Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

MI má přijít o 44% požadovaného rozpočtu

Ministerstvo informatiky (MI) by podle návrhu ministerstva financí mělo pro příští rok ze státního rozpočtu dostat o půl miliardy korun, tedy o 44 procent, méně, než požaduje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

VitaminS

Zrušit
Pokud by toto ministerstsvto bylo zrušený už dávno, nic by se nestalo. Co udělalo pro slíbené rozšíření dostupnosti vysokorychlostního internetu? Nic. A po návrhu zrušit linky 15x, tak aby zůstala jen státem placená 112 (platí TO2, zatímco 15x jsou ze zákona zdarma), to už je poslední kapka.
0/0
17.8.2006 9:52

programator

ja bych odebral 100%
Ja bych MI odebral 100% pozadovaneho rozpoctu. Pokud neco vydelaji, muzou to do rozpoctu vratit, jinak at se zrusi.
0/0
16.8.2006 16:21

Phanosh

Zrušit Ministerstvo informatiky!
Jsem studentem informatiky a už dlouho se aktivně zabývám některými jejími oblastmi. Ministerstvo informatiky je instituce, která informatice dělá ostudu. 1) Nekompetentnost a neodbornost lidí na tomto ministerstvu je šokující. 2) Kauza "Internet do škol" = obohacení firem AutoCont a Microsoft na úkor státu. Praktický přínos této zoufalé akce je minimální. 3) Počítačová gramotnost za dobu existence ministerstva nezaznamenala skoro žádnou změnu k lepšímu. 4) Elektronická státní správa neexistuje! 5) Mám elektronický podpis od státem uznávané certifikační autority. Dodnes neexistují prostředky, kterými by bylo možné jeho uznání vynutit. Pro komunikaci s úřady, velkými firmami a poskytovateli připojení k internetu se používá papír! Šest let po schválení zákona o elektronickém podpisu... Tato situace je neúnosná a jediným řešením je úplné zrušení tohoto ministerstva.
0/0
16.8.2006 16:12

Homer1

Dobrá zpráva!
Vysvětlí mi prosím někdo, jaký je racionální základ původní úvahy ministerstva utratit 100 melounů za reklamní kampaň  na digitální vysílání?
 
Proč chtěli kua utrácet moje daně za reklamu pro cizí a navíc pivátní subjekty? Proč má např. FebioTV mít promo kampaň na digi vysílání (a to je ještě ta potenciálně lepší stanice...)? Jaký já  jako daňový poplatník mám na tom zájem a užitek?
 
Doufám, že letos je zkrouhnou a nejlépe napřesrok zruší.
0/0
16.8.2006 15:57

Jára

Re: Dobrá zpráva!
, Souhlas - to MI je jen velká díra na peníze. Např. peníze na propagaci digitálního vysílání - tunel do kapes pár reklamních vykuků - navíc digitalizují se v základu především média, která dnes vysílají analogově, tak až si digitál zpropagují sami. Navíc sami sobě se "naučtují" reklamní čas v realistických (výrobních) sumách (resp. zpropagují si to vlastně gratis). Pokud by vůbec mělo MI něco podporovat, tak zavádění broadbandu do míst, kam nic nevede (jenže jak se ukázalo, i těch několik vesniček, které se k dotaci na Internet nakonec nějak dostaly, najednou rychle oslovil ČTc - nyní O2 - že urychleně pokryje ADSL, nu alespoň je vidět, jak to myslí vážně). MI by mělo spíš dohlížet na kompatibilitu systémů státní správy, nasazování OpenSource programů (tj. stop závislosti na Microsoftu) a otevření informací občanům + elektronická komunikace s úřady. Stále se musí kvůli kdejakému razítku běhat od úřadu k úřadu. A je otázkou, zda-li by za některé nesmyslně vyhozené peníze jak MI, tak
0/0
16.8.2006 18:11

:-)

Re: Re: Dobrá zpráva!
SOUHLAS NA 100%! Navíc bych dal ještě všem úřadům za povinost mít na webu minimálně kontakty, otvírací dobu (+ její změny jako jsou dovolené atd.). A to samé pro všechny státní podniky a organizace... Nebo lépe rovnou pro všechny podnikatele a právnické osoby - například nechápu, když jdu k doktorovi, proč mám jet přes celý město, abych si pak na dveřích přečetl "dovolená" ??? Stačilo by jen dvakrát kliknout a věděl bych (kdyby to bylo na netu) a i pro něj je jednoduší si jen otevřít svůj webík i např. v tom debilním wordu a jen tam napsat dovolená od tehdy do tehdy, zastupuje Mudr. X a je to! To samé i ostatní instituce - vážně nechápu, proč lítat pro razítka, číst cedulky na dveřích atd., když se to dá krásně řešit přes net... (No nejvíc mě ale nas*alo, když jsem musel jet z Olomouce do Brna a zpět jen proto abych přinesl papír z dveří 113 do 114, tam mi na něj dali razítko a odevzdal jsem ho zpět :-))) Trvalo to asi minutu, ale vyjel jsem brzo ráno a vrátil se odpoledne!!!! NECHAPU
0/0
17.8.2006 12:12Najdete na iDNES.cz