Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Reprosoustavy za milion a půl a "digitální pokojíček" Technet.cz budou víkendu v Praze

Tip na mrazivý víkend: Přijďte se podívat na výstavu High End Praha 2011. Poslechněte si ty nejlepší zvukové sestavy a prozkoumejte multimediální expozici naší redakce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Mě k životu stačí

hudba v MP3 min. 256kb nebo Flacu, HD filmy v mkv a za peníze, který bych vyhodil za pár krámů raději cestuju. Stejně žádný Hi-End neexistuje. Je to jen jiné pojmenování snobismu. Lidský sluch i zrak má své hraniceR^

0/0
21.2.2011 7:20

Host

yHeute, géniové průměrnosti

se otírají o špičku :-P

0/0
20.2.2011 18:37

Host

proč tam má yHeute stánek??

redaktůrci technetu rozumí elektronice jako koza petrželi - v životě

jsem tu neviděl ani jednu pořádnou recenzi a když zalovím v paměti, tak

jejich "referenční" zařízení pro proběhlé "testy" nestálo ani za psí

štěk ?!

0/0
20.2.2011 17:53

Host

proč tam má yHeute stánek??

redaktůrci technetu rozumí elektronice jako koza petrželi - v životě jsem tu neviděl ani jednu pořádnou recenzi a když zalovím v paměti, tak jejich "referenční" zařízení pro proběhlé "testy" nestálo ani za psí štěk ?!

0/0
20.2.2011 17:50

Host

Jaký má smysl

ovládt receiver Pioneer nějakým iPadem???? K tomu slouží odjakživa dálkové ovládání. Jediný důvod se sdá být ten, že to, podle redakce, vypadá zajímavě když se to napíše, že, odborníci?  Rv

0/0
20.2.2011 16:23

Host

Nechci nikomu brát iluze

Ale i reprosoustavu za řádově 150k může znehodnotit nevhodné umístění nebo jen reprodukce v místnosti s neodpovídající akustikou.

Daleko důležitější než samotná sestava je tedy místo kde má hrát.

0/0
17.2.2011 14:09

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

Zcela absolutní souhlas.

0/0
17.2.2011 16:34

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

Absolutně lze souhlasit s první větou. U druhé věty bych si dovolil polemizovat s poměry obou vlivů - podle mě akustika místnosti není důležitější než kvalita sestavy, ale je to tak padesát na padesát.

Taky záleží na tom, do jaké kvalitativní kategorie se chceme dostat a jak vypadá poslechová místnost ve výchozím stavu.

"Moderní" interiér, tedy holobyt z pohledového betonu je samozřejmě akusticky katastrofa v každém přídadě a ten bez akustických úprav seriózně používat nelze. "Zabydlený" pokoj s nábytkem, pohovkami, závěsy, kobercem a podobně naopak může vyhovovat pro sestavu do 100 tisíc Kč i bez úprav. Investovat do dražších a kvalitnějších sestav samozřejmě bez akustických úprav poslechové místnosti smysl nemá. Ty úpravy samozřejmě musí navrhnout odborník s odpovídajícím měřicím vybavením. Bastlit "basové pasti" a podobně jen tak od oka nebo od ucha nemá smysl a často to situaci ještě zhorší.

0/0
17.2.2011 18:46

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

Třeba já jsem druhou větu pochopil tak, že záleží nejen na umístění beden v místnosti, ale i umístění posluchače vůči bednám a vůči místnosti. Pak by se i s druhou větou dalo souhlasit bezvýhradně.

.

S tvým druhým odstavcem souhlasím. Nejvíc pobaví moderní technicky skvěle vybavené obýváky, kde jsou často celkem kvalitní reprobedny narvané na zadní zdi a jedna z nich ještě k tomu v samém rohu místnosti...

0/0
17.2.2011 21:28

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

Aha, já jsem to "místo kde má hrát" pochopil jako místnost - přesněji akustiku místnosti. Ale ve výsledku si předpokládám rozumíme a shodneme se na tom, že kvalita vlastní sestavy, akustika místnosti a umístění beden a poslechového místa jsou všechno důležité části jednoho celku. A že ze všeho nejdůležitější je, aby žádná z částí nebyla extrémně horší a tím nedegradovala ostatní části a potažmo tedy aby celek nebyl horší, než by mohl být.

