Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Novinky Samsungu: nejlehčí 3D brýle a monitor jako dokovací stanice

Společnost Samsung představila nové produkty ve všech kategoriích. Lehoučké dioptrické 3D brýle nadchnou fanoušky trojrozměrných filmů, notebooky a tablety zase příznivce mobility.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Ext.monitor připojení

Čím se připojuje ten ext. monitor? Tohle je zařízení přesně pro mě. Mám klasický notebook vybavený bluetooth, wi-fi a dalšími. Není snad zapotřebí nějakého nového standardu??

0/0
9.3.2011 11:19

Pavel Kasík - Technet.cz

Re: Ext.monitor připojení

Připojuje se přes Wi-Fi.

0/0
9.3.2011 12:25

Host

raději bych věděl

kdy telky Samsung budou mít i DVB-T2, jinak je u nás marné kupovat, když se  v T2 už vysílá

http://www.ctu.cz/pusobnost-ctu/test-dvb-t2.html :-/

0/0
9.3.2011 9:40

Host

Samsung

"Samsung, stejně jako ostatní výrobci, chce nabídnout uživatelům co nejvíce různých aplikací, internetových serverů a služeb."

No nevím, spíš mám pocit, že svou obchodní politikou (nejen) Samsung funkce blokuje na úrovni firmware.

0/0
9.3.2011 1:27

sudovec

Dotaz na redakci

Jak se dá 3D obraz vylepšit zesílením signálu?8-o

0/0
9.3.2011 1:02

Jan Motůrek

Re: Dotaz na redakci

No sice nejsem redakce, ale řekl bych, že například je vždy dobré mít co nejlepší SNR. No a též bych řekl, že u většiny (u všech?) 3D systémů přicházíte o půlku jasu.

0/0
9.3.2011 7:21

sudovec

Re: Dotaz na redakci

Tak a teď tedy otázka č. 2 a 3., nyní už i pro širší veřejnost:

 - jak zesílením signálu vylepším SNR?

 - jak zesílením signálu zvednu (ideálně na dvojnásobek) jas?

0/0
9.3.2011 8:05

Host

Re: Dotaz na redakci

1) To je velmi prosté milý Watsone. Zkus si do gůglu zadat heslo předzesilovač případně pokud vládneš angličtinou tak preamplifier.

2) Zlepšením SNR se vylepší BLER, což poznáš tak, že a) nijak, pokud byl i předtím SNR vpořádku b) přestane to kostičkovat nebo jinak odkopávat svou digitální podstatu.

0/0
10.3.2011 7:32

sudovec

Re: Dotaz na redakci

A jak předzesilovač a nebo obecně jakýkoliv zesilovač vylepší SNR (pro vysvětlení - Signal to Noise Ratio)? On umí odstraňovat šum?

0/0
10.3.2011 7:42

sudovec

Re: Dotaz na redakci

Dobrá, nebudu vás už trápit - žádný zesilovač neumí "vylepšit SNR", t.j. snížit šum v signálu. Vždycky zesílí signál včetně šumu, který už tam je, a přidá si k tomu ještě svůj vlastní. Takže každý zesilovač naopak SNR zhorší. Jestli mi nevěříte, zkuste do "gůglu" zadat amplifier a vypadne na vás např. toto:

"Noise

This is a measure of how much noise is introduced in the amplification process. Noise is an undesirable but inevitable product of the electronic devices and components; also, much noise results from intentional economies of manufacture and design time. The metric for noise performance of a circuit is noise figure or noise factor. Noise figure is a comparison between the output signal to noise ratio and the thermal noise of the input signal."

Takže klíčové slovo u zesilovače je jeho šumové číslo.

0/0
10.3.2011 8:10

Host

Re: Dotaz na redakci

Ale ne, mě netrápíte. Pokud berete zesilovač jako oddělenou součástku, tak ano, SNR na výstupu je o něco horší než na vstupu. Nicméně pokud je energie vstupního signálu do přijímače porovnatelná s šumovou energií generovanou přijímačem, pak dává smysl signál na vstupu zesílit, aby samotný šum přijímače SNR nesnížil. Překvapuje mě, že člověk, co má ambice chytat někoho v radioelekteronice na hruškách, nezná takvéto triviality. Předzesilovač se dává pomalu i do buchet.

0/0
10.3.2011 9:15

sudovec

Re: Dotaz na redakci

To je sice pravda, ale upřímně řečeno silně pochybuji o tom, že by Samsung chtěl toto využít pro zlepšení kvality obrazu ve 3D - protože by to musel aplikovat snad jen na to propojení přes komponentní videosignál. Nevím o tom, že by se 3D vysílalo v analogu a nebo že by Samsung měl nějaké zásadní problémy s citlivostí příjmu DVB-T/C/S.

0/0
10.3.2011 16:36

sudovec

Re: Dotaz na redakci

Na SNR jsem si už odpověděl sám (možná mně ještě někdo vyvede z omylu, ale o tom celkem pochybuji).

Teď už zbývá to zdvojnásobení jasu zesílením signálu. Sice není jasné, o jaký signál jde - ale jsme u 3D a tak budu předpokládat komponentní, HDMI a nebo RF.

U komponentního ani u RF signálu zesílením změnu jasu nedosáhnete. U HDMI prostým (elektrickým) zesílením signálu možná dosáhnete prodloužení dosahu kabelu (kompenzace útlumu).

Takže zvýšit jas můžete jen úpravou signálu. Ale to už se ve 3D TV dělá určitě - protože toho poklesu jasu na méně než polovinu jsou si všichni vědomi. A tak zbývá jediné - sáhnout do zobrzovacích jednotek a zvednout jejich jas tak, aby se v normálním (2D) režimu nevyužíval celý rozah a byla tak ve 3D rezerva pro jeho zvýšení. A také se dá sáhnout do brýlí, aby se snížil jejich optický útlum v propustném směru.

Ale nikde nevidím nic s tím zesilovačem.

0/0
10.3.2011 8:18

old fashioned Vince VIII.

tablety aspirinu?

;-D;-D

0/0
9.3.2011 0:31Najdete na iDNES.cz