Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Do dvaceti let budeme znát prvního mimozemšťana. Poděkujeme Rusům

Život ve vesmíru není omezen jen na naši planetu. Podle ruského astronoma Andreje Finkelštejna lidstvo do dvaceti let objeví mimozemskou civilizaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Prophet

To je téma na kvedlání palcema

Nedokážeme se srovnat ani s cikány a už bychom vítaly ufony? Napadlo mě, že kdybychom se na cikány možná víc dívaly jako na bytosti nestejné, tedy spíš jako Marťany, třeba bychom se je snažily pochopit líp. Byly by přece tak jiní...Na návštěvu nových bytostí rozhodně nejsme připravení. Ale nevědět je asi ještě horší.

0/0
17.9.2011 22:47

pavel-s-68

Zatraceni vedatori....

Ten posledni odstavec je nejaky pomoteny, nebo ne? "V paměti ještě máme letošní případ varování ruských vědců před srážkou Země s meteoritem.".... "Ve skutečnosti ovšem původcem této kachny nebyli samotní vědci, ale novináři". 8-o Hm, tak tomu rikam duvod proc nebrat vedce vazne, meli by se stydet. Jeste, ze mame ty novinare.

0/0
22.7.2011 13:20

medved.m

To bude vodkou...

0/0
22.7.2011 10:03

kaksikymmenta

Někdy je to dost zvláštní...

...vynakládáme miliardy na to, abychom poznali mimozemské civilizace a pokud tady už nějaká kosmická loď přistane, budeme ji chtít zničit. Trochu zarážející...

0/0
20.7.2011 11:16

Prophet

Nejsou léky na nemoce a my chceme poznat UFO.

Opět mě napadá...proč? Proč to chceme? K čemu je se sejít s UFO? Když nemáme léky na dětskou cukrovku, na vzácné nemoci, nepřišli jsme na obnovu tkání v masivním měřítku pro invalidy, nepřišli jsme na to, jak provádět všechny operace neinvazivně, bez řezu a pro tělo tedy méně šokově, nepřišli jsme na to jak zvýšit imunitu lidem, co ji mají malou nebo nemají vůbec, proč půjdu mimozemšťanovi naproti? S objevem něčeho takového se pojí okamžitě obrovská starost o to, co přijde. Jaké vztahy s jinou kulturou, jaké další poznatky a navíc mi to přijde jako úžasná hovadina.

0/0
14.7.2011 12:21

Host

Re: Nejsou léky na nemoce a my chceme poznat UFO.

Je to jednoduché. Ne všichni vědci se zajímají o lékařství. Navíc, i když objevíme jinou civilizaci, neznamená to, že budou schopni k nám hned přiletět. Nejspíše budou někde hodně daleko, takže o nějaké vztahy s jinou kulturou bych se moc nebál. A kdo ví. Třeba by to napomohlo vztahům mezi kulturami na Zemi.

0/0
19.7.2011 0:13

Host

Re: Nejsou léky na nemoce a my chceme poznat UFO.

To by pomohlo, jen těch nových sekt, co by vzniklo...

0/0
19.7.2011 12:02

Finrod Felagund

Ad Buzz Aldrin

Podle mě to, o čem mluvil Buzz Aldrin a Apollo 11 nemuselo být vůbec mimozemské; mohlo to být klidně pozemské a strašně staré. Vzhledem k nedávnému vědeckému výzkumu ohledně toho, co by se dělo s pozůstatky lidské civilizace jak ji dnes známe, kdyby došlo k nějaké masivní katastrofě, a vzhledem k tomu, za jak krátkou dobu (v poměru ke geologickým obdobím) se člověk vyvinul z pralesního zvířete do bytosti, která je schopná létat do vesmíru, je dost pravděpodobné, že tady mohla být nějaká inteligentní civilizace před námi, která byla také technologicky vyspělá, ale holt už velmi dávno špatně skončila. To je další aspekt hledání mimozemšťanů - nekonečný vesmír poskytuje vysokou pravděpodobnost mimozemského života, ale to, co nám ztěžuje práci v jeho hledání, je hlavně čas. Stačí, abychom se "minuli" s civilizací o padesát tisíc let (a to vážně nic není z hlediska času) a nemáme šanci je poznat.

