Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Antivir od Microsoftu je v češtině a zadarmo. Už i se správnou smlouvu

Antivirový program, který loni představil Microsoft, přichází v české verzi. Firma nabízí program Security Essentials bezplatně všem legálním uživatelům Windows. Původní termín uvedení však nestihla, protože musela opravit chybnou informaci ve smlouvě s koncovým uživatelem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Linux

Linux má  tři velké problémy kvůli kterým není rozšířený.

1. Není tvořen pro běžného uživatele, kterých je přes 95 procent

2. Nemá reklamu

3. Linuxáci, kteří svími příspěvky v diskusích tomuto jinak skvělému produktu neskutečně škodí

0/0
25.3.2010 9:24

Host

Křičíte!

Jediný, kdo tu netolerantně křičí jsou zarytí zastánci Microsoftu.

Přitom většina z nich Linux v chodu ani nikdy neviděla. Jen papouškují, co kde před několika lety slyšeli. Jejich názor je o to směšnější, že nejsou schopni seriozního srovnání.

Většina lidí pracujících s Linuxem pracuje zcela normálně i s Windows a velmi dobře proto vidí ten rozdíl. Měli by jste být za ně vděčni, že mají tu snahu vám zcela nezyštně trochu pootevřít obzory.

Microsofťáci jsou jak obyvatelé Severní Koreje - jejich země je super, protože nikdy nebyli za hranicemi. A velký Kim jim teď dal nový dárek - W7. Důvod k oslavě. ;-D

0/0
25.2.2010 10:40

Krak

Re: Křičíte!

Pokud otvírá obzory někdo, kdo není schopen psaného projevu, jsem vždy trochu skeptický...

0/0
27.2.2010 19:18

l.g

Re: Křičíte!

Trochu slabý argument.

0/0
28.2.2010 11:54

Host

Re: Křičíte!

Já moc pro-M$ nejsem, ale někomu, kdo dokáže být nezYštný, bych rovněž nevěřil...

0/0
25.3.2010 22:34

palič

Nedá

se nic dělat. Linux asi používají opravdu jenom fanatici. Aspoň tady to tak vypadá. Už 15 let se snaží každému vnutit ten jejich fetiš. Je to zadarmo a stejně to nikdo nechce. Ale stejně si nedají pokoj. Prostě svědkové tučňákovi.

0/0
24.2.2010 20:16

Host

Re: Nedá

Děláš, jako by to byla ůplně zbytečná věc. Nezapomeň že bez Linuxáku by sis na internetu ani neškrtnul, protože by nefungoval. Těch 15 let Linux prakticky neřešil desktopové prostředí a zabýval se síťemi a internetem. To je pochopitelně odvětví, které jde trochuh mimo běžného uživatele.  Nicméně za tu dobu získal Linux téměř monopolní postavení v tomto oboru.

Desktopem se vývojíři začali intenzivněji zabývat tak před 2 lety a řada odborníků tvrdí, že například Ubuntu 9.1 je na úrovni Windows XP. K těm se MS dohrabal za víc jak 10 let svých pokusů s okny. Pokud takto bude vývoj Linuxu pokračovat, jistě si spočítáš, co bude za 2 roky.

Ten "fetiš" možná budeš nakonec používat i ty a budeš za to velmi vděčný.

0/0
25.2.2010 17:55

palič

Re: Nedá

Já vím co bude za dva roky. Úplně totéž co teď. To evangelium, co jsi tu vypsal budeš vypisovat i za ty dva roky a situace na trhu bude pořád podobná. Většina spokojených lidí na Windows nebo OSX a k tomu uřvaná menšina věřících ve svatého tučňáka.

0/0
25.2.2010 18:03

Host

Re: Nedá

To říká člověk, který opravdu netuší, co se na trhu děje.

MS je samozřejmě velmi dobrý hráč, ale drží velmi špatné karty. S tím se nedá vyhrávat donekonečna.

Podívejte se na trh s prohlížeči. Dnes každý 5 uživatel používá něco jiného než IE. To je docela dost na to, že si ten jiný prohlížeč musí stahnout z netu a nainstalovat, zatímco IE dostane nainstalovaný v systemu. A víte jak dlouho figurují Firefox nebo Opera na trhu? A víte jak málo cpou do marketingu a reklamy oproti MS?

0/0
27.2.2010 12:06

Host

Re: Nedá

uřvaná menšina - je mi tě líto. Zase na druhou stranu, až začneš dospívat a bude ti cca 16 let, možná se i naučíš slušnému chování a hlavně získáš i větší přehled o životě. A modli se, aby se to jen zlepšovalo, jinak by jsi zůstal chudáček po zbytek života. V tom případě lituji lidi v tvém okolí.

