Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Notebooky už nebudou jako dřív. AMD představilo procesory Llano

AMD v Berlíně představilo nové APU procesory Llano. Nabízí vysoký grafický výkon, samostatný čip pro dekódování videa a "celodenní" výdrž na baterie. Díky nízkému ztrátovému teplu s nimi nebudou notebooky hřát ani při hraní her.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

lol

tak má vůbec smysl si něco kupovat když 2 den je lepší? :DDDD

0/0
27.6.2011 15:12

Host

co je na tom zvláštního ?

no nevím o co jde, mám NB Toshiba Satelite a ten v tom usporném režimu vydrží taky 11 hodin, vyzkoušeno a je víc než rok starý... takže jaké novinky..

0/0
23.6.2011 20:19

Host

Srovnání s Pískovými mosty

Pokud jde o srovnání procesorů Llano ("Áčková řada", třeba AMD A-8 E-3500M) s Pískovými mosty od Intelu, tak tam Intel celkově drtivě prohrává právě díky mnohem slabší grafické části – už pouze proto, že Llano podporuje příkazy na úrovni DirectX 11, zatímco Pískové mosty nikoliv – což je velice důležité přinejmenším z hlediska kompatibility.

A aby to bylo jasnější – protože v článku to není – Llano je něco jako čtyřjádrový Turion II Ultra s integrovaným grafickým čipem (tedy s mikroarchitekturou jader Stars, čili jako Phenomy II, K10.5, ovšem z důvodů spotřeby i místa má místo 6 MiB vyrovnávací paměti 3. úrovně pouze 4 MiB vyrovnávací paměti 2. úrovně, čili 1 MiB na jádro, čili stejně jako Turiony II Ultra, proto to mé srovnání).

0/0
22.6.2011 9:19

Host

Skutečně revoluční pokrok

Nadpis článku je velice výstižný, tohle je skutečně revoluční pokrok. Na tohle Intel prostě nemá, zde Intel nemá žádnou šanci. Ačkoliv Atomy mohou být v oblasti CPU nepatrně výkonnější, v GPU příšerně zaostávají; dle testů AMD v některých testech modelovacích programů až 100-násobně – já vím, ale pořád jsou to 2 desítkové řády, to nelze okecat.

V dnešní době se navíc klade stále větší a větší důraz na grafický výkon (oproti procesorovému), takže zde AMD jednoznačně vede nejen nyní, ale také v budoucnu, jelikož Intel je v grafických kartách naprostý blbec a nic schopného zde nemá – to co nabízí, je tragedie, to je spíš marketingový podvod na uživatelích, aby to pouze splnilo jakousi certifikaci. Aby byly jeho Atomy konkurenceschopné, tak by se museli spojit s platformou NVIDIA ION, ale to pak výrazně stoupne nejenom cena, ale také spotřeba.

Prostě, pokud přemýšlíte nad výběrem nového přenosného počítače (notebooku nebo minibooku/netbooku), pak volte jedině platformu Brazos – procesory Fus

0/0
22.6.2011 8:36

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Prostě, pokud přemýšlíte nad výběrem nového přenosného počítače (notebooku nebo minibooku/netbooku), pak volte jedině platformu Brazos – procesory Fusion s mikroarchitekturou Bobcat.

(Aby bylo jasno, Intelovy Pískové mosty jsou tragedie, to už se hodí spíš pouze do náhražky stolního počítače, ale do počítače na cesty ani náhodou!) Zde je třeba srovnání spotřeby [ovšem, je to sice srovnání Ontaria, nikoliv Zacate (což je ten na obrázku), ale to snad nevadí]: http://www.netbooknews.com/19203/amd-ontario-c-50-vs-intel-atom-n550-power-consumption-testing/

0/0
22.6.2011 8:36

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Fanatismus a zaujatost je hrozná věc. Ano AMD s novou architekturou Llano má výkonější integrovanou grafiku než intel HD3000 v Sandy Bridge. A to je asi tak všechno. Intel se Sandy Bridge procesorovým výkonem Llano válcuje bez problémů. High-end chipy i7 jsou naprosto někde jinde. Ono stačí i i5. Pokud tu tvrdíš opak tak prostě nemluvíš pravdu. Navíc nechápu k čemu je v pracovních notebocích potřeba dx11. Pro multimediály zas výkon (na moderní hry) nestačí. A to nemluvím o tom kolik je dx11 aplikací/her že? Jenže to by chtělo trochu objektivnosti, která vám bohužel chybí. Konkurence je fajn a i já bych AMD přál lepší procesory, ale bohužel AMD jen horko těžko dotahuje.

