Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Internetové novinky: mobilní internet CDMA a levnější ADSL

Eurotel Data Expres a Internet Expres Start - to byla hlavní témata včerejší tiskové konferenci Eurotelu a Telecomu. Jaké jsou nové nabídky mobilního internetu a ADSL, kolik za ně zaplatíte?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Blanka

Zkušenost s GPC 6420

Lidičky nechcete to dát do Novy? Ať už alespoň v Praze nejsou další napálení lidi, nebo ať s tím něco dělají a nenechávají si rezervní signál svým prominentům a pustí GPC na plno!!!

 

0/0
25.10.2004 18:03

0/0
25.9.2004 9:09

Blanka

Re:
Já bych byla proto podat hromadnou žalobu a současně to dát do Novy! Jak to udělat, aby nás bylo víc? Zdraví Blanka
0/0
25.10.2004 18:21

THIS_ONE

OBRANA PROTI ZAVEDENÍ TZV. OMEZENÍ NĚKTERÝCH SLUŽEB (FUP) A ZAVEDENÍ RYCHLOSTNÍHO LIMITU U SLUŽBY EU

DÁMY A PÁNOVÉ, NESPOKOJENÍ VLASTNÍCI PŘIPOJENÍ CDMA, NASTAL DEN D. POKUSÍM SE STRUČNĚ SHRNOUT K ČEMU DOŠLO A JAK BYCHOM NA TO MĚLI REAGOVAT:

Společnost Eurotel, ve svých reklamních sděleních, kterými uváděla na trh službu Eurotel Data Expres tvrdila že: "Hudbu, video i další formy multimediální zábavy budete stahovat velmi rychle." a že:"Naše nabídka uspokojí jak občasné uživatele, tak i ty nejnáročnější, kteří požadují vysokorychlostní a neomezené připojení." Potom vší tichosti otestovala omezení tohoto "neomezeného připojení" a následně "přistoupila po vyhodnocení provozu za více než měsíc fungování služby Eurotel Data Expres k zavedení rychlostní limitu". (V uvozovkách cituji Eurotel.) Původní proklamace nalákaly velké množství zákazníků...

Za zmínku stojí, že k omezení došlo v době, kdy existuje nemalé množství zákazníků, kteří si stěžují na kvalitu modemů, dodávaných v rámci prodeje služby. To ovšem Eurotelu nezabrání, aby místo řešení technických problémů učinil prodanou službu obtížně použitelnou pro nikoliv nepodstatnou část těch, kterým ji po halasné reklamě prodal.

(Za pikantní považuji skutečnost, že v době testovacího provozu onoho "omezení" popírali zaaměstnanci Eurotelu fakt, že k omezení došlo. Pro takovýto postup má český jazyk jen jedno slovo.)

Se zavedením omezení některých služeb (někteří P2P klienti výměnných sítí) byly omezeny i některé aplikace, využívající datového streamu (příjem internetovývh rádií a televizí - opět ve vší tichosti), objevily se i zmínky o omezení IP telefonie (že by vliv majoritního vlastníka Eurotelu?). Zajímavé je, že se současně na internetových serverech a fórech po počáteční vlně odporu začaly množit příspěvky, které vyjadřovaly souhlas se zavedením omezení, a to s následujícími základními argumenty:

- P2P sítě dramaticky snižují přenosovou rychlost "uvědomělé většině"

- pomocí P2P sítí se šíří ilegální software, takže vlastně díky Eurotelu dochází k omezení trestní činnosti.

První argument je částečně pravdivý - dovolím si odcitovat část jednoho příspěvku: "A zapřemýšlejte taky nad tím, že sám Eurotel po zkušebním omezení P2P přiznal, že toto opatření uvolnilo síť o 20%. O pouhých 20%. Takže pokud tomu dobře rozumím, ti "stahovači" využívali jen 20% kapacity sítě? To mi nepřipadá tak staršné číslo na to, aby je někdo musel omezovat. Vám ano?" Není pochyb o tom, že CDMA síť není vhodná pro využití P2P sítí a že k jistému zpomalení musí zákonitě docházet, to ale přece nikoho z těch, kteří si službu zakoupili na základě reklamních sdělení Eurotelu, nemusí zajímat. Nehledě k tomu, že se naskýtá otázka, zdali základním motivem pro omezení není pouhý ekonomický kalkul, protože za přenesený objem dat musí Eurotel platit.