0/0
3.3.2010 10:22

Host

Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

Kdo se vám o to prosí, blázni? Proč neustále otravujete u článků týkajících se programů pro windows? Proč radši nejdete blekotat na linux fóra?

Kolik asi přesvědčíte lidí, aby vyzkoušené prostředí a programy nahradili úplně něčím jiným a nekompatibilním? Naprostá většina lidí používá v práci OS a programy od MS. Kvůli vám se doma u každého nového počítače mají týden patlat s linuxem a kdesi hledat chybějící ovladače? Směšní hlupáci...

0/0
23.2.2010 22:47

Host

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

Nevím, proč někteří lidé mají stále pocit, že musí někomu nutit co má dělat a na čem pracovat. Kdy už konečně pochopíte, že je to každého věc. Pracuje se ti dobře na Linuxu? OK, druhý má raději Windows? Proč ne? Je to každého věc a nerozumím tomu, proč hlavně příznivci Linuxu mají ty ostatní za voly. Připomínají mi komunisty ty též tvrdili, že ta jejich pravda je ta jediná správná. Poradit, či vysvětlit systém to je v pořádku, ale sprostě napadat, to už tak docela v pořádku není.

0/0
24.2.2010 4:12

DaliborS

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

Je pravdou, že mezi uživateli Linuxu je mnoho mladých lidí,  kteří jsou zapáleni nejen do systému, se kterým pracují, ale do práce v IT vůbec.  Mladá generace tak trochu ukazuje budoucí trendy, nejen v IT. :-)

Na druhou stranu jsou mladí lidé radikálnější, neznají míru, občas přestřelí, když čtou laický názor (a oni tomu přece rozumějí .) a neštěstí je hotovo.:-/

Ano, ať si každý používá, co mu vyhovuje. Já mám pár let před penzí, Linux mi vyhovuje úplně báječně (používám Debian), ale chápu, že někdo má rád holky, druhý vdolky :-)

0/0
24.2.2010 18:58

Host

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

Prý občas přestřelí  8-o8-o Nedovedu si představit, že bych pod nějakým článkem v Technetu psal komentáře, které se článku absolutně netýkají ! (viz název tohoto článku!). Oni tady ale pořád dokola melou ty svoje moudra, které nikoho nezajímají. A tohle zasviňování diskuzí jim přijde úplně normální. RvRvX 

0/0
24.2.2010 23:34

DaliborS

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

Podívejme se na problematiku trochu z jiného úhlu. Jak by vypadala situace, kdyby Linux a potažmo open source (Linux je jen jednou ze součástí) vypadala? Tak, jako na konci 90. let. Microsoft by kralovat  ve všech oblastech a diktoval si ceny. Nikdo by jej nedonutil k používání otevřených formátů, systém by byl jak černá skříňka.  MS by striktně dohlédl na to, aby ani jediná kopie u študáka doma nebyla načerno vypálená.  Technicky to zvládnout lze. Nebyly by slevy pro rodiny a studenty s MS Office a Windows. Vývoj OS by se velmi zpomalil. Proč strkat peníze do vývoje?

Díky Linuxu (a nejen jemu) tyhle černé výjevy se realitou nestaly. Je tu konkurence, naštěstí.  A je silná! Stačí si přečíst výroční zprávu Microsoftu (četl jsem tu již pár let starou), kde považuje Linux za velmi nebezpečného konkurenta ..

Jedno procento, pět procent obratu, dvacet .. Tohle není až tak důležité pro efekty, které jsem popsal výše.

0/0
25.2.2010 8:57

Host

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

Proč myslíš, že je to tak mimo téma? Vždyť hlavní devizou antiviru od MS je to, že je zadarmo. Vyzdvihují to i v titulku. A to je přece zcela klíčová vlastnost právě Linuxu. Takže mi to zas tak mimo mísu nepřijde.

0/0
25.2.2010 18:00

beda venerabilis

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

 Já bych všechny ty linuxy zakázala,  to nevede k ničemu dobrému. Říkala jedna důchodkyně

0/0
24.2.2010 22:45

Host

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

a měla pravdu... ;-D;-D

0/0
24.2.2010 23:03

DaliborS

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

A promluvila pomazaná hlava. Amen.

