Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Webujeme: Poznejte možnosti svého prohlížeče

Udělejte si pořádek v oblíbených adresách, nehledejte znovu, co už jste našli. Nastavte si domovskou stránku. Uložte si informace z internetu na počítač.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pamětník

Re: Nastavení Opery Část 5

Prosím opravte si větu: Kursor se změní na ruku a po zmáčknutí klávesy Enter je požadovaná adresa v Opere navolená. Správně má být: Kursor se změní na ruku a po stisku levého tlačítka na myši je požadovaná adresa ve spuštěné Opere navolená. Za vzniklou chybu se všem omlouvám.

0/0
1.3.2008 20:21

Pamětník

Nastavení Opery Část 5

A nyní jak lze zadat adresu pohodlnějším způsobem: Do textového dokumentu (používám kancelářský balík OpenOffice.org Writer, ale myslím si, že je to stejné i u MS Word) napíšu adresu např. www.seznam.cz a klepnu na mezerník, Tab nebo Enter. Program rozpozná, že se jedná o adresu co dá najevo zmodráním a podtržením textu. Teď již stačí přesunout kurzor na tuto adresu a přidržet klávesu Ctrl. Kursor se změní na ruku a po zmáčknutí klávesy Enter je požadovaná adresa v Opere navolená. Adresu www.opera.cz , ale nutno doplnit, protože v této podobě by jste navolili Státní Operu Praha. I v tomto případě se ukazuje jako lepší způsob volba přes pole vyhledávače Google (Yahoo).

0/0
28.2.2008 23:48

Pamětník

Nastavení Opery Část 4

Jak jste si asi všimli Opera má 5 polí určených pro spojení s jednotlivými částmi její komunity (to je ten případ www.opera.com), ale místo přímého adresářového pole má pole označené jako G – Google, nebo Y – Yahoo. Je to proto, že Opera je sice pro uživatele bezplatná, ale prostředky pro svůj další vývoj získává od těchto vyhledávačů. Má to ovšem i svoji výhodu. Přesvědčil jsem se o tom když jsem chtěl zjistit na Ministerstvu zdravotnictví cenu některých léčiv. Při vložení adresy do Opery přímo se vám načítá hlavní stránka v čele se životopisem ministra Julinka. Při vložení stejné adresy do kolonky s G, nebo Y získáte komplexní nabídku, kde si již hravě požadované vyberete.

0/0
28.2.2008 23:44

Pamětník

Nastavení Opery část 3

Proč není tak rozšířená má své příčiny v naších školách, vyučujících jenom Windows a částečně v předcházející špatné obchodní politice samotné Opery, která za svůj program, ještě něž se dostala do povědomí uživatelů, chtěla platit. Tím, něž na to došla, ji v popularitě předstihl Firefox. Není to tedy v menší kvalitě, nebo ve složitějším ovládání, ale v povědomí lidí, který si navykli na operační systém ze škol, či různých kurzů.

0/0
27.2.2008 21:28

Pamětník

Nastavení Opery část 2

Jako snad každý kdo prošel našimi školami a Ministerstvem informatiky organizovanými počítačovými kurzy jsem začínal, protože oni snad nic jiného než Microsoft neznají, s Internetem Explorerem, Potom jsem objevil, že existuje taky Mozilla s Firefoxem a že toho umí podstatně více a nakonec zakotvil u Opery, která ač není tak nabobtnalá jako předcházející, umí toho ještě více a je při tom daleko rychlejší.

0/0
27.2.2008 21:28

Frogi

Re: Nastavení Opery část 2

No s tou rychlostí nemůžu jinak než souhlasit..........mozilla i IE jsou hodně pozadu.....a ať si mi to tu vyvrací kdo chce jak chce.......prošel jsem a občas využívám všechny tři browsery (IE, M, O)a vivat OPERA!!! R^

0/0
27.2.2008 21:47

Pamětník

Nastavení Opery část 1

V článku nebyla vzpomenuta další možnost nastavení Opery a tou je „Pokračovat na stránce, kde Opera byla před jejím ukončením,“ ani další vlastnost t. j. možnost nastavení (mimo „Záložek“) devět adres do „Rychlého přístupu“. Tím je celý proces podstatně rychlejší. Svoji domovskou adresu jsem takto nemusel při otvírání Opery navštívit již řadu měsíců. Záložkou, nebo Rychlým přístupem bych řešil i v diskuzi položený dotaz na doplnění adresy www.opera.cz..

