Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kamil

Cesta
Ja jsem slyšel ze pro "Elektronicky podpis" zadarmo se musi jet osobne do Prahy. A není tak složité si spočítat kolik stojí cesta + ztráta času.
0/0
6.8.2005 9:32

DaN

Re: Cesta
Právě o tom to je: "slyšel jsem".  Není to pravda. Od počátku to bylo organizováno tak, že byly určeny termíny a každý si mohl pro podpis zajet na krajský úřad. Nyní je to možné již i v okresních městech. A k tomu počítačovému analfabetismu: nenalhávejte si, že je nemáte i ve svém okolí. Tak jak jsou ve státní správě, tak jsou ve školách i ve firmách. Pokud se Vám zdá, že je jich ve státní správě více, tak snad pouze proto, že je víc úřednic než úředníků. No a ženské přeci jen mají k PC trošku větší respekt.
0/0
6.8.2005 19:04

mysack

pocitacova gramotnost
Nektera mesta (tedy obce se statutem mesta) nejsou schopna ani vytvorit (nebo zaplatit vytvoreni) webovych stranek, spousta starostu a tajemniku MeU dokonce nema (sluzebni) email, tak na co by jim byly certifikaty...
0/0
5.8.2005 23:42

DaN

Nenavážejte se do samospráv
Nejlepší je, když se do diskuze (a ještě k tomu negativní) pouští ti, co o problému nic nevědí. Jako menší obec jsme využili nabídky MI a e-podpis si pořídili. K ničemu. Když jsem podával elektronicky na CA podání veřejné zakázky a elektronicky ji podepsal, stejně jsem pak musel faxovat samostatně objednávku s razítkem. Když jsem tiskárně el.podpisem potvrdil souhlas s reklamou, požádali mě, abych to poslal bez podpisu, že s tím mají problémy atd. Prozatím je e-podpis obcím k ničemu. Používat se jej musí nyní naučit především příjemci pošty od obcí.
0/0
5.8.2005 18:25

pedro

Re: Nenavážejte se do samospráv
No mám vlastní zkušenost s pár samosprávami v pardubickém kraji - počítačová negramotnost není ten pravý význam pro spoustu zastupitelů - spíš nechuť -vzhledem k nemožnosti na programech Internetizace, dat .infrastruktur atd.  vydělat do vlastní kapsy skrze komunálně-politicky spřátelenou firmu.  
 není to počítačová negramotnost ( v mnoha případech )- spíš zájem o vlastní koryto.
0/0
9.8.2005 12:44

Riccardo

Jak že nechce ?!
A ta třetina obcí, to je nikdo ? Vždyť to je obrovský úspěch, že zareagovala celá třetina ...
0/0
5.8.2005 11:33

PF

tupci
V kancelářích většiny obcí jsou totiž zaměstnáni totální počítačoví analfabeti, kteří mají problém zapnout počítač, natož na něm něco udělat a elektronická komunikace je pro ně "Vesnička poblíž Madridu". Takže podle mého názoru to brzdí nevzdělanost úředníků, kteří se jakýmkoliv způsobem brání něčemu novému!
0/0
5.8.2005 10:22

Tomáš Marný

Re: tupci
Naprostý souhlas. Máme v obci Wi-Fi síť občanského sdružení, obecní úřad je 30 metrů od AP. A jak se připojují soudruzi (doslova, obecní zastupitelstvo je bohužel bolševické) k Internetu? Přes dial-up od českého Telecomu, webové stránky obce jsou na zvracení (přestože jsem nabízel starostovi pomoc syna-programátora zdarma), prezentace obce na "vismo" pak už je úplně na blití (při kliknutí na "Potřebné dokumenty" se třeba objeví "Tiskopisy jsou k vyzvednutí na obecním úřadě") atd. atd.
0/0
5.8.2005 22:10

Krtek

ZDARMA
Jasne zdarma el bylo kolem toho tolik litani a telefonatu a nac to je ? naprd.
0/0
5.8.2005 9:05Najdete na iDNES.cz