Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Udejte konkurenci, ať za software platí, radí protipirátská organizace

Dvacet tisíc českých firem dostane v nejbližších dnech obsílku od protipirátské organizace BSA: "Pokud víte o nelegálním softwaru u konkurence, oznamte to!" Společnost tak prý chce chránit poctivé firmy před nekalou hospodářskou soutěží a zvýšit účinnost v boji proti nelegálnímu softwaru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Posílat BSA na obě firmy

Navrhuji, aby ve chvíli, kdy nějaká firma bude žalovat na jinou kvůli používání nelegálního softwaru, se BSA zaměřilo jak na toho, kdo žaluje, tak na toho, na koho je žalováno.

Přiznejme si, jsme v Česku -- tady nikdy neplatilo, že někdo žaluje na toho, po kom mu nic není -- dělali byste např. v kině poprask kvůli tomu, že někdo z diváků si tam ten film natáčí kamerou? Tenhle příklad uvádím, protože se tohle nedávno stalo, ale nežaloval Čech, ale tuším, že nějaké dvě Britky. Češi prostě nemají v sobě zakódováno takovéto chování pro dobrotu národa, Česi jednají prostě pouze pro svoji vlastní osobu...

0/0
8.10.2009 13:08

Host

Oproti člověku z ulice nemá firma antipatii?

Chápete někdo, jak mohl ten pán vypustit takovou obludnost? Jasně, že firma, která žaluje na jinou firmu, má vůči ní antipatii. Věřím tomu, že dokonce většina udání bude mít v pozadí pokus o likvidaci té firmy, na kterou je žalováno. Dovedete si někdo představit, že byste věděli, že v konkurenční firmě někdo používá nelegální software? To skoro zní jak špionáž ;)

0/0
7.10.2009 7:16

Host

Re: Oproti člověku z ulice nemá firma antipatii?

Přesně na tohle jsem narážel v předchozích příspěvcích. Kolik takovýchto udání bude asi na reálném základu? A v případě že ano, tak jak se udávající k těmto informacím dostal? Firmy mají několik možností, jak právní cestou postihnout i bývalého zaměstnance, který bez jejího vědomí a souhlasu používal firemní informace a tímto firmu poškodil ;-) 

0/0
7.10.2009 8:45

Host

Re: Oproti člověku z ulice nemá firma antipatii?

To je pěkný příklad -- skutečně opodstatněné žalování by byla situace, kdy Váš zaměstnance používá na svém počítači licenci určenou pro Vaši firmu (máte zakoupenou nějakou multilicenci, kterou mohou zaměstnanci používat i na svých počítačích). Zaměstnance propustíte, on je povinnen si aplikaci odinstalovat, případně si do ní koupit jiné sériové číslo. Pokud to neudělá a vy máte možnost to zjistit (např. se aplikace po spuštění ohlásí někde na Internetu), potom si myslím, že dává smysl na něj BSA žalovat, protože Vás skutečně poškozuje.

0/0
7.10.2009 11:24

Host

Re: Oproti člověku z ulice nemá firma antipatii?

Informace o tom, ze pracoval a doted se tam pracuje ve firme na SW bez platne licence neni vynaseni tajnych firemnich informaci.

A propustenho zamestance vetsinou zamestana nekdo jiny a to i vase konkurence - nemuzete nikomu zakazat pracovat nadale co umi - tedy dobre projektovat strojni soucastky.

0/0
8.10.2009 2:33

Host

Re: Oproti člověku z ulice nemá firma antipatii?

Tady nešlo o to, že ten člověk bude dál dělat s tím softwarem, se kterým umí. Tady šlo o to, aby ze své kopie odmazal licenční číslo, které patří firmě, která ho nově zaměstnala, a nepoužíval to, které měl k dispozici od původní firmy.

0/0
8.10.2009 13:03

Host

Re: Oproti člověku z ulice nemá firma antipatii?

