Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zavřel Strahovský tunel, modelku mu pokousal had. Pro fotografa Peteru není nic nemožné

Na jeho snímcích není nic jako ve skutečnosti. Fotograf Stanislav Petera prezentuje svět takový, jaký by si ho přál mít – esteticky dokonalý, zajímavý, tajemný, fantaskní. Kombinace fotoaparátu, Photoshopu a bujné fantazie je ďábelská kombinace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tom

ehm

Je problém v tom, že v dnešní době tohle běžnému konzumentovi opravdu stačí. Cílový zákazník = hlupák bez vzdělání, estetického cítění a kulturního přehledu. Je to efekt na určité úrovni zvládnutí techniky. V tomto případě photoshopu a 3D editoru, kterými jsou tyto povrchní nevkusné barevné obrázky konstruovány. Pan Petera je snílek, který se sám nachází až ve chvíli, kdy se o něm píší články. A proto se působí takhle trapně, ačkoliv si to sám možná ani neuvědomuje. Věřím ale, že s jeho pílí a ambicemi bude za 10 let opravdu dobrý, tedy pokud ovšem najde správnou cestu, naučí se fotografovat. Tedy bude dobrý na poli komerční fotografie, která ho zřejmě uspokojuje.

Bublinu ale nechápu, příjde mi to podobný případ jako kdysi s Radkem Hulánem. Když je to baví...

0/0
30.12.2008 17:20

neskutecne

neskutecne

Velmi zvlastni, odvaha napsat do sveho zivotopisu - ucil jsem se u Paola Roversiho, Stevena Klaina atd...

Shodou okolnosti prave tato dve jmena svetove fotografie patri do okruhu lidi, se kterymi diky sbe praci komunikuji...

Verili byste, ze nikdo z nich o nejakem Peterovi nikdy neslysel ?

Jedina jmena ktera jim jsou povedoma je Drtikol, Dusan Siamanek a Slovensky Tono Stano...

0/0
24.7.2008 23:01

památkář

Re: neskutecne

A proč by se u nich nemohl učit, aniž by o něm věděli? Učí se snad oni u něho? Já se taky učím u Topolánka a Paroubka a oni o tom nevědi.

0/0
1.10.2008 0:00

krok

Jaroslav Peroutka alias Sranda Petera, jaká je pravda:-)))

0/0
17.7.2008 12:39

Bible

Dovětek

Mohu potvrdit, že má Mr Petera ego velký jak panelák a to mu umožňuje dělat z lidí v hyerarchii níže stojících naprosté pitomce... stejně je to s těma informacema... z doslechu vím, že cosi říkal o tom, že o pravdě je nutné mlžit a nechat si dostatečný prostor k manipulaci... takže je hlupákem ten, kdo píše o skutečnosti taková jaká je

0/0
17.7.2008 11:20

Jaroslav Peroutka

Goran, Merhout, Dietrich atd...

Když už jste ale toto téma nakousl přeci jen mi to nedá. Nevím, jak dlouho (a zda vůbec) už se pohybujete na české reklamní scéně, ale kdyby to bylo déle než jeden dva roky, patrně byste věděl, že jeden každý ze  současných českých reklamních fotografů v určité fázi svého života někam odjel a vrátil se s podobnými zkušenostmi/příběhy jako pan Petera. U Standy Merhouta a Gorana to byla Paříž, u  Romana Dietricha a A. Kovačič Milán. Všichni výše jmenovaní odjeli někdy na relativním počátku své fotografiké kariéry a po několika měsících vrátili zpět do Čech, načež začali teprve v tu chvíli získávat velké zakázky a klienty. Pohádky které kolem sebe šíří  Goran jsou v reklamních agenturách notoricky známé - nevím nakolik máte přehled, ale asi byste se divil co všechno se člověk dozví když chvíli poslouchá. 

0/0
16.7.2008 23:00

Jaroslav Peroutka

Re: Goran, Merhout, Dietrich atd...

Jediný reálný rozdíl tedy je, že pan Petera má pouze lépe zvládnutou PR

a dokáže na svou práci strhnout více pozornosti než ostatní, což se v

Čechách (jak vidno i z této diskuze) samozřejmě neodpouští. Jinak se

nic nového a převratného nekoná, úplně stejná situace tu byla již

tolikrát...jen lidé se mění.

