Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Microsoft nabízí studentům výrazné slevy

Další ze slevových nabídek společnosti Microsoft je zaměřena přímo na studenty. Firma tak chce jednak snížit podíl softwarového pirátství v této oblasti a také podchytit budoucí poptávku po svých produktech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kulda

kulda

:-©:-©:-©

0/0
26.11.2007 14:36

freak2

...

Může mi někdo vysvětlit, proč se v každé diskusi pod článkem, kde je zmíněn Microsoft, okamžitě vyrojí vřískající Linuxová menšina? Že by nějakej mindrák?

0/0
4.11.2007 15:48

Pepa

Re: ...

Čím to, že se v každé diskuzi pod článkem, kde je zmíněn Microsoft, okamžitě objeví podobně pitomý a nicneříkající příspěvek - ať je to ze strany Linuxáků - třeba "Linux rulezz", nebo z opačného tábora - "Linuxová menšina je úplně pitomá". Něco k věci by nebylo ?

0/0
4.11.2007 17:32

rebo

Re: Re: ...

Stejný dotaz na tebe. ;-D

0/0
6.11.2007 22:12

Phanosh

Nasrat.

Proč bych si měl koupit Trabanta za peníze, když můžu mít Jaguara, Rolls-Royce a Bentley zdarma??? Vysvětlí mi to někdo?

0/0
2.11.2007 23:27

Mira

Re: Nasrat.

Hloupy srovnani, ale tak co cekat, uz jen podle nadpisu...

Slevy pro studenty mi prijdou docela zajimavy a hlavne kdyz neni clovek uplne blbej, vidi pod tim zajimavej marketinkovej trik. Ja osobne Office pouzivam, zkusil jsem OpenOffice a prislo mi to nemastny, neslany. U produktu od MS mi vadily vselijake automaticke upravy a pod.,...ale to se behem chvile da nastavit podle vlatnich potreb a pak pracovat.

0/0
4.11.2007 23:30

Jan Kokoška

Jak si tak říkám

No pánové, když si tak pročítám příspěvky pod článkem, každý druhý zde propaguje OS Linux! Ale ale, to se mi nelíbí. To by totiž znamenalo, že spousta těchto lidí propaguje Linux aniž by jej používali! Protože internetové statistiky naprosto neodpovídají jevu, který zde nastal.

0/0
2.11.2007 21:54

ms

A jak se vlastně získávají?!

Nic bych za to nedal, že co nejjednodušeji podle toho, co pošle webový prohlížeč.

Nic bych za to nedal, že studujete humanitní směr...Jestli se vám něco líbí, či ne, je jen vaší věcí! Zase na druhou stranu ani Redmondský Mordorsoft (TM) neprosadil ani v USA zákaz propagace a užívání SW jiných výrobců mimo zákon! Ergo, ani u nás není zmínka o Linuxu a jeho distribucích trestným činem!

Podle vašich projevů jste asi ani nepochopil co je vlastně Linux a co jsou distribuce.

Zkuste si hrát s BIOSem, to je taky software a  považte, výrobcem není Mordorsoft(TM)! To chce vyzkoušet a poté pohanět! A my ostatní  budeme mít chvíli klid...

Pro ostatní: Abych nebyl negativní, tak se MS povedla W2000 a kdysi i Excel a Fox, atd., ale místo vývojářů má asi hlavní slovo při vývoji SW  Host Fuchs pod krycím jménem Steve Ballmer.

0/0
3.11.2007 13:46

Jan Kokoška

Re: A jak se vlastně získávají?!

Ne, máte naprostou pravdu. Celou dobu jsem si myslel, že Linux je mp3 konvertror. A ono ne! On si říká plnohodnotný operační systém! Díky, že jste mě na tuto geniální myšlenku přivedli! Hned formátuji disk, instaluji Linux a trávím hodiny (někdy i dny) nad rozbalováním balíčků a instalováním programů do něj. Možná, že až se naintalují, půjdou. A možná také ne. Btw. dokončuji studium informatiky na MFF v Praze, ale to zřejmě není podstatné.