Ohledně holobytů - já chápu "neHiFisty", že chtějí mít takzvaně moderní byt a i ten se pokusit nějak příjemně ozvučit. Já si myslím, že i v holoobýváku hrají lépe špatně umístěné sloupy za 60 tisíc než papundeklové imitace sloupů za 10 tisíc. Samozřejmě to zvuk těch sloupů za 60 tisíc hodně degraduje a HiFista by to nikdy nepřipustil, ale zkrátka lidi s vyššími nároky na vzhled než zvuk neodsuzuji - takový neempatický zaslepený militantní HiFista zkrátka nejsem.

0/0
18.2.2011 10:23

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

Ještě doplnění k holobytům - poměrně zajímavé řešení jsou 2.1 nebo 5.1 sestavy Cabasse Eole 2 nebo IO 2. Samozřejmě se nejedná o pravověrné Hi-Fi, ale na svou kategorii a řešení jsou zvukově hodně zajímavé. Vhodné umístění subwooferu se vetšinou najít podaří a satelity tak náročné na umístění nejsou. Navíc pokud se bytovému designérovi a/nebo majiteli bytu opravdu zalíbí, což je vzhledem k jejich zajímavému vzhledu časté, tak souhlasí s umístěním satelitů na stojanech dál od zdí více v prostoru - se stejným umístěním klasických beden by nesouhlasil - klasické "kvádry" zkrátka v moderním interiéru působí nepatřičně a všichni mají tendenci je někam "zastrčit".

0/0
18.2.2011 10:42

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

http://cabasse.cz/novinka/185.html

0/0
18.2.2011 10:50

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

Souhlas, to s hi-fi nemá moc společného a podobná řešení existují už dlouho a od mnoha výrobců (např. notoricky známý Bose Lifestyle)

0/0
18.2.2011 11:39

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

Na to, jak jsi nemilitantní, máš celkem militantně bipolární vidění možností beden buď za 60 kKč nebo za 10 kKč. Mě osobně by bylo mnohem bližší takovým lidem poradit nekupovat sloupy za 60 umístěné zadní stěnou (s bassreflexem) opřenou o zeď, ale koupit např. slušné regálovky za 25 umístěné na stojanech 50 cm od zdí (to je jen příklad). Výsledný zvuk by tak s největší pravděpodobností byl výrazně příjemnější.

0/0
18.2.2011 11:36

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

Sloupy za 60 kKč nebo za 10 kKč v holoobýváku jsem samozřejmě taky myslel jen jako příklady extrémů, se kterými jsem se setkal. Nebo snad někde píšu, že něco z těchto extrémů považuji za správné a že je někomu doporučuji jako optimální řešení? Kdybych existenci těchto extrémů zamlčel, bylo by to méně militantní?

Každá situace je jiná a pokud někomu ze svých známých něco doporučuji, tak se snažím zohlednit jejich stávající vybavení a požadavky na vzhled a navrhnout v daném cenovém limitu několik variant řešení, která se mi zdají rozumná, a z nich si nechám "zákazníka" vybrat, aniž bych ho do některé z variant tlačil.

0/0
18.2.2011 12:21

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

Krásná teorie. V praxi ale lidé mívají takové požadavky (na vzhled, funkčnost, zvuk, cenu...), které jsou ve své kombinaci nesplnitelné a pak nezbývá než je doporučením variant, které dávají smysl, "tlačit" do něčeho jiného, než co chtějí (protože to neexistuje).

0/0
18.2.2011 12:41

Host

Re: Nechci nikomu brát iluze

U mě je to i praxe. Já nejsem prodejce Hi-Fi, takže radím jen svým známým, kteří si poradit chtějí nechat, protože vědí, že se o tuto problematiku zajímám. Samozřejmě je upozorňuji na to, že mnou navržené řešení nemůže být nejlepší možnou variantou na světě, protože nejsem neomylný Všeználek, ale že s největší pravděpodobností jsem schopen navrhnout řešení s lepším poměrem cena/užitná hodnota, než jakým by je napálil nepoctivý prodejce elektroniky, kdyby šli do obchodu nakupovat oni sami jako naprostí lajci.