0/0
27.2.2008 21:26

Vojta

Avant Browser

Zkoušel jsem všechny běžné prohlížeče a pořád je pro mě nejvhodnější a uživatelsky nejpříjemnější Avant Browser.....R^

0/0
27.2.2008 14:38

Petr

Re: Avant Browser

Asi jako běžný prací prášek - obojí neexistuje. Buď je to jen lež a nebo zaslepenost. Je jasné že pro uživatele jedné značky bude ta značka navždy nejlepší a bude se za to do krve bít

0/0
27.2.2008 19:48

gram graham

Automaticke doplnovani adresy

IE a FF muzete napsat do radku Adresa slovo "idnes" a pomoci Ctrl+Enter se automaticky doplni na www.idnes.cz.

V Opere kdyz udelate totez, adresa se doplni na www.idnes.com. Nemate nejakou radu, jak Operu donutit, aby automaticky toto doplnila take na www.idnes.cz.

Navic ve FF pokud pouzijete Shift+Enter, adresa se doplni na www.idnes.NET

To jsou veci, ale prece jen me zajima, nevite, jak Opera automaticky doplni domenu .cz ???

0/0
27.2.2008 0:21

.

Re: Automaticke doplnovani adresy

stačí jen napsat idnes a stisknout enter. CTRL+ENTER je z dob MSIE.

Co se doplňování domén týče, tak NÁSTROJE>NASTAVENÍ>POKROČILÉ VOLBY>AUTOMATICKÉ DOKONČOVÁNÍ ADRES

0/0
27.2.2008 10:29

no.nick

Re: Automaticke doplnovani adresy

vzdyt v nastaveni opery si muzes nastavit v NASTROJE - NASTAVENÍ - PŘIPOJENÍ - AUTOMATICKÉ DOKONČOVÁNÍ ADRES a tam si nastavíš jakou domenu preferuješ ,jestli cz ,sk či kyho víra jakou si vzpomeneš... jo a nemusíš mačkat ctrl+enter

0/0
27.2.2008 22:10

Kosi

Re: Automaticke doplnovani adresy

nástroje/nastavení/myš a klávesnice/upravit-do vyhledávání napsat "autocompl" a změnit com na cz

0/0
24.12.2008 23:48

pas

dotaz

Proč ve Firefoxu po2-3měsících zmizí uložené stránky ze záložek?Opera je dobrá ale písmo mi  jde zvětšit jen skokově ane krokově jako v Firefoxu. Kde dělám chybu?Děkuji za nápovědu.?

0/0
26.2.2008 22:34

Pavel Kasík - Technet.cz

Re: dotaz

Opera: Zkuste podržet ctrl a točit kolečkem myši. Nebo používejte klávesy + a -, měly by zvětšovat/zmenšovat o 10 %.

0/0
26.2.2008 22:49

pas

Re: Re: dotaz

Děkuji.

0/0
27.2.2008 9:53

dromy

děkujeme

..autorovi článku za výčet všech funkcí, co vám nabízí internet explorer :))) Pokud chcete surfovat, ne se plazit a omezovat, zkuste Operu..

0/0
26.2.2008 15:39

Pavel Kasík - Technet.cz

Re: děkujeme

O Opeře jsme psali myslím hodně, viz rozhovor s ředitelem Opery.

http://technet.idnes.cz/prohlizec-bude-dulezitejsi-nez-operacni-system-rozhovor-se-sefem-opery-1om-/sw_internet.asp?c=A080205_171833_sw_internet_pka

A i ten uznal, že Opera je spíše pro pokročilé uživatele. Toto je článek pro začátečníky. A screenhoty jsou z Firefoxu. Ale kdo chce autora bít...;-D

0/0
26.2.2008 22:51

dromy

Re: Re: děkujeme

ne, to ne, já tím rozhodně nemyslel nic špatného. Jen jsem tím chtěl poukázat na katastrofální úroveň onoho nejrozšířenějšího prohlížeče.. :) Samozřejmě že Operu používají většinou uživatelé, kteří využijí její funkce. (gesta, rss, mail klient, widgets, inteligentní historii, bookmarks, atd.) Jen jsem tím chtěl poukázat na to, že IE není pupek světa rozhodně nic, co by rozšiřovalo obzory uživatele. To konec konců Mircrosoft neumí ani v rámci operačních systémů a windows lze jen ztěží nazvat na technologického tahouna tohoto segmentu..

