Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nevyhazujte peníze za účetního, veďte si účetnictví sami

Snad už žádná střední či menší firma se v dnešní době neobejde bez účetního systému. Specializované programy existují dokonce i pro soukromé podnikatele, kteří své účetnictví mohou vést snadněji a mnohem přehledněji. Pojďte se s námi podívat na některé z nich.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

p

jací jsou účetní
Bohužel s účetními je ještě větší problém než s programy - o programu většina lidí předpokládá, že je to "blbec" a že "nezná zákony". Ale jak vybrat dobrého účetního? Zažil jsem spoustu případů, kdy externí účetní způsobil obrovské průsery - např. na počátku 90. let něco "ulil" do nákladů, FU to našel a muselo se doplácet obrovské penále. Přitom ten rok se dalo žádat o osvobození od daně ze zisku - kdyby to přiznal, bylo to "zadarmo". Zpětně už požádat nešlo:-(
Podnikatel, který věří účetnímu a nerozumí účetnictví, je potenciálně ve větším průseru, než kdo to bastlí sám - ať v Excelu nebo ve freeware.
 
0/0
15.6.2005 22:09

Lucie

Re: jací jsou účetní
Pokud jste byl pane při smyslech,když  jste "bastlil" svůj příspěvek,je nejvyšší čas abyste navštívil svého lékaře. A jestli se něco takového stalo,pak věřte,že to nebyl účetní ale nějaký vykuk,který si to doma páchal v excelu a už se mu nechtělo dělat rukama,tak se rozhodl,že když je to tak snadný bude se tím živit.Konce popisujete zcela reálně.Dnes jsou naštěstí podmínky pro získání ŽL k této živnosti daleko přísnější a chvála bohu to už oficielně nemůže dělat kdekdo.
0/0
15.6.2005 22:34

Marcel

topiči
všichni topiči v parních lokomotivách také přišli o místo. A díky za to že jezdíme elektrikou. Pokroku se brání jen neschopní
0/0
15.6.2005 12:48

Eva

Re: topiči
Marceli, tady nejde o pokrok. Tady jde o to, že účetnictví je odborná činnost a vyžaduje odborné znalosti a stálé učení. Stejně tak strojvedoucí elektrické lokomotivy musí mít určité znalosti, aby mohl svou práci řádně vykonávat. Jestli o účetnictví nic nevíš, tak nekritizuj.
0/0
15.6.2005 19:54

david

Re: topiči
ty joudo,jenže topič topil pro lokomotivu a ta už nepotřebovala mít natažený dráty a chvaletice nebo temelín a PRE či co s X tisícema lidí.Čím více je technologie složitá tím více lidí se motá okolo vývoje,provozu i údržby.Tvoje myšlenka na snížení počtu potřebných profesí je zcela mimo realitu,protože počet profesí se neustále rozšiřuje a jednotlivé profese se úzce specializují a dále dělí.Každý ať dělá to co umí a nemontuje se do něčeho čemu nerozumí.Jen tak mimochodem víš co to znamená termín "neprůkazné účetnictví" a jaké sankce ti může finančák za neprůkaznost vyměřit?Jestli jo, popiš tady těm snaživcům co shánějí soft ,pokud možno zadarmo,aby si zadělali na pořádnej průser,jak vypadá a co obsahují náležitosti "průkazného" účetnictví.Možná zjistí,že čas strávený  tím jak to budou patlat je neekvivalentní ušetřeným kačkám.
0/0
15.6.2005 22:02

šárka

Není co dodat
Tak takovu hloupost jsem už dlouho na netu nečetla,autor článku by se měl nad sebou zamyslet a přestat blábolit nesmysly.
0/0
15.6.2005 11:21

Eva

To si snad děláte legraci!!!
Nevěřím vlastním očím! Co to píšete za nesmysly??? Co to tu radíte?Každý dobrý účetní prostě MUSÍ znát dobře daňové a účetní zákony a orientovat se i v obchodním právu, v živnostenském právu atd. Tyto všechny zákony se navíc velmi často mění! Kromě toho je dobré sledovat výklady zákonů, pokyny Ministerstva financí atd. atd. prostě je toho strašně moc!!! Když tohle člověk nezná, tak do účetního programu nacpe naprosté nesmysly. Samozřejmě z toho programu něco "vyleze", ale při kontrole to berňák vyhází a doměří velké daně a pokuty a penále.
Nabádáte lidi k šetření na nepravém místě! Redaktoři, vzpamatujte se! To je jako byste psali, že lidi nemusejí chodit k doktorovi, že s nějakým free prográmkem si sami vyoperují slepák, napraví zlomeninu či spraví zuby. Naco studovat tolik let medicínu, žejo? Proč se dál vzdělávat, žejo?
Nebo jiná analogie - znáte mechanické překlady od počítače. Copak se to dá srovnávat s překladem od skutečného odborníka, čl
0/0
15.6.2005 10:14

