Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministerstvo financí: sázení na Internetu je nelegální

Mluvčí ministerstva financí Marek Zeman uvedl, že jeho úředníci podali na Nejvyšší státní zastupitelství podnět k prošetření firem, které v Česku provozují internetové sázkové služby. Finanční ředitelství mají také zvážit udělení pokut.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

stydim se :)

sener

;-O;-€8-o:-©X:-):-(;-D

0/0
25.5.2007 20:53

Sázka

0/0
23.3.2006 20:30

525252

-
0/0
8.1.2006 16:46

525252

+
0/0
8.1.2006 16:44

MORDA

JE tu někdo kdo má www prostor a chuť s tím něco dělat ?
Teď mě tak napadlo, co tak využít společných sil internetu a zřídit jednu jedinou WWW, kde by se mohli naši zákonodárci i SK dočíst naše vysvětlení na jejich stupid důvody a vidět sílu sázkařské komunity v ČR ?  
Bohužel to sám neumím, ale rád bych přispíval příspěvky a informacemi které mám. Můj email sazeni.PH@centrum.cz
Samozřejmě by to potom chtělo rozhodit linky na těch x-desítek českých webů věnujících se sázení, aby podpořili tento projekt pro zavedení net sázení v čechách.
Ale chtělo by to aby i sami přispívající byli slušní a na úrovni. Až bude hodně lidí pro pak se předá tento projekt jako podklad či oprávněná stížnost občanů této země na vracející se praktiky předlistopadových cenzur v tomto směru - net sázení.
0/0
19.12.2005 0:29

MORDA

LOBBING našich SK u zákonodárců 2
Nenapadlo Vás taky to, že lidi (majitelé SK) kteří vedou tento byznys kde se točí desítky miliard korun ročně, přece už musí mít v tomto směru vliv i na ty naše stupidy ve vládě a parlamentu, obzvláště jsou li ti zákodárci tak nezměrně blbí nad tím o čem mají rozhodovat. Prostě ty jejich důvody proč nechtějí odzákonit net sázení jsou zcela evidentně 100 % debiloviny hodné jen našich zákonodárců. Při tom požadavek na to aby vše bylo čisté a bylo učiněno vše proto aby nemohli sázet mladiství je to nejjednodušší co net sázení může být a taky je vždy při zřizování sázkařského konta požadováno !.
Mimoto bych řekl že převážná většina dnes dospělých sázejících začínala brzy, už na střední škole se sázením a ti co jim rychleji rostly i fousy  nemuseli ty starší ani prosit o sázení u okynka.
Prostě zákaz sázení v ČR je společný byznys a zájem našich SK a vlády !!!!.   Hau, domluvil jsem.
0/0
18.12.2005 23:54

MORDA

LOBBING našich SK u zákonodárců 1
Nejhorší prostě je, že samotné české SK, samy nemají zájem o net sázení, ikdyž nám to pořád vehementně vyvrací. Ty pracně vytvořené sítě kamenných poboček, prostě potřebují obživu i když jsou často umístěny v barech , hospod. apod. Vemte si , že by např. 50 % lidí začlo sázet přes net (což nebude tak brzy vzhledem k PC negramotnosti většiny sázejících), či telefon. Pak by pobočky musely být částečně rušeny a sport bary by asi taky neměli moc radosti !.
A ti opravdu úspěšní na pobočky nechodí, bud sází přes telefon nebo přes net a asi raději u našich SK, kde mají jistotu, že při déletrvajícím úspěchu nepřijdou o své peníze narozdíl od těch SK v daňových rájích.
Prostě chce to objektivní pohled ze všech stran a ne jen zaslepené tvrzení o lichvách našich SK. Ale opět netvrdím, že při těch kurzech + MP  by měli naše SK přehodnotit svoji budoucnost a jít i jiným směrem, protože je k tomu donutí časem konkurence i samotní sázející.
0/0
18.12.2005 23:42

