Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ohrozí Evropu íránská družice? Raketová detektivka Marcela Grüna

Íránský raketový program vznikl před třiceti lety. U jeho zrodu stála zastaralá sovětská technika. Dnes jej někteří považují za hrozbu. Írán se také chystá vypustit svou první družici do vesmíru...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pane Grüne

Nešlo to bez toho "ideově uvědomělého" konce?

Vaše články si rád čtu, protože jsou po odborné stránce velmi dobré. Až skoro do konce tohoto článku se mi zdálo, že konečně někdo dokáže poreferovat o takové záležitosti, aniž by se namočil do nějaké propagandy.

Nač přece jen na konec ten plamenný závěr? Škoda jinak objektivního článku...

0/0
27.8.2008 20:45

Destroyer7

Trochu rozumu

Kdyby jim šlo pouze o to dostat do vesmíru své zařízení (družici), mohli by si jeho vynesení objednat u minimálně 5 vesmírných agentur a přišlo by je to na zlomek ceny vývoje vlastních nosičů.

0/0
27.8.2008 0:21

hitech

Re: Trochu rozumu

Jelikoz je lez v mezinarodni politice fungujicim prostredkem statu, ktere Iran povazuji za nepritele, tak si zrejme mysli, ze to zacnou delat taky tak.

0/0
27.8.2008 11:58

Topol

Ohrozí Evropu íránská družice?

Evropu ohrožuje zločinecká ODS

0/0
26.8.2008 16:28

Ralf

Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Blbe, ale ono tě to přejde po prvním výbuchu islámské rakety.

0/0
26.8.2008 18:01

R@VI

Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Blb jses ty, rekni mi jeden realny duvod proc by Iran napadal CR, jedine kdyby jsme tu meli nejake zarizeni globalnich okupantu, ktere bude moci kontrolovat veskery letecky prostor nad Evropou a je napojeno na zarizeni schopne sestrelit jakykoliv letici cil v dosahu 4000km ... nechci dat takovemu hadovi moznost hrat se mi na prsou ...

0/0
26.8.2008 18:19

Ralf

Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Přečti si ještě jednou článek, přesnost raket je v současnosti taková, že nás docela dobře může trefit nechtěně.

Ale už jen možnost, že má rakety schopné trefit státy střední Evropy jsou varovným signálem. A jestli patříš mezi idioty, co raději budou vyřvávat bludy o tom, že Evropu ohrožují přiblbla z ODS, pak si klidně posluž.

0/0
26.8.2008 18:25

Destroyer7

Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Kvůli podobným slabochům tu byla mnichovská zrada i srpen 1968. Ty třeba rád převlíkáš kabáty, necháváš střílet do svých blízkých a miluješ pobyt za ostnatým drátem. Já ne.

0/0
27.8.2008 0:14

Van Guld

Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Nevidíte si na špičku nosu. Tady nejde o to , že Irán na nás okamžitě zaůtočí. Jde o to, že s takovou zbraní si může diktovat podmínky.

Může požadovat úplné stažení američanů a spojenců s blízkeho východu, může vyhrožovat státum jako Kuvajt, Spojená arab. emiráty, může vyhrožovat Izraeli zničením.

Nechtěl bych vidět co by se stalo ze světem (a ano i s vaším pohodlným životem) pokud by měl Irán k dispozici podobné zbraně.

Radar a antirakety maji sloužin jako naše trumfové eso právě pro takovou možnost.

A ještě něco. Pokud já se mýlim a radar přesto bude stát - tak se nic nestane. Ale pokud se pletete vy tak jsme v pěkné pr...

0/0
27.8.2008 0:23

Destroyer7

Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

R^

0/0
27.8.2008 0:31

-NA-

Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Sice to asi nedokážete, ale pro jednou to Van Gulde zkuste a použijte mozek. Dobře, Írán vyrobí dejme tomu 10 jaderných raket. Co dál? Vymyslel jste, že "si může diktovat podmínky" a to třeba "úplné stažení američanů a spojenců s blízkeho východu".