0/0
16.7.2008 23:00

goran

Re: Goran, Merhout, Dietrich atd...

dobry den pane petera ;-D

0/0
16.7.2008 23:24

Jaroslav Peroutka

Re: Re: Goran, Merhout, Dietrich atd...

Obávám se, že nepatřím do stejné věkové kategorie, ač bych rád - bohužel však již začínám počítat šedé vlasy a sám sebe řadím spíše mezi reklamní kmety téměř nad hrobem než ty mladé, dravé a nadějné.

0/0
16.7.2008 23:28

Kulda

Info

Tak něco z webu pana Petery:

"Mladý módní a reklamní fotograf. V České Republice se mu velmi rychle podařilo uspět na poli módní fotografie, vytvořil si velmi specifický styl využívající postprodukce ve větší míře než bylo do té doby zvykem, což mu umožnilo zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté co dosáhl v Čechách nejvyšší mety v módní fotografii - publikování v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u nejlepších zahraničních módních fotografů. Poté strávil další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu kde se retušují fotografie např. pro Vogue a kde vznikají světové kampaně módních značek. Nyní se pohybuje mezi Paříží a Prahou, fotí převážně módu pro prestižní magazíny a neustále se snaží posouvat své hranice. "

0/0
16.7.2008 22:49

Kulda

Re: Info

Jinak taky trochu fotim a pohybuju se po serverech o focení jako fotopátračka, photo.net atd a "stq" petera je tam známá firma, začínajícím fotografům slouží za modlu, těm co mají trochu rozum jako objekt zábavy. Minimálně třeba na diskuzním foru nyx je velmi oblíben, díky svým úspěchům které nikdo zatím neviděl... mimo jiné o sobě napsal:

"

tak ja si zatim poctivou praci nekolik milionu rocne vydelavam, znam lidi co poctivou praci vydelavaj jeste radove daleko vic a nevidim v tom nic nepatricnyho...ze tak daleko tvoje predstavivost nesaha neni az tak uplne muj problem...:)..."

0/0
16.7.2008 22:53

Jaroslav Peroutka

Re: Re: Info

To bych nechtěl platit jeho daně :) Jinak jak myslíte že jsou na tom ostatní reklamní fotografové? Myslíte že Goran financuje stavbu svého nového studia za desítky milionů z toho že jako školák prodával sněženky před kinem?

0/0
16.7.2008 23:04

Ondřej

Re: Re: Re: Info

Pan Petera možná vydělává miliony ročně, nicméně z fotografování zcela určitě nikoli... Jste-li kmet-znalec reklamního trhu, dojdete sám k tomu, že za práce uvedené v portfoliu za celou karieru možná udělal ani ne 500.000,- - a s bídou, pane...

Pokud vydělává miliony na workshopech pro ovce, budiž :) Nebo jste tam viděl ty TAJNÉ TIPY A TRIKY TĚCH NEJLEPŠÍCH SVĚTOVÝCH STUDIÍ A FOTOGRAFŮ?

Buď je to i Vám k smíchu, anebo je mi líto, že i někdo z branže je schopen tenhle nesmysl sežrat.

A za všemi těmi, které jste jmenoval, je narozdíl od Staníka vidět nějaká práce - srovnáváte přinejmenším dobré řemeslníky s neskutečně namachrovaným učněm s nedozírným egem - a dobře zvládnutým PR - což mu bohužel na kvalitě práce nijak nepřidá.

0/0
17.7.2008 3:10

Jaroslav Peroutka

Re: Re: Re: Re: Info

Ondřeji, teď už mi s prominutím vážně přijde, že jste spadl z višně. Chtít po reklamním fotografovi, aby byl skromný, tichý, moc si nevěřil a ideálně to ještě dával najevo? Na planetě kde žiji já, by takový velmi brzy zemřel hlady.

0/0
17.7.2008 7:51

Ondřej

Re: Re: Re: Re: Re: Info

Pane Peroutka,

možná jste v branži natolik dlouho, že lhát Vám přijde naprosto běžné. Chvílemi přemýšlím, jestli jste Švestka, Petera nebo trochu vedle.

Jak souvisí skromnost - případně její opak - s tvrzením naprostých lží, bájí a výmyslů?