MORDA

reagovatNENÍ TO JEN TAK ROVINA 1,9 -1,9
Když tak shrnu připravenost našich SK, tak jedině CHANCE je zcela připravená na uživatelsky velmi solidní a příjemné podávání sázek přes net. SYNOT ten je svým zcela nedotaženým webem jen ke smíchu a o ostatních SK,které se snaží jen špatně kopírovat velmi dobrou práci programátorů CHANCE,ani nemluvím.
Bohužel i Chance má ještě nedostatky: 1) OFF-line pobočky 2) neodstatek čísel pro označení příležitostí.
Nejsem zastáncem ani propagátorem CHANCE,ale pokud vezmu praktické zkušenosti a objektivní pohled na věc,ne jen jednostranný jak je to tu niže běžné,chtěl bych vidět,kde by byly ty zahraniční čistě NET SK,kdyby poskytovali i  tu kamennou sít poboček.Pochybuji že by ty režie kamen. poboček utáhly z nynějších nastavených kurzů.
Z pohledu člověka který se trochu více vyzná v PC a netu, nemají na uživatelské možnosti na webu CHANCE ani ty zahraniční SK.
Jen to chce zlegalizovat to net sázení i pro naše SK. Pak budete ještě rádi sázet doma !
0/0
18.12.2005 23:25

MORDA

NENÍ TO JEN TAK ROVINA 1,9 -1,9
Zdravím lidičky,
nemyslím, že je fér chtít po našich sázkovkách aby měly rovinu 1,9-1,9, když oproti těm zahr. net SK musejí platit ve své zemi daně, odvádět část peněz na dobročinné účely apod.. Nebo máte snad někdo informace, že to samé musí odvádět i ty zahraniční sázkovky . Samozřejmě nesouhlasím s manipulačním poplatkem taky, ale čistě z obchodního hlediska provoz kamenné pobočky něco stojí, takže rozumné je nechtít MP jen u sázení přes net. Bohužel naše ministerstvo se pořád ohání těmi stupidními důvody ohledně 18-let sázejícího, aby naši 14 letí kluci nemohli sázet . Prostě si jen kryjou svoje příjmy a koryta, nic víc nic míň.
A největší vinu mají stejně naše SK, které až na Synot a nejlepší CHANCI nemají ani své www na úrovni, kterou je potřeba pro net sázení
0/0
18.12.2005 23:01

nemo

sázková lobby
Za vším stojí sázková lobby v čele s tipsportem,fortunou a sazkou.proč by  tu měli pouštět konkurenci ze zahraničí.Před několika lety měli byt potrestáni antimonopolním úřadem za kartelovou dohodu kdy si všechny sázkovky ze dne na den změnily manipulační poplatek na 10%
0/0
17.11.2005 22:20

Herbís

Nerozumí sázení
Komunisté ..nebo Ti co tam ve vládě jsou Čssd..to už je jedno...nerozumí sázení a chtějí dělat nějaké závěry.Já myslím,že politik,který chce o něčem rozhodovat musí se s tím seznámit a ne krákorat jak vrána na drátě do prázdna.Všichni co sázejí mi dají za pravdu,že dětí do 15 let sází v našich kamenných sázkovkách asi tak 30%. Já sám když jsi jdu vsadit tak pokaždé asi 5- 10 podám tiket,,proč ne... Ale přisázení přes net už tková možnost není....je třeba mít účet v bance na své jméno,na internetové sázkovce řádně vyplněné své osobní udaje + kopiji svého OP. Takže Ti politici co o tom takhle píšou nemají ani ponětí jak je to doopravdy se sázením...A člověk ve vládě který neví o čem je řeč tak by chtěl rozhodnout...tak pak tento stát takhle vypadá.Žiju na Severní Morave ....jsme už 5 let bez práce a sázení přes net mi alespoň přináší nějaké penízy... a ty mi soudruzi bohužel nevezmete...a bylo by dobré aby se všichni sázejíci spojili a stranu která tahkle vládne již nikdy nepodporoval
0/0
9.11.2005 14:37