Co bude následovat? Pokusím se úvahu rozvést za vás. Američani a jejich nohsledové budou hrozbu ignorovat. Co udělá Írán? Fakt si myslíte, že svých pár směšných hlavic někam bude střílet? V případě, že by to Írán udělal, tak jim tam amíci pošlou takovejch dárečků, že se o Íránu budete učit jen v dějepisu.

Mimochodem, že jaderné zbraně má Izrale, Rusové, Američani, Pákistán, Indové apod. vám nevadí, ale Írán ano? Najděte si ve slovníku výraz "dvojí metr".

0/0
27.8.2008 10:08

Van Guld

Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Největší problem je to jak Irán vystupuje k ostaním státum. Vyhrožuje Izraeli zničením, Ameriku má za satana světa a prohlašuje se za vůdce a zastánce muslimského světa. Navíc je v blízkosti zdrojů jenž zajišťuji stabiltu (a i váš pohodlný život) západních ekonomik.

K myšlence ohledně diktování podmínek: Američané budou výzvu ignorovat a proto Iránci vyšlou menší jadernou bombu na americkou základnu na blízkém východě (ne moc velkou - třeba takovou jako v Hirošimě) Myslíte, že kvůli tomu Američané spustí masový útok na Irán? Že kvůli jedne jaderné explozi rozvratí celosvětovou ekonomiku? Co by se asi stalo s ropou, světovou ekonomikou apod. Nastal by chaos,ekonomický úpadek, ropa by stala třeba 500d/b apod.

Raději budu mít pojistku v radaru než vaše skautské slovo, že se nic takového nestane.

0/0
27.8.2008 11:48

hitech

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Iran to neprohlasuje, prohlasuje to Ahmadinezad, protoze doufa, ze ho znovu zvoli. On ale nema faktickou moc. Krome toho kdyz ma atomovky Izrael, at si je ma i Iran. Vzajemne jaderne zastrasovani funguje narozdil od vseho ostatniho velmi dobre.

0/0
27.8.2008 12:02

Van Guld

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Člověk by měl nést odpovědnost za to co říka. A když to je ještě navíc představitel země....

0/0
27.8.2008 13:28

hitech

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

vsak ji nese, vole

0/0
27.8.2008 17:25

-NA-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

No tak moment. To, že má Írán ropu přece není důvod, že si na něj budeme vyskakovat. Mimochodem, jak vystupuje k ostatním státům USA nebo Rusko? Viz osa zla, okupace Iráku pod smyšlenou záminkou zbraní hromadného ničení apod. Proč tak vehementně nestojíte před americkou nebo ruskou ambasádou a nepožadujete, aby okamžitě tyto státy zničily svůj jaderný arzenál? Dvojí metr, že?

Samozřejmě se těžko předjímá, co by kdyby, ale když USA neváhaly zmanipulovat veřejné mínění a s vylhanými "důkazy" o zbraních hromadného ničení napadly Irák a zdestabilizovaly tím blízký východ víc než dost, opravdu máte dojem, že by USA nechaly bez povšimnutí jaderný útok na svou základnu?

Mimochodem, mohl byste detailněji vysvětlit, jak se "jeho svátost Radar I." bude angažovat v případné atomovce vyslané na "merickou základnu na blízkém východě", když má fungovat stoprocentně na ochranu USA a částečně na kus Evropy? Nežerte tolik média, věřte, že vytváří virtuální realitu.

0/0
27.8.2008 12:16

Van Guld

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

O ochranu amerických základen se postarají systémy Patriot, THAAD a systemy Aegis na křižnícich v Perském zálivě.

Na tuto vzdálenost nepůjde o útok po balistické dráze ale o útok raketou středního doletu.

0/0
27.8.2008 13:34

-NA-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Pořád mi unikají vaše myšlenkové pochody, proč se vám tak zamlouvá Jeho Svátost Radar I., když jedinou potenciální hrozbu z Íránu, kterou jste bych schopen vymyslet, zlikvidují Patrioty, THAAD a Aegis?