0/0
3.11.2007 22:29

ms

Naopak!

Velmi podstatné! Ukazuje to na úroveň oné fakulty!

Protože to, co jste napsal ve vaší reakci je naprostým nesmyslem a spíše vede k domněnce, že podstata *nixových systémů vás "minula". A začínám pochybovat, že jste nějakou linuxovou distribuci

nainstaloval, nebo snad vůbec přišel do styku...

Naopak, já jsem pro zavádění  více OS do škol!  Aspoň ten předmět se nebude podobat cvičení typu: "..a ten Internet otevřete dvojklikem na to modré "é"..."!

0/0
4.11.2007 0:15

Pepa

Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

..dokončuji studium informatiky na MFF v Praze, ale to zřejmě není podstatné.

------------------

Vůbec nevěřím, vaše argumenty totiž nejsou vůbec analytické a technické. :) Je to spíš takové humanitně zaměřené plácání.

0/0
4.11.2007 1:03

Jan Kokoška

Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

"Humanitně zaměřené plácání" - co to znamená? Rád bych věděl, jak se vyjadřuji. Studuje-li někdo informatiku, chtě nechtě do styku s unixovými systémy přijde. I já jsem přišel, hned v letním semestru prvního ročníku. Ovšem to byl jen začátek. Uznávám opodstatněnost unixových systémů, ano, samozřejmě. Jsem ale proti tomu, aby se tyto systémy zaváděly do škol. Nemyslím si, že zrovna naše republika by měla být v tomto směru průkopníkem tady, ve střední a leckdy i v západní Evropě. Vzhledem k tomu, že převažující procento držitelů maturitních vysvědčení se hlásí na humanitně zaměřené vysoké školy, nebylo by to pro ně příliš prospěšné. Naopak, nejprve bych začal řešit jiné problémy našeho základního a středního školství. Totiž to, že na leckterých gymnáziích a všeobecných středních školách je výuka informatiky naprosto zanedbaná. Já jsem například poslední tři roky na gymnáziu informatiku vůbec neměl, a to jsem maturoval ve školním roce 2004/2005.

0/0
4.11.2007 9:12

Pepa

Re: Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

"Humanitně zaměřené plácání" - co to znamená? Tohle je vaše humanitně zaměřené plácání :

"chtě nechtě do styku s unixovými systémy přijde. I já jsem přišel, hned v letním semestru prvního ročníku."

------------------

A tohle je odborné technické. Na škole jsem dělal na Debianu, na starých PC s 256 MB RAM, zkoušel jsem LISP, ale moc mě nechytla rekurze, spíš se mi líbí regulární výrazy - vyzkoušel jsem si hrát s Perlem, v něm se to dobře dělá. V teorii OS jsem si hrál zase s API Linuxu v C, protože pro mě je čištění objektů a objektová nástavba C++ věcí zcela nepochopitelnou.

Už vidíte ten rozdíl ? Totálně se vyhýbáte odborným věcem a jenom obecně "plácáte".

0/0
4.11.2007 17:57

Mira

Re: Re: Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

Pouzivat odborny nazvy umi kdejakej boula trouba. A kdyz tady mluvite o tom jak ste ste si hral s Perlem a dělal v Debianu. Co to ma znemanat? Az reknete, ze vas Debian zivi, ze ste diky jeho znalosti vydelal 100.000 za mesic tak to bude mit skutecnej vyznam. Protoze v opacnym pripade placate prave vy :-)

0/0
4.11.2007 23:35

Pepa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

Nechápu Váš příspěvek, vůbec nejde o to co dělám nebo nedělám - jde o to, že Jan Kokoška nepoužil nikde žádný odborný název, neřekl vůbec, co na škole dělá a měl jsem pochybnosti o jeho studiu na MFF. ;) Když teď použiji vaši větu : "Pouzivat odborny nazvy umi kdejakej boula trouba." -> něco velmi nepěkného o JK.