A ta firma vam to klidne sama rekne - pokud tam prijde najatej figurant jako nekdo kdo prinasi vyznamnou zakazku - dela se pruzkum a zakaznik nechce byt jmenovan a tak to pro nej dela jina firma (jenze ta je prave jen vytvorena za ucelem proverovani legality SW )- reknou mu casta sami na jeho dotaz co pro sve projektovani za SW pouzivaji...

 A jestli ho maj nelegalne se zjisti jiz  ve spolupraci s BSA.

0/0
8.10.2009 2:38

Host

zlodeji z BSA

nejvice mi na tom vadi to ze si soukroma firma pakuje kapsu...proc ti lide nejdou rovnou na policii.. proc ze softwarove licence musim platit kus firme ktera si udela akorat tak bonz web... bsa fuj fuj fuj...

0/0
6.10.2009 16:16

Host

Re: zlodeji z BSA

Která soukromá firma si pakuje kapsu?! 8-o BSA není firma a ani si nepakuje kapsu.  Za softwarové licence neplatíš BSA, ale dodavateli SW.

0/0
6.10.2009 18:54

Host

Re: zlodeji z BSA

Ten autor toho příspěvku to napsal dost neobratně, takže to dostalo úplně jiný a nesmyslný význam. Ale když si vemu, že BSA je organizace (alince výrobců komerčního softwaru), která v jednotlivých státech najímá právní a PR agentury, zastupující zájmy BSA v těchto státech, tak je samozřejmě jasné, že tyto zastupující firmy jsou financovány "mateřskou" BSA (mateřskou myslím ve smyslu, že určuje svým zástupcům cíle, metodiku jejich dosažení i financování). A BSA samozřejmě financují výrobci komerčního softwaru, kteří v této alianci jsou. Tzn. opravdu z každé prodané licence takovéhoto výrobce jde malá část právě na financování podobných projektů jako je BSA. Takže má autor toho příspěvku vlastně pravdu, že koupí licence od výrobce, který je v BSA vlastně financuje i českou BSA. A proto mě zajímá (jako majitele několika těchto licencí) proč BSA v ČR opravdu nepoužívá kvalitní preventivní kampaně místo těch neobratných represivních, které nám předvádí? 

0/0
7.10.2009 9:05

Host

Re: zlodeji z BSA

Je ciste na vyrobci zdal k se BSA pripoji ci nikoliv a tedy zdali ji bude platit ci nikoliv !!!

0/0
8.10.2009 2:31

[eT]

Milý host, co tvrdí, že právo je na straně BSA atd. a

nebere odkazy na Mironet a podobné, protože jsou staré: něco zvorat, místo zaplacení trestu firmu zrušit a založit novou - no, sorry, tohle smrdí.

0/0
6.10.2009 9:04

Host

Re: Milý host, co tvrdí, že právo je na straně BSA atd. a

Milý mimozemšťane, zatím jsem tu kromě Mironetu viděl odkaz na jedinou další kauzu. Obě přitom jsou staré více než 10 let. Laskavě tu gaunersky nelži o tom, že "neberu odkazy". Lhaní smrdí. Rv

0/0
6.10.2009 10:01

Host

Re: Milý host, co tvrdí, že právo je na straně BSA atd. a

Jasný, takže co bylo před deseti lety to se nepočítá ;-)

0/0
6.10.2009 11:41

Host

Re: Milý host, co tvrdí, že právo je na straně BSA atd. a

A to někdo řekl? Jen samozřejmě relevance toho, co bylo před 10 lety, je jiná než toho, co je teď nebo co bylo před pár lety.

0/0
6.10.2009 11:48

Host

Moje auto !

Já zjistit, že si někdo v noci do puntíku okopíroval moje auto a teď se s ním prohání po městě, tak ho hned půjdu zastřelit ! ;-D

0/0
6.10.2009 8:39

Host

???