0/0
4.7.2011 13:09

Gemars Moše Dajan

Re: Ad Buzz Aldrin

To je přesně to, co se tu nejrůznější badatelé už po mnohá desetiletí snaží dokázat. Ale respekt k Vám, že jste to podal takto jednoduše a přehledně.

0/0
17.7.2011 17:31

21.stoleti

Čas se připravit na kontakt?

Je možné že mimozemšťané nejsou, stejně jako, že nalezneme maximálně formu bakterií, či něco malého na buněčné bázi. Stejně tak je možné, že zasvěcení už dlouho ví pravdu, že ve vesmíru existují inteligentní formy života. Není to dlouho, co OSN jmenovala zmocněnce pro kontakt s jinými civilizacemi a pod Organizací spojených národů existuje dokonce Výbor pro mírové využití vesmíru. Pokud by Vás o tom zajímalo více, navštivte 21stoleti.cz .

0/0
1.7.2011 11:44

Host

NJEVĚTŠÍ PROBLÉM JSOU PENÍZE!!

Problém jsou peníze. Za studené války byla priorita stavět rakety do kosmu a vyvíjet někdy i nebezpečné neznámé technologie. Cpalo se do toho neuvěřitelný množství peněz. Dneska? Prdlajs. Tak se nedivte, že se to zastavilo.. Za studené války dávala Amerika okolo 11 procent ze svého rozpočtu na vědu a výzkum. "S koncem studené války to během jednoho roku kleslo na 3 % a od té doby to není o nic lepší. Zvlášť teď když je krize...

0/0
29.6.2011 22:11

Host

hmmm

Nevěřím tomu, co kecá.

35 let letěly US sondy Voyager 1 a 2 k hranicím naší planetární soustavy....

Naše schopnosti jsou stále nicotné a budou i za 20 let.

A nevím, proč stále toužíme po kontaktu s jiným životem. Může to pro nás být zhoubné...

Hmmm, už cca 100 let vysíláme do vesmíru elektromagnetické vlny, generované uměle. Pokud nezanikly v šumu vesmíru, tak jsou už 100 světelných let daleko. Kdyby je dnes zachytily jiné bytosti, tak nebudou ani tušit, odkud letí a pokud "odpoví" nějakým signálem, tak odpověď příjde nejdřív za 100 let.

0/0
29.6.2011 9:48

Host

Re: hmmm

Pokrač:

Na jednom SK webu jsem napsal po slovensky:

V porovnaní s prognózami, je to nič. Už mám voľajaké roky. Nie málo.

Podľa toho, aké boli prognózy renomovaných odborníkov či amerických, či ruských, v 60-tych rokoch, máme riadnu sekeru v cestovaním vesmírom. Jedným z mála skeptikov bol Šklovskij, ktorý otvorene písal o relatívne smiešnych energetických a ekonomických možnostiach pozemšťanov. Väčšina iných nám rozprávala, ako budeme chodiť raňajkovať na Mars. Aj v súčasných scifi filmoch vidíme monumentálne kozmické koráby, hotové bludiská, obrovské hangáre. Bežní ľudia sa hádam nazdávajú, že raz to tak bude, keď to vidia v kine. Tak isto tie absurdné kecy o sťahovaní sa ľudstva na inú planétu. Astronómovia majú nové hobby - hľadanie planét.

0/0
29.6.2011 9:49

Host

Re: hmmm

Pokrač.:

Dokonca o tom fantazíruje ináč múdry Hawking. 34 rokov letia sondy ťažké 700 kg k hraniciam slnečnej sústavy, che che che. Naše možnosti dnes nie sú väčšie. A sťahovať trebárs o 100 rokov ľudí? Absurdné dnes aj o 200 rokov. Niektoré analýzy uvažovaného letu na Mars uvažujú, že to bude len cesta jedným smerom. Len tam...

Nikam sa sťahovať nebudeme. Väčšina pozemšťanov hladuje, vedieme vojny, aj tí bohatí zápasia s krízami.

Skončí to špatne.

0/0
29.6.2011 9:49

Host

Re: hmmm

Největším problémem zůstává možnost cestovat mezi hvězdami za rozumnou dobu, tzn. tak do 10 let (pozemského času, ne palubního) a hlavně s rozumným množstvím energie. V tomto ohledu se zdají být fyzikální zákony neúsprosné, pokud někdo nepřijde doslova s geniálním a nepředstavitelným objevem.