Druhý argument je podstatně zrádnější, nabízí se myšlenka, že za ním stojí lobby producentských a distribučních společností audiovisuálních děl, ve vzácné shodě s providerem CDMA. Průměrný soudobý program se vejde na jedno CD, představuje tedy objem dat do cca 700 MB. Před omezením bylo možné (dle místních podmínek) stahovat několik Gb denně, tedy několikanásobně více, než např. instalační CD Microsoft Windows XP. Je otázkou, kolik programů si průměrný pirát stáhne, ale dá se usuzovat, že po několika dnech již nemá co. Naskýtá se tedy logická otázka, jaké soubory jsou většinově stahovány? Odpověď je prostá, audiovisuální díla. Oblíbeným bludem, šířeným v souvislosti s kopírováním a stahováním dat je, že všechna data patří "do jednoho pytle". Pravda, ve velkém množství zemí tomu tak je. Ale žijeme v České republice a tady platí jiné zákonné normy. U nás je zcala legální kopírovat, stahovat a používat audiovizuální díla, pokud tak činíme pro vlastní potřebu. Jednoduše řečeno, stahujeme-li si filmy a hudbu, nedopouštíme se ničeho nezákonného! Všichni si ovšem dovedeme představit, že je tato skutečnost trnem v oku společnostem, které takto legálně přicházejí o zisk. Proto tedy kampaň proti pirátům.

Po dvou dnech omezení lze konstatovat, že se jedná o dlouhodobý jev, že je omezován nespecifikovaný počet služeb s tím, že nikdy nebylo sděleno které služby a jak jsou omezovány. Není pochyb o tom, že je to jak v rozporu s původními přísliby Eurotelu, s jeho reklamní kampaní a tiskovými prohlášeními, kvalifikovatelnými jako veřejný příslib. Za nezanedbatelný lze považovat mravní aspekt celé záležitosti, který opravdu silně připomíná praktiky z dob dávno minulých.

Také stojí za úvahu, že to nemusí být (a pravděpodobně také nebude) poslední krok svého druhu, pokud se zákazníci nevzepřou.

Jsem přesvědčen o tom, že by se o celé záležitosti měla dozvědět co nejširší veřejnost, protože všichni potenciální zájemci o služby Eurotelu by měli vědět, že k jeho nabídkám je zapotřebí přistupovat se značnou opatrností.

Stále ještě doufám, že se jedná o politováníhodný omyl, který bude napraven, případně, který bude navíc s omluvou finančně kompenzován těm, kteří byli postiženi.

PROTOŽE JSME NYNÍ NA TAHU, NEZBÝVÁ, NEŽ SE ZAČÍT BRÁNIT. BEZ OBRANY JE JISTÉ, ŽE SE NIC NEZMĚNÍ A PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE ZE STRANY PROVIDERA BUDOU SE ZATÍŽENÍM SÍTĚ A ROSTOUCÍM DATOVÝM TOKEM PŘICHÁZET DALŠÍ RESTRIKCE, ZEJMÉNA KDYŽ ZJISTÍ, ŽE JE MŮŽE "BEZTRESTNĚ" PROVÁDĚT.

Dělejme tedy následující kroky:

Ti, kteří jsou opravdu přesvědčeni o tom, že pro ně CDMA již není a nebude vhodný způsob připojení, by měli vypovídat smlouvy na základě všeobecných podmínek Pokud bude chtít Eurotel uhradit cenu modemu a Váš modem vykazuje neustálé vady, snažte se o navrácení peněz z tohoto důvodu.

