Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pět vylepšení, která byste v připravovaných Office 2010 neměli přehlédnout

Nová verze kancelářského balíku Office 2010 je zatím ve stádiu vývoje, ale my jsme ji již měli šanci vyzkoušet. Podívejte se teď s námi na několik věcí, které mohou zaujmout profesionály, ale i nenáročné uživatele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

časoprostor

dotaz

omlouvám se, že vstupuji na tuto diskuzi s touto otázkou, ale může mi prosím někdo poradit, jak se v IE po aktualizaci na verzi 8.0 pod vistami dá zbavit toho bílého pruhu, který se zvětšuje po každém překliknutí, až celé okno zmizí. Děkuji.

P.S.

chápu, že ideální je jiný prohlížeč (používám chrome), ale některé příbuzné prostě nepřesvědčíte.

0/0
29.7.2009 21:11

Host

Re: dotaz

cože? jaký bílý pruh? hodil by se screen

0/0
30.7.2009 17:06

Host

Ribon je supr

Ještě nikdy jsem neviděl takovou propagaci OO ze strany M$. R^

0/0
29.7.2009 14:31

Host

Re: Ribon je supr

chlapcům z Microsoftu dost teče do bot :-)

0/0
30.7.2009 21:40

Host

Jaký problém?

V čem vidíte všichni problém, totální lama bude hledat jak v menu, tak na ribbonu, normální člověk použije "rychlý přístup", na který si dá to, co potřebuje, zapne volbu "minimalizovat pás karet" a všechno potřebné má k dispozici tak, že na příslušném odstavci zmáčkne pravé tlačítko, nebo použije klávesovou zkratku, které se prakticky od Wordu 97 nezměnily v nejhorším případě klikne nahoře na menu a vyskočí mu dočasně ribbon.

Bylo by třeba naopak změnit prehistorické ovládání OO.

0/0
29.7.2009 14:13

Host

Více jak 20 let používám MS Office,

(tehdy navzdory nejrozšířenějšímu T602), a moje pocity jsou asi takové - jakmile si na něco zvyknu (tím pádem o tom začnu říkat, že je to dobré), tak milý Mrkvosoft to zcela předělá, učiní pokud možno zpětně nekompatibilní a vždy méně přehledné. Zvykám si na Ribbon, zvykám si na naprosto jinou filozofii ovládání, zvykám si na to, že mě editor neustále opravuje, i když svoje slovo dám do slovníku... a stále častěji pracuji v jednoduchých, 100x rychlejších textových editorech a ikony pro spuštění MS office odsouvám postupně na nepoužívaná místa pracovní plochy.

0/0
29.7.2009 12:39

Host

Kolo

je také prehistorické, ale zatím se Microsoft do vylepšování kola nepustil...

...tedy...naštěstí...

0/0
29.7.2009 15:54

Snipp

Tento produkt

od Microsoftu mě rozhodně nepřesvědčil a nevidím jediný důvod, proč vyhazovat peníze za něco, co je jinde dostupné jako Open source software R^

0/0
29.7.2009 11:37

Host

Re: Tento produkt

ano, ale rozdíl mezi MS office a Open office je asi takový, jako mezi automobilem a bicyklem. obojí jede, akorát na tom druhém to zabere více času a námahy...

0/0
30.7.2009 17:08

Host

Re: Tento produkt

Jak kdy a jak proč... Ve městě může být daleko rychlejší jezdit na kole, než stát s autem v zácpě. :)

0/0
2.8.2009

Host

cesta do pekel

.....

Už jsme si zvykli, že nám Office nabízejí, jakým způsobem chceme data do schránky vložit, ale nyní rovnou před vložením uvidíme i náhled toho, jak tyto informace vypadají.

.....

ne, nezvykli. Zavazející ikonky mě vytáčí, zvlášť když člověk použív několik crtrl+v za sebou.