0/0
27.2.2008 22:45

Tyrann

Prohlížeče, článek, uživatelé

O víkendu jsem zjistil, že mnoho lidí, kteří pracují několik let v oboru elektroniky a elektrotechniky, vůbec neumí používat internet a o nějakých základních vymoženostech prohlížečů (jako např. panelové prohlížení ve FF) ani nemluvě. Lidé by se měli více vzdělávat !

0/0
26.2.2008 9:21

Pavel Kasík - Technet.cz

Re: Prohlížeče, článek, uživatelé

Přesně tak. A to jsem si ještě na jindy schoval práci s taby a se sessions:-)

0/0
26.2.2008 12:19

tomáš jedno

Re: Prohlížeče, článek, uživatelé

takhle to asi nejde napsat, naopak bych řekl, že elektrikáři jsou v počítačových znalostech silně nad průměrem, protože tyto znalosti často potřebují ke své profesi - simulace, tvorba schémat, routování DPS, hledání informací na inetu, atd.. Rozdělil bych to možná ještě na elektrikáře z tzv.

"staré školy", kteří se zastavili na logaritmickém pravítku, nebo na elektrikáře co pro svou profesi nepotřebují sledovat vývoj techniky.

Osobně, mezi námi, elektrikáři, neznám jediného co by používal IE. Většina používá Operu a zbytek FF, nebo Konqueror. To myslím o něčem svědčí :)) Stejně jako rozšířenost Linuxu, která je mezi "námi" odhadem někde kolem 20-30%

0/0
26.2.2008 16:25

tomáš jedno

Re: Re: Prohlížeče, článek, uživatelé

samozřejmě je třeba říct, že tím elektrikářem, o kterém mluvím, rozumím Bc. případně Ing., tedy VŠ vzdělané. Obyčejný dráteník se zkoušečkou v kapse nebude do tohoto profilu zapadat..

0/0
26.2.2008 16:29

Frogi

Re: Re: Re: Prohlížeče, článek, uživatelé

ÓÓÓÓÓÓ sorry pane že někteří nemají vysoké školy a používají linux i operu a Mayu..........nejsme toho hodni (a to ani nejsem alektrikář)........by ti měl někdo pořádně nakopat bambuli(Y)(Y) aby jsi se probral z tý diskotéky;-€(Y)(Y):-©

0/0
27.2.2008 21:52

dromy

Re: Re: Re: Re: Prohlížeče, článek, uživatelé

ach jo, já tu jen popisoval vzorek elektrikářů, kerý znám. Mimochodem, proč se ozýváš, když nejsi elektrikářem?? Nenavážím se do jiných vrstev, nebo ano? Pouze srovnávám mě známou skupinu lidí. A s tou diskotékou můžeš, víš asi kam, já raději rock, metal.. ..disko, stejně jako hopity hop je pro metrouše a podobný homoklády..

0/0
27.2.2008 22:49

ElektroBoss

Re: Re: Re: Re: Re: Prohlížeče, článek, uživatelé

Jenom naprosty d*bil může rozdělovat internetovou znalost lidí podle profese (i když je to myšleno s nadhledem)

0/0
28.2.2008 18:19

dromy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prohlížeče, článek, uživatelé

hehe, ale může a určitě bude mít i pravdu, protože některé profese z principu vyžadují znalost SW počítačů a obsluhu a orientaci na internetu. Proto si myslím, že elektrikáři budou vždy tvořit výrazný nadprůměr počítačové gramotnosti.. A jen naprostý šašek s IQ bublajícího bahna může kohokoliv, v tomto směru, nazvat debilem..

0/0
29.2.2008 3:27

ja

FF smrdí

FF smrdí !

0/0
26.2.2008 9:06

dave

Re: FF smrdí

ba ne, voní nespoutanou svobodou a dobrodružstvím

......................

Don't shot me, it's irony

0/0
26.2.2008 13:44

KubiCzek

Re: Re: FF smrdí

máte zkreslené předtstavy o svobodě ... zkuste Operu :)

0/0
26.2.2008 14:30

dave

Re: Re: Re: FF smrdí

Operu znám. Třeba La Traviatta

0/0
26.2.2008 15:12

C-l-a-u-d-i-u-s

Re: FF smrdí

A jaky brauzr mas radsi? Snad ne Exploder?

0/0
29.2.2008 11:33

MartinezZ

FF

Zase ff... ale co...

0/0
26.2.2008 1:46Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.