Je to to samé, jako když mi třeba kamarád instalatér rekonstruuje koupelnu - proberu s ním náklady a mojí představu o vzhledu koupelny. Pokud řekne, že tohle podle něj technicky nebo finančně není možné a můžeme to udělat tak nebo tak, tak si vyberu některou z jím navrhovaných variant a nešpekuluji hledáním jiného instalatéra, protože vím, že řemeslu rozumí a natáhnout mě taky nechce.

0/0
18.2.2011 13:27

Host

Akce pro snoby

kteří už neví za jakou kravinu utratit peníze. Místo toho aby pomohly zahladit třeba státní dluh ČR ;-DR^

0/0
17.2.2011 8:30

Clovicek123

Re: Akce pro snoby

ktery Ty generujes svymi socialnimi davkami, ze? :-)

0/0
17.2.2011 9:11

Host

Re: Akce pro snoby

pche to je zavadejici, ceho se rozkradlo vic ... verejnych penez skrze absurdni zakazky jez posvetili politici ci urednici nebo davky, ktere davaji urednici na zaklade nejakych podminek ... argumentovat ze pouze tyto davky zvysuji zadluzeni statu, i kdyz jsou priznanesamotnym byrokratickym aparatem na zaklade rozhodnuti politiku, je zavadejici a oblbovani hodne Kalouska ... ted chybi v PS cca 30mega na socialni a zdravotni pojisteni "elity", Kalousek z rozpostu MF pry nic neda, takze davat budou opet ovcane skrze nove dane?

0/0
17.2.2011 12:57

Ghost47

Re: Akce pro snoby

Ono použít ty prachy na zahlazení státního dluhu vyjde zhruba nastejno, jako si s nima zapálit doutník. Jak naše "levicová" levice, tak naše "pravicová" levice ty dluhy za pár let nasekaj znova :-)

0/0
17.2.2011 11:04

Host

Re: Akce pro snoby - bouchnul jste se do hlavy?

Laskavě si spočítejte, kolik ten váš snob zaplatil daň z příjmu, sociální daň a zdravotní daň, když vydělal 1.5 milionu Kč čistého. A kolik zaplatil DPH, když si koupil reprobedny za 1.5 milionu Kč.

A navíc - vy svoje vlastní vydělané brutálně zdaněné peníze nepoužíváte pro osobní potřebu, tedy nákup znovu zdaněného zboží a služeb, ale platíte jimi státní dluh úplně všemi? Pokud ne, proč by to měl dělat někdo jiný?

0/0
17.2.2011 15:29

Host

Re: Akce pro snoby - bouchnul jste se do hlavy?

Mě se to počítat nechce, ale odhaduji, že ten, kdo si koupí bedny za jeden a půl milionu, tak na dani z příjmu, sociální dani, zdravotní dani a DPH z beden přispěje do státní kasy sumou okolo jednoho milionu korun. A to fakt není málo. Pokud to bude někdo ochoten spočítat a tímto to pomateným levičákům spočítat,  tak mu za to předem děkuji.

0/0
17.2.2011 18:53

Host

Re: Akce pro snoby

Do tebe stat nainvestoval asi spatne, kdyz nevis jak spravne psat "y" a "i"

0/0
17.2.2011 18:23

neznalek_na_mesici

Re: Akce pro snoby

Tahle snobarna take podleha DPH a v praxi tedy snobove prispivaji do statniho rozpoctu casto podstatne vice, nez hlupaci jako vy Rv

0/0
18.2.2011 12:54

Host

z těch holek jde strach!

8-o

0/0
16.2.2011 19:46

Host

Re: z těch holek jde strach!

Co to melete ,z Tebe jde strach 8-o;-D:-P

0/0
16.2.2011 21:14

Host

hlavne nezapomente nakoupit kabely z bezkyslikate medi

netopejri ;-D

0/0
16.2.2011 19:36

Host

jj ...

... jednou jsem na to nechal chytnout ...

0/0
16.2.2011 16:32

jeen

...soustředit se budeme...

Pane Nývlte, nestačilo by to napsat normálně česky:  ... SOUSTŘEDÍME SE ... ?

;-(

0/0
16.2.2011 15:57

Host

Re: ...soustředit se budeme...

ehm ... to tvoje doporučení nevypadá jako budoucí čas :-D

0/0
17.2.2011 8:56

jeen

Re: ...soustředit se budeme...

Vrať vysvědčení ze základní školy!