Pokud neuspějete, lze prodávat modem + připojení v inzerci, určitě bude poctivé, když uvedete, proč připojení prodáváte.

Ti ostatní (lze předpokládat, že se jedná o většinu), by se měli snažit problém medializovat a současně podávat stížnosti. Pokud budete jednat s orgány státní zprávy, prosím, přemožte se a použijte písemnou formu a standardní poštovní styk.

Kam by se měly dostat

0/0
20.9.2004 4:42

jirka

modemy Eurotelu padají a padají a padají. Už mám sedmý modem!

tento měsíc jsem koupil modem a službu Data Express. Všechny modemy padaly a neustále měním modemy. Napsal jsem stížnost s dotazem, zda je ET schopen dodat nějaký funkční exemplář a jak hodlají situaci řešit. Dostal odpověď vskutku vyčermávající odpověď: " Obdobně jako jakýkoli jiný technický výrobek má i Gtran GPC - 6420 modem samotný určitou poruchovost. Nicméně, naše dosavadní zkušenosti vycházející z aktivace  terminálů pro Eurotel Data Expres zakoupených našimi zákazníky od spuštění této služby, nepotvrzují výrazně odlišnou poruchovost ve srovnání s nově zaváděnými GSM telefony. Poruchovost modemů řešíme průběžně také s výrobcem Gtran GPC - 6420 terminálu, který intenzivně pracuje na řešení.
Proto očekáváme, že četnost problémů s modemem bude do budoucna klesat."

Takže mám asi počkat, až začne klesat:

0/0
16.9.2004 23:00

XXX

KONEC P2P NA CDMA - LATENTNÍ FUP - DOWNLOAD DO 160 kbps - PROTESTUJI! JAK SE BRÁNIT???

DETAILY NA http://www.cdma.cz/diskuze.php?vlakno=6274

Dámy a pánové, není racionální způsob, jak se bránit právní cestou. Jediná možnost je, "trefit" se do oblasti, na kterou musí být ET citlivý - a tou je image.

Všichni potenciální kupující budou napřed shánět informace a srovnávat, mezi nimi nebude málo těch, kteří by nechtěli používat P2P. Těm ostatním také nebude po srsti, když uvidí obvyklé vytáčky, typu že se vlastně nejedná o FUP (když jsou pravděpodobně omezovány jednotlivé porty, používané P2P) a jaká že je to dobrá věc pro všechny uživatele.

Český člověk není blbec a jistě nezapoměl na metodiku, jakou bolševici "upravovali maloobchodní ceny", a na to, jak to komentovali (když už). Je na to citlivý a takovéto praktiky (zejména změnu pravidel hry během ní samotné, navíc s tím, že rozhodčí onu změnu popírá, ale soudí podle ní) určitě nevylepší v jeho očích image společnosti Eurotel.

Co tedy dělat (návod pro ty, kterým to vadí stejně, jako mě)?

VYHLEDEJTE VŠECHNA FÓRA, KDE SE PÍŠE O CDMA A ZAKLÁDEJTE NOVÁ VLÁKNA, NÁPISY PIŠTE KAPITÁLKAMI, ABY NEBYLY K PŘEHLÉDNUTÍ A POPISUJTE TAM PROBLÉM, KE KTERÉMU DO¦LO. POKUD NÁS TO BUDE DĚLAT DOSTATEK, TAK SE TATO INFORMACE DOSTANE K ZÁJEMCŮM O KOUPI PŘIPOJENÍ.