Chápu to tk, že se po stisknutí ctrl+v se text nevloží, ale objeví se okno se zobrazením a po dalším potvrzení se text vloží? No fakt príma.... už mi chví jenom.,"jste si opravdu jistí, že chcete text vložit?" Copak je takovej problém udělat program, kde si všechny kraviny můžu zakázat a používat ho jako zlaty 2000ky s podporou nového formátu? Copak opravdu všichni uživatelé chytějí mít ikony jako kráva? se kterýma nejde nic udělat??

0/0
29.7.2009 11:03

Host

Re: cesta do pekel

Jé, teď jste mi ale tím rozčílením něco připomenul... vzpomínáte, jak jsme všichni byli zoufalí z vlezlého pana Sponky? Člověk už kolikrát věřil tomu, že toho bídáka konečně umlčel a najednou tam byl zas a duchapřítomně radil... ;-D

0/0
29.7.2009 11:09

Host

Re: cesta do pekel

tak pomocníci šli aspoň odinstalovat

ale osobně sem zůstal u 2003 + 2007 Compatibility Pack a dokud se nebude dát přebastlit aspoň ribbon tak zůstávam

0/0
29.7.2009 11:40

Host

Re: cesta do pekel

Souhlasím, Sponka navždy. R^

0/0
29.7.2009 14:29

Host

jen to ne!

No jo, spousta víceméně zajímavých věcí, ale...

-stále neumožní KVALITNĚ vypnout cleartype, takže spoustu lidí budou bolet oči a hlava

-neumožnídefinovat tlačítka na liště, což krásně svedl už starší office, ale od verze 2003 tuhle možnost MS prakticky zcela odebral. kde jsou ty časy, kdy jste si mohli udělat tlačítko jako ikonu nebo jako text nebo jako ikonu s textem a kde jste mohli dělit ikony na skupiny pomocí separátorů. To ani nemluvím o tom, že jste si mohli nakreslit v malém editorku vlastní ikonu. O tom se dnešním uživatelům může jenom zdát.

-fullscreen není žádný fullscreen protože se do něj cpe nová lišta a nová tlačítka - tfuj tajbl pro každého, kdo si v něm zvykl pracovat.

0/0
29.7.2009 9:57

Host

Re: jen to ne!

2003 to všechno pořád ještě umí, to jen tak na upřesnění. :-) Ale jinak bez výhrad souhlasím! Tohle bylo SKUTEČNĚ přizpůsobivé ovládání. Uživatel si ho přizpůsobil svým potřebám, a ne aby Office věštily...

0/0
29.7.2009 10:30

rafton

Re: jen to ne!

Hlavně je to důležité pro korporátní zákazníky. Taky co znám tak zůstavají u 2003 jako standartu.

0/0
29.7.2009 10:33

Host

Re: jen to ne!

Budete se divit, ale upravovat ribbon možné je, dokonce i v rámci jednoho dokumentu. Stačí do souboru šablony nebo dokumentu vložit příslušný xml soubor ( http://msdn.microsoft.com/cs-cz/office/aa905530(en-us).aspx - doporučuju visual how to's). Ano, není to pro běžného uživatele, ale je to dáno filozofií ribbonu - mít jednotné rozhraní a "naučit" uživatele nějakému způsobu myšlení. Máte-li potřebu nějaká tlačítka si dát jinam, jde to i snáze - do rychlých příkazů, které máte v titulním pruhu (máte tam implicitně např. příkazy zpět a uložit) - já si tam ve wordu dal třeba vložení symbolu a rovnice.

Fujtajbl ve spolek, je to síla zvyku. Ostatně, kdo si "nezvykl" a nadává, stejně nejspíš používá opensource "alternativy".

0/0
29.7.2009 12:14

Host

Re: jen to ne!

přesně tak. chytrý a zvídavý člověk si to najde, blbec bude vždycky jenom sedět a remcat...

0/0
30.7.2009 17:11

Host

Access

A nějaké poznatky o Accessu by nebyly? Streamovaná videa v PowerPointu mě nechávají chladným a i když musím uznat, že pidi-grafy vypadají roztomile, tak nějak by mě spíš zajímalo to jediné zbývající, v čem Office pořád drží slušný náskok před konkurenčními balíky...