0/0
25.2.2010 8:39

DaliborS

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

Zaplať pámbu, že se tohle nikomu na světě zakázat nepodaří. R^

0/0
25.2.2010 8:40

Host

Re: Blití linuxových dvouprocentů je nekonečné

Jsi anglická vlna...

0/0
25.3.2010 22:40

Host

zatěžování systému

Tak měl jsem tu čest tento antivir vyzkoušet. Dojmy jsou smýšené, spíše negativní... Supr je, že je zdarma, to je zajisté plus, tedy zatím. Ovšem zarazila mne skutečnost, že tento antivir vytěžuje systém samotný, a to nemalým způsobem. Po delším sledování jsem zjistil, že spouští zrejmě nějaký test (ne podle naplánování) který není v programu nijak vydět a nejde ani vypnout a tím zatěžuje procesor i na 50 procent a zabírá cca 80 Mb operační paměti RAM. Do stolních PC myslím, že v pohodě, ale do notebooku, či nedej bože netbooku vůbec nedoporučuji. Jednak brzdí chod sytému samotného a o aplikacích ani nemluvě... No a výdrž baterie při takové nesmyslné zátěži - k ničemu.;-€

0/0
23.2.2010 14:06

Host

Re: zatěžování systému

Jestli jsi stejný odborník na computer jako na češtinu, tak tvá informace je vskutku hodnotná.

0/0
24.2.2010 4:01

Host

používám jej už cca 3 měsíce

a musím říct, že na mém noťasu s Vistama mi oproti Avastu podstatně zrychlil PC. I když mám spuštěný hluboký sken, na PC můžu normálně pracovat. Občas projedu PC nějakým jiným antivirem a antispywarem a zatím nic. Trochu je problém s aktualizací, protože MS sice vydává cca 2x denně databáze, ale MS Security Essential se aktualizuje sám tak 1x za dva dny. Takže když si vzpomenu, radši spustím aktualizaci ručně. Má ale dobrou heuristickou analýzu, takže to až tak velký problém není ani kdybych zapomněl.

0/0
23.2.2010 7:49

Host

Sranda je,

že údajně "opravená" EULA je do posledního bajtu stejná s tou původní a totéž paltí o celé instalační sadě.

0/0
23.2.2010 6:59

Host

záměrně děravý OS

OS, který pro zabezpečení své vlastní použitelnosti potřebuje ihned po instalaci sw berličku v podobě antiviru je ve skutečnosti směšnou karikaturou OS či slov jako kvalitní, seriózní, bezpečný ...  je to prostě šmejd. Jen lidé jenž jej dvě desetiletí užívají jsou jako ti notorici opilí a spokojení. Jsou prostě odepsaní a stejně jako ti notorici si to nikdy nedokáží ani přiznat , ani s tím něco udělat, jsou to prostě závisláci. Musí vyhynout, chcípnout někde v koutě. Bude ale trvat ještě hodně dlouho, než se s tím bude moci něco udělat. Alternativa v podobě různých Linuxů bolí stejně jako kdyby se někdo učil znovu chodit. Ti zkušenější jsou kupodivu ještě více závislí, neboť pro svou každodenní "profi" práci potřebují právě tenhle OS. A tak jim nezbývá než rezignovat, vyprdnout se na ideály, koupit děravej OS, nainstalovat další ještě připitomělejší verzi excelu a bojovat ... :). Je to trapné, šměšné ale nedá se s tím nic zatím dělat. Uvidíme, třeba za pár let ...   

0/0
22.2.2010 17:52

Krak

Re: záměrně děravý OS

Jistě, třeba za pár let trochu zmoudříš...

0/0
23.2.2010 1:09

Host

Re: záměrně děravý OS

Ten nezmoudří nikdy.

0/0
23.2.2010 2:08

Host

Re: záměrně děravý OS

Ideály jsou krásná věc, ale práci na nich neuděláš a neodvedeš, chlapče. Jo a až to jednou půjde a místo OS se budou instalovat ideály, tak bez antiviru ani ránu. ;-D

0/0
23.2.2010 7:03

Host

Re: záměrně děravý OS

Hodte na toho blazna sit

0/0
23.2.2010 10:15

Host

Re: záměrně děravý OS

Velmi moudře napsáno. Jediná konkurence je pořád ještě MAC OS. Linux opravdu bolí. Zvlášť lidi zvyklé na Microsoft - na stříbrný podnos s okny podstrčený pod nos. Ti už moc neřeší, jestli to na tom podnosu je čerstvé a kvalitní.

Ale po čase člověk u Linuxu pochopí. Že inteligentně udělaná věc mu může  opravdu dobře sloužit a dává mu tolik možností, že by to dřív nebyl schopen připustit.