Eva

Re: To si snad děláte legraci!!!
Pokračování předchozího.
Zkuste si od počítače nechat přeložit třeba něco od Hemingwaye nebo Tolstého!!! To se přece vůbec nedá srovnávat s překladem psaným člověkem, který má skutečné znalosti a cit pro jazyk!
Redaktoři, vzpamatujte se a nesnižujte ODBORNOU práci žádné profese, ani účetních!!! Lidi si sami doma můžou vést bez potřebných znalostí třeba svoje rodinné účetnictví, ale rozhodně ne firemní!!!
Tenhle článek psal nějaký diletant, který vůbec nemá ponětí o tom, kolik toho musí znát správný účetní. Jestli nevěříte, zajděte se poptat na názory třeba do své vlastní účtárny iDnes či MF Dnes!!! Zeptejte se tam účetních a danařů, co všechno musejí umět! A pokud člověk vede účetnictví malé firmě sám, musí kompletně ovládat celou agendu, ne jako ve velké firmě, kde každý může umět jen kousek (třeba zásoby). Svým způsobem je účtování malé firmy těžší, protože musí být skutečně komplexní.
 
0/0
15.6.2005 10:19

Otas

Prostě iDnes
Všimli jste si,že kdyá něco přejde pod iDnes, tak to začne stát za kulovy?Já pamatuji tento server jako AUDIONET a to bylo o něčem jiném.
0/0
15.6.2005 7:16

HONZA

Neznalost problematiky neomlouvá - ani autory tohoto článku!
Nabádat podnikatele, aby si vedli účetnictví sami, je nezodpovědnost. Ani sebelepší program nikomu nenahradí znalost aktuálních účetních a daňových zákonů. Léta se živím vedením účetnictví, a tudíž vím - na rozdíl od redaktorů - co to obnáší. Používám program WinVABANK. Dobře se s ním pracuje, při práci mě slušně vede, ale alespoň základní znalost účetnictví je nutná! Překvapuje mě, že WinVABANK jsem v seznamu nenašel, přestože jeho plná a ničím neozemená (ani počtem zápisů) verze START je úplně zadarmo. Podle toho to vypadá, že ten článek je asi fakt dobře zaplacená reklama. Ale jeden článek těžko zlikviduje dobré účetní - ti budou vždycky třeba.
0/0
14.6.2005 23:08

aMášTo

kontrolu na iDnes
vidím,že je nejvyšší čas trochu "provětrat" účetnictví iDnesu.Jestli jsou tam v účtárně takoví profíci jako Ti co smolej články,tak se finančák poměje
0/0
14.6.2005 22:31

Hela

Re: kontrolu na iDnes
To je skvělý nápad. Jdu se kouknout pod jakou hlavičkou podnikají. Vzorový dopis mám uložený v compu.
0/0
15.6.2005 14:38

Otoč to do Mnichova!

Zrušte redaktory idnes!!!
Pořiďte si program, který bude generovat náhodné texty sám!
0/0
14.6.2005 20:25

Eva

Re: Zrušte redaktory idnes!!!
Přesně tak  A taky zrušte právníky i advokáty a pořiďte si free prográmek, který za vás levně obstará veškerou agendu, když se jdete soudit o barák či o výživné  Zrušte stavební firmy - barák se přece postavíte sami, na co platit odborníkům, free prográmky vám přece doporučí, co a jak postavit, že? Zrušte autoservis, s pomocí free prográmků si přece auta opravíte sami, ne? ... a když budete mít štěstí, tak se nevybouráte, barák vám nespadne na hlavu a třeba i vyhrajete ten soud
Pryč s Komenským i s Leninovým "Učit se, učit se, učit se". V době internetu přece stačí na všechno free prográmky a umět hledat na googlu, že
0/0
15.6.2005 10:50