0/0
29.7.2009 8:43

Host

joj

Powerpoint a streamovane videat. To zas bude exploitu jen tady v tomhle.

0/0
29.7.2009 7:53

mpixel

Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Office si s uživatelem hraje na schovávanou.

Vývojáři si myslí že když schovají některé funkce pod zmatený obrázek, že to bude intuitivnější než pod textový nápis. A aby toho nebylo málo, tak udělají že používanější funkce přeskakují dopředu tak, že nikdy nevíte kde se přesně určitá funkce nechází. Takže celou práci čumíte na obrázky a hledáte kde zrovna se nachází ten správný jako v pexesu.

Problém je že firemní zákazníci nemají snadnou a plynulou možnost přechodu ke konkurenci. Produkty jako OpenOffice nenabízí alternativu outlooku s podnikovými plánovacími funkcemi. Zkoušel jsem pouze evolution a podora exchange serveru byla mizerná.

0/0
29.7.2009 7:29

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Tak to doporučuji vyzkoušet nyní, protože v poslední verzi došlo k výraznému pokroku. V naší firmě postupně programátoři přecházejí na komplet open source řešení ... linux, OO, evolution, bohužel analitici a zbytek co komunikuje se zákazníky musí stále mít produkty M$.

0/0
29.7.2009 7:34

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Jojo. Firma A si nemůže dovolit opustit produkty M$, protože je používá jejich zákazník, firma B. Frima B zásadně neopustí produkty M$, protože by se nedomluvila se svým největším odběratelem, firmou C. A firma C? Ta by klidně přešla na opensource řešení, ale nemůže, je přece dodavatelem pro firmu A, která z neznámých důvodů trvá na platformě M$! Tenhle uzel už asi rozetne jenom vzpoura počítačů... :-(

0/0
29.7.2009 8:20

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Tomu nerozumím. To je nějaká zacyklená ekonomika. Pokud to dobře chápu, tak firma B je zákazníkem firmy A. Firma C je zákazníkem firmy B a firma A je zákazníkem firmy C. To si jako dodávají vzájemně to samé zboží? To nějak cyklí?

Firma C ale přeci nechce přejít na opensource! Kdyby chtěla, tak firma B nemá problém s tím, že by se s nimi nedomluvila. Takže nás tady nemaťte, nikdo nechce opensource, ani firma C! :-)

0/0
29.7.2009 8:43

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Firma C opensource chce! Vím to! ;-D A nemusí jít o stejné zboží, dokonce vůbec ne o zboží, céčko může áčku dodávat služby.

Ale hlavně: bylo to myšleno jako sranda, protože neustále slyším, že jedna firma "nemůže", protože by se nedomluvila s obchodním partnerem - tak jsem popustil uzdu fantazii a dotáhl to do do kruhu, z kterého není úniku. Berte to jako zpeztření k ranní kávě a nic víc v tom nehledejte. ;-D

0/0
29.7.2009 9:01

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Kurnik, to to ujelo, až to bolí. Zpestření.

0/0
29.7.2009 9:03

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Je to tak, problém je, že na vrcholu potravního řetězce je Stát, potažmo státní správa, a ta jede na M$. Tedy máme i zákazníky ze soukromého sektoru, těm by ale Open source komunikace nedělala vůbec žádný problém.

0/0
29.7.2009 9:06

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Já myslím, že stát by ani neměl tak problém přejít na open source, ale víte v čem je problém?  V tom, že když se do státní správy začaly zavádět počítače, tak byl Linux, Open office atd pro praktické nasazení ve státní správě zkrátka nepoužitelný. Oproti tomu windows, windows server, open office bylo už hezky nachystané, všechno beželo, hezky se to ovádalo a od té doby se to táhne. Microsoft měl v té době také propracované kurzy pro administrátory, zatímco Linux byl doménou nadšenců. A tak by se dalo pokračovat dál a dál. Open source zkrátka přišel pozdě, v tom to je.