Jinak už se celkem můžeme smířit s tím, že lidstvo bude donuceno na této planetě setrvat až do konce, ať už to znamená cokoli.

0/0
29.6.2011 12:33

Host

Re: hmmm

P.S.

A z toho nepřímo vyplývá i to, že podobným problémům musí čelit i mimozemšťané. Takže jejich objevení - ano, komunikace, dobrá, ale fyzická návštěva? Prakticky vyloučeno.

0/0
29.6.2011 12:35

Host

Re: hmmm

Vse za predpokladu ze vse jiz zname - pritom opak se jiz zrejme rysuje:

Davam sem odkaz kde, dokazuji ze Warp pohonu nic nebrani – je to prace teoretickych fyziku – kteri porkazali ze to nicemu neodporuje.

Je tedy jiz k dispozici dukaz – ze alespon teroreticka moznost jak obejit omezeni dane rychlosti svetla je jiz nalezena.

technet.idnes.cz

0/0
29.6.2011 13:43

Host

Re: hmmm

"...tak jsou už 100 světelných let daleko. Kdyby je dnes zachytily jiné bytosti, tak nebudou ani tušit, odkud letí..."

Vaše znalosti fyziky budou asi s prominutím trochu omezené.

Je pravda, že ony rádiové vlny se zatím nedostaly příliš daleko. Ovšem v případě, že by opravdu zkřížily dráhu nějaké obydlené planety, s obyvatelstvem zkoumajícím okolní vesmír podobně jako dnes my, zaznamenali by Zemi jako jeden z nejsilnějších radiových zdrojů v Galaxii. Zvláště pak v určitých oborech elmag. vln. Takže její zaměření by bylo dílem okamžiku.

Nicméně to, že někam doletí elektromagnetické záření ještě neznamená, že tam může doletět i kosmická loď. Dosahovat rychlostí byť jen blízkých rychlosti světla asi bude i v budoucnu krajně obtížné.

0/0
29.6.2011 22:28

Host

Re: hmmm

"chlosti světla asi bude i v budoucnu krajně obtížné."

viz prispevek vyse - pravdu mate jen za pedpokladu jiz nasich velmi dokonalych zanalosti gravitace - opak je vsak pomalu pravdou.

0/0
30.6.2011 2:31

Host

blbost na kvadrát

Proč by nám měli být podobní?

Už z variability života na Zemi, je jasné, že i tady se to mohlo vyvinout úplně jinak a mohli tady vládnout inteligentní dinosauři.

;-D

0/0
29.6.2011 9:37

Host

Re: blbost na kvadrát

Protoze podoba lidske bytosti je vcelku OPTIMALNI pro INTELIGENTNI bytost.

Mohou to byt dinousari klidne - tedy mozna i jejich prime pokracovani jednoho jejich druhu coz jsou dnesni ptaci - alde dle vseho se to vzhledove vyselektuje dle vseho do podoby zhroba cloveka - tedy odcylky jsou pripustne a rozhodne to nemusi byt nutne savci.

0/0
1.7.2011 2:02

Host

Re: blbost na kvadrát

Takze jen vase neznalost - proste optimalni podoba to je celkem - i kdyz s odchylkami - neco vetsiho - ale zakladni tvary - mozek v kulovite schrance nad terenem - kvuli rozhledu - a po nim blizko 2 ruce - kvuli ktratkemu vedni nervovych vlakem do mozku - optimalni pro rizeni pohyb rukou za pomoci pohledu z oci - a pro dobrou chuzi a stabilni jsou vhodne 2 ruce.

Vse minimalne u pozemskeho typu zivota.

0/0
1.7.2011 2:08

Host

Re: blbost na kvadrát

Zkus se začíst do nějakých starých textů. Třeba do bible, indických véd nebo řeckých bájí. Je v nich popsáno mnoho mimozemšťanů, kterí kdysi navštívili zemi. Vypadají jako lidé i se s nimi mohou pářit. Jestli mame spolecny puvod nebo to proste tak prirode vyslo, ze lidske telo je optimalni...