Jan

pokuta
Už někdo z Vás platil tu slibovanou pokutu??
0/0
8.11.2005 23:52

Juzzy

GB
Gamebrokers.com
0/0
8.11.2005 16:50

George

Jako v Číně
Budeme snad jako v komutistické Číně omezováni v tom kam se smíme připojit a kam ne.....co smíme vidět a co ne.....kde smíme sázet a kde ne ? Jedná se snad o normalizační proces na českém internetu.....? Budeme snad muset časem mít i v počítačových učebnách obraz našeho vůdce(stejně jako v KLDR)? Kam až chce tato vláda zajít ?
0/0
7.11.2005 10:10

George

TO UŽ PŘEHÁNÍ
Podle unijního práva(které jsme přijali) nelze omezovat podnikání unijních firem v domovských státech....tedy pokud sázky uzavírám na britském serveru v británii, tak se řídím britskými zákony...... A ministr nemůže zakázat něco, co je podle tohoto práva povoleno. Osobně si myslím, že je to stejné jako s internetovými obchody. Taky si mohu něco odjednat v zahraničí a dodá mi to třeba jejich česká pobočka....se sázením je to stejné....ovšem poté se skýtá otázka, kdy se "pablbkova" vláda rozhodne zakázat internetové obchody ? George
0/0
7.11.2005 10:06

bron

Komunisticka politika
Socani se jeste nepozvali komunisty do vlady, ale uz zavadeji komunistickou politiku, Paroubek  se asi poucil na navsteve od soudruhu v Cine...
0/0
6.11.2005 23:33

Eduerdo ze Žižkova

Sázení!
Kde sázim svoje prachy je moje věc vy fízlouní uřednický.Zákaz dávat to po netu je omezování svobody ať jdou do prdele!
0/0
5.11.2005 23:06

rivacole@seznam.cz

Ať žije svoboda
Naše sázkovky se zalekly boomu, které prožívají internetové kanceláře. Dobře vědí, že s kurzy 1,8 - 1,8 a s desátkem nemají šanci. A tak sází na zkorumpovanou státní správu, která jim pomocí loterijního zákona bude chtít zachovat monopol. Jejich výhružky o padesátiticových pokutách nás mají dostatečně zastrašit. Pokrok se ale zákazy a výhružkami nedá zastavit. Internet nezná hranic a lidé se rodí svobodní.....
0/0
4.11.2005 21:08

Mirek

Sázky po internetu
Proč to tedy nejde udělat jako na Slovensku?Tam funguje internetová sázková kancelář a sázení po internetu je legální.A u nás?Jedna nejmenovaná umožňuje alespoň zaslání tiketu po internetu...atp.Argument,že po internetu mohou sázet i děti je opravdu směšný.Podotknul bych,že po internetu mohou děti daleko víc věcí,zakáže se snad kvůli tomu internet? Socani fuj !!!Všichni čeští politici fuj!!!
0/0
4.11.2005 15:13

luBOSSko

Re: Sázky po internetu
no u nás fungujú 2 stávkové po internete, e-tip a DOXX. e-tip je vlastne Tipos, teda také niečo ako vaša Sazka a možno preto s tým u nás nie je problém, lebo to prevádzkuje veľká štátna lotériova spoločnosť.
0/0
4.11.2005 17:34

houbeless

reklama na CT
jak je mozne, ze nase verejnopravni televize provozuje reklamu na nelegalni internetove sazkovky?
Napriklad vcera behem zapasu Slavie - CSKA Sofie bezela reklama "sponzorem poradu je SPORTINGBET". Na stejnou sazkovku maji reklamu na teletextu.
Takze sazeni je nelegalni a reklama na to je OK? Jak si muze televize, kterou si platime dovolit vysilat reklamu na trestnou cinnost?! Neni to taky na trestni oznameni?
0/0
4.11.2005 10:06

Tomas

Sázení po netu
Sobotka chce zamezit praní špinavých peněz a sázení mladistvích,tak  to snad nemůže myslet vážně.Třeba u  Synottipu vsadí můj 10letý syn během okamžiku,kdy napíše na internetu sázenku a pak ji potvrdí mobilem.
 