0/0
17.7.2008 9:50

Jaroslav Peroutka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Info

Ondřeji, lhát se samozřejmě nemá. Pokud ale mohu posoudit, smyšlené historky a překroucená fakta jsou (minimálně v rámci této diskuze) Vaši doménou - to co jste uvedl o UTB je - jak jsem zjistil a níže napsal - lež, to co jste uvedl o semináři je překroucené, stejně tak Vaše tvrzení o Filmservice - zbytek z toho o čem píšete nemám jak ověřit, nicméně  s přihlédnutím na zbytek Vašim tvrzením a jejich pravdivosti nepříkládám už nijak velkou váhu.

0/0
17.7.2008 10:05

Adam Bernau

Diskusi sleduji

už asi třetí den, a nestačím se bavit. Teda po prvním přečtení rozhovoru spíš divit. Slečna Vjaterová ergo redakce Technetu zase nezklamali. Tendenční PR článek (samozřejmě bez upozornění že jde o PR) napsaný na objednávku "stáníka". Opravdu "nejdůvěryhodnější zpravodajský portál".

Ondřeji, myslím (odhlédnu od odlehčeného žargonu) že jak to popisujete tak to nějak bude. O dotyčném pánovi také něco málo vím a sedí to naprosto přesně. Hochštapler s americkým přístupem ke své osobě - jsem nejlepší, nej... nej... :o) Tyhle řeči "já já já.." mě fakt baví :o)

Bohužel, stádoidní fotografická amatérská obec ho bude oslavovat, takhle to dělat neumí (a ani umět nebudou - doufám).

P.S.: Pane Peroutko, když už jste se tu otíral o Gorana, nemyslím že někdo kdo opravdu umí to musí nutně sdělovat světu - za něj mluví jeho práce, což v případě Srandy Petery je jen několik drobných úspěchů "mladého dynamického chlapíka" který se vetře všude - proto to musí dohánět "jinak" :o)

0/0
16.7.2008 22:02

Jaroslav Peroutka

Re: Diskusi sleduji

Adame, bylo by dobré čist příspěvek na nějž reagujete, vyvaroval byste se pak mnoha trapných omylů.

0/0
16.7.2008 22:47

Jana T.

To by mě zajímalo...

...jak se pozná ten NĚKDO, kdo OPRAVDU něco dokázal v branži? Ona

existuje nějaká zlatá listina kde jsou uvedeni všichni OPRAVDOVÍ a

VYJÍMEČNÍ reklamní fotografové a lidé kteří tomu ROZUMÍ? Nebo se to

pozná podle počtu editoriálů? Kampaní na cigarety a telefony? Osvětlete

mne prosím. Poznámka bokem: utíkat před dluhy do Paříže, kde jsou nájmy i jídlo 3x dražší se nejeví jako příliš pravděpodobná teorie :) Jak tak pozoruji zdejší diskuzi, ani bych se Peterovi nedivila kdyby se mu v podobném prostředí nechtělo pracovat.

0/0
16.7.2008 1:01

Ondřej

Re: To by mě zajímalo...

Ne, ale existuje způsob, jak poznat PŘEDNÍHO fotografa od jiných - a to je třeba podle počtu editoriálů nebo počtu kampaní nebo výstav nebo toho, kolik práce má za sebou. A tady kde nic tu nic.

0/0
16.7.2008 8:54

Alexander Krouhel

Idnes válí

Idnes poslední dobou válí, nejdřív nám naservírují rozhovor s majitelem nejlepší modelingové agentury Martinem Vaňkem a ted se samozvaným nejlepším reklamním fotografem Stanislavem Peterou, jeden lepší než druhý, by mě zajímalo jestli někdo vůbec kontroluje o čem redaktoři píšou....

0/0
16.7.2008 0:00

Bible

Re: Idnes válí

Jenže úloha médií není v tom, že musí podávat pravdivý obraz o světě... ale být co nejvíce konfrontační a díky tomu sledovaný... jde o sledovanost a čtenost - ne o pravdu... Etické normy budou čím dál více padat.

0/0
16.7.2008 13:24

Franta z Koželuh

Zajímavé

Přijde mi úsměvné že po několika hodinách ticha se tu objeví možná dvacet příspěvků, které se snaží znevažovat především negativní zkušenosti s panem Peterou. Je to smutný život "reklamního" fotografa, který si musí lhát sám sobě pod jinými jmény, že ho má někdo rád....