Zásadní problém je nedostatek profi softwareu pro grafiku, video, zvuk a.p. To ale není chyba Linuxu a jeho tvůrců, ale softwareových firem jako třeba Adobe.

A pevně věřím, že jednou i takové Adobe pochopí, že udělat svůj CS balík pro Linux je pro něj zajímavé. I když si Microsoft snaží Adobe usilovně zpřátelit a zavázat, aby k tomu nedošlo.

0/0
23.2.2010 11:24

Host

Re: záměrně děravý OS

http://myego.cz/item/linux-na-desktopu-uz-10-let-nikdo-nechce

0/0
24.2.2010 19:19

DaliborS

Re: záměrně děravý OS

Ten sever od Radka Hulána je skutečně relevantní informace ROFL ;-D;-D

0/0
25.2.2010 8:44

DaliborS

Re: záměrně děravý OS

oops!  server ..

0/0
25.2.2010 8:51

Host

Microsoft a Linux

Věčný spor co? Jedna strana se posmívá jak trapný je systém Windows. Druhá nesmyslně argumentuje zastoupením produktu na trhu (jak by to bylo nějaké měřítko kvality) a nadruhou stranu velmi věcně argumentuje, že na Linux není  dostatek softwareu. Obě strany mají vlastně pravdu. Je to boj Davida a Goliáše. Pružný a inteligentní, ale malinký David a zkostnatělý, pomalý a hloupý moloch Goliáš.

Víme, jak to nakonec dopadlo.

Jen je třeba ještě chvilku vyčkat, až David dobře nabije prak a moloch bude už tak nemotorný, že nestačí uhnout.

Výsledek bude pro všechny uživatele jen a jen přínosem.

0/0
22.2.2010 12:29

Heralik7

Re: Microsoft a Linux

Myslíš? Nebude pak z Davida Goliáš? Není to třeba tak, že na Linux se viry nevyplatí?

A myslíš že je Linux přínos? V čem a komu? Mé matce? Mému dědovi? Nebo segře?

Kecy v kleci s celým linuxem...

0/0
22.2.2010 12:45

Host

Re: Microsoft a Linux

Proč by neměl být přínos? Asi stejně takový jako Windows. Spíš větší. Už to dávno není jen příkazový řádek, jak si většina uživatelů myslí.

Malý příklad: Můžeš přijít k libovolnému neznámému počítači, vložit do něj své CD a nastartovat z něj bezpečný systém, z kterého se připojíš třeba do banky, aniž bys řešil, jestli někdo neodposlouchává tvé heslo a stisky kláves?

S Linuxem to jde zcela snadno bez větších znalostí. S Windouws ani ve snu. Máš pocit, že to není přínosné?

0/0
22.2.2010 12:52

Hip

Re: Microsoft a Linux

:-Paha, takže stačí někdě zapomenout cd a máš vybílenej účet. To je opravdu velice přínosné.;-D;-D Linux je shit, neběží v něm potřebné programy ani hry. Může stačit maximálně surfovači po netu, který si windows nemůže dovolit:-P

0/0
23.2.2010 8:20

DaliborS

Re: Microsoft a Linux

To stačí někde v bankomatu zapomenout kartu také, ne? Data nejsou nikdy úplně v bezpečí, pokud "útočník" má fyzický přístup k disku. Bez ohledu na OS.

V linuxu neběží potřebné programy ani hry .. hlavně ty hry? Pro typické pařany linux není, ale i řada her se v něm dá zprovoznit.

Kromě toho, na linuxu mi běží menší výrobní firmy už od roku 2002 a v současné době i všechny pracovní stanice. Takže záleží na výběru programů ..

Od roku 2002 - žádné viry, žádné boty, trojany, žádné spory o licence .. naprosto nic.

Za licence investice 0 Kč. Tato "investice" se příznivě projeví i v cenách zboží a právě v době krize se taková komparativní výhoda velmi hodí.

0/0
23.2.2010 10:42

Host

Re: Microsoft a Linux

Trochus to nepochopil. Na CD je jen operační systém. Žádné údaje o mém účtu. To ti klidně pak můžu dát.

0/0
23.2.2010 11:06

Host

Re: Microsoft a Linux

Jo ty HRY. To je největší problém. ;-D Je to jako hodnotit auto podle toho, jestli se v něm daj přehrávat DVD s filmama.

Děte do háje s hrama! Ty patřej na herní konzoli a ne na počítač. Alespoň ne na ten, na kterém se seriozně pracuje.

