Diskuze

Zamkněte svá soukromá data do trezoru

Osobní a citlivá data před nepovolanými osobami lze chránit různě. Zřejmě nejjednodušší a zároveň nejbezpečnější metodou je zvolit šifrování. Takto zabezpečené soubory či datová úložiště je možné následně používat pouze po zadání speciálního hesla.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

:-(

1. 1. 2009 15:24
složka na flash disku

Marně sháním program na zaheslování složky na flešce tak, aby šlo po odemknutí čtení/zápis on the fly a který by běžel v XP na user účtu. Jediný Rohos Mini Drive se k tomu blíží, ale umožňuje jenom čtení. Existuje vůbec něco takového?

0 0
možnosti

ITexpert

30. 12. 2008 22:18
pouzivam specialitku

Data sifruji pomoci device-mapperu ve spolupraci s dm-crypt. Tohle nerozsifruje krome me nikdo! Jsem king, co? 8-o

0 0
možnosti

: )

30. 12. 2008 15:04
Splnuje nektery z uvedenych toto?

Potreboval bych zabezpecit 3 veci:

a, Pouziti programu bez nutnosti instalace,

b, Vytvoreni samodesifrovaciho exe souboru (bez nutnosti instalace softu na PC kde chci soubor desifrovat)

c, Vytvoreni napovedy hesla do exe souboru jako napr. Androsa

Muzete mi neco doporucit ?

0 0
možnosti

: )))

31. 12. 2008 1:29
Re: Splnuje nektery z uvedenych toto?

Zkus 7-zip (http://www.7-zip-org). Myslím, že se to dá stáhnout z jako samostatný EXE (command line), ale myslím že i GUI verze funguje z flashky. Umí šifrovat s AES-256, vyrobí i SFX. Jen nápovědu hesla budeš muset vyřešit asi tak, že do SFX nejprve přidáš nekomprimovaný TXT s nápovědou hesla a pak s heslem šifrovaný soubor. Po rozbalovaní ten první soubor uloží a pro druhý se zeptá na heslo... :-/

0 0
možnosti

Johnniesek

30. 12. 2008 11:52
Takové malé rýpnutí...

...do PixelCryptu. Nejsem sice expert, ale z hlediska bezpečnosti si musím poťukat na čelo, protože získám-li přístup k šifrovanému souboru, mám pravděpodobně přístup i k celému obsahu disku, není proto problém zkusit jeden obrázek po druhém, dokud to nevyjde... Smůlu bych měl snad akorát v případě, že by ten "klíčový" obrázek byl někde na externím disku, ale ruku na srdce, kdo z uživatelů "neparanoiků" tohle dělá ;-D

0 0
možnosti

.

30. 12. 2008 11:09
Šifra mistra Leoparda

Šifrovat open source programem? No nevim, nevim... :-)

0 0
možnosti

Ble

30. 12. 2008 12:00
Re: Šifra mistra Leoparda

Prave naopak, open-source programy jsou mnohem bezpecnejsi, protoze kazdy, kdo sifrovani rozumi, muze zkontrolovat, jaka je pouzity algoritmus (vsechny uznavane a odborniky overene jsou verejne zname) a jestli pri jeho implementaci neudelal autor programu nejakou botu, ktera by ho oslabila (napr. mala entropie inicializacnich vektoru).

U closed-source programu je neco podobneho extremne obtizne az nemozne (obzvlast pokud neni v dispozici ani algortimus sifry), navic se neda vyloucit skryti ruznych zadnich dvirek nebo napr. umyslne oslabeni delky klice.

0 0
možnosti

sid

30. 12. 2008 5:03
perla

"Tak máte například možnost zobrazit obrázek, aniž by byl dešifrovaný"

0 0
možnosti

Právník Igor P.

30. 12. 2008 1:21
Falešná bezpečnost

Podle zákonů USA, které musí výrobci všech těchto produktů dodržovat, jelikož tam nabízejí tyto produkty, musí jít každé zašifrované úložiště na požádání orgánů americké vlády odemknout či jinak v nezašifrované podobě zpřístupnit, jinak se autor a dodavatel programu vystavuje stejnému postihu, který hrozil osobě, u které se prováděla kontrola. Když vezmeme do úvahy Patriot Act, tak jde o vězení na doživotí.

0 0
možnosti

Mac

30. 12. 2008 0:15
Externí HDD

Koupil jsem si externí HDD a rozdělil ho na 2 disky. Jeden mi slouží pro normální potřebu, ale ten druhý chci použít jako místo pro zálohy firemních či bankovních dat.

Dá se to nějak zabezpečit, aby se mi při připojení HDD k jakémukoliv PC otevřel pouze ten obyčejný a ten druhý pouze po zadání hesla?

0 0
možnosti