KONTAKTUJTE MAILY A TELEFONICKY ZÁKAZNICKOU PODPORU EUROTELU A POŽADUJTE NÁPRAVU. NEDEJTE SE ODBÝT TÍM, ŽE MÁTE VADNÝ MODEM, NEBO ŽE JE TO NEDOSTATKEM SIGNÁLU. IGNORUJTE OBLIGÁTNÍ ODPOVĚ´D, ŽE JE TO VLASTNOST SÍTĚ A PTEJTE SE, PROČ SE ZMĚNILA A ČÍM JE TO ZPŮSOBENO. SPOJENÍ : ZELENÁ LINKA ZDARMA ZE VŠECH TELEFONŮ V ČR- 800 33 00 11, POTOM 8 A NAKONEC 1 - TZV. DATOVÍ SPECIALISTÉ, MAIL INFO @EUROTEL.CZ

INFORMUJTE MAILEM O PROBLÉMU ODBORNÁ MEDIA, UVÁDĚJTE JIM PRO POHODLÍ LINKY NA JEDNOTLIVÉ PŘÍSPĚVKY, NEBO ALESPOŇ LINK NA TOTO FÓRUM.

OBZVLÁŠTĚ PILNÍ JEDINCI MOHOU POSÍLAT ZPRÁVY DO MÉDIÍ, KONTAKTOVAT ČERNÉ OVCE, NA VLASTNÍ OČI...

STAČÍ, ABY KAŽDÝ DLE ÚVAHY UČINIL PÁR TAKOVÝCH POČINŮ, VE SVÉ SUMĚ SE NEPOCHYBNĚ PROJEVÍ...

Jestli se vše vrátí do původního stavu, nebo ne, to záleží jen na nás, na tom, nakolik jsme - nebo nejsme schopni Eurotelu "znepříjemnit život". Budou postupovat racionálně - většímu tlaku ve vší tichosti ustoupí, menšímu se postaví a my si potom jenom "trhneme". Howgh.

 

0/0
14.9.2004 23:10

duhaCZek

CDMA modem x Win2k - nejde :-/
Zdravim, pokousim se to pripojit pod W2k ale nejde to. Ten jejich GTDialer vypise jen 'Pokus pripojeni RAS' a nic  Pri pokusu pridat to jako telefonicke pripojeni rucne to zas pise "Pro daneho poskytovatele sluzeb site Internet nelze vytvorit nove telefonicke pripojeni..." Vite nekdo co s tim? (na XP a 2003 serveru to jede OK)
0/0
17.8.2004 20:30

Arakain

Re: CDMA modem x Win2k - nejde :-/
Vím co s tím. Těď jsem na tom strávil u klienta několi dní. Postup : nyní vše odinstalovat, mít stažený nový ovladač a ještě před restartem PC nainstalovat nový ovladač modemu i s vytáčením. Restartovat, naběhne systém, doinstalovat zbytek (automaticky), v nastavení uložit jméno a heslo (při 15 rekonfiguraci se zapomíná na to, že heslo uložit nechat zaškrtnuté), pak vypnout vytáčení a znovu zapnout. V tento moment by to mělo šlapat. Pokud ne, tak vypnout úplně všechny možná i nemožná síťová připojení (pravím tlačítkem zakázat, včetně 1394 a síťové karty) a případně opakovat instalační postup. To že se to tváří, že je to nainstalováno správně a nešlape to, znamená, že je puštěné ještě nějaké připojení jiné. V principu je někde v tom softu chyba, protože podle logu to hledá DNS servery třeba na síťové kartě a ne na modemovém připojení, tudíž vznikají tyto problémy). Když ani toto nezabere, tak start - příslušenství - hyperterminal - vlastnosti a vytvořit nové připojení sprázdným číslem, předvolbou 602, zatrhnout modem CMDA a dát nevytáčet = storno,  (bude na com 3 či 4, ´pokud není zopakovat instalační postup), pak v Hyperterminálu na soubor - vlastnosti - nastavení - nastavení ASCII a zatrhnout pouze 2 ikony s názvem Psané znaky lokálně opisovat a zalamovat řádky přesahující šířku, NIC jiného. Dtá OK, znovu OK a do hyperterminálového okna napsat AT+GTHYBM=1    . Pokud to toho náhodou nejde psát, obligátně odinstalovat a nainstalovat. Pokud to odešlete s překlepem, smůla, odinst a nainstalovat. No a pokud modem nemá signál, tento postup je též reálný. Poud to ani potom nebude chodit, kvalitní špagát a vyrazit k provnímu stromu. Za toto nám poděkovali i na datové podpoře ET, protože to bylo řešení už pro cca 50 klientů....
0/0
26.8.2004 15:45