0/0
5.11.2007 9:59

Pepa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

Neznamená to vůbec nic, znamená to pouze, že na škole jsem chvilku dělal s Linuxem, vím trochu o čem je řeč a aspoň o něm umím plácat. P.S. Linux mě neživí, živí mě už jiné programování(objektové), po škole už jsem pár let a díky Linuxu jsem se některé věci naučil řešit jiným způsobem i třeba pod Win. Divil byste se, jak málo programátorů umí třeba dobře používat regulární výrazy.

0/0
5.11.2007 10:06

Nemo7

Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

Rozbalováním balíčků trávíte dny a student MFF ? :) OK, povykládejte nám tedy něco odborného o serverech na MFF. Jaký třeba cluster tam máte, pod jakým OS jede. Jaké výpočty a pod jakým SW tam provádíte, jaké je téma vaší bakalářské nebo magisterské práce a jaký Unix(Linux) ze studií znáte. Pak možná uvěřím, že jste student MFF.

0/0
4.11.2007 1:40

Jan Kokoška

Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

Nikoliv, rozbalováním balíčků dny netrávím. Trávil jsem. Už mě to totiž nebaví.

Připadá-li vám moje následující odpověď jako výmluva, berte ji tak. Je mi to jedno. Zvolil jste přístup, který ze srdce nesnáším. Váš příspěvek je test? Test pro mne, abyste si ověřil, zda studuji informatiku? Ne, z principu neodpovím ani na jedinou otázku. Odpověděl-li bych, scénář by byl následující: Za sebemenší nejasnost, nepřesnost v odpovědi bych byl sáhodlouze popotahován a ukamenován vašimi analytickými argumenty. Nemám to zapotřebí, neboť je mi jasné, že v tomto případě nelze odpovědět po chuti a stalo se všeobecným znakem tohoto vlákna nesouhlasit s mými příspěvky.

0/0
4.11.2007 9:17

Nemo7

Re: Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

"Za sebemenší nejasnost, nepřesnost v odpovědi bych byl sáhodlouze popotahován a ukamenován vašimi analytickými argumenty."

Ano, máte pravdu, byl to test, protože mám pochybnosti o vašem studiu. Proto jsem zvolil čistě popisné odborné otázky, nad kterými se nedá argumentovat a zodpoví mi otázku, jestli studujete na MFF. Co je na tomto přístupu k nesnášení, každý student informatiky se rád pochlubí, na čem (jakém HW, SW) škola jede a co tam s ním provádějí.

Popřípadě v čem a co programuje.

0/0
4.11.2007 10:06

Jan Kokoška

Re: Re: Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

O to nejde. Z principu na podobné testy neodpovídám. Uráží mě to. Uráží mě, když se s člověkem bavím o filmu a on se mě začne schválně vyptávat na detaily aby zjistil, zda jsem ho viděl. Neodpovídám. Jen dodám, že laboratoře na MFF na Malostranském náměstí jsou z poloviny unixové, z druhé Windowsovské. Tak jak jde vývoj každého informatika, zprvu sedáte u těch Windowsowských, později střídáte, nakonec výhradně na unixu. Protiřečím si? Nikoliv. S narůstajícími zkušenostmi a na odborné úrovni je Linux všemocný nástroj. Do středních a základních škol? Rozhodně ne.

0/0
4.11.2007 12:46

Nemo7

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

Tím ovšem uznáváte, že Japonci jsou chytřejší národ, mají asi chytřejší studenty. Oni totiž o nasazení Linuxu do škol uvažují. Čím to je ?

0/0
4.11.2007 17:27

Pepa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A jak se vlastně získávají?!

1) Z principu na podobné testy neodpovídám - takže už jste jich zažil víc ? To znamená, že nejsem první, který má pochybnost o vašich informatických znalostech ?

