Diskuze

Myslíte si, že takové vybavení základní desky může nahradit externí zvukovou kartu?

Závan starých dobrých časů přichází paradoxně s novou základní deskou od společnosti AOpen. Mimo obvyklých součástí, se na tomto produktu nachází i klasická elektronka. Ptáte se proč?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Libor

17. 12. 2005 16:36
elektronka
Ta elektronka je malá vstupní trioda řady ECC či podobné.Má dva systémi tudíž 2katody,2anody,2mřížky. Proto stačí jedna lampa na stereo.Bohužel ale ty systémi jsou tak blízko sebe, že dochází k přeslechům.
Sám vyrábím zesilovače s elektronkama a ty budou ještě dlou nepřekonané v kvalitě zvuku oproti tranzistorum a integrovaným ob. Ovšem do PC to nemá smysl dávat jelikož 99,9% zvukovek stojí za vyliž ucho a dále je tam tlik věcí, že musí docházet k velkému rušení.Také potřebujete vykonnový zesilovač, který by vybudil nějaké kvalitní reproduktory.....Zkrátka je to nesmysl.Kvalitní zvuk z toho nedostanete.Znám jen jediný pípad jak hrát hodně kvalitně z PC a to tak že audio CD překopírujete přímo na HDD tak jak je vše zaznamenané na tom CD to znamená žadné převody WAW či jiné formáty a nesmí to jít přez zvukovku.K tomu se používá program ktarý právě zaznamená obraz CD právě na HDD a pak umí a přehrát tyto data tak že je pošle z HDD po USB přímo do Externího D/A převodn
0 0
možnosti

Wolkow

20. 7. 2003 14:02
Je to moc hezké...
...ale doma to mít bych nechtěl!
0 0
možnosti

Zdenek

21. 1. 2003 16:23
Co je to za blbost?!?
Jedna elektronka = jedna katoda + jedna anoda = monofonní zvuk. Kde je dalších 5 elektronek? Jinak taky si myslím že zkreslení kodeku a zesilovače je zanedbatelné vůči zkreslení desktopových repro.
0 0
možnosti

gogo

6. 6. 2002 14:07
myslím,že zvuk, který se zprzní digitalizací
už žádná elektronka nikdy nevylepší. Stačí se podívat, jak se dodělává signál do CDček, aby to vůbec hrálo
0 0
možnosti

Laik :-)

6. 6. 2002 14:25
Re: myslím,že zvuk, který se zprzní digitalizací
Ale také nezhorší, což nelze tvrdit o polovodičových výkonových stupních. Snad by bylo vhodné upozornit na drobnou skutečnost - zkreslení není pouze záležitost jednoho jediného prvku, ale celé cesty, kterou signál prochází:-)
0 0
možnosti

Lubos

6. 6. 2002 13:31
Nezmysel
Akykolvek D/A prevodnik v PC nema co robit, a zvuk sa spracovava digitalne, takze len ziram co to je za blbost
0 0
možnosti

Laik :-)

6. 6. 2002 14:20
Re: Nezmysel
Doopravdy? Výstup na sluchátka nebo audio výstupy nejsou vůbec digitální ani na zvukovkách, ani u CD mechanik. Stručněji: Nemáte pravdu.
0 0
možnosti

RayeR

5. 6. 2002 23:39
Re
No takovouhle picovinu bych teda vod vyrobcu MB necekal, kdyby tam raci misto toho dali 2 ISA sloty....
0 0
možnosti

Tom

11. 6. 2002 1:40
Re: Re
Přesně tak! Akorát za to nemůžou výrobci bordů, ale spíš výrobci čipsetů...ach ta nostalgie, taky se mi po ISAe stejská :o) Tom
0 0
možnosti

qman

5. 6. 2002 18:20
Je to pochopitelně nesmysl

Elektronkový zvuk je možná lepší, to je věc diskuze, ale zřejmě nemá žádný smysl dávat elektronku do počítače. V počítači je z hlediska audiotechniky extrémní úroveň rušení a elektronka svou velikostí toto rušení chytá jako anténa. Z fotky je navíc jasné, že není vůbec nijak stíněna.

Řešení pro čistý zvuk existují a vždy se jedná o opticky oddělený DA převodník daleko od počítače.

Z hlediska marketingu to ovšem úspěch mít může, protože spousta lidí o elektronkách ví jen to, že když přístroj má elektronky, má to automaticky dramaticky lepší zvuk.

0 0
možnosti

Laik :-)

5. 6. 2002 21:35
Re: Je to pochopitelně nesmysl
Ani ne. Elektronka jako zesilovací prvek zpravidla nemá zápornou zpětnou vazbu, která zesilovaný signál zkresluje. Proto je možné dosáhnout vysoce kvalitního zesílení:-) Je velmi odvážné tvrdit, že čistý zvuk řeší opticky oddělený DA převodník. Reproduktory mají svých cca 5 % zkreslení...
0 0
možnosti

čapek

5. 6. 2002 16:23
Tak nevím

Na webu AOpen jsem nic nenašel. Buď je to pouze fór nebo reklama. Já  se kdysi v mládí elektronkama zabýval, takže pochybuji o užitečnosti. Ta "flaška" by tam mohla být jedině jako koncový stupeň . Možná ještě předzesilovač ale nevím jak by se to projevilo na kvalitě zvuku. Zvukový chip bude stejný, pouze místo koncového "brouka" by tam seděla "flaška". Výstupní výkon do chrchlavých bedýnek PC je řádově maximálně v jednotkách Wattů a tam se jiný-elektronkový- zvuk neprojeví.

Jinak si neumím představit když třeba nebudu počítač vypínat a katodová emise bude stářím klesat a klesat. Navíc spotřeba,teplo ( ta baňka vypadá docela obyčejně) bud dělat problémy. Elektronka potřebuje přece jenom anodové napětí obvykle vyšší než 12V, takže navíc měnič. Je to prostě divný

0 0
možnosti

5. 6. 2002 15:23
Je to jen reklamní tah.
Je fakt, že koncové zesilovače s elektronkami (Např. Marshall), mají "hladší zvuk", ale u PC má většinou každý bedýnky tak akorát pro malé děti, takže zde je to zbytečné. Pokud budu chtít udělat profi ozvučení computeru, pak budu mít k dispozici pořádný externí zesilovač a třeba i elektronkový. Jiná věc je, pokud by elektronka byla v PC na nějaké zvukové efekty - avšak pouze analogové a ty jsou již dávno překonány digitálními.
0 0
možnosti

Ondřej Lavička

5. 6. 2002 15:37
Re: Je to jen reklamní tah.
Prave to je ve clanku zminovano, jde asi spis o zviditelneni spolecnosti nez o praktickou vyuzitelnost. S bedynkami u PC souhlasim, ale tezko by si nekdo podobny kupoval takovou desku, u niz se mozna (aspon ze zacatku) zasazeni elektronek promitne financne.
0 0
možnosti

5. 6. 2002 12:10
Vse pro cisty elektronkovy zvuk ...
0 0
možnosti