0/0
27.8.2008 15:21

Van Guld

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Radar v české republice bude jen jednou části systému protiraketové obrany. Radar není nějaky všeobjímajicí prostředek, na kterém stojí celá protiraketová obrana.

K zamezení vypálení rakety se budou používat i jiné prostředky. Diplomacie, přímá vojenská akce apod.

K zasahu v počáteční fazi se budou podílet systémy THAAD a laserové zbraně na palubach letounu. Ve střední fázi letu to budou rakety Inteceptor umístěné v Polsku. Dále například rakety systému Aegis na křižnícich v Perském zálivě, Středozemním moří a Atlantském oceánu.

Radar bude jen jeden prvek celého systému protiraketové obrany.

Protiraktetová obrana se buduje proto, aby naše státy nebyly vydíratelene jak fanatickými státy tak teroristy. Protiraketová obrana, bude sloužit jako odstrašujíci prostředek proti případným jaderným choutakam některých státu.

0/0
28.8.2008 12:01

x

Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

" Fakt si myslíte, že svých pár směšných hlavic někam bude střílet? V případě, že by to Írán udělal, tak jim tam amíci pošlou takovejch dárečků, že se o Íránu budete učit jen v dějepisu."

To zalezi pouze na reakci Ruska na podobny krok Iranu - pokud Rusko odpovi USA, ze napadeni Izraele jadernym arzenalem povazuje pouze za vec mezi Iranem a Izraelem a pokud se USA zacnou v tom jakoliv vice angazovat, tak nebude vahat, vydat rozkaz aby Rusko napadlo USA svyma jadernama zbranema.

Pak vas ujistuji ze na jeho utok nikdo nijak zvlast masivne  neodpovi - proste 3. svetovou valku (konecne vyhlazeni celeho lidstva) USA riskovat nebudou.

Proste Rusko i USA ma tolik jadernych zbrani, ze v tomto ohledu vzdy maji pravo veta - bez souhlasu toho druheho(alespon ticheho jako v roce 1968 u nas)  ten prvni nic nepodnikne. 

0/0
27.8.2008 16:02

hitech

Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Vis co by se stalo, kdyby mel Iran takovy zbrane? Byl by klid. USA (uz jaderne zbrane ma) by prestaly Iranu vyhrozovat a musely by si najit nekoho jinyho, Israel (uz jaderne zbrane ma) taky, a Iran by se stal lokalni velmoci stredniho vychodu, coz je pozice, ktera mu zrejme bude nalezet - diky poloze, nerostnemu bohatstvi, lidskym zdrojum, atd. Klesne tak akorat pouze vyznam Saudske Arabie v muslimskem svete. A co tebe na tom prosimte trapi?

0/0
27.8.2008 11:55

Van Guld

Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Jo jediný problem je, že USA nechtěji vymazat jiný národ z mapy.

Ja vím, že pro většinů čechu je max důležité kolik bude stát rohlík. Ale jsou i tací, kteří vidí dál než na špičku svého nosu.

0/0
27.8.2008 13:37

-NA-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Jasně, takže vy jste si někde přečetl český překlad, o které absolutně netušíte, jak moc odpovídá realitě a na základě toho děláte z národa, který, jak tu správně padlo, útočné války nevedl stovky let, agresora. A z národa, který zcela očividně páchá zločiny proti lidskosti (mezinárodní agrese bez mandátu OSN, mučení apod.) chudáka.

A ještě tu budete o druhých tvrdit, že vidíte dál než na špičku nosu. Pro vaší argumentaci mi přijdete nejen paranoidní, ale i značně omezený. Já vím, kdyby na Novinky.cz psali, že váš otec krade, tak ho půjdete udat, protože když to psali na Novinky.cz, tak to přece je pravda, ne?

0/0
27.8.2008 15:25

Van Guld

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Netvrdil jsem, že vidím dál než na špičku svého nosu.

Zato asi vy budete odborník na Perštinu , když víte, že Ahmadínežád nic takového neřek. Asi věříte víc sve intuici než předním světovým agentutám. A pak kdo je paranodní...