Hela

To je legrace
Vážený autore článku. Myslím, že nadpis tohto článku se Vám zrovna nevydařil. Každý rozumný podnikatel si to určitě rozmyslí vést si účetnictví sám. Ono totiž stačí v softu něco chybně nastavit a už se to veze. Nejdřív mě to popudilo, ale teď s úsměvem na tváři můžu jen konstatovat: Ať si to někdo vyzkouší sám. Těším se jak budu mít hromady klientů, kteří si začnou účetnictví vést sami a po návštěvě kontrolního oddělení FÚ, budou potřebovat daňového poradce. Pro příště  bych doporučila lépe zvážit obsah článku, který budete chtít publikovat.
0/0
14.6.2005 20:15

Jeffe

Nevyhazujte peníze za účetního, veďte si účetnictví sami
Pane Dvořáku, jak by Vám bylo, kdyby někdo o Vaší práci napsal, že je zbytečná. Jsem účetní a titulek článku mě zrovna moc nenadchnul. Ono si sice spousta podnikatelů myslí, že je účetnictví strašně jednoduchý a že za to peníze vyhazovat nebudou, jenže pak se jim to vymstí. Jako jednomu mýmu klientovi, který si platil sedmdesátiletýho důchodce a pak zaplatil 200 tisíc na pokutách od finančního úřadu za špatně vedené účetnictví....
0/0
14.6.2005 16:40

X

Re: Nevyhazujte peníze za účetního, veďte si účetnictví sami
Tak předně, pokud podnikatel nerozumí účetnicví, tak ho každej účetní může obrat a nenadělá nic. Takže pokud si majitel firmy to ůčetnictví nehlídá a pokud o tom ví kulový, tak ať raději ani nepodniká. Ne každý účetní je loajální.
0/0
14.6.2005 16:51

Ronyla

reklama
Evidentně se jedná o zaplacenou reklamu! Jen opravdový kvalifikovaný účetní dokáže ohodnotit kvalitu účetního software - jestli opravdu řeší všechny jeho potřeby a hlavně potřeby, které si vyžaduje legislativa a různé státní úřady a úředníci ! Kvalitu softwaru posuzuji podle toho, jak pohodlně a rychle dokážu vystavit fakturu odběrateli, dodací list, pokladní doklad a také jak rychle a pohodlně již zaevidované doklady v programu najdu pro potřeby kontroly, opakovaného tisku, opravy dokladu, zrušení dokladu a nové pořízení atd. Důležitým ukazatelem kvality účetního programu jsou vazby mezi zaevidovaným dokladem a účetním dokladem, který automaticky vzniká, dobrý program mně umožní snadno, rychle a přehledně vyhledávat zaúčtované účetní doklady ze všech zaevidovaných faktur, pokladních dokladů, skladových dokladů atd. To, co vy uvádíte v přehledu nejznámějších účetních programů je komerční zaplacená propagace.
0/0
14.6.2005 14:05

JD

Odflaknuty clanek
Napsat dva odstavecky textu, okopirovat prvnich 200 znaku ze stranek vyrobce kazdeho programu a vydat to jako clanek na (nejctenejsim ?) ceskem zpravodajskem serveru? Nebylo by alespon vhodne programy vyzkouset a poskytnout nejake "objektivnejsi" informace, nez ktere predklada vyrobce? A to nemluvim o faktickych chybach a preklepech. Napr software firmy vAria se asi nejmenuje vria, Aconto MSP neni freeware, nejspise mel autor na mysli free verzi tehoz programu: Aconto Free ... na kterou take vede odkaz ke stazeni. K smyslu toho celeho "vyhodte ucetni" uz se tu vyjadrilo dost lidi. Netreba vice komentovat. Snad jeste si rypnu do formy html: proc jsou tam probuh ty odstavce (p) v jednopolozkovym (li) seznamu, kterej navic neni uveden (ul) ? Kde se flaka korektor?
0/0
14.6.2005 14:02

sikec

Ktery hnup psal titulek clanku
Ten asi nevi o cem mluvi nebo pise. Nebo jak se pise na foru je to placena reklama.
Prece kdyz si firma zakoupi ucetni SW neznamena, ze zna danove a ucetni zakony a pokud to nezna je ji ucetni SW na dve veci.
Takze dobry ucetni je ZAPOTREBI
0/0
14.6.2005 13:37