0/0
4.11.2005 9:25

Juzzy

Re: Sázení po netu
Ale nesází na svoje jméno.
Ale o to tady nejde. Socani shyt
0/0
8.11.2005 16:53

emanueldrozd

loobing
Sazka, Tipsport, Fortuna a podobne se boji konkurence. Sazeni po netu je pohodlne  a levne. Proc se tahnout do nejake pobocky, kdyz muzu sazet z domova, mit k dispozici vsechny informace o tymech po netu. Kamenne pobocky by tim sli do hajzu. Vrazili do pobocek spoustu penez a ted o ne maji strach. Fandim internetovemu sazeni z cele sve duse! Vymluva na moznost prani spinavych penez je podruzna.
0/0
3.11.2005 15:43

velkorypal

co je to za hovadinu zase?
mě teda zajímá, jak mi zakážou sázet po netu. to jako zabarikádují český internet abychom nemohli z něho ven a když, tak budou kontrolovat do čeho dávám prachy? co když si něco objednám ze zahraničí? to mi taky zakážou, protože já to samozřejmě nebudu proclívat? taky jsem zvědavý jak zakážou britské sázkové společnosti mít své stránky mimo jiné i v češtině a přijímat koruny.
0/0
3.11.2005 14:21

Vendula

štve je to
protože z toho mají ho... S různejma tisportama a fortůnama podobnej morální problém nemají. Přitom, není žádné velké tajemství, že právě tyto společnosti vsázejí vaše paníze třeba právě tam. Je to dost jednoduché - a např. přesně tohle dělají  bookies v USA ve státech, kde to není legální. Přijmou od vás sázku za horších podmínek, než nabízí velký sázkař v Las Vegas a pak to tam prostě vsadí. Nic geniálního a spostě z nich se z toho žje velice dobře.  
0/0
3.11.2005 12:05

?

bohužel budeme zase platit :-(
Slyšel jsem informaci, že dvě větší on-line sázkové kanceláře připravují na ČR žalobu do Haagu, kde budou chtít rekordní sumu (desítky miliard Kč) po České republice takže pánové z ministerstva, jestli mají daňový poplatníci opět za vás platit, nechte schválit ten váš zákon o loteriích !
0/0
3.11.2005 11:58

Jack

Socanský dementi všechno zakáží, asi i televizi, když nejede podle jejich not
místo toho, aby to povolili. Jsou to máča podplacený Husákem. Kdyby si přečetli jake podmínky mají intern. sázk. společnosti, tak by něco takového ani nemohli vypustit ze svých hut. Mnohem jednodušší je si vsadit v kamenné pobočce. ( Sakra, to bych asi neměl psát nebo zakážou i normální sázení Pablbek cenzuruje všechno   )
0/0
3.11.2005 11:03

cid

dete
uz do p.r.d.e.l.e socansky prasata!!!!!
0/0
3.11.2005 10:05

Daňový soumar

Asi začnu sázet
Nikdy jsem nesázel, ale teď mě to rozhodně začne bavit! SMRT TUPÝMU LŮZOSTÁTU
0/0
3.11.2005 9:44

cb

Co jeste chcou?
Stat nam nejdriv ukradne polovinu prijmu a pak si jeste dovoluje rozhodovat, za co smime ten zbytek utratit. At uz jdou do p.r.d.e.l.e.
0/0
3.11.2005 6:43

crm6

Re: Co jeste chcou?
Ale to je přeci prncip socialistického státu. Máme, co jsme si zvolili.
0/0
3.11.2005 8:45

Jack

Re: Re: Co jeste chcou?
Jí ten xinld nikdy nevoli. tak jak k tomu přijdu. Vykašlu se na práci, najmu si právníka a dám je k ústavnímu soudu, nevím proč mi kradou 70% příjmu na daních.
0/0
3.11.2005 11:05

Jack

Re: Re: Re: Co jeste chcou?
sorry za ten češtin, ale už jsem tak vytočený, že mi to nepíše
0/0
3.11.2005 11:06