Dál diskutovat nebudu. Jelikož se uchylujete k urážkam a ničím neargumentujete.

0/0
28.8.2008 12:08

hitech

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

Ne? A copak rikaji Iranu uz nekolik let?

0/0
27.8.2008 17:20

hitech

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohrozí Evropu íránská družice?

A nepredstirej jak te zajima osud stredniho vychodu, kdyz evidentne nemas prehled, co se tam deje. Ale mozna najdes v blesku, co si o tom mas myslet.

0/0
27.8.2008 17:22

TarasBulba

Líbí

Mně se tenhle článek moc líbí. U tohodle tématu se politice vyhnout nedá, a tak i když to "politicky" vidím trochu jinak, píšu jedničku.

0/0
26.8.2008 16:16

Hoaker

Hrozba od Iranu?

Vazeny pane Grüne. Mozna jste odbornik na raketovou a kosmickou techniku, ale v politice jste zustal zaklineny na konci studene valky. Doporucuji vam sednou do letadla a navstivit Iran, abyste vedel o cem vubec pisete. Jak muzete psat o hrozbe Iranu, zeme, ktera na nikoho uz stovky let nezautocila? Jak neco takoveho muzete psat v dobe, kdy jsou kosmicke programy USA, Ruska, EU, Ciny nebo Indie na naprosto nesrovnatelne urovni. To si opravdu myslite, ze cely Iran buduje raketu s jadernou strelou a okamzite, jakmile ji dokonci, odpali ji na nas? Neni to nahodou tak, ze Iran ma obrovsky strach z nejvetsiho agresora na strednim vychode, kterym je Israel a nejvetsiho svetoveho agresora, kterym jsou dnes USA? Nechcete se spis drzet te techniky a politiku nechat nekomu, kdo se v ni dokaze lepe orientovat a nema vase predsudky?

0/0
26.8.2008 15:53

x

Re: Hrozba od Iranu?

 Israel - proc ho jako odmitaji uznat a misto toho jasne rikaji ze ho hodlaj znicit ????

0/0
26.8.2008 16:02

Hoaker

Re: Re: Hrozba od Iranu?

Nekdo rika, ze ho chce znicit? Ahaaa, vy myslite ten prekrouceny vyrok presidenta Ahmedinezada, ktery ve skutecnosti, pri spravnem prekladu z jazyka farsi, znel "tekovy rezim (mysleno Israel), by mel zmizet ze stranek historie". Ano, to rozhodne zji jako strasliva hrozba. Zejmena, kdyz si precteme projevy presidenta Bushe za poslednich 8 let. Krome toho Israel je ilegalni stat, ktery by nemel existovat... tedy na tom uzemi, na jakem je dnes.

0/0
26.8.2008 16:08

x

Re: Re: Re: Hrozba od Iranu?

Tech hrozeb bylo mnohem vic a zadnej ilegalni stat to ni - byl uznanam i OSN.  

0/0
26.8.2008 16:13

Ralf

Re: Re: Re: Hrozba od Iranu?

To je pochopitelně nesmysl, kterému věříš zřejmě jen ty. Izraelce chtějí vyhubit na výjimky skoro všechny státy Středního východu. Blábolit cosi o překroucených výrocích fanatika, který se přímo účastnil únosů může jen stejný fanatik a blb!

0/0
26.8.2008 18:03

Van Guld

Re: Re: Re: Hrozba od Iranu?

Američané říkaji že Ahmadínežád požaduje zničení Izraele. Izrael řekl, že

Ahmadínežád chce zničit Izrael. Dokonce sám Ahmadínežád znovu zopakoval, že chce zničit Izrael. Viz. odkaz.

http://www.novinky.cz/clanek/68417-iran-zopakoval-vyzvu-na-vymazani-izraele.html

Ale naší čeští Rusofiové se snaží tvrdit opak. Možná si to tak často opakovali, až tomu sami uvěřili.

0/0
27.8.2008 0:28

Destroyer7

Re: Hrozba od Iranu?