0/0
15.7.2008 23:34

jožka

Re: Zajímavé

franto ty si fakt esi doma akorát honíš péro a nemáš nic jinýho na práci, což?

0/0
15.7.2008 23:50

misulilinka

opravdu krásné fotečky!

moc bych si prála mít takové doma! myslíte že by mi pan fotograf nějakou takovou také udělal?? a kolik by mě to tak mohlo stát?? míša

0/0
15.7.2008 23:18

Poplach

Novej milenec Švestky

Jiří Švestka manažer a pak ještě zmínil Vondráčkovou, není to ten samej ferda co tohle?

http://www.super.cz/kauzy/18585-milenec-lucie-vondrackove-smula-je-to-gay.html

Že by si pan Švestka našel nového milence a ted ho tlačí kde se dá...?

0/0
15.7.2008 19:56

krok

Jako na zavolanou!

R^R^ díky za tento luxusní názor, s tím Baťou mě to opravdu pobavilo, ale trochu se stydím, že musím slyšet o tomhle HLUPÁKOVI, co ze sebe všude dělá to co není a nebude. Je mi smutno z toho, že jsou lidé tak povrchní a věří slovům takového psychopata... jako je pan Sranda Petera

0/0
15.7.2008 17:33

Franta z Koželuh

Re: Jako na zavolanou!

Bohužel několik mých přátel má tu čest se s mistrem znát osobně a jejich story mě vždycky baví, bohužel jsem si nikdy nemyslel že se dožiju toho že se o nestižitelném Peterovi dočtu na idnesu. Zajímavá je především jeho anabáze do Francie, kdy všude rozhlašoval že mu je zdejší rybníček už malej a že se tu nedá už kam dostat výš a odjíždí tedy do Francie a nevrátí se dokud nebude fotit obálky pro Vogue. Pravda byla taková že jsem zaslechl nějaké problémy týkající se dluhů a viděl bych to spíš na chabý pokus vyhnout se problémům. Nicméně po měsíci byl zpátky, protože mu došli peníze, zjevně asi z toho jak je vyjímečný reklamní fotograf co se topí v zakázkách. Sám důvod návratu okomentoval že si musí zde jen něco zařídit a snažil se šířit auru že je pořád ve Francii i když už byl dávno zpátky... nejhorší je že on není zralej na to být oslavován ale léčen ve speciálním ústavu, protože on všem těm svým řečem fakt věří, zeptejte se na jeho jméno kohokoliv kdo něco OPRAVDU dokázal v branži...

0/0
15.7.2008 17:56

Pepa z Depa

Re: Re: Jako na zavolanou!

Já zas zaslechl že možná dokonce ani není ze země, prý má něco společného s Aštarem Šeranem a jeho flotilou co čeká ve stínu měsíce aby nás všechny spasila! To by leccos vysvětlovalo! Potvrdili mi to i mí (tajemní a nejmenovaní) známí z reklamní a módní branže! R^

0/0
15.7.2008 22:58

arnostek

Re: Jako na zavolanou!

no jenom jestli ti neni smutno z neceho jinyho, a tady si jenom nevylejvas srdicko :)

0/0
15.7.2008 23:33

Ondřej

Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bublina :)

"Reklama mne živí, móda baví". Projděte si na www.stanislavpetera.net sekci Advertising. Mimo Škody a T-zones není jediná věc, kterou byste mohli někde veřejně vidět, nepočítám letáky a spol. Oboje zmíněné přes Filmservice produkci a ti se pohybují v dolních cenách. Ještě tam chybí Vinařské závody pro Comtech, fotky bez obličeje. Tohle ho neuživí.

Živí ho workshopy, zaplatil jsem si jeden o postprodukci - Petera/Muller. 40 lidí x 2 dny x 6000,- přihláška (studenti sleva), náklady nějaké... Spočítejte sami. Další dělá bez Mullera.

Když se pokoušel přesunout vrstvu z CMYK obrázku do RGB obrázku a nešlo mu to (půl obecenstva křičelo, že to nejde, půl se válelo smíchy), zkusil změnit Photoshop CS2 na CS3, tam že to snad půjde. Mám na videu a bavím návštěvy. Za 6000,- dobré.