2) "se s člověkem bavím o filmu a on se mě začne schválně vyptávat na detaily aby zjistil, zda jsem ho viděl." - Co je na tom špatného ? Vy jste takový kulturní guru, že hodnotíte filmy, které jste neviděl ? Pokud má člověk důvodné pochybnosti, že jste film neviděl, tak se snaží zjistit pravdu přes podrobnosti. Stejně jako já. Podrobnosti typu verze OS, distribuce OS, parametry serverů, na čem pracujete... jste nesdělil. Za své znalosti a práci se stydíte ?

0/0
4.11.2007 17:45

ms

Pardon,

Horst Fuchs.

V tom pidiokénku se člověk snadno přehlédne...

0/0
3.11.2007 14:18

DX

Sleva ?

Kdyby raději školství upřednostnilo LINUX, pak by nemuseli studenti zbytečně utrácet peníze a školy by nemuseli stále hlídat ty licence.

[]

0/0
1.11.2007 14:33

nofu

Re: Sleva ?

naprosty souhlas, navykat lidi na komercni produkt kde je naprosto rovnocenna nahrada zdarma je dost nepochopitelny hlavne v nekomercni sfere jako je skolstvi a vubec statni sektor

0/0
1.11.2007 15:24

Jan Kokoška

Re: Re: Sleva ?

Že je blbost navykat lidi na komerční produkt? Kde žijete, proboha! Jezdí snad Vaše děti v MHD načerno? To je také alternativa zdarma, ne? Jezdí Váš automobil na vyjetý olej z restaurací? Myslím si, že děti, studenti, kteří jsou odmalička "zpracováváni" šílenou reklamní kampaní, která se zaměřuje především na ně (jsou manipulovatelnější) skutečně nevytrhne, když dostanou slevu na Windows. Ba právě naopak, alespoň se trošku zmírní softwarové pirátsví, protože, které dítě by se nechtělo blýsknout zlatým kotoučem s Vistou? ;-)

0/0
2.11.2007 14:17

Nemo7

Re: Re: Re: Sleva ?

Nějak nechápu smysl příspěvku. Tím říkáte, že MS se už zaměřuje na dětské ročníky, aby prodal Vistu, kterou nikdo se zdravým rozumem nechce ?

----------------

"MHD načerno? To je také alternativa zdarma, ne?"

----------------

To není dobrý příměr, lepší je tento. Pokud začne nějaký dobrodinec dotovat MHD s podmínkou jízdy zadarmo, aniž by chtěl za jízdu peníze, tak proč ne ?  Jinak je to porušení smluvních podmínek v MHD. :)

0/0
2.11.2007 14:40

Dalibor

Re: Re: Re: Sleva ?

To je nesmysl. Linux není vyjetý olej z restaurací ale plnohodnotný systém.  Není zcela zadarmo - ale může jím být.  Zadarmo jsou zdrojové kódy a některé distribuce, navíc pokud se jej studenti naučí, nemusí za licence platit do konce života. A tohle si Microsoft uvědomuje, proto jeho zaměření právě na mládež.  Aby nestratil budoucí zákazníky ..

0/0
3.11.2007 1:08

Jan Kokoška

Re: Sleva ?

Linux jako náhrada Windows? Asi těžko... Majitelé Linuxu hovoří o svobodě. Sám jsem jej tři měsíce zkoušel a ty tři měsíce to je přesně doba, po které to většinu uživatelů omrzí. Scénář je totiž téměř vždy stejný. Nainstalujete si Linux a jste nadšení, ladíte, instalujete, užíváte si něčeho jiného než konvenčních Windows. A po pár týdnech, když zjistíte, že nemůžete s jistotou otevřít ani textový editor - bez toho, aniž byste se klepali, jestli tentokrát naběhne nebo spadne.

A co dostupný software? Je ho málo, nebývá odladěný. Ne, tomu neříkám svoboda. Svoboda říkám Windows, na něž jsou k dispozici miliony freewareových i komerčních programů, vše většinou (oproti linuxu na 100%) funguje tak, jak má.