Je mi tě líto a doufám, že se nikdy nesejde dostatečné množství tobě podobných duševních invalidů, které by umožnilo strčením hlavy do písku vyzkoušet na vlastní kůži jak opaluje atomové sluníčko Made in Iran.

0/0
27.8.2008 0:18

-NA-

Re: Hrozba od Iranu?

Pod váš příspěvek bych se jedině podepsal. Je neuvěřitelné, jak fantasticky funguje propaganda a co pitomečků si přečte akorát MF Dnes či Novinky.cz a hned mají jasno. Jejich znalosti jim neumožňují přečíst či poslechnout si originální výrok v perštině a přemýšlet o věci je zbytečně složité, takže si prostě přečtou něco v novinách a okamžitě se s tím ztotožní. A budou vám tvrdit, že nebezpečí atomového útoku Íránu na ČR je vyšší než to, že je dnes odpoledne srazí auto. Stádo, co od něho chcete...

0/0
27.8.2008 10:04

-NA-

Mizerné informace

Pokud jsou i ostatní informace v článku tak kvalitní jako údaje v obrázku "Rozmístění raket Shahab 3", pak potěš. Po informaci - Qom je cca 100km jihozápadně od Teheránu. Aspoň ještě letos na jaře byl, když jsem tam pobýval.

0/0
26.8.2008 14:25

Dalibor

iranske rakety,

v souvislosti s timto tematem me napada analogie k poatkum dobyvani kosmu. Rusove staveli raketu (balistickou) a jadernou hlavici na ni. Jenze raketa byla hotova driv nez hlavice, tak misto hlavce umistili maly vysilac a vystrelili ho na obeznou drahu. Chci tim jen rict, ze je velice tenka hranice mezi mirovymi a jadernymi raketami. Ja samozrejme nevim o co irancum jde, ale napadla me tato nalogie.

0/0
26.8.2008 10:18

Tondach

Re: iranske rakety,

Dokonce Koroljovovi nechtěli soudruzi generálové z Kremlu ani ten "vysílač" povolit a dost dlouho jim trvalo, než pochopili případný kladný politický dopad. Prvotní využití raketových nosičů na obou stranách bylo vždy vojenské ! Stejně tak později v dalších zemích ! Neexistuje žádný prokazatelný argument, proč by to v případě Íránu mělo být jinak !

0/0
26.8.2008 11:07

UGH

...

Výborný článek... R^

0/0
26.8.2008 10:03

anawarr

zajímavé, ale k čemu?

zajímavý článek. ti kdo se o to zajímají, to vědí a ti ostatní to stejně nepochopí. předpoklad je ale takový, že dříve, než bude írán schopný zasáhnout evropu, respektive severní ameriku, dojde k eskalaci lokálního významu, který skončí okupací íránu

0/0
26.8.2008 9:32

Agent

Re: zajímavé, ale k čemu?

No jo, ale kdo by ho okupoval.

Američané by dokázali zaútočit, ale na trvalou okupaci jim chybí zdroje - těžko shánějí lidi už do Iráku.

0/0
26.8.2008 9:41

vasapro

Re: zajímavé, ale k čemu?

... noooo predstavte si, ze prumerne inteligentni lide se obcas zajimaji take o jine veci nez o vyvoj balistickych a jinych raket a nosicu :-) ... to ale nemeni nic na tom, ze prave takove clanky mohou byt pro ctenare zajimave prave v tom objeveni jineho pohledu ... pokud si myslite, ze jste jediny na svete se schopnosti logickeho uvazovani, tak Vam gratuluji a zkuste se uchazet treba o misto reditele zemekoule, kde sve schopnosti plne uplatnite :-P

0/0
26.8.2008 9:49

anawarr

Re: Re: zajímavé, ale k čemu?

ředitelem Zeměkolule jsem již dva roky, ale vrátného nehledám

0/0
26.8.2008 12:35

Danny_Kay

Letos uz druhej...

...kvalitni clanek na strankach idnes...gratuluji! ;-)

0/0
26.8.2008 9:17

CubA21

Parádní práce...