0/0
31.7.2009 13:56

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Překlep-ms office bylo nachystané, open office možná ještě ani nebylo :-)

0/0
31.7.2009 13:58

dívenka prostá

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

ja sem to viřešila intelikentně- seš debil cosi neumi stahnout a nainctalovat program keri biti ti tvoje zbožnovane tabulki a vordi zobrazil abi i ten tvuj malinki mozeček se v nich moh porochtat? Tak tadi to maš v pedeef a nevotravuj , debile*

0/0
29.7.2009 10:58

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Jé hele, dívenka žije! ;-D

Což mozeček se v tom jistě porochtá, ale zkus si představit takový import tabulki v PDF do exceli, aby i ti druzí mohli pracovat na tom, co začali první.

0/0
29.7.2009 11:30

dívenka prostá

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

pravěže dovedu :-)))

0/0
29.7.2009 11:57

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

To jsem si o Ribbonu taky rikal, kdyz jsem ho poprve uvidel. Jde ale pouze o zvyk.

0/0
29.7.2009 7:34

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

1)  Samozřejmě, že jde "pouze" o zvyk, ale pokud něco používáte víc jak 10 let a je to de fakto "základ" všech Windows aplikací, pak je to prostě smutné. Dosud jsem byl schopen uživatele "navádět" poslepu, protože menu mělo položky Soubor, ... Nápověda. To již dnes neplatí.

2) Často používám funkce jako podmíněné formátování, ... bez nápovědy jsem je prostě nenašel.

3) Použitá "paleta" barev je naprosto tragická a nekompatibilní s předchozí verzí. Hlavně, že se na tom marketing a další "skoro" vědci vyřádili.

Takže souhlasím s názorem, že ribbon je tragédie (i když se na něj dá zvyknout).

0/0
29.7.2009 8:45

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Jediná lišta, na kterou jsem ochoten si zvykat, je ta, kterou si vytvořím sám.

0/0
29.7.2009 9:19

Qíteček

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Souhlasím, je to hnus. Kdyby ta zhovadilost aspoň šla po dobrým vypnout.

0/0
29.7.2009 7:37

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Ale prd, stačí si zvyknout a pak se už ke klasické nabídce nebudete chtít vrátit. Klasická nábídka je velké neštěstí. V ribon liště udělám dva kliky, ale v klasické nabídce asi tak 5 a jestliže nevíte, kde se ta určitá funkce nachází tak ji v klasické nabídce hledáte aspoň 3 minuty. To se mi v ribon liště ještě nestalo. Jenže vy jste zarytý odpůrce všeho nového, že je to tak? Ono se toho nesmíte bát! To je stejné   jako když někdo nadává na Vistu a přitom ji zkusil na 5 minut na kamarádově PC se slabým hardwarem.

0/0
29.7.2009 9:10

lžiDnes.cz

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Já jsem 10 minut hledal "uložit jako". Už jsem byl bezradný, ale pak jsem omylem kliknul na ten znak vlevo nahoře a hle - tam to Microsoft schoval. Dělal jsem s řádově stovkou různých programů, ale Office 2007 jsou opravdu hra na schovávanou. Ano, když pár dní tu hru na schovku hrajete, tak se to naučíte, ale já nemám čas a ani chuť tohle podstupovat. Je daleko snadnější z Microsoft Office 2003 přejít na OpenOffice 3, než na MO 2007/2010. :-P

0/0
29.7.2009 9:25

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Jojo, je to zpočátku hra na schovku. Úpěl jsem u toho asi dva týdny, než jsem vstřebal nové rozložení. A to si troufám tvrdit, že využívám o maličký kousek více fukncí než BFU. Po těch dvou týdnech jako když utne. Už NIKDY nechci vidět klasickou nabídku. Zase na druhou stranu jsem typ človíčka, co se nebojí zkoušet nové věci. Ale také nejsem zaslepeným zastáncem nebo odpůrcem určitých technologií. Když mi něco vyhovuje (UI, cena, funkčnost, stabilita ...) tak nehledím na to, od koho to je. MS Office je velmi povedený balík a ani OO na něj z mého skromného hlediska ještě nedosáhl (i když se v poslední verzi posunul notně kupředu).

