Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Háčky a čárky v internetových adresách se odkládají

Hus a Komenský, kterým vděčíme za háčky a čárky v češtině, by radost neměli. O jejich vynález není zájem - minimálně v českých internetových adresách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomáš Neugebauer

Nutné je rozlišovat
Nutné je rozlišovat mezi textem psaným česky a  e-mailovou adresou. Je-li text dopisu psán česky, měl by být psán včetně čárek a háčků. Avšak adresa by měla být jednoznačně bez nich, neboť se nejedná o národní , ale mezinárodní identifikátor.
0/0
19.1.2005 8:22

Dolor

Zrada aneb o povaze Čechů
Tuto zprávu považuji za jednu z nejhorších v mém dosavadním životě. Nechápu, jak je možné, aby se někdo vzdával možnosti (ne nutnosti!) psát svým vlastním písmem. Ten kdo odmítá nabízenou (pozor, dokonce ani ne vlastními silami požadovanou a vymoženou, ale nebízenou) možnost pro vlastní jazyk, je buď téměř vlastizrádce nebo ubohé stvoření, co to nemá v hlavě v pořádku. Nejenže diskriminující agloamerická pravidla preferující jejich abecedu nejsou u nás předmětem kritiky, nejenže se nesnažíme tento stav změnit, ale my dokonce ani nabízenou možnost změny nepřijímáme. Jo to normální??? Ovšem v mysli se mi vybavují historické paralely, jak např. stejní posměváčkové jako nad internetovými adresami byli i za absolutismu nad češtinou a českým vlastenectvím (díky bodu za sílu obrezenců a vědců), stejní pasivisté a tlučhubové byly i za odboje proti Rakousku (díky bohu za sílu TGM) atd.. Asi nejsme národ, co by se za své hodnoty uměl v poslední době prát. Maďaři si třeba za Rakouska vybojov
0/0
17.1.2005 16:16

aX

Re: Zrada aneb o povaze Čechů
A co je na latince tak českýho? Písmo je jen forma, důležitý je obsah, který to písmo popisuje. Myslím že psát internetí adresy s háčkama je totální zhovadilost.
0/0
18.1.2005 9:34Najdete na iDNES.cz