Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Přituhuje: Autorský zákon znemožní kopírování CD a DVD

Chystá se novela autorského zákona, která zakazuje obcházení protipirátských ochran při kopírování audio a video nosičů. Obsahuje také zákaz pořizování záznamů v kině a další zpřísnění. Podívejme se na novelu podrobněji.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

marek

lurtz

;-);-):-©8-o8-o;-€

0/0
14.12.2008 14:16

alexbara

prosba

pujčila jsem si DVD od kamarádky ale je to v nahrané difixu a můj přehrávač to nepřečte jak si ho mohu převést do klasického DVD formátu abych si ho prohlídla napište mi prosím na alexbara@seznam.cz díky za pomoc

0/0
13.11.2007 3:01

StandaT

Účinná ochrana

Naštěstí je tam pořád to ošemetné slovíčko - účinná ochrana.

Dle mého názoru je tím myšlena ochrana, kterou nelze prolomit. Pokud ji lze prolomit, tak není účinná :)))

0/0
14.12.2006 0:06

Martin

Už nikdy originál

Když si vypálím na CD své fotografie z digitálního foťáku tak platím autorský poplatek. Tak za to už nikdy nekoupím originální CD nebo DVD. Kašlu na autory a zpěváky jsou to nenažraný svině. Lidi braňme se jinak budeme v budoucnosti platit i za to že dýcháme.

0/0
29.11.2006 10:39

moebius

Re: Už nikdy originál

s tím naprosto souhlasimR^

0/0
26.12.2006 0:05

haf

haf haf

VVVVVV

0/0
31.10.2006 17:17

xxx

Originální DVD na PC.
Akorát jsem nepochopil - mou si originální DVD přehrát na PC? Přehrávače přece prolomí CSS. A pokud ne, co dělat s asi 50 originálními DVD? Vyhodit - stály dost peněz. Ale co když mně někdo udá? A má tedy ještě cenu kupovat DVD? Děkuji.
0/0
24.6.2006 22:07

haluza

Jak to teda je?
Pokud mám doma kopie ať už cd nebo dvd s čímkoli a nemám k tomu originál,tak je to nelegální?A když mě někdo udá,tak to skončí soudem?
0/0
19.6.2006 13:53

větev

Autorský zákon
Takže nám lidem múžou políbit prdelku s novým autorským zákonem a vyhláškou jím novelizovanou...
0/0
11.6.2006 12:44

Krokus

Je také možné, že...
ten zákaz obcházení ochran se vztahuje hlavně na ochrany zaváděné v budoucnu v souvislosti s příchodem blue-ray a HD-DVD na trh. Tato média budou totiž chráněna mnohem precizněji než současné nosiče - mj. vodoznaky a dalšími skrytými kódy na záznammové vrstvě, bez nichž nepůjdou event. kopie ani spustit v přehrávači. Jediný způsob, jak tuto ochranu obejít, spočívá ve výrobě takového vodoznaku, a tedy de facto padělání ochranného prvku. Potom by měl tento paragraf i částečné opodstatnění......
0/0
3.6.2006 17:37

JIrkaP

Re: Je také možné, že...
Moc ofuků pro nic za nic. Ať udělají takové ochrany, které bežný uživatel nebude moct doma na compu udělat a je to ! Ať udělají ceny takové, že si každý bude moct ihned šáhnout do kapsy a koupit si DVD bez toho , že budu přemýšlet o tom jestly DVD/CD a nebo se nažrat.
0/0
5.6.2006 15:02

dlask

Re: Re: Je také možné, že...
Dle mého názoru je jakýkoliv pokus o "ochrany" od výrobců vlastně jen vyhozenou investicí, protože nic fyzicky nezabrání uživateli třeba v tom, aby vzal HDTV kameru, a dílo nasnímal z HDTV televize. Kvalita bude poněkud horší, ale zpravidla stále lepší než třeba kopie z DVD. Zkrátka a dobře, ripy existovat budou vždy a tyto směšné pokusy je vymýtit skončí neúspěchem. Snaha postihovat sdíleče a stahovače se jim vymstí, protože řada z nich dospěje nebo již dospěla do stadia, kdy tento způsob získávání děl používají nikoliv na úkor vlastníka aut. práv, ale jen na zjištění, zdali dílo stojí za to, aby za něj pustili patřičný peníz. Dokonce bych se vsadil, že tito 'sdíleči' a 'stahovači' přispívají významnou měrou k jejich obchodním ziskům. V souvislosti s tímto problémem bych osobně bych byl pro, aby vydavatelé třeba nabídli zdarma a volně ke stažení i sdílení veškerá svá díla, aby se člověk mohl v klidu rozhodnout, ale ve formátu, který většinou veřejnosti není považován za dostatečně kva
0/0
7.6.2006 19:19