Mimochodem mám nově ntb s právě s HD3000 a dedikovanou HD6630 od AMD/ATI. Přepínatelná grafika nefunguje na aplikace pod OpenGL a u starších her jsou taky celkem problémy. I když jsem si myslel že řeči o "kvalitních" ovladačích ATI musí být nesmysl, tak první setkání po letech s touhle firmou mi to bohužel jen potvrdilo.

0/0
22.6.2011 18:40

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Hm, a k čemu jsou v přenosných počítačích "válcující" čipy jako třeba ty i7, hm? To je prostě ta základní otázka, které se intelovští fanatici sveřepě vyhýbají.

Ano, jak jsi správně uvedl, prcesory i7 jsou někde úplně, ale úplně jinde, a to hlavně příkonem! (A hlavně komu by k čemu byla v noťasu i7?!) Takovou zrůdu by si dal do noťasu dal pouze blázen! i5 – která prý stačí – ovšem může být již docela snesitelná, spotřebou je na tom zhruba stejně jako (tohle) Llano, v CPU výkonu je mezi nimi asi 10%ní rozdíl, ovšem v GPU výkonu je Llano 2krát výkonnější, taková jsou prostá fakta, ať se ti to líbí, nebo nikoliv, a proto Llano s přehledem vyhrává. Totiž, když už by mělo jít o ty hry – nevím sice, proč je sem cpeš, ale dobře – právě pro ně je Fusion mnohem lépe vyvážený než Pískomost. A, bohudík, horko těžko se teď dotahuje právě Intel.

0/0
23.6.2011 2:18

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Dále, vždyť jsem psal, že DirectX 11 je důležité hlavně z hlediska kompatibility, i do budoucna – ostatně, ne každý nutně pouze paří hry, že...

Nekecej, ovladače pro ATI jsou nejlepší, protože čipy ATI a postoj AMD jsou nejlepší, vážně, co se týče podpory, tak jsou většinou daleko před Intelem. Viz třeba: http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_r600_oss_3d&num=1

Prý tomu pomohl tomu příchod lidí od AMD, kteří to vzali pragmaticky, protože lidé od ATI se dost zdráhali...

Pod kapitalistickými OS jsem se setkal s největšími problémy právě u Intelu. Co se týče ATI nebo Nvidie, tak jsem se nesetkal s téměř žádnými problémy, nebo spíš u obou se občas projevily jisté drobné mouchy, ale nic zásadního.

Ono na spotřebě u přenosných počítačů velice záleží, a to i v případě, že je téměř stále napájen z elektrické rozvodné sítě. Mezi procesorem s TDP 35 a TDP 31 je tedy mnohdy obrovský rozdíl.

0/0
23.6.2011 2:59

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

A vlastně, jak už jsem napsal dříve, Llano s mikroarchitekturou Husky (K 10.5+) může být sice dobrý procesor, ale pro přenosný počítač prostě není moc vhodný.

Jeho srovnávaní s Pískomosty pouze na základě výkonu je pak stejně mimo... Pískomosty by měly být srovnávány s Bobcaty, jinak je to srovnání značně mimo, nemůžeš (=neměl bys) srovnávat procesory takřka různých generací: 1 současné a 1 minulé. Bobcat zná totiž i AVX instrukce, předchozí generace nikoliv, což by činilo z Pískomostů jasného vítěze – opět už jenom kvůli té (již mnou zmiňované) kompatibilitě – a je fuk, jaká část kapitalistických programů ty instrukce používá, nebo nikoliv.

0/0
23.6.2011 8:47

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

i7 je v noteboccích asi proto že je někdo chce a kupuje? Ano mají TDP45W ale kdo ten výkon potřebuje tak má s intelem SB možnost ho mít. s AMD nikoliv. Co se GPU výkonu týká, píšeš že Llano je "2krát výkonnější". Ano to je pravda a nikdo ti to nebere. I přesto jedná se o výkon (2xHD3000) to má být něco extra? I kdyby to bylo 4xHD3000 tak sorry ale na zadek mě to neposadí... Hry jsem tam cpal přesně z toho důvodu, že 95% lidí kteří chtějí grafický výkon tak ho chtějí na hry.  Jen minorita potřebuje výkon na profesinonální aplikace typu CAD aj. Pro kancelářské/pracovní/přenosné noteboky stačila integrovaná grafika mnohem starší generace. Na excel fakt výkon GPU nepotřebuješ.