Články pana Gruna mne stále překvapují, takový přehled snad člověk ani mít nemůže. Všechny ty souvislosti a pátrání po původu nosičů. R^

A navíc moc pěkný obrázky, do čtvrtka asi nedospím.

S politikou běžte k šípku, tady je to o technice, Írán má na vlastní rakety, schopné vynést náklad do vesmíru, stejné právo jako kterýkoliv jiný stát. Jak je potom použijí už je na nich, rád bych věřil, že jde pouze o prestiž a prezentaci islámské země jako naprosto rovnoceného partnera v oblasti dobývání kosmu a využívání energie z jádra. Ale je lepší být připraven i na tu nepříliš pozitivní možnost, čistě vojenského a strategického využití. Vesmír je krásnej v tom, že se do něj nedá zapíchnout vlajka, je tam hafec místa a když tam chcete musíte pro to udělat sakra moc, s polovinou negramotného národa se tam nedostanete. A se vzdělaným muslimem se dá bavit o mnoho lépe, než s nevzdělaným.

0/0
26.8.2008 8:53

strašlivé pero

Re: Parádní práce...

No, že jsme si s těmi vzdělanými esesáky posledně pokecali....tady jsme byli alespoň v Říši, ale ti ostatní, fakt pozoruhodný debatní kroužek.

0/0
26.8.2008 9:25

CubA21

Re: Re: Parádní práce...

Das stimmt, aber das was 60 jahre lang. Heute es sontige epoche...

A bavíme se o dobývání kosmu a ne o budování celosvětové mega říše. Třeba amící a rusáci si za studené války pokecali se všema docela dost a kolik hezkých věcí z toho vzešlo... Určitá soutěž musí, být jinak se nikdo nikam neposouvá a všichni zakrníme. A přijde mi lepší soupeřit ve vývoji družic, než v počtu akce schopných atomových zbraní.

0/0
26.8.2008 9:34

Destroyer7

Re: Re: Re: Parádní práce...

Když začal Hitler vyřvávat na socanských shromážděních, tak celý západ tvrdil, že dnes je jiná doba a že to ten socanskej nácek s knírkem nikam nedotáhne. Jejich omyl zaplatily desítky milionů lidí svými životy.

V roce 1968 byl celý západ přesvědčený (i přes to co se stalo v maďarsku 1958), že je již jiná doba a není možné, aby rusáci neco podnikli. A ejhle, přišel srpen a během 24 hodin začala 21 letá okupace a střílelo se tu do civilistů.

Jak jsi ty a tobě podobní naivní. Kolik mrtvých potřebuješ k tomu, abys pochopil, že žádná doba není jiná, že v každé době se najde nějaký pošahanec, který půjde přes mrtvoly?

0/0
27.8.2008 0:30

CubA21

Re: Re: Re: Re: Parádní práce...

Takový blázni snad v Íránu nejsou, aby si sami něco začali. Rusko mají na dohled a američané by si jejich případné dobrodružství taky nenechali líbit. Já jim ten rozvoj přeju. A doufám, že to dotáhnou až na vlastního kosmonauta. Nechtěl bych být v Izraeli, proti kterému tak tvrdě vystupují představitelé Íránu. Ale nevěřím, že by uvažovali o řešení této palčivé otázky pomocí jaderných zbraní. Rozhodně by je však jejich vlastnictví (navíc vlastní výroby) posouvalo na mezinárodní mapě do popředí zájmu. Ostatní muslimské země by měli ke komu vzhlížet a Írán by se tak mohl stát tím kdo udává směr na blízkém východě. S jedním Íráncem jsem bydlel na koleji a rozhodně to nebyl člověk, kterého bych nechtěl za souseda. Není to sice reprezentativní vzorek obyvatelstva, ale soudit národy podle představitelů států je stejná zaslepenost.

0/0
27.8.2008 8:34

Ne

Pozoruhodna vydrz

Zajimave je jak skoro dvacet let po revoluci se stale najde spoustu blbanku sverepe drzici linii stareho Rudeho prava o osklivych americkych imperialistech. :-©

0/0
26.8.2008 8:11Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.