Většina lidí z obou táborů si neuvědomuje základní 2 rozdíly mezi nahlašováním pirátského softwaru a například vykdádání autorádií z aut, jak tu někdo sorvnával:

1) "Přesvědčení o trestné činnosti"

- tzn. když někdo hodí cihlu do okénka u auto a začne z něj páčit ve 2 ráno rádio, tak zde zřejmě nelze pochybovat zda se jedná o trestnou činnost. Narozdíl od většiny nahlášených udání ohledně používání nelegálního softwaru, kde se jedná jen o nepodložené doměnky a dohady, které ve většině případů na základě získaných důkazních materiálů není schopen ani objektivně posoudit soud .

0/0
5.10.2009 9:23

Host

Re: ???

2) "Následky"

- tzn. když zavoláte Policii na majitele auta, který si v noci cihlou rozbije okénko od svého automobilu a ten si při příjezdu hlídky legitimuje a dokáže že je majitelem vozu, který demoluje, tak max. dostane pokutu za rušení nočního klidu. Ale u firmy, které jsou na několik dní, ale třeba i na několik měsíců zabaveny pracovní stanice, datová úložiště, servery atd., tak vzniknou neratné škody jak na ušlém zisku, tak samozřejmě i na pošramocené pověsti.

0/0
5.10.2009 9:24

Host

Re: ???

 Když je člověk přesvědčen, že někdo opravdu porušuje zákon, měl by to samozřejmě ohlásit a je to dokonce občánská povinnost daná zákonem. Samozřejmě, že pirátství je špatné a mělo by se potírat. Ale ne na základě doměnek a nepodložených faktů. Když BSA řekne "A", tak by také mělo říci "B" a to je to, že ten kdo nahlásí někoho z pirátství (tzn. podá trestní oznámení), tak také přebírá odpovědnost v případě, že někomu nevinnému tímto způsobí škodu. V tom případě je také automatické, že takto poškozená firma vymáhá náhradu škody po tom, kdo toto trestní oznámení podal...  

0/0
5.10.2009 9:24

Host

Re: ???

Až na to, že BSA vyzývá k tomu, aby se podněty podávaly jí, ona je prověří a případně podá tretsní oznámení sama... :-/

0/0
5.10.2009 9:31

Host

Re: ???

obcanska povinnost dana zakonem? ale jdete...;-D

0/0
5.10.2009 9:37

Host

Re: ???

Odkud čerpáš své znalosti o "většině nahlášených udání ohledně používání nelegálního softwaru"? Děkuji za odkaz nebo uvedení jiného zdroje. R^

0/0
5.10.2009 9:30

Host

Re: ???

Kauzy BSA Czech Republic zde byly již mnohokrát zmíněny a jen v této diskuzi je na ně spousty odkazů. Jak se "nová" BSA chová dnes je popsáno třeba zde: http://www.root.cz/clanky/bsa-znovu-zasahuje-a-nabizi-pry-i-linux/

Já to vemu jen selským rozumem, když BSA vybízí firmy k udávání konkurence, tak kolik takovýchto udání bude opravdu na základě podložených faktů a kolik jen na snaze pošpinit konkurenci?

Mé osobní zkušenosti mám od lidí z auditorských externích firem, s kterými naše firma spolupracuje. Absolvoval jsem několik školení zaměřené na SAM a ISO 19770 a tuto politiku ve firmě tvrdě dodržujeme.

Na podobném semináři rozebíral tuto problematiku i soudbní zbalec Ing. Janka, že prokazování viny u soudu není vůbec jednoduché a vždy tak jednoznačné a černobílé jak BSA vždy uvádí.

0/0
5.10.2009 10:40

Host

Re: ???

A kdepak zde byly ty kauzy zmíněny? Já jsem tu stokrát viděl odkaz na kauzu Mironet, pořád čekám na ty další. Jak se "nová" BSA chová dnes je skutečně popsáno v článku starém 7 let? 8-o Selský rozum by ti měl napovědět, že udání bez faktů policie nebude věnovat žádnou relevantní pozornost, tudíž ani nezpůsobí žádnou škodu.

0/0
5.10.2009 13:08

Host

Re: ???

Kauzy firmy Mironet nebo firmy Digisys. s.r.o. (http://www.digisys.cz/bsa.htm) nejsou samozřejmě jediné. Jen jsou nejznámější.