Linuxáři už léta říkají, že teď, teď už konečně bude Linux více rozšířený. Už přes deset let. Stále není - a lidé již měli dost příležitostí se rozhodnout, leč, neučinili tak. Bye, LINUXI, běžná "pécéčka" tě dávno odkázala do věčných lovišť (o serverech nemluvě, to je něco jiného) ;-)

0/0
2.11.2007 14:12

Nemo7

Re: Re: Sleva ?

Čtete blog RH, ne ? Úplně stejné argumenty, vymyslete vlastní a lepší... Svoboda je svobodné rozhodnutí používat to, co mi vyhovuje a co se mi líbí a ne co mi někdo vnucuje. :-) Navíc spousta programů z Win se dá pod Linuxem nainstalovat přes Wine, takže i pokud se přes Wine rozběhne jenom 50% programů z Win, tak jsou pod Linuxem také miliony stejných programů + další nativní aplikace.

0/0
2.11.2007 14:55

sid

Re: Re: Sleva ?

Jestli jsi dostal za par tydnu Linux do neprovozuschopneho stavu, tak to muze svedcit jen o dvou vecech. Bud jsi zvolil spatnou distribuci, nebo jsi ignorant. A tim dostupnym softwarem myslis co? Az na par profesionalnich komercnich produktu(ktere jsou i pro Linux) nepotrebuji nic, co bych nemel v repozitarich. Zrovna dneska jsem si potreboval nakreslit schema ve vektorove grafice, abych jej mohl hodit do pdfka(ktere samozrejme vytvarim take za pomoci open source nastroje - TeX), tak jsem napsal do konzole "aptitude install inkscape" a za dve minuty jsem mel nainstalovany vynikajici graficky editor.

0/0
2.11.2007 20:05

Jan Kokoška

Re: Re: Re: Sleva ?

Fajn, jak to tak vypadá, Linux je prostě nejlepší. Tak proč ho používá mizivé procento uživatelů? Teď vy sypejte argumenty, navíc si nemyslím, že by Windows někdo vnucoval. Argument, že jsou všichni pohodlní a Windows zavedené, neobstojí. S tím nemají průlomové věci problém. Tak co, kolik let proklamujete do pádu Windows a nástupu Tučňáků? Rok? Tak, jako každý rok? :-) PS: Argument, že jsem ignorant, také neobstojí. Jinak nic proti Linuxu, ale nedosahuje kvalit Windows. Je přece zadarmo, takže ani nemusí, ale pak se nikdo nemůže divit, že neobstojí.

0/0
2.11.2007 21:47

Nemo7

Re: Re: Re: Re: Sleva ?

"Linux je prostě nejlepší" - To nikdo netvrdí. Nedá se ani říct, že Windows nebo Mac jsou nejlepší. Musí se totiž dodat - jak na co, jak pro koho a jak v které situaci. "..navíc si nemyslím, že by Windows někdo vnucoval" - Právě, že vnucují, například výrobcům HW. Stačí totiž pohrozit, že pokud budete vyrábět ovladače pro konkurenci, nedostanete certifikaci pro Visty. Na znepříjemnění práce uživatelům stačí málo, třeba drobné rozdíly mezi ISO Latin 2 a CP1250 a hned se vám špatně vyměňují texťáky s okolím. Proč Win nepoužívají defaultně UTF-8 pro ukládání texťáků?

"Nic proti Linuxu, ale nedosahuje kvalit Windows."- V čem nedosahuje Win kvalit? Horším filesystémem, správou paměti, multitaskingem, vyšší HW náročností? Pozor, bavíme se OS a jeho službách, ne o barevných oknech a dostupných aplikacích. Pokud je dobrý základ, toto jde dodělat vždy.

Navíc v dnešní době virtualizace OS... Klidně si používám oba systémy, z každého OS si vyberu to lepší. Jsem pak úplně spokojený. :)

0/0
2.11.2007 23:15

Dalibor

Re: Re: Re: Re: Sleva ?

