Diskuze

Speciální programy zajistí bezpečí vašim datům. Prostě je zašifrují

Přístup k vašim datům může více či méně úmyslně získat prakticky kdokoli. Ať už někomu půjčíte celý počítač, ztratíte USB klíčenku nebo zapomenete paměťovou kartu ve čtečce počítače v internetové kavárně. Pomůže přitom málo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Host

28. 4. 2010 18:34
Nejsem příznivec šifrování disků

Vytváříte si tím potencionální problém v případě HW poruchy nebo chyby FS disku. Nástroje, které za normálních okolností dokáží data rekonstuovat budou na zašifrovaných oddílech zcela bezmocné. Zvláště pokud použijete nějaký nestandardní freeware. V podstatě sice zabráníte, aby data četli jiní, ale zásadně zvyšujete pravděpodobnost, že je nakonec nepřečtete ani vy.

Citlivých údajů které je třeba opravdu chránit je ve skutečnosti naprosté minimum a lze to vyřešit kryptováním jednotlivých souborů třeba pomocí WinRARu. Rozhodně bych se ale nepouštěl do nějakého kryptování na úrovni systému, nebo nedej bože na úrovni diskových oddílů.

0 0
možnosti

Macek.0001

27. 4. 2010 17:46
Glary Utilities

Je free, mimo heslování souborů umí i několikanásobné přepisování smazaných souborů, čistí registry a mnoho jiného. K čemu bych potřeboval něco jiného?!

0 0
možnosti

Kočipatá

27. 4. 2010 17:18
KeePass

Já používám KeePass (http://www.keepass.com/). Mám to celé ne USB klíči. Jednoduché, nikam se nemusí instalovat, uživatelsky přítulné.

0 0
možnosti

Kočipatá

27. 4. 2010 17:19
Re: KeePass

Aáá pardon, jiná diskuse. :) Keepass je taky na šifrování, ale hesel.

0 0
možnosti

Host

26. 4. 2010 14:04
No jo TrueCrypt,

když on ale neumí pracovat s Win 7 64-bit. To je pak potíž.

0 0
možnosti

Host

26. 4. 2010 15:17
Re: No jo TrueCrypt,

http://www.truecrypt.org/docs/ - Supported system

0 0
možnosti

Host

26. 4. 2010 8:39
hm,

vzpominam jak mne kdysi pred lety (cca 8-10let) postihl nejaky vir ktery taky sifroval data na disku. on je nenapadal, jen je v tichosti sifroval. dokud byl v pameti tak byl neskodny a nedelal nic nez to ze sifroval data...a dokud byl v pameti tak ani nikdo nezjistil ze sou data sifrovany... pak o sobe dal vedet, antivir zarval, nabidl jeho odstraneni coz vubec nebyl problem, ale po restartu byla vsecka data totalne necitelny....

celkem sranda tenkrat...

0 0
možnosti

Host

26. 4. 2010 16:13
Re: hm,

To už bude 15 let a byl to One_half. Jak se dostal do půlky disku byl konec.

0 0
možnosti

Host

25. 4. 2010 21:46
StorageCrypt

Ahoj, používám StorageCrypt - prima - rychlé.

0 0
možnosti

Host

25. 4. 2010 21:28
Proč šifrovat? Nelegální bývá pomalu vše

Pokud budu mít doma např. instalační média, celá řada aplikací, OS atd - a nebudu mít ke všemu účtenky. Při nějaké policejní kontrole, kvůli zcela jinému důvodu, mi vlezou i do toho, do všeho budou vrtat, budou prohlížet, budu muset vysvětlovat. Není tak zcela hloupé své data, zvl. citlivější věci prostě nějak uzavřít. Já mám radši, když někdo druhý nemá možnost slídit v mých soukromých věcech.

Přemýšlel jsem o bezpečnosti uchování dat. Pokud mám něco na počítači, dvd a cd médiích, externím HD, tak o vše můžu přijít - zloděj, vyhoří byt, DVD či CD odejdou fyzicky, to vlastně i HD v počítači či externí taky. Data lze mít uložena na nějakém externím místě v internetu - nějaké úložiště, místo pro sdílení souborů, nebo v mailboxu. Na takto veřejném místě ovšem určitě budu chtít, aby např. mé osobní údaje nebyly čitelné pro každého. Do schránky, úložiště apod. se může dostat i někdo nepovolaný. Kryptování znemožní, aby někdo cizí mi data prohlížel.