Stará BSA vstoupila do likvidace v roce 1999 (http://cipisek.albertina.cz/czech/emil/vzory/vzoraklcr.html#zaznam101), takže v roce 2002 se už nejedná o "starou" BSA CS, ale opravdu o "novou" BSA. Na tom předchozím odkazu z roku 2002 je právě vidět, že i když je to odezva na 7 let starou kampaň BSA, tak represivní metody a jednání BSA se vůbec nezměnily.

Chcete novější zdroje?

http://www.dsl.cz/clanky-dsl/clanek-1258/prava-tvar-bsa-byznys-a-vysoka-politika

0/0
5.10.2009 13:47

Host

Re: ???

A víte co je na vašich příspěvcích nejzajímavější a proč jsem na vás reagoval? Nejzajímavější je pro mě to, že i když já veřejně říkám, že krádež sofwaru a porušování licenčních ujednání je opravdu krádež jako každá jiná (když je prokázána) a je to špatné a mělo by se to potírat, a na druhou stranu dodávám že se mi ale nelíbí nátlakové a zastrašovací metody BSA, tak i přesto vy tady bojujete za někoho, kdo se nestydí například za projekt www.zatepla.cz a další, kde se používají slova "udavačství", "bonzování zatepla" atd. To už je pro mě prostě silná káva a už to je to za hranicí slušného chování. Proto se mi vkrádá myšlenka, proč někdo nezaujatý jako vy v takovéto bezpředmětné diskuzi za BSA tak bojuje??? Nebo že by jste nebyl nazaujatý? ;-)

0/0
5.10.2009 13:57

Host

Re: ???

No jasně, jsem placený agent BSA. Ha-ha-ha. Já bojuju za jediné - za pravdu. Protože zdejší dav z honbě proti BSA použije cokoliv od zjevných nezmyslů až po dezinformace či dezinterpreatace. Nemám jediný důvod bojovat za BSA, ale chci, aby jí bylo vytýkáno pouze to, co má reálný základ. Osobně nevítám projekt www.zatepla.cz s nadšením, ale BSA na to nepochybně má právo. Zda je to ta správná strategie a zda není kontraproduktivní, to už je věc druhá a hlavně věc BSA. Podstatné je, zda se BSA pohybuje v mezích zákona. A to se pohybuje, ač tady dav bez věcného zdůvodnění vyřvává něco jiného. Proto se tak domáhám konkrétních faktů o pochybeních BSA, protože já o žádných v posledních letech nevím. Vytýkat jim průšvihy z 90. let je v roce 2009 mimo mísu, všichni se učíme. Což samozřejmě platí i pro policii.

0/0
5.10.2009 15:19

Host

Re: ???

Ale i když to bylo před více než deseti lety, tak sám jste uznal, že to nebyl ojedinělý "průšvih" kterého se BSA před lety dopustila. A vzhledem k "rychlosti" našich soudů se nejedná zdaleka o dořešené historické kauzy.

A poslat subjekt do likvidace a okamžitě zaregistrovat nový - to se na mě nezlobte, ale to jsou dle mého mafiánské praktiky. Dále mě zaráží, že p.Hlaváč ve všech podobných diskuzích ohledně likvidace a znovuzaregistrování české BSA otevřeně lže, že oni s BSA CS nemají vůbec nic společného. Přitom všichni ví, že mateřskou organizací nové i staré BSA je BSA Europe s centrálou v Londýně. Ano, všichni se učíme, ale mafián pro mě bude vždy mafiánem a měl by se učit ve vězení.

 

0/0
6.10.2009 9:13

Host

Re: ???

Kde jsem "uznal, že to nebyl ojedinělý "průšvih" kterého se BSA před lety dopustila"? Zatím jen marně čekám od zdejších superinformovaných na nějaké další kromě Mironetu a Digisysu.... ;-D

"poslat subjekt do likvidace a okamžitě zaregistrovat nový" - on je u nás registrovaný nějaký nový subjekt? ;-D8-o

"Přitom všichni ví, že mateřskou organizací nové i staré BSA je BSA Europe s centrálou v Londýně" - co to je "mateřská organizace" v poměrech sdružení? 8-o

Kecy s mafiány si strč do špic, buď se budeme bavit o faktech a nebo o vlhkých snech. Já se hodlám bavit pouze o tom prvním.