Argument, že jsou všichni pohodlní a Windows zavedené, neobstojí. S tím nemají průlomové věci problém. >

Ale obstojí. Nedávno jsem mluvil s člověkem, který řekl: "Spořádaný člověk a úspěšný podnikatel nemůže používat nic jiného, než Windows. Potřebuji jednat s bankou, klienty, synchronizovat data s notebookem, druhý PC v kanceláři mám zrcadlově se stejnými daty, atd".  Vysvětlil jsem mu, že totéž mám i já na Linuxu. Nevěřil mi.

Tady průlom být hned tak nemůže.

MS pevně zakořenil i v myšlení lidí.

0/0
3.11.2007 1:29

Jan Kokoška

Re: Re: Re: Re: Re: Sleva ?

Ne, neobstojí. Souvisí snad zavedenost s tím, že uživatel nemůže komunikovat s klienty a synchronizovat data? Ne. Vždyť sám říkáte, že to na Linuxu je možná (ostatně ani já sám nevidím důvod proč by nebylo). Samozřejmě Windows jsou zavedené - ale právem! Kdyby nefungovaly, lidé by je přeci nepoužívali. Samozřejmě souhlasím s tím, že oba operační systémy jsou určeny pro jinou skupinu uživatelů. A to je také ten důvod, proč nesouhlasím s úvodními příspěvky této diskuse - Linux do škol.

0/0
3.11.2007 22:36

Nemo7

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sleva ?

1) Zavedenost s komunikací samozřejmě souvisí. Možná vás to na MFF neučí, ale data jsou v různých formátech. Třeba v různých kódováních jazykových sad a pro jeden jazyk existuje i několik kódování. Většina lidí ty formáty a kódování používá a pokud chcete používat jiný, třeba svůj perfektní  formát, tak si s okolím a institucemi moc nezakomunikujete.

2) "Kdyby Win nefungovaly, lidé by je přeci nepoužívali." To je podobný argument, jako před rokem 1989 říct, že kdyby socialismus nefungoval, lidé by ho nechtěli a nemohl by se ve státě tak dlouho udržet.

0/0
4.11.2007 1:27

sid

Re: Re: Re: Re: Sleva ?

Ja netvrdim, ze je pro kazdeho tim nejlepsim resenim. Pro mnoho lidi ale opravdu tim nejlepsim je a dalsi spousta lidi pouziva pocitac na takove urovni, ze by mohli pouzivat prakticky jakykoliv OS, kdyby jim ho nekdo zprovoznil. Podle meho nazoru jde hodne o to, ze vetsina lidi ani nevi, ze existuje neco jineho, nez Windows. Zkuste se zeptat deseti prumernych lidi, kteri denne pouzivaji pocitac, co je to Linux. 9 z 10ti rekne, ze nema nejmensi tuseni.

0/0
3.11.2007 2:04

Phanosh

Re: Re: Sleva ?

No jo, jenže ty máš vymytý mozek. V tom to bude. Nebo možná ani žádný nemáš...

0/0
2.11.2007 23:30

Jan Kokoška

Re: Re: Re: Sleva ?

Uhodil jste hřebík na hlavičku! To je argument jako Brno (Obydlená zatáčka mezi Prahou a Vídní, pokud nevíte, kde se toto město nachází)

0/0
3.11.2007 22:37

Lukas

Re: Re: Re: Re: Sleva ?

trapne, kdybyste byl z Brna, tak to beru jako dobry vtip (stejny pouzivam ja, protoze z Brna jsem), ale takhle obecne .. :-/ btw. jsem taky z MFF a nektere featury softovych baliku pod Linuxem jsem dneska hledal marne. spis nehledal, vedel jsem, ze pod linuxem jsou a prikazova radka je porad dostatecne mocny nastroj.

0/0
4.11.2007 21:58

Jan Kokoška

Re: Re: Re: Sleva ?

