Diskuze

Viry pomáhají při výrobě slunečních panelů. Otázkou je, za kolik

Jednoduché a zajímavé využití virů přímo ve výrobě předvedli vědci z Massachusettského technologického institutu (MIT). Využili je k výrobě účinnějších solárních článků. S použitím v praxi to ovšem i tak bude těžké.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Host

18. 5. 2011 10:26
FV panely

Ono v současné  kampani proti fotovoltaice vůbec  koluje plno zavádějících až lživých argumentů. Typu že si FV panel na sebe ani energeticky nevydělá nebo že při recyklaci FV panelů vznika nebezpečný odpad.

Solární panel si na sebe energeticky vydělá již za dva až tři roky(dle lokality) svého provozu. A recyklace solárních panelů je bezproblémová. Kadmium ani arsen se ve standardnich monokrystalických,polykrystalických či amorfních panelech nepoužívá.

http://www.czrea.org/cs/druhy-oze/fotovoltaika/ziv-cyklus

0 0
možnosti

Host

18. 5. 2011 16:25
Re: FV panely

"energeticky vydělá již za dva až tři roky(dle lokality) svého provozu"

To jen hloupe kecate - 5 let je minimum !!!

A pak musite zahrnout i naklady - energieticke na skladovaci zarizeni - hlavne noc a pak i zima a vzit v uvahu - jeho zivotnost a to ze ejho ucinnost neni 100 % - oblibeny precerpavaci elektrany maji celkovou ucinnost skladovani jen 80%.

0 0
možnosti

Host

17. 5. 2011 7:39
Mikroorganismy

lidstvo samozřejmě používá ve výrobě a velkovýrobě už desítky tisíc let a nikdy s tím nepřestalo... Kde si myslíte, že se bere líh, který se přidává do benzinu? A tím zdražuje mouku a pečivo, protože obilí místo snědení nebo zkrmení - jak blbci pálíme?

0 0
možnosti
ZJ

Jean-Luc Picard

17. 5. 2011 9:46
Re: Mikroorganismy

Tak tak, biotechnologie je stará skoro jako samo lidstvo.

Kvašení našich oblíbených nápojů, kvašený (kynutý) chleba a pečivo, sýry, jogurty, kefíry ... A to je jen pár příkladů z běžného života.

0 0
možnosti