0/0
6.7.2011 11:05

Host

SETI

Projekt SETI má problémy s financováním, protože nepřináší žádné výsledky. Tak je zapotřebí dělat hodně velkohubá prohlášení, aby o tom všichni psali a pár blbců, co do toho ty peníze nasype se vždy najde. Jak vypadají živé organismy na Zemi, je dáno výsledkem evoluce, kdy se přizpůsobovali místním podmínkám. Je tedy velmi pravděpodobné, že organismy na jiné planetě s jinými životními podmínkami (menší či větší gravitace, jiné chemické složení hornin apod.), by vypadaly zcela odlišně od nás. Fakt, že si to ten pán neuvědomuje, je dán především tím, že je to astronom a nikoliv biolog, takže tomu nerozumí.

0/0
29.6.2011 9:28

Host

Původně jsem hodlal

napsat něco k tématu.Ale,proč se unavovat.

Tak ,ve třech bodech.,a zkratce.

1.Je to Rus (tudíž je předem vyloučen)

2.Předpokldám,že většina diskutujících o tomto člověku už něco ví.

3.Poprosím Technet,aby si ověři.........Vlastě proč?

0/0
29.6.2011 2:52

Host

vítejte na planetě zemi...

...posíláme pozdravy, ale než přistanete mrkněte se na tuhle stránku:

tn.nova.cz;page_archive=3&p_all_items=193

a nebo

www.matrix;view=article&id=483:vynalezy-ktere-mohly-zniit-svt&catid=77:tajna-technologie&Itemid=94

0/0
28.6.2011 20:57

Host

JSEM KRÁL UBO Z LEZACI.CZ

Navštivte mě na LEZACI.CZ  a možná vám prodám i tip nějaký, pokud nebudu v práci, jsem šofér a tam nemůžu být pn-line.Tak přijditě a domluvíme se, bude i emise akcii ano přátelé LEZACI.CZ vtupují na burzu.

0/0
28.6.2011 20:40

Subo

...

Kecy...

0/0
28.6.2011 18:16

Host

Moc hezky sepsáno

Tip na dobré počteníčko před spaním

astronuklfyzika.cz

0/0
28.6.2011 17:53

Serotonin

Re: Moc hezky sepsáno

neni to dobre poctenicko. Kdysi jsem se z toho pokousel naucit OTR a bylo to bez sance. Nevim proc a pro koho je to psane, ale ucit se z toho neda. OTR jsem se naucil az z teto knizky

www.amazon.com

0/0
28.6.2011 18:02

Host

Re: Moc hezky sepsáno

Ja sem nic nepsal o učení :) Kdysi sem na to náhodou káp na netu a pro mě jako pro naprostého laika to účel splnilo :)

0/0
28.6.2011 18:12

macacek

mimozemstani jsou mezi nami

vypadaji jako lide, ale nejsou to lide.... treba v praze jich jsou desetitisice.... poznaji se tak, ze mluvi slovensky...

0/0
28.6.2011 17:53

Teleke z Toloko

jestli jsme ve vesmíru sami

tak je to šílený mrhání prostorem R^

0/0
28.6.2011 17:35

MiroTR

Re: jestli jsme ve vesmíru sami

R^ Tak.  Mimochodem - zajímavý film. :-)

Ona je velká pravděpodobnost, že sami nejsme, ale hodně malá, že "ti druzí" jsou dost blízko, abychom je našli.

0/0
28.6.2011 17:47

Subo

Re: jestli jsme ve vesmíru sami

Vzdalenosti jak v prostoru, tak hlavne v case...

Vesmir je stary, velmi stary, lidska civilizace je jen mziknuti oka vesmiru... proto je sance na setkani s jinou civilizaci velmi mala...

0/0
28.6.2011 18:18

MiroTR

Re: jestli jsme ve vesmíru sami

Ano.

0/0
28.6.2011 18:29

Host

Re: jestli jsme ve vesmíru sami

"civilizaci velmi mala"

Vse treba jen za tvrzeni o nemoznosti obejit omezeni dane rychlsoti svetla a pricemz zpusob jak to obejit jiz byl nazlezen - myslenka Warp pohonu je spravna jak nedavno potvrdili teoreticti fyzici.