Lenka

asi placená reklama??
já mám výborné zkušenosti s nejrozšířenějším SW pro daňovou evidenci,o kterém redakce vůbec nepíše.Článek je zavádějící a vypadá spíše jako placená reklama.Následky si nešťastníci přičtěte sami,protože ve Vašich problémech s finančáky už podporu této rádoby "odborné redakce" nečekejte.
0/0
14.6.2005 11:17

Karel

Re: asi placená reklama??
Tak nedělej drahoty a dej mi na něj link - rád si jej, pokud je zdarma, stáhnu a vyzkouším. Možná si ho stáhnou i další. Děkuji předem.
0/0
14.6.2005 12:31

Veronika

CEZAR
Mám výborné zkušenosti s SW Cezar od společnosti Break Software - www.cezar.cz. Běží pod DOSem - tedy i na starších počítačíh. Program je intuitivní, za dobu tří let co ho mám jsem s ním neměla nejmenší problém. Doporučuji ho všem.
0/0
14.6.2005 10:50

Honza

Re: CEZAR
To je bezva zpráva! Jsem zvědavej, jestli tuhle poznámku redakce odstřelí nebo ne. To už fakt vrchol.
0/0
14.6.2005 11:08

Honza

Slušný přivýdělek?
Zajímalo by mě, kolik se dá z takovéto PR akce dostat na "všimném". Stačí obvolat příslušné firmy (je jich daleko víc než deset) a sdělit jim, že připravuji přehled deseti českých účtovadel a zeptat se, kolik jsou ochotni vytlačit za první, druhé a možná poslední místo. Podle abecedy seřazené nejsou. Ať žije mediální masáž! Další varianta je, že to celé vymysleli u Cíglerů a zbytek je nutný balast. Každopádně dobrá finta na diváky. Gratuluji všem zúčastněným.
0/0
14.6.2005 10:48

dick

bravo
Díky za ten článek.Moc jsem se pobavil.Už vidím podnikatele jak louskají všechny novelizace zákonů a vyhlášek,kterými nás zákonodárci obšťastňují.A protože neznalost zákona neomlouvá i malá chyba může mít fatální následky.Podnikatel FO - na které je článek směrován - ze zákona ručí v podnikání veškerým svým majetkem (auto,byt,chata - prostě všechno i když "to nemá ve firmě") a "ušetřené" tisícikoruny mohou přijít sakra draho.Během své praxe jsem viděl exekuce dokonce i rodinného domu,na jejímž počátku bylo chybné zaúčtování v řádu stovek tisíc korun.Během několika roků dosáhl doměr daní a penále přes milion korun.A věřte,že finanční úřad si vždy najde prostředek aby doměry vybral!!
0/0
14.6.2005 10:42

kecy

Re: bravo
Zákony se do budoucna zjědnoduší, tak aby nebyli potřeba žádní poradci a účetní.
0/0
14.6.2005 12:27

Tomáš Marný

Re: Re: bravo
Ten byl dobrej, ten ještě neznám...:-p.
0/0
14.6.2005 12:52

Jarka

Re: Re: bravo
jo a rozpustíme parlament a vládu,protože všechno bude strašně jednoduché a šéfovat tomu budou takový iluzionisti jako seš ty
0/0
14.6.2005 14:53

Ivan

Re: Re: Re: bravo
No, zjednodusit by to teda sakra chtelo. Vy si to nemyslite?
0/0
14.6.2005 19:02

Petr

Re: Re: bravo
jestli se budeme společně s EU ubírat tím směrem jako dosud,pak budeš za chvíli hochu potřebovat poradce i na utržení příslušného počtu políček toaletního papíru.
0/0
14.6.2005 22:25

xyz

DENÍK
Prosím Vás, DENÍK se píše s jedním N, myslím, že je to učivo tak 6. nebo 7. třídy.  Jinak je to docela zajímavý článek. Zdravím.
0/0
14.6.2005 10:18

Kocik

Generovani danoveho priznani
Umi nektery z uvedenych programu generovat danove priznani pro FU? Delam danovou evidenci.
0/0
14.6.2005 10:11