0/0
6.10.2009 10:00

Host

Re: ???

Takže jestli jsem vás dobře pochopil, tak organizace BSA Europe nikdy nebyla nijak provázána s BSA CS (nyní v likvidaci) ani se současným sdružením BSA a to ani finančně ani v určování cílů a metod jejich dosažení? A vy mi teď o tom podáte jistě nějaký důkaz, nejspíše konečně nějaký odkaz např. s čestným prohlášením p.Hlaváče? Pořád chcete po mě důkazy a odkazy, tak očekávám, že mi také dodáte nějaká fakta. Děkuji.

0/0
6.10.2009 12:12

Host

Re: ???

Nauč se číst příspěvky, na které reaguješ, a pak se můžeme pobavit. Děkuji. R^

0/0
6.10.2009 15:21

Host

Re: ???

No výborně, tak tu máme druhou kauzu. Tentokrát starou 12 let. Něco aktuálnějšího bys opravdu neměl? Třeba něco z těch "nejsou samozřejmě jediné". Mám na mysli nějaký průšvih BSA v ČR za posledních pár let. Prosííííííííím.

Co konkrétního je na postupu BSA "represivního"? 8-o To je nesmysl hodný spěšného nahlédnutí do výkladového slovníku pro význam slova "represivní". Rv

0/0
5.10.2009 15:09

Host

Re: ???

Chcete nějakého novějšího kostlivce ze skříně BSA? Jak jsem už psal, jsou i kauzy o kterých se nepíše. Co například softwarový audit na Ministerstvu vnitra ČR z roku 2006? Začátkem roku 2007 výsledky auditu probublaly v útržkovitých zprávičkách (http://investice.ihned.cz/c4-10144120-20195750-i00000_d-za-nelegalni-software-na-mkcr-nikdo-neponese-zodpovednost) a vše utichlo jako by nikdy tento problém na MVČR nikdy nebyl. Jakoby zaměstnanci MVČR nezpůsobili svým jednáním milionové škody výrobcům softwaru, jako by BSA v tu dobu neexistovala, nikdo nechtěl vymáhat škody, hledat exepmlární vyníky? A ejhle najednou se začala rýsovat dohoda společnosti Microsoft (která financuje BSA) s vládou ČR o výhodném nákupu produktů společnosti MS pro státní administrativu :-) 

0/0
6.10.2009 9:30

Host

Re: ???

A v čem vidíš problém BSA? Pokud došlo k mimosoudní dohodě, tak je snad vše OK, ne? Jediný, komu by bylo lze něco vyčítat, je případně Policie ČR, která přes zveřejněné informace nešetřila (pokud tedy nešetřila). Zase jsme u těch dezinformací, dezinterpretací a blábolů nekvalifikovaného frustrovaného anonymního davu... Rv

0/0
6.10.2009 10:09

Host

Re: ???

To je všem jasné, že došlo k mimosoudní dohodě, ale proč tato není zveřejněna? Proč BSA neinformovala o tomto závažném porušení autorských práv a jeho nápravě a přitom nás denně informuje o bezvýznamných studentech, kteří jsou na kolejích připojení k P2P sítím? Proč asi? Proč asi došlo nedlohou po této dohodě MS a MVČR k další dohodě mezi MS a vládou ČR? To jste vážně tak natvrdlý? Na to abych vám to nakreslil nemám čas ani kvalifikaci jak píšete :-) 

0/0
6.10.2009 12:00

Host

Re: ???

A co je na tom všem jakkoliv špatného? 8-o  Proč by měla BSA zveřejňovat nějakou mimosoudní dohodu? To by případně měl udělat stát, protože v dohodě byly zapojeny veřejné peníze.