Kvalitu ovladačů AMD mám před sebou: V openGL se HD6630M prostě nezapne. Tečka. Je sice hezké že jak píšeš "Prý tomu pomohl tomu příchod lidí od AMD, kteří to vzali pragmaticky, protože lidé od ATI se dost zdráhali..." Nicméně oproti tvé načtené teorii, já mám před sebou realitu, kde drivery AMD prostě nefungují.

0/0
23.6.2011 9:33

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Hele, jako klidně si tam tu i7 můžeš dát, stejně jako si můžeš ponořit ruku do vroucí vody, nikdo ti v tom bránit nebude... Zatím to ovšem nevypadá tak, že by tu i7 nějak moc lidí chtělo, klidně si to pak můžeš srovnat poptávkou po procesorech Fusion. i7 je třeba i ve srovnání s i5 opravdu "mimo hru"...

Srovnatelné jsou tudíž akorát i5 a Llano. A já jsem tvrdil, že 10%ní rozdíl mezi nimi v CPU výkonu není nic, co by mě mohlo posadit na zadek, ale 100%ní rozdíl v GPU výkonu by už byla dialektická změna kvantity na kvalitu.

(Však ale když už jsme u těch kancelářských počítačů, tak tam ti je i Pískomost na starou bačkoru, tam je lepší dát Ontario nebo nějaký Atom.)

Víš, pokud jde o to přepínání grafických čipů, tak tam může jít i o to, že i používané knihovny se musejí nahradit, což znamená, že staré (intelovské) musíš vyhodit a nové (atiňácké) musíš "načíst" (přesněji, namapovat pro spouštění).

0/0
23.6.2011 11:55

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Pokud jde o ovladače, tak na tom má v principu stejnou vinu i Intel, dále je to pak zřejmě i chyba toho kapitalistického OS. Takže svalovat vinu pouze na ATI/AMD je nemístné, byť je u tebe první na ráně.

Ano, nemám nic proti tomu, že drtivá většina by Fusion využila na hry, ovšem, ale rozdíl je právě v tom, že spoustu her si s Fusionem prostě lze zahrát, zatímco s Pískomostem nikoliv. (A to noťas na to rozhodně není nic ideálního, spíše taková "z nouze cnost".)

Pochopitelně, pro mne je to i ideologická záležitost, Intel je prostě zločinecký kapitalista, kterého už z principu nikdy nebudu podporovat, ačkoliv mají některé opravdu skvělé výrobky, jako třeba flash paměti a SSD, síťovky, včetně bezdrátových, které navíc fungují bezproblémově, tedy že těší poměrně široké a svědomité podpoře od něj, ale to je asi tak všechno. Mně žádný intel nesmí do pokoje, ani kdyby se jednalo o reklamou potištěnou tašku. :-P

0/0
23.6.2011 12:06

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

No jasně a AMD/ATI podniká jen z charitativních účelů...

0/0
23.6.2011 14:26

Tajné

Re: Skutečně revoluční pokrok

Jen jestli s tím opengl nebude spíš problém mezi klávesnicí a židlí.:-P Co konkrétně ti neběží?

OD doby podvodu s GForce FX je na tom Nvidia bídně - spousta ohlášených funkcí, ale jakmile je něco začne používat, tak je karta nepoužitelná, a všechno stejně funguje až v další generaci karet. Když něco přidá ATI/AMD tak to funguje vše s plným výkonem. Stejně tak AMD narozdíl od intelu a nvidie pochopili, že je zbytečné honit se za nejvýkonnějším procesorem na trhu bez ohledu na cenu a spotřebu, protože to stejně zajímá jen pár nadšenců a drtivá většina lidí si koupí něco normálního.

0/0
23.6.2011 13:01

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

No jasně když dojdou argumenty tak začneme s napadáním...