FrantisekDobrota

Adrenalinovy sport!?!
Gratuluji autorovi clanku ke skvelemu navodu jak si zajistit dostatecny prisun adrenalinu. Zrusit ucetni nebo danoveho poradce a vest si ucetnictvi sam je opravdu vynikajici napad a dokonaly zazitek. Pak se vam taky muze podarit to co se stalo mne. Date si nakladovou polozku do dani, ktera tam byt nesmi. Po trech letech prijde kontrola z FU a polozku vam vyhodi. Vznikne domerek na dani a penale za cca 460 tisic. To je pak prekvapeni.  Nebyt danoveho poradce, ktery to dokazal obhajit, tak uz dnes nepodnikam, protoze by mne to odrovnalo. I tak mne to stalo 120 tisic coz byla odmena pro danoveho poradce za jeho vykon. Jen dodam ze na tom, ze jsem si sam vedl ucto jsem usetril dva tisice mesicne.........
Kazdy at si to spocita sam........
0/0
14.6.2005 9:30

kecy

Re: Adrenalinovy sport!?!
No jo, když si tam dáváte jídlo za celý rok...
0/0
14.6.2005 12:32

Mr.Vandemar

Dodana Ucetniho Hodnota
Ackoliv v posledni dobe uvazuju, ze bych si dane delal sam za pomoci nejakeho takoveho programu, musim pripustit, ze se toho trochu bojim. To ze bych si poridil program zdarma bez zarucene aktualizace je nesmysl, protoze zakony se meni a navic s tim uz jsem se smiril. Co me ale desi je, ze by mi pak nikdo neporadil zadne ucetni triky (leda ze by v programu byla volba, jak to chci spocitat "korektne", "na veznici s lehkou ostrahou", "na veznici s tezkou ostrahou"). Dal by mi vadilo, ze uz me nikdo nebude upozornovat kdy mam zaplatit jakou dan (DPH, silnicni, zalohy, doplatky atp.). Jinak u clanku mi take chybi srovnani. Vygooglovat ucetni systemy a udelat vytah z firemniho popisu neni zadan novinarina. I kdyz i za ten seznam jsem rad.
0/0
14.6.2005 8:51

Pavel

Re: Dodana Ucetniho Hodnota
Na termíny placení daní POHODA upozorní. Ad daňové triky - to nemůže sloužit žádný program, o kterém vím, jen je zajímavá jedna kniha jízd (SPZ se to jmenovalo), tam se dá nastavit, ať to přepočítá knihu tak, abych se dostal s pravděpodobnými údaji na požadované kilometry. Ad aktualizace - proto mám plnou verzi a každý rok vrázím pár stovek do podpory...
0/0
14.6.2005 8:59

Nik

počet záznamů
Díky za článek, zrovna přemýšlím, pro kter SW sáhnout jako OSVČ. Mám cca 200 vstupů do účetnictví za rok... a nechce se mi jednotlivé softy stahovat a sledovat, kolik záznamů mi ještě zbývá, abych nemusel platit. Nemáte přehled, kolik záznamů můžu spáchat v jednotlivých softech?
0/0
14.6.2005 8:27

Pavel

Re: počet záznamů
Nevím jak jiné SW, ale POHODA má tato omezení (mně se právě s POHODOU pracuje dobře - ale mám plnou verzi a platím si podporu, abych se dostal k novinkám):
Omezení startovací verze POHODA START je volně použitelná s těmito limity (po registraci): - max. 500* záznamů v účetním deníku podvojného účetnictví - max. 200* záznamů v peněžním deníku daňové evidence - max. 100 záznamů v ostatních agendách, 10 záznamů v agendách majetku a mezd - max. 20 použití funkcí pro hromadnou práci s daty - časové omezení do 31.12.2004. Poté lze nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání po další rok.
0/0
14.6.2005 8:34

Ugoo 3000

Re: Re: počet záznamů
Jako dávat za příklad, že si platíš pohodu aby si měl přístup k novinkám není moc objektivní :) nový verze se daj normálně sosnout :) to jen pro úplnost
0/0
14.6.2005 9:20

Pohoda

Re: Re: počet záznamů
Pavle, mám dojem, že Pohodu nějak moc propaguješ. Buď tam pracuješ nebo nic jiného neznáš. Fakt jsou lepší sw!
0/0
14.6.2005 13:32

Prudič

Re: počet záznamů
znáš DC++?? ................. jestli jo, tak to neřeš :)
0/0
14.6.2005 9:59

fantoci

pche
nas ucetni nikdo neznici, naopak, cim vic SW tim je nas vic
0/0
14.6.2005 8:09