0/0
29.7.2009 9:53

rafton

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

A v tom to je vy čtete Technet, zajímá vás to. Jenomže firmy mají stovky useru kteří, když si omylem přetáhnou lištu z vodorovný na svislou tak nejsou schopni pracovat. A nedejbože, že ikona není tam co byla včera.

0/0
29.7.2009 10:31

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Dá se ribbon ovládat z klávesnice, jako menu? Sice mi to ukazuje "Office 2003 sequence", ale ta umí jen alt+písmenka, ne už třeba "Alt+D, šipka vpravo, enter" (=Data/AutoFilter).

Už jsem se v ribbonu trochu zorientoval, ale nutnost sahat kvůli každému přístupu do menu na myš mne prostě zdržuje.

(Momentálně používám 2003 i 2007.)

0/0
29.7.2009 10:37

lžiDnes.cz

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Ano, nedosáhl na něj. Ale většině uživatelů jeho funkce dostačují a hlavně ve verzi 3 má kompatibilitu s Microsoft Office na dobré úrovni - otevře doc i docx, zatímco verze 2 měla velké problémy.

Aby jste mi rozumněl - já se nebojím nových věcí - na jednu partition jsem si nainstaloval Mandrivu, používám "netradiční" programy jako Opera, KMPlayer, Sygate firewall. Ale prostě Office 2007 je pro mě krok k menší efektivitě a menší přehlednosti. Z tohoto důvodu používám například u Windows vždy klasické nastavení - je nejpřehlednější :-P

0/0
29.7.2009 11:05

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

R^

0/0
29.7.2009 14:31

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

ribbon lišta je dobrý krok, konečně jsou podobný věci pohromadě. už bych se ke starý liště nevrátil, s novou se mi dělá líp a rychleji. stačilo týden na zvyk. a to jsem s officema dělal od verze 97.

spíš je to u vás standartní chování jako u většiny uživatelů, nechci nic novýho. automaticky kladete odpor. vidím to v práci, u informačního systému. kdo pracoval s předchozí dosovskou verzí, kde to bylo rozsekaný na pět různých programů, tak na nový program nadává, ačkoli je všechno už v jednom, propojený a je tam víc potřebných věcí. kdo dos nezažil, tak nemá s informačním systémem problém.

0/0
29.7.2009 12:10

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

Ta lišta je fakt hnus, proč pořád musí měnit něco, co funguje naprosto skvěle? Já ty nový Officy zkoušel asi měsíc a pak od nich radši zdrhnul :) Musím říct, že i OpenOffice se svými podivnými náladami jsou lepší.

Na druhou stranu jsem proti všem těmhle novotám, po nějakých 7-8 letech na XP a předchozích na 3.11-98 nechci Vistu a W7 ani vidět. Odporný omalovánky, který neumí nic jinýho než animovat, pořád se na něco ptát a hlásit chyby...

Je mi 20, takže nejsem žádná konzerva, PC používám odmala a tak posledních deset let opravdu naplno. Přesto jsem si jako přenosný počítač koupil Netbook s XP a vládne u mě maximální spokojenost. Pokud výrobci HW pro Notebooky odmítají dělat ovladače i na  XP a jdou na ruku Microsoftu, je to na hov*o.

Co za dva roky až XP nepujdou vůbec používat? Nechat se oblbnout W7 jako 99% uživatelů, přejít na naprosto odlišný Linux nebo zdrhnout k MACu, který je tak strašně IN a COOL? :)))

Sorry, uvědomuju si, že je to trochu OT...

0/0
29.7.2009 16:03

Host

Re: Ribon lišta je jedno velké neštěstí

ok, je to tvůj názor. Můj názor je takový, že Vista je supr a W7 určitě bude ještě lepší. A co se týče Office 2007, tak si nemůžu vynachválit excelíka, Do horní lišty jsem si dal co potřebuju a práce jde lehce a intuitivně. Zpátky ni krok jak se říkávalo kdysi R^

0/0
29.7.2009 22:07Najdete na iDNES.cz