0/0
19.2.2011 16:21

Host

Kolik diskutujících

tady má zase uši netopýra ?;-D

0/0
16.2.2011 15:05

you.can

Re: Kolik diskutujících

0/0
16.2.2011 16:19

Host

Re: Kolik diskutujících

To určo i slyšíš jak se ti smeju ;-D

0/0
16.2.2011 16:55

Host

Re: Kolik diskutujících

To od tebe není hezké. Pokud má uši jako netopýr - špičatý a chlupatý - tak to moc k smíchu není.

0/0
17.2.2011 15:33

Host

Uši zadara...

ale výrobní náklady těch rep. asi tak 10 tisíc a půl.?

0/0
16.2.2011 13:55

Host

Re: Uši zadara...

Pokud jste schopen vyrobit reprobedny za deset a půl tisíce Kč tak, aby opravdu hrály jako reprobedny s prodejní cenou jeden a půl milionu korun, tak musíte být miliardář. Gratuluji!

0/0
16.2.2011 14:06

Host

Re: Uši zadara...

A už si ty bedny někdy někdo koupil?

0/0
16.2.2011 15:25

Host

Re: Uši zadara...

Jaká je tedy cena součástek?Pochybuji, že by si někdo z těch hájend výrobců dělal své repro, kondenzátory atd. Maximálně si navinou nějakou cívku a udělají bednu.:-)

0/0
16.2.2011 16:21

Host

Re: Uši zadara...

No a proč třeba ty takové bedny s výrobní cenou 10 tisíc a prodejní několik set tisíc nevyrábíš? Prodal bys pár desítek kusů a měl bys nadosmrti vyděláno...

0/0
16.2.2011 22:27

Host

Re: Uši zadara...

tak to byste se divil. repro vyrobené na zakázku přímo pro určitý druh ozvučnice se běžně vyrábí

0/0
17.2.2011 12:22

Host

Re: Uši zadara...

Přesně tak - všichni výrobci reprobeden samozřejmě nemají svojí vlastní výrobu reproduktorů, ale hlavně u vyšších řad reprobeden si nechávají vyrábět reproduktory u špičkových výrobců reproduktorů na míru přesně podle svých požadavků. Tyto reproduktory samozřejmě můžou vycházet ze standardní řady reproduktorů, ale pokud už nejsou upravené proto, aby měly nějaké speciální vlastnosti, tak jsou upravené proto, aby se zabránilo kopírování reprobeden - tedy aby nebylo možné koupit si samotné reproduktory a postavit si bedny svépomocí, protože u reprobeden netvoří cenu jenom náklady na materiál, ale hlavně na vývoj. A náklady na vývoj jsou tím vyšší, čím lepší má reprobedna být. A čím vyšší náklady a tedy vyšší prodejní cena, tím méně se prodá kusů. A čím méně kusů se prodá, tím vyšší podíl nákladů na vývoj musí být pokrytých z prodejní ceny každého páru reprobeden. Tak je to u každého druhu zboží - třeba luxusních aut a podobně

0/0
17.2.2011 15:46

Host

Zvlastni ...

.. ze do statni spravy ma nejvetsi moznost se dostat ten, kdo uz dokazal podojit verejny rozpocet skrze napr. neinvesticni projekty ... plati ji vsichni ovcane uz X let a budou nejmene dalsi 4roky ... viz http://zpravy.idnes.cz/pravnicka-simunkova-hajila-deti-ted-bude-misto-kocaba-branit-lidska-prava-1qb-/domaci.asp?c=A110216_102816_domaci_jj

0/0
16.2.2011 13:02

you.can

Re: Zvlastni ...

jsi trochu OT

0/0
16.2.2011 16:20

Host

Re: Zvlastni ...

vzdycky ... diky diskuzni politice idnes ...

0/0
16.2.2011 16:33

Host

A voni Roubíček

poslouchají reprosoustavu nebo hudbu ?

0/0
16.2.2011 12:45

Host

Re: A voni Roubíček

Blázněj, Kohn? Stálo to milion a půl a já na tom budu pouštět hudbu!

0/0
16.2.2011 13:21

Host

Re: A voni Roubíček

R^;-D

0/0
16.2.2011 13:23

Host

Re: A voni Roubíček

Poraď, jak se dá poslouchat hudba bez reproduktoru?

0/0
16.2.2011 22:28Najdete na iDNES.cz