Reklamní fotograf není, to by fotil reklamy. (Když jsem se ho tam ptal na klienty, řekl: T-zones, Vinařské závody a to víte, je toho spousta, čtěte můj web. Taky natočeno). Módu nefotí, tohle není móda.

0/0
15.7.2008 14:31

Ondřej

Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bublina :

A to se mi nevešlo, že poté, co v rámci B-Fashion (studentská soutěž fotografů a návrhářů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně) měl hodinovou přednášku (protože to organizují studenti a jeden jeho asistent tam studuje), uvedl na svých stránkách, že přednáší fotografii na Univerzitě Tomáše Bati. Pokud vím, Univerzita to řešila a snad je to už pryč.

V sekci Klienti jsou uvedeny např. Elite Prague, Next Paris, Viva Paris. Nejsou to klienti, Jsou to modelové agentury, u kterých je pravděpodobně nějaká modelka, které buď fotil fototesty, anebo s ní fotil cosi pro Dolce Vitu nebo jiný časopis.

NEMÁM PROTI NĚMU NIC NEŽ TO, ŽE O SOBĚ V PRŮBĚHU WORKSHOPU, STEJNĚ JAKO PŘI JINÝCH PŘÍLEŽITOSTECH, PROHLAŠUJE A NECHÁVÁ PROHLAŠOVAT, ŽE JE PŘEDNÍ ČESKÝ MÓDNÍ A REKLAMNÍ FOTOGRAF. Takového si představuju jinak, prací, zkušeností, počtem zakázek, historií i lecčíms ostatním.

A studia u předních mistrů v zahraničí???

0/0
15.7.2008 14:37

Milan

Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bublina :

nemohl bys nekam (sendspace.com) nahodit to video? :))

0/0
15.7.2008 17:21

Bible

Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bublina :

jj http://www.fotopatracka.cz/forum/index.php?iid=401535&aid=12874&h=100

0/0
15.7.2008 18:13

Jaroslav Peroutka

Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bubli

Ondřeji, zajímalo mě, jak to skutečne bylo s přednáškami na UTB, dal jsem si tedy tu práci a kontaktoval pana Prokopa, vedoucího ateliéru fotografie. Realita je taková (opět v přímém rozporu s tím co tu tvrdíte), že pan Prokop požádal pana Peteru o vedení přednášek (jedno-dvou denních seminářů) na téma módní, reklamní fotografie a postprodukce, a to v průběhu celého roku. Z těchto přednášek proběhla jedna, o postprodukci, nebyla na hodinu ale na celý den, a po jejím skončení studenti UTB z vlastní iniciativy požádali pana Peteru aby se zůčastnil soutěže v rámci b-fashion jako porotce. Další z přednášek je v plánu na měsíc říjen, nejednalo se tedy v zádném případě o jednorázovou akci - pan Petera na UTB skutečně přednáší a přednášet bude. Z výše uvedeného mi vyplývá, že se svými příspěvky buď deformujete obraz reality tak, aby Vám

seděl tak jak potřebujete k očernění pana Petery nebo přímo lžete.

0/0
16.7.2008 18:27

Jaroslav Peroutka

Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bubli

Proč, to je mi opravdu záhadou.  Snažíte se snad o laciné

sebezviditelnění na úkor někoho jiného, či si léčíte nějaké vlastní

komplexy? Tón Vašich příspěvků by tomu napovídal.

0/0
16.7.2008 18:27

Bible

Re: Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bubli

Fakta... Jaroslave, fakta... asi není dobré bořit ten Váš virtuální svět ve kterém žijete... tu iluzi a konfonrovat je věcmi, které se staly... pakliže nemáte svědomí a žádný stud souhlasíte, že je dobré používat lež k vlastnímu prospěchu a postupu výše... do horních pater - tam se prý vše promíjí. Nechápu, proč se lidé, kteří si myslí že "umí" musí snižovat ke lžím a manipulacím... dělat se zajímavějšími než jsou stále křičíc: Jsem tady... jsem nejlepší.... a když nic tak si aspoň něco vymyslím - něco co se nestalo.... viz. to ve spojitosti s Baťou...

0/0
16.7.2008 18:55

Jaroslav Peroutka

Re: Re: Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tah

Situace se však jeví tak, že pravda je právě na straně pana Petery - viz  Univerzita Tomáše Baťy ve Zlíně, přečtěte si prosím mé a páně Ondřeje přispěvky pozorně.