dlask

Re: Re: Je také možné, že...
litní - třeba CGA, resp. 320x240x10bpp. Jinak, jak správně říkáte, jedinou schůdnou cestou asi bude, aby podstatným způsobem snížili ceny.
0/0
7.6.2006 19:20

dlask

Re: Je také možné, že...
Ten zákon nemluví o konkrétní technologii, na kterou se ochrana vztahuje => mluví o všech technologiích, které si výrobce zamane implementovat do přehrávačů i médií. Tedy bohužel i současná DVD. Jinak, pokud jde o ochrany na HD-DVD a Blu-Ray, HDMI+HDCP nebo DisplayPort+DPCP a podobné technologie se asi sotva ujmou tak široce, jako současná DVD, hned z několika důvodů (alespoň si to myslím): 1) podstatně dražší, 2) omezují nebo zcela likvidují práva spotřebitelů chránit své investice zálohou, 3) diktují spotřebiteli, které přehrávače použít a které ne (s tím, že by DivX nebo MP3-capable přehrávače z trhu zmizely jen kvůli HDDVD nebo BluRay rozhodně nelze počítat, a protože jde o otevřené formáty, budou spotřebitelům vyhovovat vždy v maximální míře právě proto, že žádné nesmysly v podobě omezujících ochran neobsahují), 4) naprosté většině spotřebitelů stačí bohatě záznam v rozlišení PALu, NTSC nebo max. XGA. Také nevěřím, že by všichni výrobci začali do HDDVD apod. přehrávačů povinně
0/0
7.6.2006 19:07

dlask

Re: Je také možné, že...
montovat proprietar. technologie typu HDCP, které jsou z pohledu příslušné specifikace nepovinné, a odmítli přehrávání médií, která HDCP neobsahují. Nevím, jak jiní lidi, ale mě by při úvaze o koupi uvedených médií/přehrávače setsakra zajímalo, zdali mě bude výrobce přehrávače/výrobce aut. díla takto mezovat, nebo ne; v případě, že ano, bych do toho rozhodně nešel, neboť je to zbytečná investice [nevyhovující mým požadavkům]. Smutným faktem zůstává, že spotřebitel nemá dána žádná práva daná písemně zákonem, a současný autorský zákon vystupuje ve vztahu ke spotřebiteli jako k nesvéprávnému. http://www.consumersdigitalrights.org se snaží za jejich práva alespoň bojovat na půdě EU. Škoda jen, že je tak málo známý.
0/0
7.6.2006 19:08

michal

Gott milionářem
Je to směsný, lidi kopírujou hip hop a prachy za cd schrábne Karel Gott
0/0
3.6.2006 12:25

s

BUDOU I POPLATKY ZA OČI A UŠI !!!!
Za každé naše funkční oko i ucho prý budeme organizaci OSA také platit - tzv. Oční a Ušní daň či paušální poplatek - a to proto, že je můžeme používat k tajnému a neregistrovanému shlédnutí autorských filmů u svých známých či šmírováním skrze okno a tak vytvářet nelegální a (zatím) nesmazatelnou kopii do svého vědomí.
0/0
2.6.2006 21:25

Martin

Re: BUDOU I POPLATKY ZA OČI A UŠI !!!!

Tak to je super příspěvek. Měli bychom jej poslat ose oni jsou totiž natvrdlí a po přečtení by jej možná opravdu vybírali.