Nefunguje nic pod OpenGL prostě se ATI nezapne a jede to na intel HD a to bez ohledu na to co v Catalystech nastavím. Proč prostě nedokážeš přiznat že to tak je. Proč musíš tvrdit že nebe je zelené a tráva modrá? Tohle prostě nepochopim

Jak jsem psal mě je jedno kdo ten hardware vyrobil. Já si koupil ntb kde bylo ve specifikacích napsáno, že se grafika bude přepínat nebo si sám vyberu co chci na které pustit. V tomhle případě je to AMD/ATI. Nezajímá mě jestli nemají doladěné ovladače. Nikde nic nebylo o tom že OpenGL aplikace nepojedou. Když to přeženu tak jsme byl jako zákazník podveden. Samozřejmě jsem realista a zas tak žíly mi to netrhá, ale vadí mi to. Teď mi bývá jen doufat že to někdy opraví, jestli vůbec. Já nestraním nikomu. Kdybych měl nvidii a nefungovalo to tak nadávám stejně. Jenže vy z nějakýho mě nepochopitelnýho duvodu onanujete nad výrobky jedné konkrétní společnosti

Já si raději vždy vybírám co je pro mě lepší.

0/0
23.6.2011 14:42

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Člověče ty nejsi normální! Proč místo útočení na všechny kolem nezkusíš problém vyřešit? Když ti něco nefunguje a nedokážeš to spravit tak to prostě reklamuj. Důvodů proč to nejde můžou bejt desítky a podle všeho to neni obvyklej problém. Klidně to může bejt intelem, výrobcem notebooku... Zkus nejnovější catalysty a když to nepomůže, tak to reklamuj. Když si koupíš zkažený ovoce tak po cestě všem rozbiješ hubu? Ty nejsi normální!

0/0
23.6.2011 17:57

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Podle popisu AMD switchable musí být notebook zapojený do sítě, (elektriky) aby se druhá grafika aktivovala. A teď kdo je tady blbej.:-P

0/0
23.6.2011 18:01

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Drž pysk intelácký mozečku, provozovat výkonější dedikovanou VGA z akumulátoru je kompletní stup*i*d*i*t*a, propad výkonu ve 3d o 50%. Příště piš o něčem, čemu rozumíš.

0/0
24.6.2011 8:02

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Nechápu na koho útočim, jen konstatuji fakt. Ntb je samozřejmě zapojen v elelektrice ovšem nechápu jakej to má vliv na válcování silnic. Dedikovaná grafika funguje samozřejmě i na baterku. Jen je potřeba vypnout  profil na úsporu energie a samozřejmě na moc dlouho to baterka neutáhne. Koukám že je tu samej odborník ;-D

Problém zatím není moc rozšířený ale rozhodně to neznamená že se o něm neví. Pod OpenGL jsou spíš starší věci a naštěstí pod intel IGP fungujou takže spousta lidí si ani nemusí všimnout že je něco špatně.

Jinak ntb kvůli tomu reklamovat nebudu, protože jinak jsem s ním naprosto spokojen a očekávám že se tahla chyba časem opraví v ovladačích a i kdyby ne tak se s tím smířím.

0/0
24.6.2011 9:35

Tajné

Re: Skutečně revoluční pokrok

V tom případě je to notebook s nějak nestandardně vyřešeným přepínáním a pravděpodobně je to tedy vina toho výrobce.

0/0
24.6.2011 10:22

Tajné

Re: Skutečně revoluční pokrok

Jsi retardovanej nebo nerozumíš česka?!?

0/0
24.6.2011 10:21

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

A co se týče toho přepínání mezi grafickými čipy a vícečipového vykreslování vykreslování, tak to ani v GNU/Linuxu nefunguje stejně u všech...

Nevím, jak je to poslední dobou s Nvidia Optimus, ale Nvidia prohlásila, že se s Linuxem nepočítá, čili za tohle si může zapsat 0 bodů, i když se obecně soudí, že jejich binární ovladače toho poskytují nejvíce.

Zdá se mi, že třeba ATI Catalyst (fglrx) tohle nějak podporuje, ale já to neužívám, mám v něm pouze oddělenou grafickou kartu.

Intel zde nemá co nabídnout.

A jak jsi už možná pochopil z podstaty fungování přepínaní, ono je to přinejmenším stejná chyba Intelu, a také OS.

0/0
23.6.2011 9:22

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Prostě, z dlouholetého pohledu na tom budou otevřené ovladače lépe, a to jak s vlastnostmi, tak i stabilitou a výkonem.