0/0
23.2.2010 11:09

Host

Re: Microsoft a Linux

Myslím, že spíš Windows jsou pro ty, kteří si nemohou mentálně dovolit Linux. Tak si musí draho zaplatit obrázky ve Woknech.

0/0
23.2.2010 11:12

Host

Re: Microsoft a Linux

Je pravděpodbně přínosný právě Vaší matce, Vašemu dědovi a možná i Vaší ségře. Na běžné domácí požití - podívat se na zprávy na netu, napsat email, kouknout na fotky z dovolené, případně se podívat na nějaký film je Linux úplně dostačující. A jeho údržba nebude taky nijak drastická ...

Nic proti MS, ale zkuste Linux nainstalovat a uvidíte, že to jde ...

Jasně, pokud Váš mladší brácha rád hraje hry, nebo pracuje ve specializovaném softu, který běží jen na oknech, tak tam mu propašovávat Linux nemá cenu.

0/0
22.2.2010 16:21

Host

Re: Microsoft a Linux

Moje matka/deda/sestra nepozna prilis rozdil mezi plochou ve Windows a plochou v Gnome (nebo jinych grafickych rozhranich), neumi spravovat ani Windows ani jednu z distribuci Linux. Otevrit Firefox a Thunderbird ale umi, a je fuk, jestli je to na Windows, nebo na jedne z distribuci Linuxu. Pokud vlezou, nic netusic, na nejake malwarem zasvinene stranky ve Windows, otevrou email se zavirovanou prilohou, tak jim to zahnoji kompa, ktereho stejne nebudou umet opravit. Vtip je ovsem v tom, ze vetsina Linuxovych distribuci nestoji nic, naopak, plny OS je nainstalovan za radove kratsi cas, nez stejne "vybavene" Windows.

Ale jak pravi stare dobre ceske prislovi: "Kdo chce kam, pomozme mu tam." A BTW: totez plati i ve volbach: "Vsichni mame to, co si zaslouzime." ;-)

Pekny den :-)

0/0
22.2.2010 20:25

karliak

Re: Microsoft a Linux

My mati je 50, nainstalil jsem ji susecko na notebook a bez problemu dela co potrebuje - internet, majly, koukani na filmy, sem tam nejakej dokument, ... A neni zadnej problem.

0/0
23.2.2010 7:47

DaliborS

Re: Microsoft a Linux

Mojí máti je dokonce 75 let. A na Debianu běžně pracuje, sleduje televizi, surfuje, píše dopisy. Žádný problém.

0/0
23.2.2010 10:58

polarna

Re: Microsoft a Linux

..to už nemá nikdo starší mámu?? ;-D

0/0
27.2.2010 18:09

Host

Re: Microsoft a Linux

Jo věčná snaha Microsoftu něco dohnat z něj dělá fak moloch, kterej se zamotává sám do svejch řešení.

Máme MS DOS, Apple má super okna. Uděláme Windows 3.1. Okna blbá ale naše. Novel má super síť. Uděláme Microsoft Network. blbou, ale naší. Netscape má super prohlížeč. Uděláme Internet Explorer. Blbý ale náš. Velký úspěch ICQ. Uděláme Mesenžra. Debilního ale našeho. Na tetu slaví úspšch PHP, MySQL a Flash. Musíme rychle udělat ASP, Microsoft SQL a Silver Light. Trochu se to nepovedlo, ale je to naše. Google má ale tak nehorázný úspěch s vyhledavačem. Rychle uděláme Bing. Bude blbý, ale náš a integrovaný.

Hlavně je důležitý, že to všechnu musí běhat jenom na našich Windows, aby už nikdo nemohl používat nic jiného.

0/0
22.2.2010 12:46

Heralik7

Re: Microsoft a Linux

A nutí tě to někdo kupovat, používat, číst si o tom? Zatím to spíš vypadá jak přehlídka náhončích linuxu...

0/0
22.2.2010 12:48

Host

Re: Microsoft a Linux

Linux tě nikdo nenutí kupovat, protože je zdarma. Linux necpe miliardy do reklamy jako náhončí Microsoft. Trochu si to srovnej co píšeš.

Nikdo tě k Linuxu nenutí (co by z toho měl). To je jen dobrá rada, abys trochu otevřel oči. Jestli tu někdo někoho nutí, je to MS. Abys kupoval. A ten tlak je kompatibilita.

Rozšířený produk, který není kompatibilní s ničím než sám se sebou je tlak extrémní.

0/0
22.2.2010 12:57Najdete na iDNES.cz