medved

Re: CDMA modem x Win2k - nejde :-/
Zkontroluj si taky prava (pro zapis) na soubor "rasphone.pbk", aby si vubec nejaky novy modem mohl pridat. Treba s tim nestravis 5 hodin zkouseni jako ja (kdyz jsem si sam pred casem ty prava na zapis odebral)
0/0
19.12.2004 11:27

maXX

PING?
Může mi někdo z lidí co už si to pořídili konečně napast jaký je ping?! (zajímá mě to zejména v odpoledních a večerních hodinách protože předpokládám největší vytíženost). Prosím pingněte tžeba seznam. Já mám shit wi-fi a mám ping tak okolo 50, ale mám ztráty. Tak přemýšlím že bych šel do CDMA......rozhodující faktor je pro mě ping a stabilita, ne maXXimální rychlost
0/0
16.8.2004 17:43

karlos

Re: PING?

cau, asi te moc nepotesim, ale ping se pohyovat okolo 200ms - oficialni zdroje. Je to hlavne kvuli tomu, aby lidi nemohli telefonovat za desetinu ceny pres internet, proto ta horsi odezva. Ping je u tuty sluzby zatim jedinej vetsi zadrhel, jinak mi prijde na cesky pomery dost ferova.

 

0/0
17.8.2004 9:20

Re: PING?
Diky za odpoved 200 je opravdu hodne hodne (ano na hrani myslim ;)) Jinak jestli je ferova urci predevsim cena.....ja jsem ani nevedel ze se to pustilo. uz to melo byt v kvetnu a pak se nic nestalo a prestal jsem se o to zajimat :/
0/0
17.8.2004 11:48

Goodman

LAN
Jediná volba co naše vesnice nabízí je připojení pomocí Dial-up (pevná linka) nebo LAN (512kb/s za 600,-/měsíc zalezi kolik se pripoji lidi ale slape to rychle!!) - LAN - tento rok se rozmohlo skoro vsude spousta kamosu co nemeli jinou volbu, jsou takhle pripojeni na spouste mist ČR - stačí si zjistit ve vašem okolí která firma to nabízí a oni už se o vše postarají - bydlím v totální pr*eli kde nechytáme ani ČT2 a Primu - což už hovoří o všem !!!
0/0
16.8.2004 9:59

Roman

Eurotel a internet??

Jsou to loupeznici...klidne Vam prijde ucet na 10 i vice tisic a tvrdi, ze jste to provolal...haa ..haaa...misto aby si to lepe zabezpecili ONI!! Ale nic s tim neudelate....donuti Vas to zaplatit...jeste ze uz s jejich sluzbou nemame nic spolecne..NAJDNOU JE NAS UCET UPLNE SMESNY JAK U zminovane spolecnosti..neda se to srovnat...je  to zlodejna.... tak POZOR NA NE!!

 

0/0
15.8.2004 13:32

Senfi

Pripojeni site

Zdravim!

Pouzival jsem GPRS a mel jsem pripojeny 2 compy, a jelo to v pohode. Ted testuju CDMA, ale s takovou konfiguraci mi to pada. Na single PC to jede v pohode, ale ja potrebuju pripojit sit. Na infolince mi rekli, ze je to zakazane ve vseobecnych podminkach, ale ze to urcite pojede.

