Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Plán přechodu na digitální TV se asi zpozdí

Až konce roku může trvat příprava finální verze tzv. Technického plánu přechodu (TPP) na digitální pozemní TV vysílání. Původní říjnový termín se tak patrně posune, i když se chce ČTÚ držet původního harmonogramu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dan r.

ceska

[>-]VRvR^

0/0
28.6.2007 15:50

Hefy

Tomu nerozumím

Proč se dohadovat o kvalitě a způsobu přenosu signálu, když samotný obsah za přenášení prakticky nestojí. Když vystřihnete reklamu a stupidní seriály, zbyde sotva náplň pro jeden kanál na půl dne. Tak proč se trápit s technikou? Výzva všem, co máte peoplemetery - vypněte to!

0/0
2.6.2007 21:35

Coiotus

Digitální projektor

Mam dotaz - lze přes digitální projektor promítat výstup z klasickýho analogovýho vysílání? Nebo to budu muset připojovat přes komp a televizní kartu? Sem z Plzně a vypadá to, že tu eště dlouho digitální vysílání nebude... Kabelovku nechci... Díky!

0/0
29.8.2006 18:30

el

Nekupujte to !!!

Bojkotujte to ! Proč nebude v dig.TV prostorový zvuk ? proč nepřejdete hned na kodování MPEG4 ? Přínosem bude jen zhoršení kvality díky kódování (pro ty co mají dobrý signál) a ve spojení s LCD a plasmovýma TV se vrátíme díky "kostičkování" obrazu kvalitou o 15 let zpět !!! Nekupujte to,je to jen marketingový tah !!!!;-O

0/0
29.8.2006 8:48

albi

Re: Nekupujte to !!!

neřvi, když nevíš o co jde. Digitál chytám a příjem mám výborný, žádné kostičky, kvalitní obraz i zvuk. 

0/0
29.8.2006 15:25

Puchejř

Re: Re: Nekupujte to !!!

Má pravdu.Bohužel.Ať ti to nějakej kamarád pustí přes LCD nebo plazmu a domácí kino.

0/0
30.8.2006 15:15

Adam

Re: Nekupujte to !!!

Přesně;-O(Y)

0/0
30.8.2006 22:59

mimac13

co?
fakt zoufalci a amateri!!!!!
0/0
28.8.2006 14:07

dezzo

presne tak
[R^]
0/0
28.8.2006 9:42

Enik

Diletanti!!!
 Všechno to, co je v těch připomínkách se dalo předpokládat s předstihem. Je zřejmé že se nikdo nespokojí s menším pokrytím než měl a že jestli někdo vysílá teď v analogu, tak bude chtít plynule přejít do digitálu a ne čekat až se někdo rozhoupe. Jestli tohle ČTÚ nepředpokládal, tak ti lidé tam nemají co dělat. Jsou to diletanti a nic jiného. Digitalizace se u nás odkládá už víc než pět roků a pořád jen čekáme. Nejvíc tím trpí divák, protože nemá z čeho si vybírat a má mizerný signál. Míst, kde je u nás kvalitní analog je zatraceně málo a mnohde jde třeba jen jeden program a to jenom když neprší. Mlátit ty pohlaváry hlava nehlavy ať něco dělají a nebo ať jdou od toho. Celá Evropa bude mít DVB-T a my budeme pořád nad něčím mudrovat a koukat do zdi protože analog bude tak zarušený že se na něj nebude dat dívat. Hlavně že Nova bude mít 98% pokrytí na které nebude možné se dívat!!!
0/0
28.8.2006 9:33