0 0
možnosti

Host

25. 4. 2010 21:30
Re: Proč šifrovat? Nelegální bývá pomalu vše

Podobně je možné mít osobní data na firmním serveru, v nějakém osobním prostoru, kde mám přidělený prostor a můžu mít i osobní věci, v tomto rozsahu. I když jde třeba chráněné, aby jiný uživatel tam nemohl, tak admin se tam dostane kdykoli chce. Takže si nějak, třeba jednodušše zakryptovat není vůbec hloupé.

0 0
možnosti

Host

25. 4. 2010 21:00
Synchronizace

Zdravím, nevíte někdo se mi podaří takto zašifrovanou falshku připojit ve winech i v Linuxu?

0 0
možnosti

Host

26. 4. 2010 15:17
Re: Synchronizace

Jasně, s TC určitě.

0 0
možnosti

Host

25. 4. 2010 16:08
Pozor na freeware

Šifrovanie je samozrejme skvelá vec, osobne by som si však dával veľký pozor na všetky "freeware" riešenia - ide o súkromný softvér, čo okrem iného znamená, že nebudete mať nikdy 100% istotu, že robí presne to, čo vám o ňom tvrdia. Navyše, nikdy by som svoje dáta nešifroval súkromným produktom firmy, ktorá tu už o rok nemusí byť...

Na bezpečné šifrovanie preto odporúčam výhradne slobodný softvér, napr. http://www.gnupg.org/

0 0
možnosti

Host

25. 4. 2010 16:25
Re: Pozor na freeware

Ty si akýsi můdry.

0 0
možnosti

Host

25. 4. 2010 14:17
Schyzofrenie

Není to torchu schýza kryptovat si data? Přiznejte si po pravdě, co se snažíte utajit před ostatními a jakou to má hodnotu. Pro drtivou většinu z vás je nejdůležitějším utajovaným údajem přístup do internetového bankovnictví. Všechna ostatní data jsou pro případného útočníka v podstatě bezcená. Rozhodně tedy nemají takovou hodnotu, aby byl ochoten vynakédat úsilí na jejich přečtení.

Když vám nějaký zlodějíček ukradne notebook, co myslíte že udělá? Bude se šťourat ve vašem soukromí? Bude rád, když bude schopen udělat "formád c:\" aby zamaskoval původ notebooku. To je asi tak všechno.

Úroveň zabezpečení musí odpovídat tomu, jakou cenu mají vaše data ve vztahu k nákladům toto zabezpečení prolomit. Pro drtivou většinu uživatelů postačí proto běžné přihlašovací heslo do Windows. jsou jistě vyjímky to nepopírám, ale mnoho jich opravdu není. Přitom jakýkoliv prostředek, vložený mezi vaše data a možnost je přečíst zhoršuje šance na jejich obnovení v případě závady datového nosiče.

0 0
možnosti

Host

25. 4. 2010 14:44
Re: Schyzofrenie

S tím musím souhlasit. Ale pravdou je že dneska už je elektronické skoro všechno a mnoho lidí (i já mezi ně patřím) má na PC citlivá data, nejen hesla k bankovnictví ale i účetnictví včetně faktur a smluv. Dále různé obchodní smlouvy ale i vlastní projekty které by jste nerad aby přišli do rukou konkurence. Programy na správu financí. Výpisy plateb za energie od pojišťoven. Dokumenty soudních sporů. Pak méně citlivá ale přesto osobní data jako jsou fotky které by jste zrovna nechtěl ukazovat na odiv Světu, fotky a údaje o Vašich dětech - kam chodí do školky, rodná čísla, co berou za prášky a jiné lékařské údaje. Je toho samozřejmě mnohem víc a vše mívají lidé na PC. Snad už chápete že zabezepčení PC je pak věc i obyčejných lidí.

0 0
možnosti