0/0
29.11.2006 10:42

roratonga

Jednoduché řešení:
No a co. Tak na všechno co si vypálím a stáhnu hodím label "Made in China" a děte si na ně, koupil jsem to u ping-pongů a jak mám poznat, že to není originál z přímo z Číny???  
0/0
2.6.2006 14:36

Bobik

Co dodat
asi nic .... zabit je malo
0/0
2.6.2006 2:11

Grifit

Nenažraní nebo chybí odvaha?
Vydání jednoho CD a 10000 CD se liší v nákladech jen o materiál za těch 9999. Kby CD stálo 150 Kč asi by to většina neřešila a prodal by se i celý náklad. Mýlím se (nebo jen málo)?
0/0
1.6.2006 21:59

davexx

Re: Nenažraní nebo chybí odvaha?
Přesně tak, ať CD stojí rozumnou cenu a každý si koupí přímo originál a nebude se drbat s kopírováním.
0/0
2.6.2006 16:37

-arne-

"pokus o kopírování"
A co tohle: Pokud uděláte něco co bude kvalifokávo jako "pokus o vraždu" je to trestný čin i když nikoho nezabijete. Takže pokud si koupíte vypalovačku která umí prolomit nějaký ochranný prvek, je to vlastně "pokus o kopírování", tak to je taky trestný čin ne? To je konec, všichni uživatelé PC jsou v tom až po uši :-D
0/0
1.6.2006 18:08

-arne-

je to nesmysl
Jediné co tento zákon dokáže je to že dříve byl "pirát" každý třetí a te´d bude každý "druhý", no a? To zavřou 2/3 státu do vězení? Nebo udělají u všech domovní prohlídku? Situace je mizerná a tohle jí rozhodně nepomůže.
0/0
1.6.2006 17:54

KROKODYL

No ja mam jasno...
V pujcovne jsem nechal nesicne zhruba 480 Kc mesicne nekdy i vic. Pujcoval jsem na vikend 4 DVD (3+1 zdarma) Ne vzdy jsem ale filmy stihl shlednout. Proto jsem si je ulozil na HDD a podival se nekdy pozdeji az byl cas a nalada. Tento zakon mi toto zakazuje. Jezdit pro jednotlive filmy zvysuje moje naklady, a to ze film nemohu sledovat kdy potrebuji, to mne dohani k nazoru, ze proste ode mne uz distributor zadne penize neuvidi. Dostal za rok 6000,- ja vom, neni to zase az tak moc ale kdyz si to vynasobime poctem lidi kteri si pujcuji je to slusnej balik... Takhle nebude nic a mohou si na DVD dat treba i velkej zamek. Kdyz by to jako ja udelal kazdy, tak ty do 2 mesicu byla novela zakona...
0/0
1.6.2006 6:27

merhaut

Silně zmatečná novela ...
Jestlize platí, ze uzití pro osobní potrebu (poslech, kopírování pro ni) není uzitím ve smyslu autorského zákona, tak nechápu, jak by mohl být nekdo postizen za toto neuzití pri kopírování tzv. chráneného disku, za pouzití nejakého sw. Jestlize je nejaký úkon - kopírování pro osobní potrebu - oznacen zákonem neuzití podle tohoto zákona, nemuze být tím samým zákonem následne omezován. To má logiku, asi jako kdyby autorský zákon zakazoval - neuzívací - úkony typu cistení disku ... Nebo, jak muze být v té novele napsáno, ze technické prostredky hsou technologie které omezují, brání takovým úkonum, ke kterým autor neudelil oprávnení, kdyz podle §30 ke zkopírování jeho díla pro mou osobní potrebu zádné udelení oprávnení od nej nepotrebuji. Jestlize neco - uzití pro osobní potrebu - jde s dílem delat bez jakéhokoliv souhlasu kohokoliv, nelze do tohoto systému vsunovat omezující podmínky - to je protimluv.
0/0
1.6.2006 4:26

Jezis

Blbecc.i
Lol proc se asi delaji flasky :-D
0/0
31.5.2006 18:18

petr

Nesmysl
Vždyť co berou jako ochranu proti kopírování? tT může být naprosto cokoliv. Navíc i na originální CD disky chci mít kopii v Pc, protože se mi v tom rychle vyhledává, mám nějaký jukebox atd, chráněné Mp3 nepodporuje snad žádný mixážní software, zvlášť tu ochranu od Microsoftu monopolní. Navíc při dneších ceách CD a DVD, která jsou předražená, zvlášť u nás, kvalitní hudbu a fimy najdeme jen ve vyjmečných obchodech a některé filmy se k nám ani nedostanou, jediná šance je si to sosnou přes net a sehnat titulky. Prostě se zpět vracíme do minulosti. :) Jako řešení vidim něco jako maj jinde. Levný e-shop s hudbou a filmy přímo ke stažení, levné, rychlé a pohodolné, navíc moderní a v DVD kvalitě.
0/0
30.5.2006 20:17