Petr

Re: Diletanti!!!
Vážený,plácáte kraviny.K kvalitě pokrytí analogu by se dalo diskutovat,ale fakt je že podstatná část obyvatel má analog.příjem slušný,těmto lidem nepřinese dig.nic.Pouze zhoršení kvality, aneb není nad pixeloidní příjem.Pokuď někdo počítá že z digitalizací nějak zásadně naroste kvalita pořadu,buď má totálně vylízaný mozek trapnou kampaní nebo sám profituje jako prodejce set top boxu.Budeme zavaleny kupou sračkoidních programů se spoustou reklamy,nebo trapnosti jako je Čt sport a 24.Kvalitní kanály budou pouze placené.A názor že chudák divák čeká na dig. jako na záchranu je také lehce podivný.Pokuď někdo chce kvantum kanálů nic mu nebrání investovat pár tisíc do satelitu který mu zajistí opravdovou technickou kvalitu příjmu a obrazu,neporovnatelně lepší než mu případně poskytne pozemní dig.
0/0
28.8.2006 10:26

AC//DC

Re: Re: Diletanti!!!
už jsem ti to tu říkal několikrát blbe pod nickem PETR, když máš na satelitu kostičky, tak to nesrovnávej s kavlitním digitálním terestrickým vysíláním. Vůbec ničemu nerozumíš a do všeho se cpeš!!
Kup si nejdřív DVB-T přijímač a pak teprve povídej něco o kvalitě.
Většina národa má problém s analogovým příjmem TV na anténu, ani pralesy antén a zesilovačů mnohde nejsou schopny dostat jasný obraz bez duchů a zrnění, natož zajistit příjem všech čtyř, v současné době vysílaných programů.  Když přijde bouřka, silnější vítr, prší, nebo na anténě sedí holubi, tak je po příjmu. Většinou se lidi pak nestačí, v místech pokrytých digitálem, divit jak je mnohem jednodušší chztit digitál a o kvalitě už pak nediskutují, na špatné se zapomíná rychle.
 
0/0
28.8.2006 11:03

Petr

Re: Re: Re: Diletanti!!!
No nevím kdo je blb,tedy tuplovaný.Tedy reálně.Pokuď někdo má špatný analog,neni vyloučeno že dig.nebude mít žádný..Les antén je max. u vás v Horní Dolní,nebo ve Vidlákově.Chápu že každý ubožák nemá na satelitní příjímač,tedy nemůže porovnat kvalitu satelitního a pozemního vysílání,pro tyto existence se stačí na datové toky obou řešení.O vlivu počasí na dig.vysílaní jsou plné weby zoufalců brečíčí nad rapidním zhoršením již tak mizerné kvality dig. příjmu při výraznější změně počasí,troubo.Na rozdíl od tebe moc dobře znám kvalitu dig.prostě proto že často jsem v Praze kde bohužel mám digital.V druhém bydlišti je naplánováno začátek dig.vysílání až za rok,nastěstí.
0/0
28.8.2006 11:25

pp

Re: Re: Diletanti!!!
Pane, občas čítám televizní program našich televizí a kromě občasných sportovních přenosů neshledávám zajímavého vůbec NIC. Prostě si nevyberu ani JEDEN pořad, chápete? (Nebo jej dávají v nesmyslný čas.) Důvod je jasný - bohužel se ani vzdáleně neblížím profilu průměrného díváka, na kterého všechny naše televize cílí (nic jiného jim nezbývá, když je jich tak málo!), což je žena se základním vzděláním ve věku 45 let. Digitalizace je naprosto reálným příslibem, že se stav pro nemalé skupiny obyvatel změní - horší to již totiž být nemůže. Btw váš závěr, že konkurence je brzdou rozvoje a kvality, není nový. Přišli s ním již onehdá pánové Marx či Lenin.
0/0
28.8.2006 16:04

AC//DC

Re: Diletanti!!!
Eniku, dlouho jsem hledal, jak to vyjádřit, když se diskutuje o pokrytí, ale tys to řek přesně: "Míst, kde je u nás kvalitní analog je zatraceně málo a mnohde jde třeba jen jeden program a to jenom když neprší."  Mám stejný názor. Já takových míst znám bohužel mnoho, a diletatntům z Novy a Primy je zcela jedno, že vysílají ani ne pro 50% území a území, kde je kvalitní signál, tj. obraz bez duchů  u všech analogových vzduchem šířených programů, by člověk musel hledat s lupou v ruce. Zatím lidi moc nechápou, co jim digitální terestrické vysílání přinese, jinak by museli ty soudruhy z rady  jít mlátit..
0/0
28.8.2006 10:54

kuk

Re: Diletanti!!!
uz cca5 let mate moznost prijimat vsechny televize pres satelit. to u CTU vedi lepe nez vy :))))) nova i prima pres nej ma 100% pokryti. . tak co to prosim resite ze u vas nejde ? diletant je ten kdo ceka az mu to nekdo donese pod nos . dokud sem si neporidil prijimac tak sem koukal na zrnici jednicku a tedka mi jde vsechno paradne uz nekolik let :) vcetne programu ktere jsou pro vas na urovni nerealizovatelneho snu , dle vaseho prispevku :)
0/0
28.8.2006 10:59

AC//DC

Re: Re: Diletanti!!!
Nikdo netvrdí, že si nemůžeš koupit satelit, nebo pořídit ADSL2, nebo kabel a přijímat TV jiným způsobem. Jen jsi mi se zrnící jedničkou potvrdil ubohost pokrytí analogovým volně šířeným signálem.
Jen ten článek a tahle diskuse je o digitálním pozemním vysílání. Rozumíš? Pozemní digitální vysílání, ne satelit, ne kabel, ne drát.
0/0
28.8.2006 11:07

kuk

Re: Re: Re: Diletanti!!!
kuli moji chalupe v horske doline neni potreba zadnej specialni vysilac, to si laskave uvedom. pokud budes chtit stejny pokryti jako ma ta zasumena jednicka ale v digitalu tak te to bude stat nasobne vic pac moje zasumena jednicka je na hranici njk kvality signalu pri kterem v digitalu najdu sotva majak :)))
0/0
28.8.2006 12:37

Enik

Re: Re: Diletanti!!!
 Pokud přistoupím na to že je Nova na DVB-S pak je na UPC, tedy za hodně nekřesťanské peníze a v kvalitě mnohem hoeší než v DVB-T. Je s podivem jak málo lidí chápe proč se buduje DVB-T, když DVB-S je jednodušší. DVB-S je především pro diváka dražší a neumožňuje snadné rozvádění k více přístrojům v bytě. Běžnému divákovi je naprosto jedno jestli je SR 3800 nebo 4200kb/s. Normální člověk chce mít doma za co nejméně peněz co nejvíce českých  programů které mu nezrní, nešumí a má je na všech TV v bytě. Takové je moje poznání za dlouhá léta praxe co dělám anténařinu!!! Pokud chce někdo luxus v podobě DVB-S, tak mu nikdo nebrání. NOVA ale v DVB-S není dostupná všem, takže tohle řešení je kničemu. Nehledě na to že samotné TV se o pozemní pokrytí derou. Kdyby bylo DVB-S tak atraktivní jak tu mnozí tvrdí, tak by se všichni vykašlali na DVB-T a vysílali přes SAT. Jenže ono tomu tak není. Tvoje výkřiky do tmy jsou marné. DVB-T bude a divák může jen doufat že to bude co nejdřív
0/0
28.8.2006 11:31

Petr

Re: Re: Re: Diletanti!!!
No pokuď opravud děláte antéřinu,tak upřimně lituji vaše zákazníky poslouchající takové bláboly.Pokuď počítáte že pri více tel.přijímačích nebudete muset tahat rozvod z antény a postačí vám jenom pokojová anténa nebo nedej bože kousek drátu přibalený k set top boxu,tak opravdu nevím co jste za ,,odborníka" Drtivá většina mimo velká města nechytí na pokojovku nic,konec konců ani v Praze není většinou příjem na kousek drátu moc možný,tedy pokuď nebudete stát u okna...Už se těším jak po vypnutí analogu budeme hořce plakat nad kvalitou digi,opravdový odborník vám jistě potvrdí že kvalitní analog je lepší co se týče obrazu než současný dig. Než napíšete nějaký blábol,co třeba se podívat sem: http://www.dvb-t.cz/o_dvbt.php http://technet.idnes.cz/neblaha-tajemstvi-digitalni-televize-co-vam-o-ni-zapomneli-rict-psk-/digitv.asp?c=A060524_173209_digitv_vse
0/0
28.8.2006 12:22

Enik

Re: Re: Re: Re: Diletanti!!!

 O příjmu DVB-T můžu vyprávět dlouhé hodiny! Je docela dost lidí kteří přijímají DVB-T díky mojim radám v diskusích. Zásadním problémem který se tu řeší je kvalita. Za kvalitní analogový signál lze považovat takový, kdy na kvalitní anténu přijímám signál s odstupem C/N větším než 45dB a bez viditelných duchů. Takový signál na území naší republiky najdete tak na 10ti % plochy. Ostatní mají signál značně horší. DVB-T takovýto kvalitní signál dopraví k nesrovnatelně většímu počtu diváků, takže výhoda je jasná. Nikdo tu nemluvil o příjmu na pokojové antény. Já sám jsem zastáncem kvalitních antén i pro DVB-T protože jen tak lze maximálně využít datový tok. Nadávat na kvalitu DVB-T a používat přitom mizernou anténu, může jen naprostý hlupák. Je zcela zbytečné se hádat o přínosu DVB-T pro normálního diváka. Já vím že to pro lidi bude obrovský přínos a že mím zákazníkům to přinese spokojenost. Ti náročnější si pořídí DVB-S. Jen je potřeba si uvědomit že datová rychlost CL i DVB-T je stejná!!!

0/0
28.8.2006 20:20

albi

Re: Re: Re: Re: Diletanti!!!

Jo tak, ty věříš blábolům z technetu? ;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
29.8.2006 15:36

kuk

Re: Re: Re: Diletanti!!!
Nikdy nedokazete pokryt 100% uzemi. Jestli mate nejake reseni tak sem s nim :) Nikdo tu nikomu dvb-t neupira. Jde tu o par procent pokryti pro primu a novu :))))) a pak par jednotek ktery nikdy zadnej jinej signal nez satelit nechytej :) a v neposledni rade i o par desitek statisicu ktery budou nekolik let na neco cekat. Za ty leta te vasi praxe jste jiste namontoval tisice settopboxu s cteckou karet ktere budou v blizke budouctnosti nutne k prijmu verejnopravni TV ? Uvedomujete si tu take to, ze vy se bavite o nejake pohadce dvb-t s par programy ,ktera nastane nekdy nekde , zatimco dvb-s neni zadne scifi na ktere se musi cekat x-let a nabizi velky vyber a nabidka se neustale zvetsuje :))))
0/0
28.8.2006 13:13

vymrzovač

Re: Re: Re: Diletanti!!!

R^souhlas! proč si musím ke svým čtyřem televizím v baráku kupovat čtyři STBáky?nyní mi vše funguje od slučovače po jednom koaxu,který je možno kdekoliv odbočovat.pokud je mi známo,tak zatím neexistuje STBák,který bych si dal k anténě,a jel na to čtyři programy souběžně.připadá mi,že hlavní důvod zavádění digitálu je evidence uživatelů TV kvůli poplatkům.

0/0
29.8.2006 14:37

albi

Re: Re: Re: Re: Diletanti!!!

Opět jeden co nechápe rozdíl mezi anténou a přijímačem. Ke zobrazení signálu musíš mít přijímač,dekodér a zobrazovací jednotku. Pro princip je jedno zda je přijímač analogový, nebo digitální.  I u digitálu můžeš mít deset TV s digitální částí přijímače (nebo set top boxem, který u současných TV nahrazuje zastaralý anlogový přijímač) na jedné anténě, pokud je dostatčený signál i po 10-ti násobném rozbočení. 

0/0
29.8.2006 15:34Najdete na iDNES.cz