Nelži, že by BSA denně informuje o bezvýznamných studentech, kteří jsou na kolejích připojeni k P2P sítím. Podobná zpráva je tu párkrát do roka. To už bych řekl, že je OSA resp. ČPU mediálně víc vidět. A na takové zjištění ani nepotřebuješ moc času a kvalifikace. 

0/0
6.10.2009 15:25

Host

Re: ???

Na někoho nezaujatého příliž často osočujete druhé z lhaní, nezdá se vám? Díval jsem se, že ze lži jste nařkl i jiné diskutující. Za celou diskuzi jste neuvedl jediný odkaz na fakta, která obhajujete a když vám někdo fakta o opaku strčí pod nos, tak akorát napíšete že to je stará záležitost, nebo že mluvčí Polocie ČR neumí česky. A když vám dojdou argumenty, tak ostatní nařknete ze lži nebo je poučujete z neznalosti cizích slov nebo jim nadáváte do mimozemšťanů 8-o  Po vašich reakcích jste pro mě asi tak důvěryhodný, jako míra pirátství v ČR vypočítaná metodikou BSA. Nevěřím, že někdo kdo takto zarytě brání už tak pošramocenou čest této nedůvěryhodné organizace je nezaujatý ;-)

0/0
6.10.2009 17:35

Host

Re: ???

A co mám dělat, když lžou? :-P Odkaz na která fakta jsem neuvedl? KONKRÉTNĚ, prosím.

Mimozemšťan nebyla nadávka, ale oslovení osoby s nickem ET. Asi si to nepamatuješ, ale ET mimozemšťan byl takový docela slavný film. To byl vtípek, normální oslovení, "Milý mimozemšťane" v reakci na původní "Milý hoste".

Věř si čemu chceš, je mi to zcela ukradené. Neboj, až se naučíš věcně diskutovat nad fakty, důvěryhodnost ti postupně vzroste nad současnou nulu. R^

0/0
6.10.2009 18:59

Host

Re: ???

Jasně, někteří jsou úplně mimo mísu. Příspěvky typu "soukromá firma BSA, která dělá šťáry ve firmách a inkasuje pokuty atd." - jsou samozřejmě naprosto zcestné.

Ale já jsem se tu snažil ukázat na fakta. Ať už tu byly jmenovány 2 nejznámější kauzy, nebo dopis od mluvčí policie ČR distancující se od metod BSA, nebo pochybná kauza na MVČR, nebo zmíněné projekty www.zatepla.cz nebo kampaně vybízející k udávání konkurence a nejhorší samozřejmě - BSA CS (neschopná čelit svému jednání) - nyní v likvidaci. Tato všechna fakta (která jsem se vám snažil doložit i odkazy) jasně hovoří v neprospěch důvěryhodnosti organizace BSA a stojím si za tím, že je to mafiánské jednání, které se pohybuje na hraně zákona.

0/0
7.10.2009 8:32

Host

Re: ???

Co je na postupu BSA represivního? Nerozumíte slovu "represivního"? Vám nepřijdou metody zasílání zastrašovacích dopisů společně s dopisem Policie ČR nebo projekt www.zatepla.cz, zveřejňování rozsudků odsouzených nebo kampaně s videem, kde herci předstírají policejní přepadení firmy která údajně používá nelegální softwara, nebo kapmaně vyzívající k udávání konkurence jako nátlakové, zastrašovací a represivní? Vám tohle připadá jako preventivní kampaně? Myslíte, že demoverze auditovacího nástroje pro 5 PC ke stažení na stránkách BSA je dostatečná prevence? ;-D  

0/0
6.10.2009 9:49

Host

Re: ???

Slovu represivní zjevně neruzimíš ty. Opakuji doporučení na použití výkladového slovníku. ;-DR^ 

0/0
6.10.2009 10:10

Host

Re: ???

Na to nepotřebuji výkladový slovník. Represe má několik významů a já myslím význam ve smyslu Nátlak - a kampaňě BSA mi opravdu připadají nátlakové. Neznám žádnou reklamní agenturu, která by rozesílala dopisy firmám spolu s dopisem Policie ČR...