Flycon

Re: pche
Zajímavý názor   Bohužel je pravdivý, ale jenom v tom směru, že s takovýmhle software si na daňovou evidenci troufne skoro každý, kdo má doma počítač a podle toho to také pak vypadá.  Mamina s maturitou od Franze Josefa zabaví na večer synkovi komp a přivydělává si vedením daňový evidence - odpovědnost žádná, páč nemá živnost, hlavičky přepisovaný, páč nemá samozřejmě licenci na víc klientů, úroveň zpracování žalostná, a dumping ceny ... No je to děs... Pak si po čase podnikatel uvědomí, že se řítí do průseru a přijde brečet k nám.. a pak to dávejte dohromady :(  Ať si přivydělávají to nikomu neberu, ale třeba našíváním korálků na ubrus a nepletou se do tý šílený džungle, kterou vytvořili naši zákonodárci ....
0/0
14.6.2005 11:39

Pavel

Mně spíš vadí, že v článku není
porovnání a zhodnocení systémů. Na kdekterý mobil je spousta nezávislých recenzí... Ale to by byla práce, takhle je to jednodušší, to je mi jasné.
0/0
14.6.2005 8:09

Podnikatel.

Chudáci politruci,
nikdo je rovněž nepotřebuje. Chudáci nástěnkáři a agitátoři - jakbysmet. Chudáci aparátčíci rudé vedoucí strany - dtto.
0/0
14.6.2005 7:28

Mila

ucetnictvi
Prosim vas, co narikate? Tohle je bezne vsude ve svete,ze mate zdarma programy na vedeni ucetnictvi a presto je mnoho firem,ktere si stejne nechaji zpracovavat ucetnictvi nekym jinym, nebot nemaji cas si to sami delat. PC uz vetsinou tez maji program ucetnictvi jiz naloudovan, jen ho pouzit. Totez je s danemi. Bud koupite velmi levne program , ci si na internetu najdete zpracovani za dohledu odbornika za pakatel. Nahodou je dobre, ze uz to zacina konecne i v CR. 100 let za opicemi.
0/0
14.6.2005 6:18

karel

Vážený autore
Děkuji Vám za tento užitečný článek, díky kterému teď najednou příjdou statisíce účetních a auditorů o práci.
To jste na ty chudáky nemyslel, když jste psal tento článek ? Teď každý ví, že přijde na Technet, stáhne program , naklepe do programu a vygenerovanou sestavu elektronicky podá na MFCR.
Chudáci auditoři, daňoví poradci a účetní. Co teď asi budou dělat ? Oni se na problematiku několik let školí, kupují okultistickou literaturu a vy jim tímto článkem zničeho nic zničíte tak pečlivě budovanou pověst nenahraditelných.
 
0/0
14.6.2005 0:43

ondřej

Re: Vážený autore
a další budou následovat: Nevyhazujte peníze za zedníky, za programátory, za právníky, za elektřínu, za internet, za doktora. Každý nechť si dolní podle svých potřeb.
0/0
14.6.2005 0:53

keson

Re: Vážený autore
To je trosku mimo misu. Mozna by bylo vhodne zavrit supermarkety, aby lidi nenakupovali jidlo a chodili do hospod, co pak chudaci kuchari, ze? Vazeny karle, nazor je to bezpochyby zajimavy, lec zcela nepodlozeny. To ze se mezi ctenari najde deset tisic podnikatelu, kteri razem prejdou na vlastni vedeni ucetnictvi je mene pravdepodobne nez ze vyhrajete ve sportce prvni cenu! Ten kdo to do tedka delal v excelu (tak jako ja) si mozna rekne OK, ted si stahnu programek. Ale ten kdo to delal do ted u ucetniho bude pravdepodobne i nadale, protoze asi uz zjistil, ze na to nema cas. A i kdyby mel, tak mozna ma uz vice polozek nez je v tech "zdarma verzich" a pak si musi SW koupit a tim da vydelat jinym odpobrnikum, jako jsou programatori. BTW, v asutralii je takovychto SW bez omezeni take spousta a existuje i oficialne ATO (Australian Taxation Office) schvaleny a jimy provedeny soft, kterej muze pouzit kdokoliv na spocitani dani. V nemecku jakbysmet, v ostatnich zemich jsem zatim danove p
0/0
14.6.2005 7:53Najdete na iDNES.cz