0/0
29.6.2011 0:24

Host

Re: jestli jsme ve vesmíru sami

Pri moznosti obejit rychlost svetla mohou ve vesmiru letat mimozemske sondy - castecne mozna rizene na dalku (i toto omezeni prenosu rychlosti svetla lze mozna obejit) - od jedne hvezdy k druhe a zjsitovat - rychlym pruzkumem co se tam nachazi za planety (kategorie "zajimavosti" hvezdy podle typu ji obihanych planet) - z duvodu zamereni  hlavne na  hledani planety s jiz s castecne rozvinutym zivotem - vegetace a voda na povrchu (pokud jsou naseho typu zivota i oni) bud na jeji osidleni - pripadne i s jiz civilizaci (stupen vyvoje by se zjistoval az nasledne).

Tak tento pruzkum lze za pomoci dalekohledu a jen mensiho priblizeni (ponese k tomu ucelu pruzkumne sondy operujici po vyspusteni samostatne) k nim zjisti celkem rychle.

A tudiz takoveto mapovani "vesmiru" z hlediska zivota lze provest nejdriv v sve galaxii (Mlecna draha pokud tam budou i oni) celkem rychle - takze tech prozkoumanych planet rocne (beru pozemsky rok jako cas) muze byt pri vice sondach pomerne dost a pravd. zvysuje.

0/0
29.6.2011 0:38

Host

Re: jestli jsme ve vesmíru sami

Teoretická fyzika je teoretická právě pro ten název. To znamená, že zdaleka ne všechno, co zvládne teoretická fyzika, lze dokázat i prakticky s něčím, co je nejen fyzické, ale i praktické.

Takže teoreticky je možné celý vesmír posunout o dva metry stranou. Ale vyzkoušejte to prakticky! ;-)

0/0
29.6.2011 12:38

Host

Re: jestli jsme ve vesmíru sami

Davam sem odkaz kde, dokazuji ze Warp pohonu nic nebrani – je to prace teoretickych fyziku – kteri porkazali ze to nicemu neodporuje.

Je tedy jiz k dispozici dukaz – ze alespon teroreticka moznost jak obejit omezeni dane rychlosti svetla je jiz nalezena.

technet.idnes.cz

0/0
29.6.2011 13:42

Host

Re: jestli jsme ve vesmíru sami

Prectete si to laskave sami - sice zatim mimo nase moznosti energeticke - ale to mozna jen proto ze vse kolem toho jeste zdaleka dokonale nazname.

0/0
29.6.2011 13:44

Host

Věřícím v UFO

tak, jak prezentováno ikousty pardon novináři, bych opravdu doporučil návštěvu psychologa. Jistě se jedná o osoby mentálně nedospělé, takže času na nápravu bude spousta.

0/0
28.6.2011 15:51

Serotonin

Re: Věřícím v UFO

na urazky se vzmuzes jen co je pravda. Mas alespon Ph.D. v nejakem prirodovednem oboru, kdyz se mnou chces diskutovat jako rovny s rovnym?

0/0
28.6.2011 15:56

Host

klídek

je to evidentní křesťanský fanatik :-P

0/0
28.6.2011 17:09

Serotonin

Re: klídek

pritom Vatikan nedavno existenci mimozemskeho zivota uznal. Proc asi?

0/0
28.6.2011 17:21

Serotonin

Re: klídek

UFO nad Vatikanem natocene bodyguardy americkeho velvyslance

www.exopolitika.cz

0/0
28.6.2011 17:23

laduk

Re: Věřícím v UFO

Ty jsi zvolil toto téma? To trochu devalvuje ono Ph.D.

0/0
28.6.2011 17:25

Serotonin

Re: Věřícím v UFO

ne, jako tema Ph.D. jsem mel magnetickou rezonanci mozku - functional brain imaging.

0/0
28.6.2011 17:29

Host

Re: Věřícím v UFO

Mozek je z magnetů a rezonuje? Fíha... magnetickou rezonanci ti udělá sestřička ve špitále, nevěděl jsem, že se dá PhD. dělat i z toho.

0/0
28.6.2011 18:35

Serotonin

Re: Věřícím v UFO

rekl bych, ze ty toho nevis mnohem vic nez toto. Kazda hmota je z magnetu, protoze castice jako elektron, proton, neutron maji to, cemu se rika spin. A spin vytvari magneticky moment. Magneticky moment se muze orientovat ve vnejsim magnetickem poli a prechody do ruznych spinovych stavu lze indukovat rezonancni frekvenci.

Sestricka ti MRI urcite neudela, to delaji doktori.

0/0
28.6.2011 18:44Najdete na iDNES.cz