0/0
16.7.2008 19:00

Adolf

Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bublina :)

Naprosto souhlasím s příspěvkem a podotknu že jsem viděl před rokem originální fotografie naprosto amatérské a šikovný grafik je přemaloval... Petera neumí nic, ale ty workshopy mu vynesly docela slušný peníze. Ale lidi mu to žrát nebudou.

0/0
15.7.2008 17:11

Garmond

Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bubli

tak zatim to vypada ze budou :) ted jsem od nej videl kampan na radegast a kalendar gambrinus na pristi rok, moc krasna prace

0/0
15.7.2008 23:19

Jaroslav Peroutka

Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bublina :

Zdá se, že se nám tu vyskytla nějaká zvláštní duplicita reality. Po celou dobu co se pohybuji v reklamní branži jako art director, a bude to již pár let, jsem měl za to že Filmservice se řadí v Čechách mezi nejdražší produkce, ne naopak. Stejně tak jsem měl to štěstí se zůčastnit semináře pana Petery, dokonce si i vybavuji scénku s vrstvami a byla o poznání méně dramatická než jak ji líčíte - jediná cesta která mne napadá jakou by se dalo dospět k tomu co Vy líčíte jako 'půl obecenstva křičelo, že to nejde, půl se válelo smíchy' je po požití notného množství halucinogeních drog. Bojím se až domýšlet, jakou vypovídací hodnotu asi budou mít další body Vašeho příspěvku.

0/0
15.7.2008 23:12

Ondřej

Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle bubli

Možná se, pane Peroutko, řadí v Čechách Filmservice mezi nejdražší produkce co se natáčení reklam či filmů týče, s tím zkušenost nemám, nicméně jejich foto-odnož vedená Annou Tošovskou je pravidelně ve většině tendrů co se honoráře fotografů týče - z agentur (4D, Daiben apod.) - nejníž. To, že výsledná suma je leckdy vyšší než konkurence, je dáno řadou vedlejších plateb (telefony, technika, produkce apod.), nicméně co se honoráře a buyoutů fotografa (což je to, co by mělo pana Peteru živit, protože z ostatního nevidí ani korunu), jsou jejich fotografové leckdy výrazně pod ostatními.

I toto jako art director víte?

A scénka, jakkoli z našeho kouta, kde jsme seděli, reakce publika vypadala - mění něco na tom, že vyhlášený reklamní a módní fotograf účtující si 6.000,- Kč za workshop postprodukce stráví veřejně pár minut pokusy tohoto typu - a domnívá se, že to napraví přepnutím do vyšší verze Photoshopu?

Zkuste, pane Peroutko, zpochybnit jakýkoli další fakt. Díky, Ondřej

0/0
15.7.2008 23:26

Jaroslav Peroutka

Re: Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tahle b

Milý Ondřeji, vzhledem k tomu, že pár desítek tenderů, kterých se Filmservice účastnil jsem již v naší agentuře zažil a vím jak vypadají jejich rozpočty a jak vypadají rozpočty konkurence, těžko mě utáhnete na vařené nudli. Jako ilustrace myslím bohatě poslouží že Filmservice až donedávna zastupoval Gorana, nejdražšího českého reklamního fotografa - těžko se tedy můžeme bavit o buyoutech nižších než u konkurence. Stejně tak nepokládám za výraznou chybu když se v 6-ti hodinovém semináři přihodí několikaminutový zádrhel, nevím jak jste na tom s přednášením či vystupováním na veřejnosti, ale vězte, že pokud byste se Vy o něco podobného pokoušel poprvé dopadne to nejspíš daleko hůře. Mimochodem zdá se, že Vám unikla i pointa ohono zádrhele - vrstvy se mezi obrázky v RGB / CMYK samozřejmě přetahovat dají, naopak vrstvy úprav se

dají přetahovat mezi různými barevnými prostory v závislosti na verzi Photoshopu.

0/0
15.7.2008 23:47

Ondřej

Re: Re: Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tah

Jste jistě odborník, to Vám nikdo nebere. Neměl jsem samozřejmě na mysli srovnávání s Goranem, měl jsem na mysli srovnávání srovnatelných - nebo těch, které má Filmservice nyní...

Myslím, že naše další debata postrádá smysl - Vy jste obdivovatelem pana Petery, já nikoli.