V GNU/Linuxu jsi tak odkázán na svobodné, otevřené, komunistické ovladače. Ty představují světlé zítřky a zářnou budoucnost. A tam už nejvíce zaváží postoj těch společností.

0/0
23.6.2011 9:27

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

No aspoň už chápu kde se bere ten tvůj fanatizmus. Linux. To je ono...

Zkus se zamyslet nad tím že většině lidí (kromě profesionální sféry) je naprosto u zadku jakej OS používají. Jak je kvalitní, zda má chyby nebo ne. Pokud to znají a funguje to tak jak očekávají. Nezajímá je ani hardware, ani intel ani AMD/ATI nebo nVidia. 99% llidí je to prostě jedno. Ano pro tebe to bude tupé stádo. Jenže právě tohle tupé stádo rozhoduje co se bude prodávat a co ne.

Já se vlastně vůbec divim že tobě podobní fanatici vůbec používají hardware od takovejch kolosů jako jsou intel a AMD. Nemělo by to bejt něco jako že jste proti a neměli byste si vyrábět vlastní hardware?

Mimochodem já chci by AMD porsperovalo, protože konkurence je jen a jen dobrá. A taky pr to že je mi značka HW ukradená.

0/0
23.6.2011 9:45

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Obavem se, ze to byla ironie :-)

0/0
23.6.2011 11:36

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Víš, ale právě ono "tupé stádo" se bude spíše rozhodovat tak, jak jsem napsal – nemluvě o tom, že čím levnější, tím lepší. A možná, že jsem opravu pouze úchyl, co klade největší důraz na spotřebu a výdrž na baterie, já to přiznávám...

A za tím vším, co jsem napsal, si stojím, i když pro mne by Llano mělo prostě drtivý grafický výkon, který bych pouze stěží někdy využil, protože drtivou většinu času ten noťas stráví překladem a sestavováním programového vybavení ("kompilací a linkováním softwaru"). (Mučený ubožáček Turion...! ) Souhlasím, že takhle využívá počítače mizivé % lidí – ale to je přeci právě (nejen můj) argument proti i7...! Vážně, domnívám se, že k překódování/komprimování videa zase noťasy používá ještě méně lidí, resp. že je to ještě mizivější využití (v člověkohodinách).

0/0
23.6.2011 12:21

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

A nemyslíš si že lidi si právě vybírají ntb právě podle toho co potřebují? Bud´chci ntb s nízkou spotřebou a dlouhou výdrží a nebo jak se poslední dobou čímdáltím častěji stává tak chtějí ntb jen jako náhradu za desktop a sedí u el zásuvky.

Jinak pokud pro tebe znamená Llano drtivý grafický výkon tak je vidět že asi nemáš tušení o výkonech dnešních desktopových grafik (bez ohledu na značku). Integrované řešení se tomu prostě nikdy rovnat nemůže a nikdy drtivý grafický výkon poskytovat nebude.

0/0
23.6.2011 15:04

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Ahoj, ty ostatní příspěvky od vysvětlení mého nadšení pro AMD jsem nepsal já, aby nedošlo k nedorozumění...

Ano, však říkám, že lidé si vybírají noťasy podle toho, co potřebují – a proto si v drtivé většině vybírají nebo budou vybírat právě Fusion – to byla podstata mého argumentu.

A zjevně si se ani nezamyslel nad tím, co jsem napsal, jinak by sis poslední odstavec zřejmě odpustil. Když jsem napsal, že pro mne je grafický výkon Llana drtivý, tak jsem měl na mysli to, že je mnohem větší, než bych běžně dokázal využít, protože drtivou většinu práce, kterou ten počítač dělá, představuje překlad a sestavování programového vybavení počítače, takový je totiž osud počítačů, na kterých běží Gentoo Linux.

Nějakou představu o výkonech grafických karet snad mám, doma mám ATI Radeon HD 5750.

0/0
24.6.2011 12:15

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Né, neboj se, já to neberu tak hanlivě, že je to pouze "tupé stádo", beru to spíše tak, že je to pouze neinformované stádo, a proto se snažím je možná tak trošku i "dovzdělat", aby otevřeli oči, rozhlédli se lépe kolem sebe a seznámili se i s platformou Brazos,... prostě proto, že věřím, že je lepší a že jim bude vyhovovat více.