Liberál 79

Zoufalé snahy o regulaci neregulovatelného
Aspoň na internetu nám nechte svobodnej trh, páni ouředníci! Díky, slibuju že všechny peníze, co na netu vydělám, tak tady taky utratim, to je fér ne?:)
0/0
3.11.2005 0:32

drevak_patlak

Internetové sázení
Mám založený účet u Sportingbet a pravidelně tam sázím. Proč? Porotože jejich nabídka je podstatně konkurenceschopnější než to, co mi nabízí naše kamenné sázkové kanceláře. Kurzy mají vyšší výhernost (jsou méně snížené oproti teoretické pravděpodobnosti, např. na vyrovnaný tenis nabízí české sázkovky 1,8-1,8, Sportingbet 1,82-1,82) a neplatí se žádné manipulační poplatky, což je vlastně čistý zisk pro sázkovky. Nabídka je rozsáhlejší, nabízí se i speciální sázky, např. na výsledek NHL po prodloužení, čas prvního gólu u fotbalu, sázky, které se vrací v případě remízi a podobné lahůdky. V nabídce jsou pak i dostihy, box nebo např. výsledky voleb, což se v nabídce našich sázkovek vyskytuje zřídka. Úplnou specialitou jsou pak živé sázky s možností vsadit si na výsledek uprostřed rozehraného zápasu (kurz se pochopitelně mění podle vývoje). Internet má navíc neomezenou otevírací dobu a člověk nemusí do poboček, které jsou mnohdy umístěné do zahulených pajzlů.
0/0
2.11.2005 23:18

drevak_patlak

Re: Internetové sázení
Pokr.: Argumenty ministerstva jsou víceméně k smíchu. Porna a jiných nelegálních aktivit je na internetu spousta a proti přístupu osob mladších 18 let jsou obvykle chráněny pouze dotazem "Jste starší 18 let?". I u našich sázkovek je naopak možné si vsadit i tehdy, je -li Vám méně než 18. U Chance si např. můžete založit telefonický účet (stačí říci staršímu bráchovi), tiket si složíte na internetu a po telefonu jen potvrdíte sázku (hle, není to náhodou také internetové sázení?). Firmy provozující internetové sázení samozřejmě můžou být pračky špinavých peněz a zdroje pro teroristy. Ale např. zmiňovaný Sportingbet je seriózní anglická firma obchodující s akciemi. Pak je tu ještě právní otázka, zda vůbec taková firma podniká u nás. Sídlo má v cizině, server má v cizině, účet má v cizině, všechno má v cizině. Svoje služby si může nabízet klidně v češtině, třeba pro místní národnostní menšinu. Problém je i v ochranářství našeho trhu, což je před konkurencí z EU nepřípustné. Výpadek daní
0/0
2.11.2005 23:51

drevak_patlak

Re: Re: Internetové sázení
Pokr.: Výpadek daní vzniklý sázením v zahraničí by se mohl vykompenzovat tím, že by naše sázkovky naopak nabízely své služby do zahraničí, nula od nuly pojde. Souhrně na závěr: ministerstvo je zpátečnické a současný zákaz je dlouhodobě legislativně i prakticky neudržitelný. Změna by měla vést k liberalizaci a ne k dalším zákazům.
0/0
2.11.2005 23:54

zagy

Re: Re: Re: Internetové sázení
myslim, ze by stacilo, kdyby nase sazkovky nabizely internetovy sazeni aspon u nas...
0/0
3.11.2005 1:01

Michal Polesný

Re: Re: Re: Re: Internetové sázení
nechci kecat, ale myslím, že u nás je to nelegální
0/0
3.11.2005 14:44

Věra Pohlová

!!!
Tyhlety aféry každého jenom otravují, já bych všechny ty počítače a internety zakázala.
0/0
2.11.2005 23:10

zagy

Re: !!!
konecne rozumnej nazor!
0/0
3.11.2005 0:58

jakub

Re: !!!
Věro, ty seš nochsled zdravého názoru :)) pronásleduješ každý fórum na tohle téma :)))
0/0
4.1.2006 23:59