Roman

Originálky
Ať ti co vydavají DVD a CD dají nižší ceny za origálky a já si je pak budu kupovat.Pokud bude stát originálka 100 kč tak si rozhodně budu kupovat originálky, ale když originálka stojí nekřesťanské penize tak si jí prostě nekoupím a stále si budu vypalovat!!!!!!!!!
0/0
30.5.2006 20:16

dlask

ABY TO TU NEZAPADLO
Vydavatelské firmy, které (zatím) nemrší svá DVD (pochynými) ochranami : VAPET, BONTON (v případě některých zahraničních titulů, zejména od 20th century fox, to neplatí), LEVNEKNIHY, MIDOFILM, TRADE&LEISURE PUBLICATIONS. Vydavatelské firmy, jejichž DVD osahují CSS, a rání tak svým zákazníkům chránit své investice vytvořením kopie : prakticky veškerá americká filmová studia: 20TH CENTURY FOX, WARNER BROS, COLUMBIA TRISTAR, PARAMOUNT PICTURES; z českých pak: MAGICBOX. Petice na oranu spotřeitelů (ovlivňování MEPů v evr. parlamentu): http://www.consumersdigitalrights.orgcmsdeclaration_en.php jež je možno podepsat zde: http://www.consumersdigitalrights.orgcmspetition_en.php
0/0
30.5.2006 15:15

bambus

Re: ABY TO TU NEZAPADLO
joj.. VAPET je fajn.. chtelo by to vic takovejch... I kdyz vsera jsem v Brne v TESCU natrefil na dost DVD v cene do 200,- Kc.. za tu cenu to jde.Dost filmu si takhle kupuju, protoze proste chci mit original (hezkej obal, bonusy, a nemusim se s tim kopirovat atd...).Ale co s filmama, ktery se uz neprodavaji ?!JAK mam sehnat original filmu, ktery neni v prodeji uz treba 5 let ?!Jedina moznost je pujcovna a provedeni kopie !!!Mam takhle vice filmu, ale stale shanim originaly... bohuzel nejsou... 
0/0
2.6.2006 11:20

dlask

obrana
Asi bude vhodné se proti takovéto zvůli lobby zábavního průmyslu bránit. Když už ne napadením toho zákona u ústavního soudu, tak alespoň podporou této petice: http://www.consumersdigitalrights.org/cms/declaration_en.php svým podpisem zde: http://www.consumersdigitalrights.org/cms/petition_en.php
0/0
30.5.2006 14:32

JirkaP

Re: obrana
Rád bych věděl o co tam přesně jde ?
0/0
30.5.2006 15:12

dlask

Re: Re: obrana
O zakotvení základních práv spotřebitelů jako obrana proti zvůli a omezování ze strany výrobců audiovizuálních děl, v dig. světě, tedy právo na technologickou neutralitu, právo nebýt (za činnosti typu kopírování/sdílení pro osobní potřebu) kriminalizován, právo na POVINNÉ UVÁDĚNÍ KOMPLETNÍHO VÝČTU PRÁV SPOTŘEBITELE NOSITELEM AUT. PRÁV, právo nebýt omezován ve využívání zdrojů typu Internet jen proto, že informace tam nabyté LZE zneužít, právo svobodného výběru zdroje informací, právo nebýt zbytečně omezován ve využívání nových technologií a AV/děl tehdy, pokud existují legální kanály, jak je získat (například pokud si koupím DVD s titulem, který zde není, v USA, a nechám si ho dovézt do ČR, výrobce by mě neměl omezovat možnosti jeho přehrání díky jinému "regionu", pro které je určeno), právo na interoperabilitu obsahu a zařízení (výrobce by měl mít povinnost deklarovat spotřebiteli kompatibilitu pro přehrávání na všech zařízeních k tomu určených - tj. ne, že mi CD bude hrát ve stolním
0/0
7.6.2006 19:46

dlask

Re: Re: obrana
přehrávači, ale v PC ne), právo na ochranu soukromí (zákonné zakotvení těžkých postihů pro ty výrobce, kteří se jakýmkoliv způsobem budou snažit zjišťovat o uživatelích jejich jména a návyky, např. pomocí rootkitů instalovaných bez vědomí uživatele při přehrávání CD v PC).
0/0
7.6.2006 19:47

petr

nahrávání TV
Čtu si tuhle diskusi a začínám být opravdu vyděšený 1. Nový zákon znamená, že si opravdu již nemůžu : 1.nahrát pořad z HBO (na které mám legální dekódovací kartu) na video či zachytit kartou přes AVI kanál do PC a zpracovat do Difix ? 2. Tento zákon platí i zpětně na již pořízené nahrávky ? 3. to samé platí pro CD převedené do MP3 (CD přehrávač --> Line out výstup --> WAV v PC --> koncerze do MP3 ?
0/0
29.5.2006 22:29