Lidé zde výjimečně vedou diskusi na úrovni. Bijí se argumenty, které logicky zdůvodňují. Ukázal jste se, gratuluji! Nandal jste mi to.

0/0
3.11.2007 22:58

Dalibor

Re: Re: Sleva ?

nemůžete s jistotou otevřít ani textový editor - bez toho, aniž byste se klepali, jestli tentokrát naběhne nebo spadne.>

Tohle je lež jako věž. Používám komerčně Linux několik let a nic nespadlo. Na druhou stranu nemá Linux možnost masivního PR. Ten totiž nemá kdo zaplatit - a proto "osvěta" u uživatelů je velmi sporadická. I to je jeden z důvodů, proč rozšíření mezi běžnou poplulaci  jde velmi pomalu.

0/0
3.11.2007 1:11

Jan Kokoška

Re: Re: Re: Sleva ?

Ne, to není lež. To je jen označení nejhoršího případu, ostatně dělám to přesně tak, jako v porovnávání složitostí algoritmů. Tam se to dělá také tak.  Je to zkrátka náročnější na uživatelské zkušenosti. Není možné zavádět Linux do škol. I když, pokud mohla ČSSD nakupovat do škol počítače od Autocontu, nejdražšího distributora PC v ČR, pak je zřejmě možné všechno.

0/0
3.11.2007 22:40

Nemo7

Re: Re: Re: Re: Sleva ?

Viděl jste GUI Linuxu ? V čem je složitější na uživatelské zkušenosti ? Administrace Linuxu může být složitější, ale ovládání programů je skoro stejné.

0/0
4.11.2007 1:11

Dalibor

Re: Re: Re: Re: Sleva ?

I když, pokud mohla ČSSD nakupovat do škol počítače od Autocontu,

nejdražšího distributora PC v ČR, pak je zřejmě možné všechno.>

Ať už je to s tou složitostí jakkkoliv,

ta Vaše poslední věta je bohužel naprosto pravdivá. :-(

0/0
4.11.2007 10:43

Fox_VK

linux do škol ?

Linux náročnější na uživatelské zkušenosti. no - s tím by se dalo celkem souhlasit. NA druhou stranu bych dětičky nepodceňoval. Ony jsou šikovné. Určitě by jim bylo k užitku kdyby zjistily, že ne ve všech systémem se počítač vypína přes tlačítko start...

Ale co by školám určitě neublížilo by byl přechod od MS office k Open office. Uznávám že MS O je trošku rychlejší a možná ještě nějak lepší, ale já už třetím rokem používám OO.o  a zatím jsem nezalitoval.

0/0
4.11.2007 17:38

ms

Aneb, nechci slevu zadarmo!

Svoboda je o rozhodování. Buď máte schopnosti se učit, nebo platíte a spoléháte na jiné... Co dělám špatně, že nepasuji do vašeho scénáře? Buď je chyba u mě, nebo je špatný scénář. Ono totiž, jako jsou lidé, kteří se  přes  veškerou snahu nenaučí číst a psát, tak jsou lidé, pro které je jakákoliv složitější manipulace s počítačem nepřekonatelným problémem.

Uveďte jiný SW, který dokáže nahradit Amarok.

Linux je více rozšířený, než si dokážete představit. Lidé začínají mít povědomí, že je i něco jiného, než MSW a dost uživatelů WXP uvažuje v souvislosti v Vistou a chováním MS právě o aspoň vyzkoušení. Navíc s největší pravděpodobností, ač zarytý "windowsák", používáte Linux  či jiné *nixy, aniž byste to vůbec tušil...

0/0
3.11.2007 14:14

stowaway

xp

Kdyby tak takto masivně slevnili XP...radši...

0/0
1.11.2007 12:14

Aleš

Re: xp

přesně R^

0/0
1.11.2007 15:33

old_kolacos

strcte si to nekam

i tak je to pro nas studenty drahe, linux a je to bez problemu :-)R^

0/0
1.11.2007 11:46Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.