Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Digitální fotoaparáty z Dálného východu

aktualizováno 
Nejen známý výrobci digitálních fotoaparátů představovali své novinky na letošním veletrhu CeBIT. Své produkty přivezlo i mnoho firem, které se na našem trhu zatím neobjevily, ale možná časem zavítají i k nám.
I méně známé firmy dokáží připravit zajímavé digitální fotoaparáty. Dokázaly to na letošním veletrhu kancelářské a výpočetní techniky CeBIT. Tři novinky přijely představit i firmy ze zemí na východ a jih od našich hranic.

Na CeBIT do německého Hannoveru přijela představit svou novinku i společnost Yakumo. Její miniaturní digitální fotoaparát Yakumo USB Camera Stick obsahuje čip s rozlišením 3 milióny snímacích bodů, ale díky interpolaci, lze pořídit snímek do velikosti 5 Mpix. Zařízení dokáže dále zaznamenávat ozvučené videosekvence s nejvyšším rozlišením 640 x 480 pixelů při rychlosti až 20 snímků za sekundu (fps). Díky možnosti ukládat samotný zvuk lze USB Camera Stick použít i jako diktafon.

Digitální fotoaparát Yakumo USB Camera Stick 

K dispozici je 1,5palcový LCD displej. Novinka může navíc sloužit jako přenosná USB flash paměť, neboť disponuje 16MB vestavěnou pamětí a USB 2.0 (High Speed) rozhraním. Rozměry Yakumo USB Camera Stick jsou 98 x 38 x 30 mm. V Evropě má být přístroj k dostání v polovině tohoto roku za cca 130 euro (cca 4 000 korun).

Další nový přístroj má poněkud nezvyklý název D'zign DZ 338. První slovo v názvu je zároveň jménem společnosti, která jej vyrobila. Aparát je vybaven CMOS senzorem, který obsahuje 3,2 milióny buněk pro snímání obrazu (interpolace 6,6 Mpix). Také tento aparát zvládne zápis videosekvencí v rozlišení až 640 x 480 pixelů.

Digitální fotoaparát D'zign DZ 338

Digitální fotoaparát D'zign DZ 338

Náhledový LCD panel disponuje úhlopříčkou 1,5 palce. Integrovaná flash paměť má kapacitu 8 MB a je možno ji rozšířit prostřednictvím karet typu Secure Digital (SD). Vedle rozhraní USB 2.0 (High speed) lze využít i TV Out. Energii dodávají dvě tužkové (AA) baterie. Firma D'zign si přístroj DZ 338 cení na 150 euro (cca 4 750 korun).

Yamada PowerCam 6300 je digitální fotoaparát, který na rozdíl od předchozích modelů využívá optický zoom. Přístroj disponuje 3,34Mpix snímacím prvkem CCD, který umožní vytvořit fotografie v rozlišení až 2048 x 1536 pixelů. Optika pracuje s ohniskem f = 5,69 - 16,29 mm.

Yamada PowerCam 6300

LCD displej má úhlopříčku 1,6 palce. Ozvučené videosekvence jsou ukládány ve formátu MPEG 4, v nejvyšším rozlišení 320 x 240 bodů. Fotografie lze ukládat do interní 16MB paměti nebo na paměťové karty typu MultiMedia Card (MMC) či Secure Digital (SD). Komunikace probíhá přes rozhraní USB 1.1. K napájení slouží dvě tužkové (AA) baterie. Rozměry tohoto modelu jsou 92 x 61,5 x 31,5 mm a jeho hmotnost činí 150 gramů. Za tento model zaplatí zájemce 189 euro (cca 5 850 Kč).
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Nová bezzrcadlovka Fujifilm X-E3 má joystick i rychlé ostření

Bezzrcadlovka Fujifilm X-E3 využívá dotykový třípalcový LCD panel s rozlišením...

Společnost Fujifilm oficiálně vypouští na náš trh nový systémový fotoaparát, který je nejmenším takovým zařízením v...

BEZE SLOV: Takto se u nás rozpadala totalita. Bití, vodní děla a svíčky

Z archivu fotografa Karla Bucháčka přinášíme sérii dosud neuveřejněných...

Z archivu fotografa Karla Bucháčka přinášíme sérii dosud neuveřejněných fotografií zachycující průběh klíčových...

Neuvěřitelná perspektiva: podívejte se na nejlepší fotografie z dronů

Stránka Skypixel.com, která shromažďuje fotografie z dronů, vyhlásila vítězné...

Stránka Skypixel.com, která shromažďuje fotografie z dronů, vyhlásila vítězné snímky za rok 2017. Podívejte se na...

Najdete na iDNES.cz