JirkaP

Re: nahrávání TV
Zpětně to neplatí. Pouze od data vzniku tohoto zákona
0/0
30.5.2006 14:36

Homer

DEBILITA
JAK asi všichni vědí, tak převedení cd do mp3 pře ripovací program jde i přes kaktus a jiný debilitky. Bude snad paroubek chodit po domácnostech a zjiš´tovat kdo má vypalovačku
0/0
29.5.2006 19:27

JirkaP

Kopírování
Novelizací autorského zákona tedy platí to, že kdo si pro osobní potřebu zhotoví rozmnoženinu s org.nosiče, který je chráněn proti kopírování, tak se dopouští trestného činu.Já bych chtěl vidět naše poslance jak toto jednotlivě budou dodržovat.Myslím,že asi ne, že ? Můj úsudek je tedy teď takový.Pokud si nahraji pořad dejme tomu z UPC, který je zakódovaný tak se budu dopouštět tr,činu ? Je jasný, že po této úpravě naše firmy začnou vše kódovat proti kopírování.Tak, že našinec bude mít prostě smůlu. Jenom se bojím toho abych někoho nenasral a on na mě nepodal tr.oznámení, že vlastním doma vypalovačky CD/DVD. Jsou mezi náma lidské hyjeny, kteří se budou tímhle kochat a škodit.  
0/0
29.5.2006 15:31

pic

že to řešíte
v dnešní digitální éře se bude pirátit pořád, dokud tu nebude TOTÁLNÍ totalita, a to že o vás druzí budou vědět vše, kde bydlíte, kdy vstávate , co jíte, co píšete co mluvíte , kolik máte peněz naúčtu, s kým mluvíte, co dýcháte v čem jezdíte atd. Zatím si můžete kopírovat do zblbnutí, až nastane doba, kdy dostanete čip do ruky, kterej zaznamená vše co jsem popsal výše a víc, tak pak si ani neprdnete bez dovolení.
0/0
29.5.2006 14:42

Enigma

Ten zákon je vážně paskvil
Z nově přibyvši příspěvků je vidět, že prošel jakýsi paskvil, který nedělá nic jiného sečteno podtrženo, že více kriminalizuje spotřebitele a neřeší vůbec problém. Ona je také otázka, v jaké podobě to platí v EU a jestli to vůbec tam tak platí, naši bývají rádi papežtější než papež. Jak by k tomu přišli obyvatelé EU, když by bylo trestné nahrát si své oblíbené CD do MP3 přehrávače či přepálit pro přehrávání v autorádiu, aby si posluchač neničil originál. Víme, že v CD přehrávači autorádia CD disky hodně trpí díky četným otřesům.
0/0
28.5.2006 11:01

salam_humusajn

Bravo!
Poslouchám hudbu zásadně z MP3 přehrávače a nebo z počítače, kde mám vše převedené do MP3 pěkně přehledně a pohromadě. Spoustu těch MP3 jsem udělal z CD, která jsem legálně zakoupil. To nyní bude trestný čin - ale když si skladby pro vlastní potřebu někde stáhnu a nebo od někoho seženu už nechráněné, trestného činu se nedopustím a za hudbu nic nezaplatím. Bravo!!! A jen tak mimochodem, protože prolomení ochrany je teď trestné a prakticky všechna CD a DVD jsou nějak chráněná, budou zrušeny příspěvky do autorských fondů z prodeje každého nosiče/vypalovačky/...???
0/0
27.5.2006 23:19

Grcal

Re: Bravo!
Jojo. Na zruseni poplatku z medii a kopirek jsem taky zvedav. Autor me ted jasne na vyber: Nechces neuhazene kopie? Dej ochranu. Do OSY uz ovsem bulit nechod.
0/0
28.5.2006 5:25

Čífan

MP3
By mě zajímalo jak teď dostanu LEGÁLNĚ tak abych neporušil zákon hudbu ze zakoupeného CD do svého MP3 přehrávače, nebo manželce do diskmena kterej umí přehrávat jen malý 8cm média ????????
0/0
27.5.2006 22:35

Grcal.

