Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Elektronická kniha jízd šetří výdaje za automobil

Nechcete se zdržovat s vedením knihy jízd automobilu? Potom si pořiďte její elektronickou variantu. Velmi rychle zjistíte, že vedení automobilového parku bude nejen přehlednější, ale i rychlejší a pohodlnější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel Wágner

SW Kniha jízd

Zpětná rekonstrukce je nejlepší v glacier :-) http://knihajizd.glacier-hejda.com/

0/0
7.10.2007 19:46

Michal Čalfa

Re: SW Kniha jízd

Není špatná sám ji mám, ale tu větší

http://knihajizd.glacier-hejda.com/autopark.htm

0/0
7.10.2007 19:51

milbin

ON-line kniha jízd

Myslím, že nejlepší elektronická kniha jízd je taková, která dokáže poskytnout maximum a to nejen automaticky vytvořit knihu jízd, ale i třeba možnost ON-LINE sledování vozidel, napojení na pult centrální ochrany apod. Samozřejmě aby to nestálo milión, to pak umí každý.... hledal jsem hledal a nyní používám systém Auto-GPS a jsem maximálně spokojený. Ani nedokážu všechny funkce popsat, no však se podívejte sami na www.auto-gps.eu R^

0/0
31.10.2006 16:52

Mark

a do mobilu
a co tohle:
0/0
30.3.2006 14:56

Lukso

Nekecám
Jasně že nekecám. Sice na to nemají nárok, ale zkus se s nima hádat, naštvou se a pošlou hloubkovku a ta vždycky něco najde a smích tě přejde.
0/0
29.3.2006 9:43

jano

Re: Nekecám
a stejně kecáš - jestli Tě za knihu jízd doměřili, potom Ti uvedli také jaký paragraf jsi porušil. Není mi jasné, co to bylo za kontrolu, když kontrolovali jen knihu jízd. Jestli kontrolovali i zbytek účetnictví, buď v klidu, už to v podstatě nemohou dělat znovu - bylo by to nadměrné zatěžování subjekta. A jestli neuvedli porušení zákona, tak se klidně odvolej a do odvolání napiš, že Ti vyhrožovali hloubkovou kontrolou když nebudeš souhlasit. Odvolání vyhraješ a na hloubkovou kontrolu nepůjdou, protože by potvrdili tebou uvedenou výhružku a trochu objektivní soud by jim výsledky kontroly smetl ze stolu za podjatost. Někdy je dobré trochu si přečíst zákony a hlavně se nebát - v těch úřadech nejsou žádní einsteinové - když ucítí silného soupeře, tak radši couvnou.
0/0
29.3.2006 14:55

vymrzovač

a k čemu je to dobrý?co to přinese?
1)pokud jsem měl firmu a firemní vozidlo,tak největší problém jsem měl s tím,že jsem třeba za čtvrt roku zpětně musel dopisovat knihu kvůli finančáku.finančák stejně nezkontroluje nic jiného,než že knihu vedete. 2)elektronickou knihou jízd se zbavíte možnosti vytáhnout z firmy  prachy do kapsy,neboli černé fondy.potřebujete-li někoho "odměnit",napíšete nekolik fiktivních jízd na druhý konec republiky a máte to v kapse.finančák není schopen si to ověřit.3)na firemním autě za to můžu pořádně hrábnout,protože nekrvím vlastní kapsu,a spotřeba je mi šumák.............takže nevidím důvod to zavádět
0/0
29.3.2006 8:04

jana

Re: a k čemu je to dobrý?co to přinese?
Napiš prosím, u kterého FÚ jsi registrován - ihned se tam přestěhuju. Náš finančák naopak rozebere knihu jízd tak, že koulím očima. Je velmi nesnadné fixlovat knihu jízd tak, aby seděl účel jízdy, místo, datum a hodina tankování, počet ujetých km (např na STK zapisují stav tachometru) a co je největší problém u fixlované knihy jízd - podnikatel musí být schopen prokázat, že tuto jízdu uskutečnil. Samozřejmě sem tam se sice dá pár km zakamuflovat, ale stavět výdaje na fixlované knize jízd je dost nebezpečné, neboť po pár prokázaných nesrovnalostech může finančák ¨knihu jízd zpochybnit jako doklad a teoreticky ji vyhodit celou.
0/0
29.3.2006 8:33

busch

Zakon
I kdyz mate elektronickou knihu jizd, tak si musite vest i papirovou verzy, jelikoz stat neuznava knihu jizd v elektronicke podobe.
0/0
28.3.2006 13:30

bobo

Re: Zakon
No, hlavní problém není asi v tom, že je v elektronické podobě - není problém ji vytisknout. Jiný a daleko větší problém je, že žádný program Vám nepokryje skutečnost, kde auto jezdilo. V případě, že vám berňák najde pár nesrovnalostí a navíc zjistí, že kniha jízd není dle skutečnosti ale jakéhosi programu, velmi lehce vám ji jako doklad zpochybní a budete mít docela problém obhájit výdaje za auto a zkuste se zamyslet, jestli vám tato optická výhoda pokryje riziko, že vám finančák vyhodí PHM, opravy, leasing, akontaci apod.
0/0
28.3.2006 13:43

Mis

Re: Zakon
za prvé tak to není pravda a za druhé  tyto programy mají ve skutečnosti jedinný účel - pro nás (99% řidičů služebních aut) co knihu nevedeme a jednou za čas, když začnou buzerovat z účtárny, ji dopisujeme zpětně jsou tyto prgramy výborné - nasypu jednou data a pak už jen generuju jak potřebuju dle tachometru
0/0
28.3.2006 21:02

jana

Re: Re: Zakon
Žij si dál ve svých iluzích, jak jsi na to vyzrál. Tvoje nadšení Ti vydrží do první daňové kontroly, kterou provede jen trochu schopný úředník. Až Ti začne tuto perfektní knihu jízd rozebírat¨, tak se budeš divit, kolik nesrovnalostí se objeví. Mluvím z vlastní zkušenosti - mě ji zkrátil na 50 % a byla jsem ráda, že jsem kápla na uznalého kontrolora.
0/0
29.3.2006 8:37

West

Elektronická kniha
Mam jen Stolní PC, který program pro zapisování stavu tachometru mám v autě použít :-)
0/0
28.3.2006 10:09

pamětník vlastních blbostí

Re: Elektronická kniha
Doporučuju tužku a papír. A nebo si udělat tabulku v tabulkovém procesoru. Ale to už jenom pokud jste moc náročný.
0/0
28.3.2006 10:27

Lukso

Re: Re: Elektronická kniha
Z takovýmto programem si v našem bordel státě můžou akorát vytřít pr.....  Náš finanční úřad ( Český Těšín ) jinou než ručně psanou knihu jízd neuznává. Je tohle normální?
0/0
28.3.2006 12:20

jano

Re: Re: Re: Elektronická kniha
Kecáš - finančák by Ti musel napsat, jaké tím porušuješ ustanovení. Protože forma, jakou má být kniha jízd vedena, není daná, můžeš ji vést jak chceš. Jiná věc ale je, že musí mít jakési předepsané náležitosti a halvně - musíš být schopen služební jízdy prokázat.
0/0
28.3.2006 15:02Najdete na iDNES.cz