Poradi mi nekdo nejaky NAT SW, se kterym to pofrci? Jinak budu muset zustat u GPRS

0/0
14.8.2004 16:06

Marcuss

Prosba
Jsem klasický uživatel netu.Mailuju,občas něco menšího stáhnu,občas bych chtěl zapařit na netu.Teď mám modem a chtěl bych CDMA.Může mi někdo z vás poradit,jesli je to zprávná volba?Díky
0/0
11.8.2004 15:39

AdminAF

Dost slušný
Mám to druhý den a ačkoliv má připojení tendenci kolísat, průměrně se drží na těch 60 kilobajtech/s, ale vyjímkou není ani stahování rychlostí 94,5. Pingy jsou slušný, akorát včera okolo zpráv mi to na chvíli spadlo až na 18 kb. To je dost málo. ALe bylo to tak na 20 minut. Jinak to lítá dost rychle a ISO jsem měl stáhnutý za 2:58:30, což není špatný. :-)) Taky mě štve nemožnost získat veřejnou (ať pevnou, nebo přidělovanou) IP, ale prej na tom pracujou. Alespoň že to nemá fair use policy. :-)
0/0
11.8.2004 13:40

Scatman

Hmmm
Tak pořád nevim jestli do toho vlítnu za 12.000,-/rok už mam taky pár šikovnejch ale pokud je to opravdu dost rychlé a nepadá to!!!! tak bych do toho vlítnul (kolik MB jste kdo sosnul max za den???)
0/0
10.8.2004 11:01

velvet

moje zkusenost sCDMA

Prave ted na speedometru widenetu 739.5 kbps! to se mi ani nechce verit :-) Praha 6.

Az na ten ovladac to zatim jde.  Ale to uz jaksi ocekavam s kazdou novou veci. Ani na notebooku ani na desktopu  neni spousteni bez problemu a to mam vsechny site zakazany. Mam ale pripojeno spoustu mLan periferii pres firewire tak ted si testuju co driv zapnout a vypnout aby to vse bylo ok.

Co se tyce mapy pokryti co ma Eurotel radim moc neverit a vyzkouset... 

0/0
9.8.2004 19:21

fido

je to pomalejší
a jsem zvědavý, kam to až zajde ... ještě si držím GPRS ... spadne li to na tu rychlost, ta to zruším ....
0/0
8.8.2004 16:20

cdma
mám to půjčený na 3 dny a je to o ničem, 1. den to docela šlo,ale jak to má asi čím dál víc lidí tak je to zoufalý.....takže do toho nejdu, za měsíc to bude stát úplně....
0/0
7.8.2004 17:23

blabla

hmmm
jaky ma to CDMA pingy ? btw: je to predrazeny jak prase u nas platim za wifi 500kc a test mi ted nameril 825.3 kbps u 100kb a 542.1 kbps u 500kb dat, a to jsme mestecko s par tisici obyvateli
0/0
7.8.2004 12:44

Re: hmmm
Hmmm, a kdes to měřil - ze všech měřáků se stahuje objem dat uváděný v kB nebo v MB. Podle mně kecáš nesmysly, měření 12,5 kB nebo 62,5 kB určitě nikde není.
0/0
8.8.2004 8:36

cdma

Re: a bylo ráno
Potom jsi se probudil a bylo ráno....
0/0
16.8.2004 21:48

CDMA pochvala Eurotelu

Jsem v Karviné, rychlost stahování kolem 80 kB/s, signál na max. Při přechodu z GPRS je to neuvěřitelná rychlost.  Mobilita CDMA zatím nic moc, nabíječka, anténa-kabely, ale i do budoucna k PCMCIA kartě bude určitě zapotřebí v některých místech extérní anténa. Bez této antény bude mít signál, ale né ten maximální dosažitelný. 

0/0
7.8.2004 5:21

pernik

Pevna IP
Zdravím Vás tady. Jak je to s pevnou IP? U GPRS se dala koupit za 200Kc/mesic. Pry to u CDMA nejde :-(. Bohuzel bez pevne IP nemuzu delat.
0/0
6.8.2004 14:01

Dan

Re: Pevna IP

Adresy jsou pridelovany dynamicky z neverejneo rozsahu s naslednym uzitim Network Address Port Translation. O jine moznosti zatim neni bohuzel nic znamo.