0/0
6.10.2009 10:31

Host

Re: ???

Represe má skutečně několik významů, ale nátlak nezi nimi není. Nátlak je v různé míře přítomen v každé reklamní kampani. Je někde na webu ten dopis Policie ČR?

0/0
6.10.2009 10:35

Host

Re: ???

Ano je. Na webu je i vyjádření mluvčí Policie ČR, že poskytli tento dopis BSA v úmyslu podpořit preventivní kampaň na potírání míry pirátství v ČR, ale že se neztotožňují s dopisem BSA (BSA tyto 2 dopisy posílala firmám součastně). Dokonce mám dojem, že tam stojí, že Policii ČR se obsah dopisu BSA zdá příliž nátlakový a Policie ČR upřednostňuje spíše prevenci a proto se s obsahem dopisu BSA nestotožňují.

Ohledně slova REPRESE, je to vážně z vaší strany slovíčkaření hraničící s trapností. Mezi výnamy tohoto slova i když nesouhlasíte patří: potírání, potlačení, útlak, nátlak a další...    

0/0
6.10.2009 11:25

Host

Re: ???

A kde je? Našel jsem jen nefunkční odkazy na starý web MV ČR.

Ohledně slova represe je to jen logická reakce na nesmysly, které s trapností nehraničí, ale trapné jsou.

0/0
6.10.2009 11:31

Host

Re: ???

http://www.root.cz/clanky/bsa-znovu-zasahuje-a-nabizi-pry-i-linux/

Zde je ten dopis! Dokonce i mluvčí Policie ČR používá v tomto dopise slovo "REPRESE", nebo potřebujete vysvětlit i ostatní slova? Chcete další odkazy? ;-D

Vy jste zatím nepředložil jediný, který by potvrzoval váš názor,  že většina diskutující v podobných diskuzích je podle vás jen dezinformovaná a co řekne p.Hlaváč je svaté.

0/0
6.10.2009 11:33

Host

Re: ???

Díky. Dopis Policie ČR mi přijde naprosto OK. 

Že mluvní Policie Čr neumí česky je její problém.

Dezinformovanost většiny diskutujících je zjevná z nesmyslů, které píší. Pan Hlaváč je mi zcela ukradený.

Odkaz na co konkrétně jsem nepředložil? 

Ještě nějaké dotazy?

0/0
6.10.2009 11:39

Host

Re: ???

Represiví = potlačovací, donucovací. BSA nemá pravomoc kohokoliv potlačovat nebo donucovat a nic takového nedělá. To už by byla represivní každá druhá reklamní kampaň.

0/0
6.10.2009 10:17

Host

Re: ???

Kauzy BSA Czech Republic zde byly již mnohokrát zmíněny a jen v této diskuzi je na ně spousty odkazů. Jak se "nová" BSA chová dnes je popsáno třeba zde: http://www.root.cz/clanky/bsa-znovu-zasahuje-a-nabizi-pry-i-linux/

Já to vemu jen selským rozumem, když BSA vybízí firmy k udávání konkurence, tak kolik takovýchto udání bude opravdu na základě podložených faktů a kolik jen na snaze pošpinit konkurenci?

Mé osobní zkušenosti mám od lidí z auditorských externích firem, s kterými naše firma spolupracuje. Absolvoval jsem několik školení zaměřené na SAM a ISO 19770 a tuto politiku ve firmě tvrdě dodržujeme.

Na podobném semináři rozebíral tuto problematiku i soudní znalec Ing. Janka, že prokazování viny u soudu není vůbec jednoduché a vždy tak jednoznačné a černobílé jak BSA vždy uvádí.

0/0
5.10.2009 10:40

stinky_dirt

hadejte se,ale naprde si

neco prectete, napr. zde:http://www.lupa.cz/clanky/bsa-tajemstvi-zbavena/ a pak mi tu,i klidne predstavitele technetu "obhajujte" tuto firmu, prosim, moc se tesim.

0/0
4.10.2009 14:23Najdete na iDNES.cz