Víš, používáním hardwaru od AMD bojuji proti Intelu. Nelze pouze stát a pasivně se ohánět nějakou soutěží ("konkurencí"), protože ona nefunguje – Intel byl už v tolika případech obviněn i usvědčen z protisoutěživých praktik, že by z něj každému muselo být k blití. Však Nvidii mám také v zubech za jejich FizzX :-) a za jejich protisoutěživé praktiky v této oblasti.

0/0
23.6.2011 12:41

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Ale už nejsem takový fanatik, jako kdysi na škole, když jsem trávil volný čas v knihovně čtením vědeckých sborníků o procesorech, bavil se jejich návrhem, chodil s logem AMD na brýlích a dělal přednášky náhodným kolemjedoucím v MHD o mikroarchitektuře procesorů AMD. (Spatřili to logo, tak se ptali...) Dost mě ovlivnilo, jak mi soudruzi z AMD zdarma zaslali domů kompletní technickou dokumentaci na CDčku po vyplnění formuláře na jejich internetové stránce, to mě opravdu ohromilo...! A tím si mě vlastně získali...

0/0
23.6.2011 12:46

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

No potěš koště...

Tvůj postoj ti neberu. Jen by bylo fajn zachovat si objektivitu.

0/0
23.6.2011 14:54

Tajné

Re: Skutečně revoluční pokrok

Pozor - akcelerovaná grafika se dneska používá prakticky všude, třeba i v internetových prohlížečích.

AMD/ATI používám už léta a nikdy jsem neměl s OpenGL problém.

0/0
23.6.2011 12:49

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

No tak zrovna akcelerovanou grafiku v prohlížečích zrovna za něco přínosného zatím nepovažuji. Těchpár milisekund zrachlení u obyč stránek klidně počkám. U integrovaných grafik to ještě tak nevadí, ale pokud mi webový prohlížeč v desktopu zvedá takty grafické karty čímž zvyšuje spotřebu tak to rozhodně nepovažuji za dobrý nápad. Možná až se to vyladí.

A nejde o to že by na ATI grafikách nefungovali OpenGL aplikace. Jde o to že nefungují pokud je integrovaná grafika intel + dedikovaná grafika ATI/AMD tzv. AMD switchable.

0/0
23.6.2011 14:51

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

Tady rozhodně nejde o pár milisekund, bez pomoci grafiky ti samotný procesor dnešní stránky těžko zobrazí přijatelnou rychlostí. Takty grafický karty kvůli tomu pokud vím není třeba zvedat.

0/0
23.6.2011 17:59

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

No je to možná subjektivní pocit ale rozdíl v rychlosti načítání je minimální. Netvrdím že není žádný, ale nic zásadního to rozhodně není. Záleží na stránce. Do budoucna to ale bude asi nutnost to nezpochybňuju.

Takty se zvedají automaticky. Bez HW akcelerace běží jádro na 50MHz při zapnuté 405MHz. Tohle ale bude věc ovladačů. Když jsme to měřil tak to bylo v době kdy se začalo vykreslování přes GPU v prohlížečích objevovat (firefox 4, IE9). Možná se to od té doby změnilo.

0/0
24.6.2011 9:45

Tajné

Re: Skutečně revoluční pokrok

Nejde o rychlost načítání ale zobrazení. U takových věcí jako flash a video se akcelerace používá už delší dobu, prohlížeče to jen rozšířily na veškerý obsah. Pro spoustu stránek dnes už tak slabý CPU sám o sobě nestačí.

0/0
24.6.2011 10:29

Host

Re: Skutečně revoluční pokrok

POkud je ten notebook od HP, tak je to vina notebooku, viz

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Display-and-Video/New-dv7-tqe-6100-CTO-Will-Not-Switch-to-ATI-Graphics-6770M-2GB/td-p/712311

0/0
23.6.2011 18:30

skeptický

Re: Skutečně revoluční pokrok

Úžasné, a ještě napište, že největší výkon mají pod Windows a máte tu flame představitelů včech IT náboženství jak hrom.