0/0
6.8.2004 15:13

pm

Re: Pevna IP
Eurotel na tom pracuje. Fakt je, ze bez pevne IP adresy je to jen o hraní (internetu), ale pro firmy to není. Stejně jako neschopnost garantovat alespoň určitou rychlost (třeba 128 kbps). 
0/0
8.8.2004 8:44

Tomík

Re: Pevna IP
Máte pravdu, bez oevný IP je to na h....!  Protože se do firmy nepřihlásím, ach jo...  Snad to zprovozněj..
0/0
31.8.2004 21:48

cdma
Stojí to za.....
0/0
6.8.2004 11:19

Buchar

Oskar chrápe a určitě bude měnit úsměv v logu
Tak nevím, ale Oskar bude muset dát Data nonstop tak za 300,- Kč nebo neurve z datového trhu ani ťuk.
0/0
6.8.2004 2:47

Cestovatel

Re: Oskar chrápe a určitě bude měnit úsměv v logu
Jo, to si napsal moc hezky.I kdyz jsem prizunivcem oskaru jiz nekolit let, musim rict, ze posledni dobou jsem nejak "zasek".No nic jeste chcili pockam a pujdu do jineho operatora.Dnes je to o rychlosti tak neni na co cekat, no ne?...
0/0
17.8.2004 18:42

Frantisek Koudelka

GRE protokol
Nevite nekdo jestli eurotel pres CDMA propousti i GRE protokol (pouzivany u MS VPN) ? U jejich klasickeho (od doby co vytvorili sit s lokalnima IP) GPRS Data nonstop tak tomu neni (pokud nemate aktivovany InternetOpen, naopak TMobile (ikdyz ma take klient po pripojeni lokalni IP) GRE protokol propousti. Zajimalo by me, jak je to s CDMA.
0/0
5.8.2004 20:04

Cracknel

Re: GRE protokol

Zjevne nepropousti zadny PPTP, vymejslim nejakej tunel, ale zatim nic. Taky jsem chtel pres VPN obejit problem s vlastni IP. Duvod mi nedochazi, routovat VPN dnes umi kdejaky jednodisketovy router, tak proc ne ten euroteli ? ...

-crc-

0/0
2.9.2004 9:45

Buchar

*** Skype - VoIP - Eurotel Data Expres – CDMA ***
Zajímalo by mě, jak dalece (pokud vůbec) půjde zprovoznit internetové volání (VoIP ** Voice over IP služba přenosu hlasu po internetu) přes Eurotel Data Expres – CDMA např. prostřednictvím komunikačního sw SKYPE nebo třeba FAYN. Nevím, ale myslím si, že výpadky a PING bude tak neunosný, že to vlastně nepojede a pokud ano budeto hodně přerušované. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti ???
0/0
5.8.2004 17:48

cugin

Re: *** Skype - VoIP - Eurotel Data Expres – CDMA ***
Dnes jsem zkousel telefonovat pres Skype s pribuznym ze Svedska. Je tam sice znat mirne zpozdeni, ale jinak to je plne pouzitelne a zadne vypadky jsem nepozoroval, jen jsme si obcas kvuli zpozdeni skakali do reci.
0/0
8.8.2004 21:00

ind

mac os?
nevíte jestli je možné ten modem rozchodit pod mac os? s ibookem?
0/0
5.8.2004 14:42

RobertP

Signál

Dnes jsem si půjčil ten modem, ale mám doma jen jednu čárku. Nevíte někdo jak to zvýšit? Existuje nějaký zesilovač nebo lepší anténa?

 

Díky

0/0
4.8.2004 20:04

Ladis

Naopak, stahujte bezhlave!!!

CHTEL BYCH ABYSTE SE NA TO PODIVALI I Z DRUHE STRANY.
Myslim ze nevazane stahovani naopak pomuze rozvoji ceskeho internetu. I provideri plati za prenesene gigabyty. Pokud provider zjisti, ze bude muset nabizet VICE dat v ramci FUP, bude muset take investovat do vetsiho "baliku", ktery ovsem kopi levneji.