Re: MP3
Prestanes kupovat CD a skladby si rovnou stahnes ve forme MP3, ve kterych zadne ochrany nejsou.
0/0
28.5.2006 5:18

Grcal

Re: MP3
Prestanes kupovat CD a skladby si rovnou stahnes ve forme MP3, ve kterych zadne ochrany nejsou.
0/0
28.5.2006 5:18

Naviatik

Re: Re: MP3
To ale není řešení: Vezmi si jako příklad poplatky za televizi a rádio. Platíš jenom za jeden přístroj v domácnosti, protože je jasné, že ať už budeš poslouchat hudbu kdekoli nebo koukat na televizi, tak to bude pořád jenom jedna a ta samá produkce, kterou budeš schopen najednou vnímat. A s hudbou/videem (resp. licencí na poslouchání/dívání se) by to podle mě mělo být úplně stejné - je jedno, jestli legálně zakoupenou skladbu poslechneš z orig. CD nebo MP3 přehrávky, kterou si uděláš. Místo aby se producenti hudby přizpůsobili trhu a vymysleli novou strategii, nebo změnili ceny, tlačí na politiky, aby schvalovali zákony, kterými přizpůsobují trh svým vlastním potřebám a zájmům. Ono s tím stahováním MP3 z netu to taky může dopadnout všelijak - někdo totiž nejdřív bude muset koupit práva na poskytnutí MP3 přehrávek. A od kohopak je asi tak bude muset kopupit? A za kolik? :(
0/0
28.5.2006 11:42

Enigma

Re: Re: Re: MP3
Producenti jsou zkostnatělí a neumí se smířit s tím, že už nejsou jediným prostředníkem mezi hudebníkem nebo zpěvákem a posluchačem. Legislativní lobby se pak snaží udržet tohle postavení. Nevylučuji, že na to jednou dojedou.
0/0
28.5.2006 14:17

Naviatik

Plusy a mínusy, jako vždy
Marve, možná trochu naštvu ostatní, ale v některých věcech máš pravdu - originál je originál od toho, že je prostě jedinečný a nenapodobitelný. Ať si producent řekne za jeho prodej třeba milion - když to nikdo nebude chtít koupit, zkrachuje a je to jeho problém. Kdo na to nemá, utře, a kdo na to má, bude machrovat, takovej je život. Jestliže někdo z přispěvatelů má pocit, že se jeho média mohou poškodit, tak ať si je pojistí a případnou škodu mu uhradí pojišťovna - stejně, jako si lidi pojišťují obrazy, vázy, nábytek apod. (a hlavně ať si na ně dává dobrý pozor). Problém ale vidím v pořizování záznamu např. z televize: opravdu nerozumím tomu, jestli si budu moci udělat videonahrávku (nebo zazálohovat pořad na disk - jak kdo chce) z pořadu, který právě poběží. Srovnejme si to - muzeum vystavuje obraz: chcete v muzeu fotit? Žádný problém, zaplaťte 50 Kč navíc a můžete fotit podle libosti. Nezaplatíte? Kupte si hotový pohled za 20 Kč. Ale co televize, co rádio? Mám platit navíc za to,
0/0
27.5.2006 20:52

Naviatik

Re: Plusy a mínusy, jako vždy
Musím teď trochu reagovat sám na sebe: Mám dotaz a možná i jeden ze zásadních problémů tohoto zákona: Představte si, že si koupíte hudební CD, ale budete si ho chtít poslechnout v MP3 přehrávači - zdá se mi, že podle této novely máte prostě smůlu... Jenže, to by bylo přece úplně likvidační pro prodejce MP3 přehrávačů... Pokud by to zakázané bylo, tak se opravdu zdá, že zákaz zálohování záznamů pro vlastní potřebu je vlastně opravdu strašná pitomost. Nebo je strašná pitomost prodávat v příštím roce MP3 přehrávače a vyvíjet software pro MP3.... (bez ohledu na to, jestli bude nějaká neznámá skupina vydávat svoje skladby v MP3 nebo ne, protože ty známé kapely to nedělají).
0/0
27.5.2006 21:04Najdete na iDNES.cz