Libor

Už máte zaplacený daně na příští rok?
Jednání úředníků ministerstva financí, které si platíme nemalými daněmi je skandální, připomínají mi výběrčí daní z pohádky Pyšná princezna. Daně, poplatky, pokuty, a jen nám, ne cizincům. A když to nejde dobrovolně a po dobrým tak to půjde po zlým. Když to nejde podle stávající legislativy, napíše se třeba nový protiteroristický zákon, kterým se zakáže podnikání na internetu. Nejdřív zakážou sázení, pak třeba celé internetové obchodování, pak po vzoru velkého Maa celý internet jako médium, které rozvrací naše socialistické zřízení. Pak už zbývá jen zakázat shromažďování, cestování do západní ciziny, abychom tam neutratili nějaké naše těžce vydělané peníze, můžeme začít znovu cestovat na devizový příslib, a jsme už úplně tam, kde před 20 lety. Našim státním zlodějům tímto upřímně přeju, aby si vylámali zuby ve sporu s EU. Strana a vláda už naši důvěru ztratila dříve
0/0
2.11.2005 21:57

zagy

Re: Už máte zaplacený daně na příští rok?
no... uklidni se
0/0
3.11.2005 0:57

jakub

Re: Re: Už máte zaplacený daně na příští rok?
má pravdu... ty si snad myslíš, že ta arogance pablbů z MF a vlády je snad někde jinde v Evropě normální ?
0/0
5.1.2006 0:02

El_Dudinho

Sázím na netu
už asi 2 roky, cca 3x týdně, tak za 10 - 15 tisíc měsíčně.Od tý doby sem byl v kamenné sázkovce asi 2x.Při registraci potřebovali vidět ofocený doklad, který je na stejný jméno jako kreditka,přes kterou všechny vklady i výhry probíhají.Takže ověření věku je v pohodě.Jelikož dělám v této branži,vím něco o poměrech,které v příslušném oddělení MF (dříve 601, před pár dny přejmenovaném na 901)panují.Po loňském atentátu na majitele kasina Na Příkopech proběhlo personální skorozemětřesení, přeřadili dlouholetýho ředitele odboru a teprv asi po roce jmenovali(nám.Prouza,věk 32 let) novýho,Mgr.Ing.Němce(taky lehce po 30).Ten se snaží aktivitou potvrdit,že je mužem na svém místě.Jelikož je  inženýr ekonomie,ale i právník,musí mu být jasné,že se s tím nedá v praxi nic dělat,pokud nechce stát prolomit bankovní tajemství.Protože pouze kontrolou bankovních pohybů se dá dohledat sázení po internetu.Kontrolovat ano,zakázat však ne,neboť plnoletý a svéprávný občan po internetu sázet může!!!
0/0
2.11.2005 21:55

El_Dudinho

Pokračování
Problém bude  v tom,že stát přichází o daně,konkrétně o správní poplatek 10%, poplatek 1% na státní dozor a o 6 - 10% na veřejně-prospěšné účely.Vše počítáno z rozdílu mezi vsazenými a vyplacenými vklady, bez ohledu na náklady!!! A také v tom,že se v tomto případě dá dost těžko dohlédnout na dodržování zákona o boji proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, zkrátka o praní špinavých peněz.Dokážu si představit,že někdo nelegálně získá spoustu peněz a při šetření uvede,že je vyhrál při sázení po internetu.A dokážu si dost těžko představit,že provozovatelé těchto sázek budou při vyšetřování s našimi orgány na tomto spolupracovat... Toť vše.
0/0
2.11.2005 22:04

zagy

Re: Pokračování
ehm, ehm.... pokud na tebe prijde financak a budes tvrdit, ze si vyhral penize sazenim, tak to musis nejak dolozit... V tomhle pripade vypisem z bankovniho uctu.
0/0
3.11.2005 0:56

AAA

Re: Pokračování
Ale kulovy ... kdyz si z Ceska koupim pres web neco v nemeckym eshopu - a ze nektere maji i stranky v cestine a aktivne se zameruji na ceskou klientelu (typicky fotaky a elektronika) - tak budes tvrdit ze jsem tim okradl stat o dane a DPH? Protoze oboje eshop odvede v Risi? Jinak o nelegalne ziskanych penezich muzu stejne dobre tvrdit ze jsem je vyhral v kamennem kasinu.
0/0
3.11.2005 11:40Najdete na iDNES.cz