0/0
4.8.2004 8:36

Normalni clovek

Re: Naopak, stahujte bezhlave!!!
Ja myslim, ze neomezene pripojeni na internet si lidi porizuji prave proto, ze je neomezene. Kdo nepotrebuje stahovat velky objem dat a vyuziva inet jenom k serfovani, nemel by si porizovat sluzbu jako Data Express, ale mel by si poridit jine pripojeni kde bude mit limit stahnutejch dat takovej, jakej mu bude sedet. A nemusi se tady nikdo rozkrikovat nad tim, ze ti teenageri stahujou vsechno na co prijdou a mi stari paprdove to mame kvuli nim strasne pomaly. A jeste nam kvuli nim zvednou cenu. Hele vy duchodci, kdyz se vam to neliby, tak si to neporizujte a nerozcilujte se nad nizkou rychlosti, kdyz nemate zadnou rychlost garantovanou!!!!!
0/0
17.8.2004 1:16

Pavel

0/0
4.8.2004 8:03

plysak

Ústí nad Labem
912 kbps :))))))
0/0
4.8.2004 7:40

Pavel

Re: Ústí nad Labem
Hmmmm, kez by to tak bylo i pristi rok az tuto sluzbu budou mit tisice uzivatelu. Strasne by to pomohlo rozvoje a zkavalitneni ADSL/FUP
0/0
4.8.2004 8:00

ipm

Re: Ústí nad Labem
to číslo je asi jako když mi GPRS píše 115Kb. skutečnou rychlost bez pokusu něco stáhnout nezměříš .
0/0
4.8.2004 17:56

Re: Ústí nad Labem

To je max. komunikační rychlost mezi modemem a PC. Rychlost do internetu toto není! Trubko...

Zkus něco z tohoto:

http://schema.mistral.cz/speed/

http://www.dsl.cz/index.php

http://rychlost.webprovider.cz/

http://sluzby.volny.cz/tool/speed/

http://www.volny.cz/jbns/rychlost/

0/0
5.8.2004 12:06

Martin

Re: Ústí nad Labem
Vcera jsem si to poridil, mereni na DSL.CZ ukazuje prenosovou rychlost 63,5Kb/sec a rychlost pripojeni 264 Kbps. Rekl bych velmi slusne na mobilni internet. Chodi prozatim vsude, kde to potrebuji......... Pro rypouny - nebojte v kancelari mam bezdrat o rychlosti stahovani 246.9 KB/sec a rychlosti pripojeni 1,9Mbps. Pro upresneni je t v Moste od WMS .
0/0
13.8.2004 8:38

SH

CDMA & Frýdek-Místek
Právě se chystám odpojit po cca 4 hodinách brouzdání po netu a pocit velmi dobrej. No uvidíme za pár týdnů & měsíců, jestli mi tento pocit zůstane...
0/0
3.8.2004 21:38

vajGL

PRECHOD Z GPRS
Plati se aktivacni poplatek i v pripade prechodu z tarifu Eurotel Data Nonstop? Ma nekdo zkusenost, jak to v tomto pripade probiha?
0/0
3.8.2004 13:49

Pavel

Re: PRECHOD Z GPRS

Zajímavá je i poslední informace, kterou jsme obdržel, týkající se přechodu z Eurotel Data Nostop na Eurotel Data Expres. Zákazníci s dotovaným modemem jsou totiž, zřejmě povinni doplatit plnou cenu GPRS modemu a teprve potom mohou přejít na CDMA (což jim přechod poněkud prodraží). Alespoň takto informují zákazníky operátoři na informačních linkách Eurotelu.

Zdroj: Internet pro vsechny

0/0
3.8.2004 16:45

vajGL

Re: PRECHOD Z GPRS
Take mam cerstve info z infolinky, kde mi byla potvrzena skutecnost, ze stavajici uzivatele ET Data Nonstop bohuzel nejsou nijak zvyhodneni, aktivaci + pripadny pronajem CDMA modemu musi zaplatit ve stejne vysi jako kazdy jiny. Nuze, na stavajici SIM kartu pak muzu slapnout, do modemu ji uz nebude treba... :-/
0/0
3.8.2004 19:22Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.