Vy obhajujete jeho lapsy, já na ně poukazuji, protože se domnívám, že to zkrátka je báječně sebeprezentovaná osoba, fotograf o pár řádů níž. Stejně tak jsem poukázal na naprosto vybájené historky o tom, kdo je, co je, co dělá, dělal, kde všude studoval a kde jsou z něj na větvi.

Pokud Vám vyhovuje, Vaše věc a příjemnou spolupráci. Pokud se orientujete a přesto jste přesvědčen o tom, jaký je, Vaše věc. Je mi líto ostatních, kteří z neznalosti a z toho, že se nechají unést prezentací tohoto pána, utratí jakékoli sebemenší peníze za to, co nabízí. Přínos a úroveň je myslím vzhledem k ceně značně diskutabilní. Pěkný den a hodně příjemných společných zážitků.

0/0
15.7.2008 23:53

Ondřej

Re: Re: Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tah

...a nemluvilo se o vrstvách úprav, mluvilo se o vrstvě jako takové - vzešlo to z přednášky, že něco se lépe upravuje ve CMYK a něco v RGB - a na to se někdo zeptal, proč se to celé nedělá v jednom dokumentu... Pamatujete?

0/0
15.7.2008 23:58

IM

Re: Re: Re: Re: Reklama mne živí, móda baví :) A mě baví tah

Sice s krizkem po funuse, ale neda mi to nepridat komentar k teto diskuzi.

byl jsem take ucastnikem prvni serie kurzu pana Petery a odchazel jsem stejne zhnuseny jako prvni prispevatel tohoto vlakna. Na scenku, kdy byl na konci kurzu tazan "jake ze to v posledni dobe fotil kampane", naces nasledoval y dve jeho nejznamejsi prace a pak dlouhy pohled do stropu a tapani..... Dobre si vzpominam, ze nebyt toho neskutecneho poplatku 6000, rezal bych se smichy, takto mi bylo spise do breku.

Fotograficka povest Pana Petery je vysledkem vlastniho proma, a to mu nelze uprit. I tento clanek je jasne promysleny tah, to je zrejme.

Nic ve zlem, fotografie jako vysledek povazuji za nadstandartni, ovsem tento humbuk okolo, z toho se mi zveda kufr...

0/0
26.10.2008 23:56

Bůh vrhu

Krásné, moc krásné,

vůbec bych se nebál použít výraz: prima fotečky....

Ten pán je umělec a jenom já, Vašek Nývltů a Lucka Vjaterová to dokážeme ocenit, mrky mrk...

Jo ještě vlastně Jirka Zahrádka, taktéž znalec, fotografický kritik...

A komu se to nelíbí, ať nám (Y) políbí - to je iDnes, Technet, nic není nemožnéééé

0/0
14.7.2008 23:15

volic_plukovnik

Re: Krásné, moc krásné,

To je marný. Nikdo přece netvrdí, že je umělec. Dělá to, co chce klient, a dělá to zřejmě dobře. Ale zdejším diskutérům se člověk nezavděčí ničím.

0/0
15.7.2008 8:00

Bible

Re: Re: Krásné, moc krásné,

... proč vychází braková literatura a lidé ji kupují? Proč lidé každý den dychtí po senzacích a media jim ráda naservirují denní porci celebrit? Proč je úspěšná jakákoliv filmová "s**čka" a konečně proč zadavatelé reklamy vyplňují mezeru na trhu komerčními - líbivími fotografiemi??? Protože je taková doba... v žádném případě není pro současnosti hodnotícím kriteriem rovnice... úspěšné = kvalitní, komerční = dobré... lidé jdou po penězích tak o tom moc nepřemýšlí viz. např. hostovaní umělců na albu pana Bendla z ODS - to je na cenu shit roku, ale i tohle album rádi strávíme:)

0/0
15.7.2008 10:17

Bible

Re: Re: Re: Krásné, moc krásné,

.. stejně jsou stravitelné tyhle fotky... za pár let po nich nikdo nevzdechne, protože se najde mladší daleko dravější člověk, který hranice posune opět kamsi do neznáma. A toho budou vládci komerce nosit na rukou, protože jim umožní ovládat psychiku lidí a tento "nablýskaný" svět... dál se bude manipulovat, aby lidé toužili po nechtěném :D

0/0
15.7.2008 10:21Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.