0/0
24.7.2011 14:15

Host

Bulvár

To je zase BULVÁR!!! ;-O

0/0
21.6.2011 14:18

Host

Nechapu ...

ty vecne valky AMD vs Intel .. kazda z tech spolecnosti se evidentne soustredi na jiny segment trhu, kde Intel jde na ruku obycejnym koncovym uzivatelum a AMD spise hracum pac spolklo ATi, ze. I kdyz me osobne uchazi smysl hrani her na notebooku, protoze desktop nebo konzole mi v tomto pripade poskytne lepsi sluzbu, at uz v rozliseni, rychlosti, nebo ovladatelnosti a argument ze je to na noteboku stejne neobstoji, protoze vsichni vime ze to neni pravda, tzn. ano tento krok AMD mi neprijde prilis logicky, nicmene nezatracuju kvuli tomu cele AMD. Kdyby tento procesor prisel ve stejnem case jako procesory Intel iX ... poridil bych si ho, protoze na mem notebooku s Core i3 a build in Intel HD integrovanou grafikou si proste ten BluRay film plynule neprehraju, protoze se mi rozchazi obraz se zvukem v jakemkoliv prehravaci at delam co delam. Ergo ... nic neni "nejlepsi", vse ma sve vyhody a nevyhody a dedikovany video chip muze byt docela zajimava myslenka, ovsem nikoliv spasna.

0/0
21.6.2011 12:30

Host

tohle je delano na tom notebooku

http://www.youtube.com/user/d2mac#p/u/0/dD-Lf4WvnPw

0/0
20.6.2011 15:13

Host

vlk taky sliboval

na papire to jde AMD paradne ale praxe trosku vazne....:-/

0/0
20.6.2011 14:57

Host

Re: vlk taky sliboval

Ani ne. Clanek je sice nepresnej a zavadejici, ale Llano vazne nabizi vetsine uzivatelu vic muziky nez Sandy. Pri mensi spotrebe dostanou variabilnejsi stroj na ktery jde +- vsechno. Na intelu si nezahrajou novejsi hry a este prijdou o malou az ne uplne malou cast vydrze na baterkach. Rozhodujici asi bude kolik booku a v jakym mnozstvi dokaze AMD dodat do Vanoc. Intel nema na Fusion odpoved a pokud AMD ukradne letosi Vanoce a udela si jmeno, tak maj vyhrano.

Nebavim se o specialnich pripadech, kdy nekdo striha video, 3D modeluje, konstruuje letecky motory, potrebuje sifrovat data, pouziva virtualni pocitace, dela DTP ... tam je situace jina a kazdej potrebuje neco jinyho. Bohuzel tam patrim taky a tak pro me minimalne stavajici generace procesoru Fusion neni zajimava. Mozna za rok s Trinity, kdyz budou hosi od HP nebo Lenova hodne odvazany a AMD vyrobi vazne hodne zdarily procesory.

0/0
22.6.2011 20:24

Host

Re: vlk taky sliboval

Velkou tužku ty chytráku. Od úspornýho procesoru neočekávám, že na něm budu hrát nové (natož nejnovější) hry. To je jak být u vytržení z toho, že na PS3 se nedají dělat tabulky v Excelu.

0/0
22.6.2011 20:43

Host

To je řečí

a nakonec člověk zjistí, že TDP je 45W. Tedy stejně jako posledních 10 let!!!

0/0
19.6.2011 22:05

Tajné

Re: To je řečí

Ale máš v tom celej počítač, ne jen CPU.

0/0
20.6.2011 14:30

Tajné

Re: To je řečí

(a pozor, těch 65W je dektopová varianta, mobilní mají půlku.)

0/0
20.6.2011 14:31

JanictooN

To se nedá číst

To je zase chytráků co vědí jak je to na ho... To ,že Vy preferujete nějakou určitou vlastnost, přece nutně neznamená, že to je ten nejlepší názor a všichni by ho měli následovat. Nedá příliš práce si domyslet co asi bude preferovat největší část uživatelů, ale to předpokládá použití mozku. OMG

0/0
17.6.2011 21:44

Host

Re: To se nedá číst

nejde o to, jak moc je to na h, ale o to, že bombastický titulek je nepatřičný, protože podobné procesory tu existují dávno.

0/0
18.6.2011 8:28

Host

Re: To se nedá číst

A jaká firma uvedla druh tohoto čipu už dávno? První byl Intel a následně AMD. O jiné firmě nevím.

0/0
19.6.2011 17:52Najdete na iDNES.cz