatíte

Microsoft Surface Go

Dlouho se o něm spekulovalo, dnes jej Microsoft představil. Desetipalcový tablet Surface Go má zabodovat kombinací...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz