Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Neplaťte za architekta. Navrhněte a vybavte si byt sami

Hledáte vybavení pro váš byt? Nemůžete najít správného dodavatele kuchyně, kachliček či nábytku? Chystáte se koupit nějaký přístroj, ale nejste si jisti, zda je opravdu kvalitní a jestli dobře funguje? Chcete změnit bodový systém pro řidiče? Pak stačí zabrouzdat na naše weby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel Pohanka

To jsem já

Jsem pičusR^

0/0
16.1.2007 17:09

Miguel

Kazdy na to prijde sam

V zásadě je kontakt s architektem první  osahání si reality. S tou souvisí 1. koncepce, hrubý rozpočet a tím pádem i první mdloby.  Člově zjistí kolik to bude stát peněz a kolik mádát architektovi prakticky za nic. Následují tahanice o suché z nosu. Ti otrlejší si začnou stavět tu svou černou stavbu a jsou rádi jak jim to jde bez toho darmošlapa, který je svým honorářem málem okradl o paletu cihel. Vrším, vrší a ouha začíná jim to trochu nevycházet. nu což tak najdou někoho, kdo se jim zaručí , že daný problém vyřeší. Samozřejmě za úhradu.S přibývajícími problémy si dokáží spočítat, že ušetřené peníze se jim zdaleka nevyplatily. Zvláště když absencí koncepce se cenově dostali úplnhě jinam. Architektura je radost.  Je ovšem pouze pro ty, kteří o ni stojí.

0/0
25.12.2006 20:46

Bud v klidu

Re: Kazdy na to prijde sam

nikdo ti clankem na iDNES praci nebere :-P ... muzete dal s kamosema hrat soutez o vetsiho vola co si necha navrhnout pomnik;-D

a mozna si zkust precist o cem ze ten clanek vlastne je :-P

a uplne me bavi jak si spousta radoby bytovych architektu mysli, ze bez nich si clovek nedokaze zaridit byt, tak aby se mu tam dobre zilo ... spis mam pocit ze spousta lidi si nechala vehlasne a draze zaridit byt a krom toho ze je to stalo ranec a muzou se s tim chlubit z toho nemaj vubec nic ... natoz radost z peknyho bydleni :)

0/0
25.12.2006 21:51

Marky

Re: Re: Kazdy na to prijde sam

Hloupost, specielne pri prestavbach nebo stavbach noveho ti slusny architekt naopak muze usetrit spousty penez, jelikoz se zna se stavebnimi firmami, ktere delaji slusnou praci za slusne penize, vyzna se v materialech, stavebnich uradech a podobne.Navic jestlize si tohle vsechno budete delat sami, tak nebudete moci chodit do prace a tudiz nebudete vydelavat, takze v konecnem vysledku se architekt rozhodne vyplati.

0/0
25.12.2006 23:50

Bud v klidu

Re: Re: Re: Kazdy na to prijde sam

ale o stavbe domu prece tenhle clanek vubec neni, tak se prestante klepat :)

0/0
26.12.2006 11:05

old fashioned Vince III...

článeček jak víno:

dle premise: hlupák blbcům...

0/0
25.12.2006 16:19

: - ))))))))))))))))))))))))

udelej urob si sam prosty lide

pro autora: devatero řemesel a desaté bída

0/0
25.12.2006 13:23

Mladá Fronta dnes je super

Fakt jste skvělí, v tradici komunizmu odstranit zbytečné architektonické buržoazy

Konečně výborný pravdivý článek právě k Vánoců. Autor vyslovil to, co si my prostý lid již dávno myslíme. Svrhněte buržoasii. svrhněte inteligenci, svrhněte pány, pryč s architekty, lékaři, právníky, kumštýři...my lid si vždy poradíme sami, my dcery a synové revolucionářů, dcery a synové Mlejnkových, dcery a synové horníků, slévačů a hutníků krotíme železo, lámeme skálu, poroučíme větru a moři--to by bylo abychom si neporadili s bytečkem. Sami položíme pracovitou ruku k dílu, sami položíme cihlu k cihle, okap k okapu, jímku k jímce. Zasadíme jabloň, uchopíme srp a kladivo a budeme hrdě ruku v ruce budovat naše vyparáděné domky za tvrdě ale poctivě vydělané peníze. Pryč s příživníky architekty budižkničemy, kteří stodovali na našich školách ya naše peníze místo toho abz sfárali nebo sklízeli žeň, a teď se ještě chtějí parazitovat na nás, pracující třídě. Děkujeme ti Mladá Fronto, kupředu levá, kupředu levá, zpátky ni krok....

0/0
25.12.2006 10:55

zazazazaza

Re: Fakt jste skvělí, v tradici komunizmu odstranit zbytečné architektonické buržoazy

Hele, a proč bych si nemohl sestavit např. kupní smlouvu či nájemní smlouvu sám, když to dokážu s pomocí dnes široce dostupné literatury?

Proč bych si nemohl navrhnout uspořádání svého bytu, když si s pomocí, také dostupného, softwaru, si na to troufnu sám?

Není to také spíše o vlastní schopnosti dokázat udělat si něco sám, bez něčí pomoci?

To, že nejdu s každou kravinou k právníkovi jako nemyslící ovečka, ale pouze se záležitostmi, na které už nestačím, přece neznamená, že jsem nevzdělaný bolševik, ale možná spíše naopak člověk, který svým umem a schopností se rychle dostat a orientovat se v dané problematice není dán napospas hordě všelijakých poradců, advokátů, kteří se rádi přiživí na všelijakých službičkách, které nám nabízejí.

Jsi-li ji jedním z nich, tak se nedivím, že tě možná trápí ta česká, dobou minulou vynucená, kreativita a kutilství.

0/0
25.12.2006 12:18

Mladá Fronta dnes je super

Re: Re: Fakt jste skvělí, v tradici komunizmu odstranit zbytečné architektonické buržoazy

Dyť jo, dělnická třída, horníci, selky, sekači, hurníci, rolníci, kutilové, kupředu levá, ukažte buržoasii, že se oplatí sám výpočítat tepelnou vodivost a šířku vzduchové mezery mezi zdivem, udělat správně dilataci na střeše či pohyblivou vrstvu uložení věnce, vyvrtat si správně díru v zubě či odoperovat šedý zákal, sám si napsat smlouvu o rozdělení parcely nebo o manželské smlouvě.

Dělníci, my to zkoulíme sami, máme na to, tak proč ne? Česko, ráj samovyučených profesionálů. V profesi tunelařiny na špičce.

0/0
25.12.2006 13:04

Jane

Re: Re: Re: Fakt jste skvělí, v tradici komunizmu odstranit zbytečné architektonické buržoazy

Sice jsem ten "článek" jen tak prolítla, ale myslím, že v něm nebylo vůbec nic o tom, že by si člověk měl sám dělat projekt na barák, šlo jen o zařízení bytu, rozmístění nábytku a tak... to si IMHO opravdu může každý udělat sám. A taky asi dělá...

0/0
25.12.2006 13:39

Michal

Re: Re: Re: Fakt jste skvělí, v tradici komunizmu odstranit zbytečné architektonické buržoazy

Člověče, Ty jsi debil.. Rv

0/0
25.12.2006 15:20

zazazazaza

Re: Re: Re: Fakt jste skvělí, v tradici komunizmu odstranit zbytečné architektonické buržoazy

Ona si ta dělnická třída někdy sama odoperovávala šedý zákal? Nebo k

tomu byla vedena vládnoucí stranou? A dokonce si i sama vyvrtávala díru

v zubě?         Zajimavé, tu dobu jsem naštěstí nezažil. Díky, že jste nám mladým tady rozšířil historické znalosti. :-)    Já už teda budu hodný, budu se snažit mít své obzory co nejužší, abych náhodou nefušoval do umění těch vyvolených, a na výměnu žárovky si budu volat specializovanou firmu.

Nebudu sepisovat nájemní smlouvu se svým nájemníkem sám, i když mám za sebou několik semestrů občanského, obch. práva na VŠ  a na své vědomosti z prostudované  literatury nájemního práva zapomenu a půjdu si pokorně koupit nájemní smlouvu k mému advokátovi, kterou za 5 tisíc ve stejném znění prodává všem svým klientům. Jen tam většinou jeho sekretářka změní osoby pronajímatele a nájemce.

0/0
25.12.2006 19:59

Kaerrel

Re: Re: Re: Fakt jste skvělí, v tradici komunizmu odstranit zbytečné architektonické buržoazy

Nejsem zrovna dělnická třída, spíš něco mezi pracující inteligencí a vykořistovatelskou buržoazii,ale podobné kecy mě hocela nadzvedávají.

Proč bych si nemohl spočítat tepelnou ztrátu zduvem nebo sestavit si sám smlouvu, pokud to umím nebo jsem ochoten si to nastudovat tak proč ne. Chápu, že stát a jistá skupina lidi by ráda aby všichni lidé byli ovce, které umí jen to svoje a pokud možno neumí ani myslet, proto v radiu pořád slyším vše svěřte oborníkum,ale penetrace blbců ve společnosti je značné  odborníky nevyjímaje

0/0
27.12.2006 23:48

bambus_trambus

Re: Fakt jste skvělí, v tradici komunizmu odstranit zbytečné architektonické buržoazy

Blbeček jako ty si nejspíš posílá do kaufladu odborníka na pečivo, protože se bojí aby nesplet celozrnný rohlík od obyčejného.....že?

0/0
25.12.2006 21:38

Destroyer7

Re: Fakt jste skvělí, v tradici komunizmu odstranit zbytečné architektonické buržoazy

Když jsi takový odborník a znalec, co kdyby ses ještě ke vší své odbornosti naučil číst a obětoval pár minut svého času přečtení tohoto jinak veskrze zbytečného článku?

0/0
26.12.2006 8:05

cec

uzasne

Autor článku není normální...(Y)  

0/0
25.12.2006 9:16

ppetr1

IDNES

TO KLIKNUTI NA SHERLOKA STOJI ZA TO.

HOLT IDNES,CIM DAL VETSI BULVAR A JESTE K TOMU S MIZERNYMI ODKAZY;-€

0/0
25.12.2006 2:05

Vaclav Nyvlt

Re: IDNES

Dekuji za upozorneni na chybu - opraveno. Jen mne mrzi ta nevraziva formulace ...

0/0
25.12.2006 9:45

sanra Špačková

Re: Re: IDNES

Pane Nývlt...

noviny si taky začnu psát sama, protože ty vaše novinářské špeky stojej za P.R.D.

něco vám řeknu. Jsem architekt-ka, dnes a denně se mi stává, že mne klient dovede do vlastnoručně vybaveného bytu a z toho celej neštastnej...necítí se tam dobře, nechápe proč. Víte ony tyhle věci nejsou o naučení, ale o citu pro prostor a funkci o uspořádání lidských životů...ne o katalozích a příručkách o tom,  co je zrovna in.

ach jo.

Přeji vám do nového roku víc pochopení smyslu života.

0/0
25.12.2006 13:01

Johny

Re: Re: Re: IDNES

Hlavně byste neměla co do huby:-©

0/0
26.12.2006 3:24

vašekkek

Re: Re: Re: Re: IDNES

Do huby jedině pořádnýho čůr&ka.

0/0
26.12.2006 16:46

hua

plně souhlasím, taky jsem sám sobě zubařem

ano, nepotřebuju zubaře, proč cpát těm šarlatánům peníze do chřtánu! jsem sám sobě zubařem a věřte, že ibuprofen je nejlepší lék, teda spíše dva

0/0
25.12.2006 0:47

Kaerrel

Re: plně souhlasím, taky jsem sám sobě zubařem

Tohle jsem nějak nepochopil. Nicméně pokud jde o zubaře, i to je v ČR tragedie. Manželka je z oboru a já sám diky svému chrupu jsem docela znalec. Můj zavěr na jednoho skutečného pana Zubaře připada 10 produktu našehé skolství, kterým bych nesvěřil ani přednášku o dentální niti. Každý, kdo má štěstí a mavštěvuje skutečného Zubaře ví o čem mluvím. Pro ty ostatní trocha statistiky 80% problémů s sekundarními kazy zapříčinuje špatná práce zubažů a absence moderní dentální techniky.

Jinak sebelepší antirevmatikum ci anestetikum zubní kaz nevylečí.:-) 

0/0
28.12.2006 0:16Najdete na iDNES.cz